Jak uzyskać tryb Chrome Dark na komputerze Mac

0
168

Jeśli używasz Chrome na Macu, możesz być zainteresowany tym, że istnieje teraz tryb ciemny, którego możesz użyć w Mojave.

Niektóre raporty sugerują, że tryb ciemny przeglądarki Google Chrome pojawił się w aktualizacji Chrome Canary dla systemu MacOS – jest to wersja 72 Chrome. Podczas gdy nie byliśmy w stanie zmusić trybu Dark do pracy w taki sposób, że domyślnie pojawia się on tylko wtedy, gdy mamy wybrany tryb Dark Mode na naszym Macu, będzie można uzyskać całkowicie czarną wersję przeglądarki, postępując zgodnie z tym przewodnik.

Aby zmienić swoją przeglądarkę Chrome na ciemniejszą, możesz wybrać motyw Just Black ze strony Motywy Chrome w Chrome Web Store tutaj.

Będziesz mógł wybrać spośród 14 nowych kolorów dla Chrome, które zawierają Just Black, który jest w istocie trybem Dark. Motyw Just Black zmieni kolor paska menu na czarny.

  1. Znajdź motyw Just Black.
  2. Kliknij „Dodaj do Chrome”.

Dostępne są inne palety kolorów do wyboru, w tym „Czarno-biały”, który zmienia pasek wyszukiwania i aktualnie otwarte światło tabulacji, podczas gdy wszystkie inne otwarte karty będą ciemne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z przeglądania prywatnego na iPhonie i iPadzie

Jeśli jednak chcesz mieć prawdziwy Tryb Ciemności, który staje się domyślny, gdy włączony jest Tryb Ciemny Mojave, będziesz musiał poczekać trochę dłużej lub postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Pobierz Chromium (open source developer Chrome). Możesz to pobrać stąd.
  2. Po pobraniu i zainstalowaniu przenieś Chromium do swojego folderu aplikacji.
  3. Jeśli chcesz, aby Chrome korzystał z trybu Dark, gdy wybrany jest tryb Dark Mode dla typu macOS, w Terminalu: /Applications/Chromium.app/Contents/MacOS/Chromium –enable-feature = DarkMode
  4. Jeśli zawsze chcesz zobaczyć Chrome w trybie ciemnym, wpisz: /Applications/Chromium.app/Contents/MacOS/Chromium -force-dark-mode

Jeśli wpiszesz pierwszy fragment kodu, powinieneś zauważyć, że po włączeniu Dark Mode na twoim Mac Chrome będzie naśladować ten sam ciemniejszy interfejs.

Aby włączyć tryb ciemny w MacOS, otwierając Preferencje systemowe:

  1. Kliknij Ogólne.
  2. Kliknij Dark.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here