Jak uzyskać tryb portretu na dowolnym telefonie iPhone

0
649

Prawdopodobnie słyszałeś o trybie portretu – lub przynajmniej widziałeś zdjęcia zrobione z nim.

Tryb portretu może być również nazywany efektem bokeh – czyli sztuczką fotograficzną służącą do zmiany wyglądu obrazu.

Efekt bokeh pochodzi z obiektywu, ale nie z każdego obiektywu – potrzebujesz obiektywu, który może zmienić ostrość, lub, jak w przypadku iPhone’a X, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a 7 Plus (i nowego iPhone’a XS

Na szczęście nie musisz kupować jednego z tych telefonów, aby stworzyć ten sam efekt – można użyć oprogramowania, aby stworzyć efekt w stylu trybu portretowego na dowolnym iPhonie – i tutaj, gdzie pokażemy ci jak.

Chcielibyśmy podziękować naszym kolegom ze Stanów Zjednoczonych na Macworld US, za udostępnienie nam zdjęć.

Jak uzyskać tryb portretu iPhone 8?

Aby uzyskać efekt Tryb portretu na telefonie iPhone 8, telefonie iPhone 7 lub dowolnym innym telefonie iPhone, który go nie ma, będziesz musiał użyć aplikacji aparatu innej firmy.

Aplikacje aparatu fotograficznego

W App Store znajdują się setki aplikacji do aparatów fotograficznych, a niektóre są opłacane jak kamera + (2,99 GBP). Istnieje wiele innych, takich jak Microsoft Pix, które są całkowicie bezpłatne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zadzwonić do osoby, która zablokowała Twój numer na telefonie iPhone

W aplikacji Kamera + możesz zmieniać głębię obrazu, edytując je podczas ich robienia, dzięki funkcji podglądu na żywo aplikacji.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Ale co, jeśli chcesz dodać efekt bokeh do zdjęć, które już zrobiłeś?

Aplikacje do edycji zdjęć

Jeśli szukasz łatwej w obsłudze aplikacji, która zastosuje efekt szybkiego bokeh na wcześniej wykonanych zdjęciach, możesz to zrobić za pomocą Fotocam Bokeh (2,99 GBP) i Bokeh Photo (za darmo z IAP).

Te aplikacje zapewnią Ci spore możliwości personalizacji dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi.

Po dodaniu efektu możesz użyć innych aplikacji do dalszej edycji zrobionych zdjęć, takich jak Afterlight (99p), Snapseed (bezpłatny) i Adobe Lightroom (bezpłatny).

Po zakończeniu edycji możesz udostępnić ją w mediach społecznościowych, ustawić jako tapetę iPhone’a lub wykorzystać ją do pokazania swoich nowych znalezionych umiejętności fotograficznych znajomym.

Jeśli chcesz poszerzyć swoje umiejętności z zakresu iPhone – ów, dlaczego nie wiesz, jak robić zdjęcia podwodne na iPhonie?

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191