Jak uzyskać muzykę na iPhonie

0
2

IPhone jest doskonałym urządzeniem do odtwarzania muzyki, ale chyba, że ​​planujesz przesyłać strumieniowo – co wymaga stabilnego połączenia internetowego – musisz najpierw pobrać muzykę na telefon. W tym artykule zapoznamy Cię z kilkoma prostymi metodami pobierania lub instalowania muzyki na iPhonie (lub iPadzie, o to chodzi – te wskazówki działają również na tabletach).

A co się stanie, jeśli chcesz przenieść muzykę z jednego iPhone’a na drugi i uzyskać dostęp do plików muzycznych zapisanych w urządzeniu? Przenoszenie utworów jest łatwe, jeśli wiesz jak. Więc nie trać muzyki, gdy otrzymasz nowy iPhone: przenieś go za pomocą naszych wskazówek. (Mamy również szersze porady na temat przesyłania plików z jednego iPhone’a na inny).

Kupuj muzykę na iPhone

Jeśli chcesz umieścić muzykę na iPhonie, której jeszcze nie posiadasz, lub jeśli jesteś gotów za nią zapłacić, najprostszym podejściem jest zakup bezpośrednio od Apple na samym iPhone’ie.

Otwórz aplikację iTunes Store i wyszukaj żądane utwory za pomocą karty Wyszukaj (dotknij ikony lupy na dole) lub wykresów. Gdy go znajdziesz, stuknij cenę i wprowadź swój Apple ID i / lub hasło, gdy jest to wymagane.

Pobierz wcześniej kupione utwory

Jeśli kupiłeś muzykę na innym urządzeniu Apple o tym samym identyfikatorze Apple ID, możesz pobrać ją ponownie bez ponownej płatności. Znajdź go, a cena zostanie zastąpiona przyciskiem pobierania.

Jeśli chcesz zobaczyć listę zakupionych utworów, stuknij ikonę Więcej u dołu ekranu w aplikacji iTunes Store, a następnie wybierz Kupione> Muzyka.

Synchronizacja z Mac / PC do iPhone’a przez USB

Najczęstszym scenariuszem jest to, że posiadasz już cyfrowe kopie muzyki, którą chcesz umieścić na iPhonie, przechowywane na komputerze Mac lub PC. Jeśli używasz iTunes do zarządzania muzyką, łatwo jest zsynchronizować ją z iPhonem. (Zauważ, że iTunes jest podzielony na trzy oddzielne aplikacje w macOS Catalina, a ten proces będzie działał nieco inaczej).

1. Podłącz iPhone’a do komputera Mac lub PC za pomocą kabla Lightning-to-USB.

2. Otwórz iTunes. Jeśli wszystko działa poprawnie, w lewym górnym rogu iTunes pojawi się ikona oznaczająca typ podłączonego urządzenia.

3. Kliknij tę ikonę. Zobaczysz różne szczegóły dotyczące urządzenia – jego modelu, numeru seryjnego, numeru wersji iOS itd. – a rodzaje treści, które możesz zsynchronizować, będą wymienione w dół po lewej stronie.

4. W sekcji Ustawienia kliknij Muzyka (tuż poniżej Podsumowanie). Spójrz na pole wyboru u góry strony, obok opcji Synchronizuj muzykę. Jeśli już jest zaznaczenie, synchronizacja jest włączona; jeśli nie, zaznacz go, aby włączyć synchronizację dla tego typu treści.

Jeśli synchronizacja jest włączona, oznacza to, że iTunes zsynchronizuje wybrane elementy tego typu z telefonem iPhone po kliknięciu przycisku Zastosuj. (Nie klikaj jeszcze – ustawimy opcje synchronizacji dla wszystkich typów zawartości, które chcemy, a następnie zastosuj je wszystkie naraz). Zaznacz poszczególne elementy, listy odtwarzania itd., Które chcesz synchronizować, lub zaznacz opcję w na górze, aby automatycznie zsynchronizować wszystko lub wszystko, co jest najnowsze, nie odtworzone lub cokolwiek innego.

W tym momencie mogą pojawić się pewne problemy: iTunes może ostrzec Cię, że Twój iPhone jest już zsynchronizowany z inną biblioteką iTunes, co uniemożliwi normalną synchronizację. Możesz obejść to, wybierając opcję „Wymaż i zsynchronizuj”, ale, jak sugeruje sformułowanie, ta opcja spowoduje, że zawartość zsynchronizowana z innym komputerem zostanie wymazana. Na szczęście proces ten przebiega według typu zawartości, dzięki czemu można zachować filmy zsynchronizowane z innym komputerem Mac, powiedzmy, wybierając Erase and Sync dla muzyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak odblokować iPhone'a i iPada bez naciskania przycisku Home

5. Poczekaj na zakończenie synchronizacji, a następnie wysuń iPhone’a (ikona wysuwania znajduje się po prawej stronie nazwy urządzenia w lewym górnym rogu) i odłącz go od komputera Mac lub PC.

