Jak uzyskać wiadomości tekstowe na komputerze Mac

0
115

Z biegiem lat wiele aplikacji na iPhone’a i iPada trafiło do komputerów Mac, w tym Notes, Mapy, Zdjęcia, iBooks i Wiadomości. Korzystanie z aplikacji Wiadomości na komputerze Mac umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych SMS i iMessages bez konieczności wyciągania iPhone’a z torby.

W rzeczywistości istnieją dwa różne typy wiadomości, które można wysyłać i odbierać na komputerze Mac. Wiadomości iMessages są wysyłane przez serwery Apple, a zwykłe wiadomości tekstowe są przesyłane przez iPhone’a. W tym artykule pokazujemy, jak wysłać i odebrać oba.

Jak wysłać tekst z komputera Mac

 1. Kliknij ikonę Wiadomości w Docku u dołu ekranu (jest to niebieski dymek) lub wyszukaj, naciskając Cmd + Spacja i zacznij wpisywać Wiadomości.
 2. Zaloguj się, używając identyfikatora Apple ID powiązanego z Twoim telefonem iPhone.
 3. Wybierz nową ikonę wiadomości (kwadratowa ikona obok pola wyszukiwania).
 4. Umieść kursor w polu Do: i wpisz numer telefonu lub adres e-mail znajomego, z którym chcesz się skontaktować (adres e-mail powinien być taki, jak w przypadku iMessage). Naciśnij enter.
 5. Alternatywnie, jeśli zsynchronizowałeś plik kontaktów z komputerem Mac, powinieneś być w stanie kliknąć znak +, aby dodać osoby z kontaktów.
 6. Jeśli twój znajomy ma iPhone’a, możesz to stwierdzić, ponieważ jego numer uzyska niebieskie pole. Oznacza to, że otrzymają Twój tekst jako iMessage, wysłany przez serwery Apple. (Należy pamiętać, że wysłany w ten sposób komunikat iMessage może dotrzeć do telefonu znajomego z adresem e-mail Apple ID jako identyfikatorem, a nie numerem telefonu. Zależy to od tego, czy dane kontaktowe są ustawione na telefonie).
 7. Jeśli twój znajomy może odbierać wiadomości iMessages, wpisz swoją wiadomość w polu oznaczonym iMessage. Po zakończeniu naciśnij przycisk powrotu, aby go wysłać.

Po zalogowaniu się do swojego Apple ID w Wiadomościach na komputerze Mac będziesz mógł odbierać iMessages wysyłane przez znajomych używających iPhone’a. Wiadomości pojawią się również na Twoim iPhonie, więc będzie ciągłość.

Jak wysłać tekst z komputera Mac, jeśli znajomy nie ma telefonu iPhone

Jeśli twój znajomy ma inny typ telefonu, jego numer może uzyskać czerwone pole po dodaniu go do pola Do :. Oznacza to, że ich telefon nie jest zarejestrowany w iMessage. Jeśli spróbujesz wysłać wiadomość tekstową, zobaczysz alert „Twoja wiadomość nie może zostać wysłana”.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz ich pisać. Wystarczy skonfigurować komputer Mac, aby mógł wysyłać wiadomości za pośrednictwem telefonu iPhone.

 1. Upewnij się, że jesteś zalogowany do iCloud na komputerze Mac i iPhone za pomocą tego samego identyfikatora Apple ID.
 2. Na komputerze Mac przejdź do Preferencje systemowe> iCloud i zaloguj się, używając danych logowania do Apple.
 3. W telefonie iPhone sprawdź, czy używane konto Apple ID jest takie samo. Przejdź do Ustawienia> iCloud.
 4. Otwórz Wiadomości na komputerze Mac.
 5. Przejdź do Ustawienia> Wiadomości na iPhonie i stuknij w Przekazywanie wiadomości tekstowych.
 6. Zobaczysz tutaj swojego Maca (lub Maca), który znajduje się obok nich. Aby umożliwić komputerowi Mac wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, przesuń suwak na zielony.
 7. Zostanie wyświetlony komunikat z prośbą o wprowadzenie kodu wyświetlonego na komputerze Mac, aby umożliwić wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych iPhone na komputerze Mac. Stuknij w ten numer i poczekaj, aż urządzenie zostanie zweryfikowane.

Teraz, gdy dodasz numer telefonu komórkowego swojego znajomego spoza iPhone’a, otrzymasz zielone pole wskazujące, że wysyłasz wiadomość tekstową.

Twój znajomy otrzyma standardową wiadomość tekstową, która zostanie przekierowana za pośrednictwem iPhone’a, a więc zostanie przydzielona do Twojego limitu wiadomości tekstowych zgodnie z umową na telefon komórkowy.

Najlepszą rzeczą jest to, że konwersacja wiadomości tekstowych nie będzie ograniczona do komputera Mac: zobaczysz go także na swoim iPhonie (i iPadzie).

Jak odbierać wiadomości tekstowe na komputerze Mac

Aby odbierać wiadomości tekstowe (wysyłane z telefonu innego niż iPhone) na komputerze Mac, należy skonfigurować komputer Mac i iPhone, wykonując czynności opisane powyżej.

Wiąże się to z zalogowaniem się na komputerze Mac za pomocą Apple ID w Preferencjach systemowych i skonfigurowaniem przekazywania wiadomości tekstowych na telefonie iPhone w Ustawieniach> Wiadomości.

Więcej informacji na temat korzystania z aplikacji Messaging na telefonie iPhone można znaleźć w artykule Jak korzystać z aplikacji Wiadomości na telefonie iPhone. Obejmuje to szczegółowe informacje na temat korzystania z różnych funkcji przesyłania wiadomości, takich jak dodawanie emotikonów, z których wiele dotyczy także wersji komunikatów systemu Mac.