Jak uzyskać Apple Music za darmo?

0
1483

Apple Music to usługa strumieniowego przesyłania muzyki firmy Apple, która oferuje dostęp do ponad 90 milionów utworów i list odtwarzania wyselekcjonowanych przez ekspertów i można jej używać w produktach Apple, a także na komputerach PC, urządzeniach z systemem Android, Sonos, Amazon Edge, PlayStation 5 i innych.

Istnieją różne poziomy subskrypcji, w tym tańszy plan Apple Music Voice Plan, który kosztuje połowę ceny standardowego planu Apple Music. Jest też tańsza cena dla studentów.

 • Apple Music Voice Plan: 4,99 GBP / 4,99 USD miesięcznie
 • Apple Music Student: 4,99 GBP / 4,99 USD miesięcznie
 • Apple Music Individual: 9,99 GBP/9,99 USD miesięcznie
 • Rodzina Apple Music: 14,99 GBP / 14,99 USD miesięcznie
 • Apple One: od 14,95 USD/14,95 USD miesięcznie (w tym Apple Music, Apple Arcade, iCloud+ i Apple TV+)

Jednak nie musisz tak dużo płacić. Apple oferuje różne wersje próbne – w tym do sześciu miesięcy bezpłatnie – jeśli wcześniej nie korzystałeś z usługi. W przeszłości Apple udostępnił nawet wersje próbne subskrybentom, którzy wygasli.

Dowiedz się, jakie wersje próbne są dostępne i jak uzyskać Apple Music za darmo już teraz, w tym artykule.

Dodatkowo, jeśli jesteś studentem, oto jak uzyskać Apple Music za pół ceny.

Czy jest darmowa Apple Music?

Możesz pobrać Apple Music za darmo przez ograniczony czas – firma oferuje różne wersje próbne usługi.

Jeśli miałeś nadzieję, że Apple zaoferuje bezpłatną warstwę Apple Music – podobną do Spotify, która oferuje bezpłatną warstwę z reklamami – będziesz rozczarowany.

W grudniu 2021 r. Apple wprowadził jednak tańszą opcję Apple Music, która oferuje dostęp do całej muzyki w oryginalnej Apple Music za połowę ceny (4,99 GBP / 4,99 USD miesięcznie). W osobnym artykule omówimy porównanie Apple Music i Apple Music Voice.

Jak uzyskać bezpłatną wersję próbną Apple Music?

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś Apple Music, będziesz mógł uzyskać trzy miesiące całkowicie za darmo, bez żadnych haczyków i bez zadawania pytań.

Aby to zrobić, odwiedź witrynę Apple, klikając tutaj, i wybierz „Bezpłatna wersja próbna” w prawym górnym rogu lub kliknij „Wypróbuj bezpłatnie przez trzy miesiące” w odpowiednim abonamencie.

Dostępne są cztery plany: głosowy, studencki, indywidualny i rodzinny. Każdy z nich można kupić jako subskrypcję miesięczną lub roczną (czyli 99 GBP / 99 USD rocznie lub 8,25 GBP / 8,25 USD miesięcznie).

Jeśli absolutnie nie chcesz płacić za Apple Music po zakończeniu okresu próbnego, musisz anulować subskrypcję, zanim zostanie ona automatycznie odnowiona. Łatwo to zrobić. Na iPhonie po prostu przejdź do Ustawień i kliknij sekcję u góry ze swoim Apple ID. Stuknij w Subskrypcje, znajdź ten, który chcesz anulować, i dotknij go. Następnie dotknij Anuluj subskrypcję. Omówimy te kroki bardziej szczegółowo w artykule Jak anulować subskrypcję Apple Music.

Od czasu do czasu Apple oferuje ponad trzy miesiące za darmo. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać Apple Music za darmo na jeszcze dłużej! Mamy również szczegółowe informacje o tym, jak uzyskać bezpłatną wersję próbną, jeśli wcześniej subskrybowałeś.

Jak uzyskać Apple Music bezpłatnie przez 6 miesięcy?

Apple oferuje sześć miesięcy za darmo nowym użytkownikom Apple Music, którzy mają słuchawki AirPods, HomePod mini lub Beats.

Kwalifikują się następujące urządzenia:

 • AirPods Pro
 • AirPods (2. generacja i 3. generacja)
 • AirPods Max
 • HomePod
 • HomePod mini
 • Beats Fit Pro
 • Beats Studio Buds
 • Powerbeaty
 • Powerbeats Pro
 • Beats Solo Pro

Nie ma konieczności zakupu, więc jeśli posiadasz już jedno z tych kwalifikujących się urządzeń, możesz się zakwalifikować — o ile wcześniej nie subskrybowałeś.