Synchronizuj z Mac / PC do iPhone’a przez Wi-Fi

Synchronizacja przez Wi-Fi, podobnie jak prawie wszystkie operacje bezprzewodowe, ma zalety i wady w porównaniu z jej przewodowym odpowiednikiem. Oczywiście wygodniej jest nie przekopywać właściwego kabla (a jeśli porty USB znajdują się z tyłu dużego komputera stacjonarnego Mac lub PC, dotarcie do nich może być bólem). Pamiętaj jednak, że za pierwszym razem musisz podłączyć go przez USB, aby skonfigurować proces synchronizacji. Przyszłe synchronizacje będą odbywały się bezprzewodowo.

Wreszcie warto pamiętać, że jeśli synchronizujesz duże pliki, proces ten będzie zauważalnie wolniejszy, ponieważ transfery są ograniczone szybkością połączenia Wi-Fi, a nie szybszym USB.

Oto jak zsynchronizować iPhone’a przez Wi-Fi:

1. Podłącz iPhone’a, iPada lub iPoda touch do komputera Mac lub PC za pomocą kabla USB / Lightning lub USB / 30-stykowego.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

2. Otwórz iTunes i, jak wyżej, kliknij małą ikonę iPhone’a, gdy pojawi się w lewym górnym rogu.

3. Tym razem zamiast wybierać typ zawartości do synchronizacji, pozostań na karcie Podsumowanie (lub kliknij Podsumowanie w górnej części lewego paska, jeśli się zgubiłeś). W sekcji Opcje (trzecie pole w dół) zobaczysz pole wyboru obok opcji „Synchronizuj z tym telefonem iPhone przez Wi-Fi”. Kliknij pole wyboru, a następnie kliknij Zastosuj w prawym dolnym rogu. Możesz teraz odłączyć kabel USB.

4. Mimo że iPhone jest odłączony, możesz kontynuować konfigurowanie opcji synchronizacji w iTunes. Tak jak poprzednio, przejdź przez różne typy zawartości, wybierając w każdym przypadku konkretne pliki do zsynchronizowania lub parametry do zastosowania przy podejmowaniu decyzji o synchronizacji pliku. Po zakończeniu kliknij Synchronizuj.

5. Nie musisz ponownie podłączać iPhone’a. W przyszłości samo podłączenie iPhone’a do tej samej sieci Wi-Fi co Mac lub PC spowoduje pojawienie się jego ikony w iTunes, dzięki czemu będziesz mógł zmieniać opcje synchronizacji bez żadnych kłopotów. Jeśli chcesz ponownie zsynchronizować iPhone’a, upewnij się, że jest on w tej samej sieci Wi-Fi i podłączony do zasilania: pod warunkiem, że iTunes jest włączony, wykryje iPhone’a i ponownie zastosuje wybrane synchronizacje i parametry.

Udostępniaj muzykę dzięki funkcji Home Sharing

Jeśli masz dwa iPhone’y i chcesz po prostu odtwarzać muzykę z jednego urządzenia na drugim (zamiast zapisywać pliki na nowym urządzeniu), najlepiej jest użyć funkcji Udostępnianie domu. Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować i korzystać z funkcji udostępniania domowego:

 1. W telefonie iPhone z muzyką dotknij Ustawienia> Muzyka.
 2. Przewiń w dół, aby znaleźć Udostępnianie domu.
 3. Może już wyświetlać Twój identyfikator Apple ID, w którym jesteś już zalogowany. Jeśli nie, stuknij w miejscu, w którym się znajduje, i wpisz swój Apple ID oraz hasło. Dotknij Gotowe.
 4. Powtórz ten proces na telefonie iPhone, na którym chcesz słuchać muzyki. Musi być na tym samym Apple ID.
 5. Otwórz aplikację Muzyka na iPhone, na której chcesz słuchać muzyki.
 6. Przejdź do karty Biblioteka, a następnie wybierz Udostępnianie domu z menu Biblioteka. Jeśli ta opcja nie jest widoczna, stuknij Edytuj i zaznacz ją.

