Jak uzyskać wersję beta systemu iOS 14, jeśli nie jesteś programistą

0
98

Możesz wypróbować teraz iOS 14, nawet jeśli nie jesteś zarejestrowany jako programista w Apple, ale pamiętaj o ryzyku.

Jeśli jesteś członkiem programu Apple dla programistów, prawdopodobnie już pobrałeś wersję beta systemu iOS 14, ale co, jeśli nie jesteś programistą i chcesz zdobyć wersję beta nowego systemu operacyjnego iPhone? Możesz poczekać, aż publiczna wersja beta pojawi się w lipcu, lub możesz zaryzykować i pobrać wersję beta systemu iOS 14 z witryny innej firmy – ale uważaj, że jest to ryzykowny biznes. Zdecydowanie zalecamy poczekanie, aż nadejdzie publiczna wersja beta.

Różne strony internetowe oferują profil iPhone’a wymagany do zainstalowania wersji beta programisty do pobrania za darmo. Na przykład Betaprofiles.com oferuje profile wymagane do pobrania wersji beta iOS. Znajdziesz tam również profile macOS, iPadOS i WatchOS dla najnowszych bet.

Jeśli potrzebujesz wyraźnych powodów, aby nie pobierać wersji beta w ten sposób, oto kilka:

  • Apple nie obsługuje ani nie kontroluje tych witryn i może podjąć decyzję o podjęciu kroków prawnych przeciwko tym witrynom i ich użytkownikom.
  • Nie możemy dać żadnej gwarancji, że treści znajdujące się na tych stronach są nieszkodliwe. Pobieranie odbywa się na własne ryzyko.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać WhatsApp Dark Mode na iPhone'a

Zalecamy, abyś został oficjalnym publicznym testerem wersji beta. Dowiedz się, jak zostać testerem wersji beta Apple tutaj.

Jeśli jednak chcesz kontynuować swoją potencjalnie niebezpieczną misję, oto co musisz zrobić, aby zainstalować wersję beta, jeśli nie jesteś programistą:

[Mamy tutaj bardziej szczegółowy przewodnik na temat instalacji wersji beta iOS]

  1. Otwórz stronę na swoim iPhonie i znajdź link do pobrania profilu beta iOS 14 (na betaprofiles.com znajdziesz link tutaj).
  2. Pobierz profil i potwierdź na swoim iPhonie, że chcesz pobrać plik konfiguracyjny.
  3. Menu otworzy się automatycznie. Wprowadź hasło i przypnij i potwierdź warunki użytkowania Apple.
  4. Po zakończeniu instalacji profilu musisz ponownie uruchomić iPhone’a.
  5. Teraz otwórz Ustawienia swojego iPhone’a.
  6. Przejdź do Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, a będziesz mógł pobrać i zainstalować wersję beta jak każdą zwykłą aktualizację.

Uwaga: oprogramowanie Beta nie jest jeszcze ostateczne i może zawierać błędy prowadzące do awarii lub utraty danych. Ponadto aplikacje mogą przestać działać, ponieważ nie są przeznaczone dla nowego systemu operacyjnego. Dlatego należy zawsze wykonać kopię zapasową danych przed zainstalowaniem oprogramowania w wersji beta.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak potajemnie czytać wiadomości WhatsApp na iPhonie

Zwróć także uwagę na aktualizacje, które Apple regularnie wprowadza w fazie beta.

Artykuł pierwotnie ukazał się na Macwelt. Tłumaczenie Karen Haslam