Jednak ci, którzy już posiadają jedno z kwalifikujących się urządzeń, mieli 90 dni od daty aktualizacji urządzenia do iOS 15 lub iPadOS 15 na skorzystanie z bezpłatnej sześciomiesięcznej wersji próbnej, co niestety oznacza, że ​​jeśli dokonali aktualizacji 21 września, ten okres już minął. .

Jeśli właśnie kupiłeś jeden z powyższych produktów, kwalifikujesz się do bezpłatnego sześciomiesięcznego okresu próbnego, ale musisz go wykorzystać w ciągu 90 dni od pierwszego sparowania nowego urządzenia. Dopóki Twój iPhone lub iPad działa z najnowszym systemem iOS lub iPadOS, będziesz mógł aktywować sześciomiesięczną wersję próbną Apple Music po sparowaniu nowego urządzenia audio z iPhonem lub iPadem.

Nie tylko Apple oferuje bezpłatną, sześciomiesięczną wersję próbną Apple Music. W Stanach Zjednoczonych możesz dostać sześć miesięcy za darmo za pośrednictwem Best Buy. W Wielkiej Brytanii EE oferuje sześć miesięcy Apple Music nowym i starym klientom.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z oferty Best Buy.

Kup ofertę EE tutaj.

Jak uzyskać Apple Music za darmo przez 5 miesięcy?

Jest inny sposób na uzyskanie dłuższego okresu próbnego Apple Music i nie wiąże się to z kupowaniem niczego.

Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać Shazam na iPhone’a, iPada lub iPoda touch i użyć aplikacji do zidentyfikowania odtwarzanego utworu.

Kiedy Shazam piosenkę pojawi się przycisk zapraszający do Otwórz w Apple Music – dotknij tego, a otrzymasz ofertę pięciu darmowych miesięcy.

Przynajmniej otrzymasz bezpłatną pięciomiesięczną subskrypcję, jeśli nigdy nie korzystałeś z Apple Music. Jeśli testowałeś usługę przed upływem tego okresu próbnego, zostanie odliczony (więc jeśli wcześniej miałeś trzymiesięczny okres próbny, zostaniesz zaproszony do dwumiesięcznego okresu próbnego).

Kiedy ten program został uruchomiony po raz pierwszy, stwierdziliśmy, że nie jesteśmy w stanie skorzystać z oferty – zakładamy, że dokonaliśmy subskrypcji w przeszłości i anulowaliśmy naszą subskrypcję. Wygląda na to, że Apple naprawiło to, jeśli rzeczywiście tak było, ponieważ teraz mogliśmy uzyskać dwumiesięczny okres próbny.

Shazam jest od jakiegoś czasu własnością Apple, co wyjaśnia, dlaczego jest to oferowana subskrypcja Apple Music.

Jak uzyskać kolejną wersję próbną Apple Music

Podobnie jak w powyższym przykładzie Shazam, może się okazać, że kwalifikujesz się na kolejne dwa miesiące, mając już pierwsze trzy miesiące. A co, jeśli zużyłeś cały czas próbny?

Widzieliśmy, jak Apple oferuje wygasłym subskrybentom możliwość uzyskania trzymiesięcznego Apple Music w cenie jednego – czyli 9,99 GBP / 9,99 USD za trzy miesiące. Wygląda jednak na to, że firma nie prowadzi teraz tej promocji.

Ogólnie rzecz biorąc, po wykorzystaniu trzymiesięcznego (lub więcej) miesięcznego okresu próbnego, nie będziesz w stanie uzyskać kolejnych trzech miesięcy za darmo przy użyciu tej samej metody, nawet jeśli poczekasz około roku. Ale jest pewien trik, aby uzyskać dodatkowe trzy miesiące: zacznij korzystać z Family Sharing za pośrednictwem innego użytkownika i przejdź do planu Apple Music Family Sharing.

Jeśli jesteś zadowolony z korzystania z Chmury rodzinnej, możesz poprosić innego członka rodziny, aby zarejestrował się w bezpłatnej wersji próbnej planu Chmury rodzinnej Apple Music, a następnie podzielić się nią z Tobą. Będziesz wtedy mógł skorzystać z dodatkowych trzech miesięcy za darmo. W rzeczywistości można go udostępnić maksymalnie sześciu osobom, dzięki czemu możesz udostępnić bezpłatną wersję próbną również innym członkom rodziny.

Mamy osobny artykuł z dodatkowymi informacjami na temat funkcji Family Sharing i tego, jak ją skonfigurować.

Zastanawiasz się, czy warto wypróbować Apple Music? Przeczytaj nasze porównanie Apple Music i Spotify.

Dowiedz się więcej o Apple Music w witrynie Apple.