Zazwyczaj ładowanie biblioteki muzycznej do iPhone’a zajmuje kilka minut, ale możesz teraz przesyłać strumieniowo muzykę z jednego iPhone’a do drugiego. Tym, czego nie możesz zrobić za pomocą tej metody, jest jednak trwałe kopiowanie muzyki z jednego iPhone’a na drugi, ponieważ ta metoda działa tylko wtedy, gdy oba iPhone’y są w tej samej sieci Wi-Fi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak jailbreak iPhone'a lub iPada w iOS 12

Udostępniaj muzykę za pośrednictwem iTunes Store

Jeśli chcesz przesyłać muzykę z jednego iPhone’a do drugiego, dostępnych jest kilka opcji.

Najprostszym sposobem przesyłania muzyki z jednego iPhone’a do drugiego jest użycie iTunes Store, ale działa to tylko w przypadku muzyki zakupionej za pośrednictwem iTunes. Jeśli kupiłeś muzykę ze sklepu iTunes Store, możesz natychmiast pobrać ją na dowolne urządzenie, które posiadasz, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację iTunes Store.
 2. Wybierz Więcej> Zakupione.
 3. Wybierz Kupione> Muzyka.
 4. Stuknij Wszystkie utwory.
 5. Dotknij Pobierz wszystkie.

Spowoduje to pobranie całej płatnej muzyki z iTunes Store na iPhone’a. Czas pobierania może się różnić w zależności od szybkości połączenia internetowego i liczby pobieranych utworów.

Apple Music

Apple Music jest odpowiedzią Apple na konkurencyjne usługi strumieniowania muzyki, takie jak Spotify, oferując użytkownikom możliwość przeglądania i słuchania nieograniczonej ilości muzyki za miesięczną opłatą. Jednak niektórzy użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy, że każda piosenka, album i lista odtwarzania dodane do kolekcji są przechowywane w iCloud i można je pobrać na dowolnym urządzeniu z systemem iOS. Aby przenieść swoją kolekcję Apple Music na nowy iPhone, wykonaj następujące czynności:

 1. W nowym telefonie iPhone otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Muzyka.
 2. Włącz „Pokaż Apple Music” i „iCloud Music Library” (upewnij się, że masz przyzwoite połączenie Wi-Fi).
 3. Twoja Biblioteka muzyki iCloud powinna następnie zostać pobrana na iPhone.

Podobnie jak w przypadku powyższych rozwiązań, czas pobierania może się różnić w zależności od połączenia internetowego. Warto również zauważyć, że można to również zrobić w iTunes na komputerze Mac lub PC, zapewniając łatwy sposób na przeniesienie kolekcji do / z komputera Mac / PC.

iTunes oprogramowanie innych firm

Ale co, jeśli nie kupiłeś muzyki na swoim iPhonie? Nie martw się, nadal możesz przesyłać muzykę z iTunes na komputerze (Mac lub PC) do iPhone’a. Jeśli nadal masz muzykę na komputerze Mac lub PC, możesz zsynchronizować iPhone’a z komputerem za pomocą iTunes: zastępuje on muzykę na nowym iPhonie utworami wybranymi z iTunes na komputerze Mac lub PC.

W ten sposób większość ludzi przesyła muzykę do nowego iPhone’a – zamiast przesyłać ją bezpośrednio z jednego iPhone’a na drugiego, używają muzyki zapisanej na komputerze, aby zsynchronizować te same utwory na obu urządzeniach.

Problemy pojawiają się tylko wtedy, gdy nie masz już dostępu do muzyki w bibliotece iTunes. W tym przypadku możesz użyć oprogramowania innych firm, takiego jak AnyTrans, do przesyłania muzyki z iPhone’a do biblioteki iTunes (lub innego iPhone’a), wykonując następujące czynności:

 1. Podłącz iPhone’a z muzyką do komputera Mac.
 2. Pobierz i otwórz aplikację AnyTrans.
 3. Wybierz swój iPhone z karty.
 4. Kliknij Audio.
 5. Wybierz utwory, które chcesz przenieść do iTunes.
 6. Kliknij ikonę Wyślij do iTunes.

Możesz także podłączyć oba iPhony do Maca i używać AnyTrans do przesyłania muzyki bezpośrednio z jednego iPhone’a do drugiego.

 1. Połącz oba iPhone’y z komputerem Mac.
 2. Otwórz AnyTrans.
 3. Kliknij kartę iPhone’a zawierającą ścieżki.
 4. Kliknij Audio.
 5. Wybierz „Wyślij do urządzenia”.

Muzyka zostanie następnie przesłana z jednego iPhone’a do drugiego. Całkowity czas będzie zależał od wielu czynników, od szybkości portu USB używanego przez każdy iPhone do rozmiaru biblioteki muzycznej.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191