Jak utworzyć kopie zapasowe iPhone’a lub iPada

0
822

Zawartość

 • Dlaczego należy tworzyć kopię zapasową swojego iPhone’a i iPada
 • > Jak wykonać kopię zapasową IPhone lub iPad na iCloud?
 • Jak wykonać kopię zapasową mojego iPhone’a na komputer
 • Jak wykonać kopię zapasową telefonu iPhone, jeśli masz Apple Watch
 • Użyj usług innych firm do tworzenia kopii zapasowych telefonu iPhone
 • > Co z turecką rodziną przestępczości iCloud?

Tworzenie kopii zapasowej iPada lub telefonu iPhone jest łatwe I to jest niezwykle ważne – jeśli musimy podać trzy porady dla właścicieli iPhone’a (i iPada), będą mogli tworzyć kopie zapasowe, tworzyć kopię zapasową, tworzyć kopię zapasową. Słuchaj, jak wyjaśnimy, jak wykonać kopie zapasowe iPhone’a lub iPada.

Podobne: Jak przywrócić iPhone z kopii zapasowej

Dlaczego należy tworzyć kopie zapasowe swojego iPhone’a i iPada

Nasze iPhony i iPad są jednymi z najważniejszych i cennych rzeczy, jakie posiadamy. Odkładając na bok wartość finansową każdego urządzenia, te niewielkie płyty krzemu i szkła stały się centralnymi repozytoriami naszych wspomnień, niezależnie od tego, czy są to zdjęcia wydarzeń jednorazowych czy ważnych dokumentów.

Upewnij się, że Wszystkie te cenne dane są wspierane gdzieś w kluczowym zabezpieczeniu przed kradzieżą, uszkodzeniem lub pozostawieniem naszych światów za tylnym siedzeniem taksówki. W tym roku wiele razy Apple Publikuje aktualizację oprogramowania iOS działającego na Twoim iPadzie lub iPhone – a nasza rada powinna mieć pewność, że masz aktualizację swoich danych przed aktualizacją, na wypadek, gdyby podczas aktualizacji wystąpiły błędy.

Następnie Oczywiście są bardziej radosne okazje do uaktualnienia do nowszego modelu i możliwość szybkiego transferu wszystkich danych za pomocą kopii zapasowej.

Na szczęście istnieje wiele sposobów przechowywania Twoich informacji w internecie lub Komputer lub komputer Mac, z których wszystkie są bezpłatne i łatwe w obsłudze.

Usługa iCloud firmy Apple oznacza iPho Ne lub iPad mogą stale synchronizować ważne dane z serwerami internetowymi, a iTunes oferuje również prosty obiekt tworzenia kopii zapasowej z jednym kliknięciem. W tych dniach jest kilka usług oferowanych przez inne firmy, oferujących wiele opcji. Jako środek ostrożności zalecamy użycie co najmniej dwóch dostępnych rozwiązań, ponieważ jeśli się najgorsze dzieje, a twoja kopia zapasowa jest w jakiś sposób uszkodzona, będziesz miał inną wersję. :

 • Jak skonfigurować iCloud
 • Wprowadzenie do iCloud Drive
 • Jak używać Find my iPhone
 • Jak utworzyć kopię zapasową mojego iPada lub iPhona na iCloud?

  Najprostszymi sposobami tworzenia kopii zapasowych danych na urządzeniu iPhone lub iPad jest użycie własnego serwisu iCloud firmy Apple.

  Każdy identyfikator Apple ma do dyspozycji 5 GB pamięci, w którym można zapisywać zakładki, kontakty, kalendarze, dokumenty iCloud, Mail, notatki i bibliotekę zdjęć iCloud. Jeśli wziąć wiele zdjęć i filmów, może być konieczne uaktualnienie pojemności, ponieważ napełni się dość szybko. W chwili obecnej firma Apple oferuje 50GB na 79p na miesiąc, 200GB za 2,49 PLN miesięcznie, a 2TB za 6,99 PLN miesięcznie. (Te ceny są lepsze niż kiedyś, ale wiele Ludzie nadal uważają, że Apple powinno udostępniać więcej pamięci w chmurze za darmo. Wydaje się szczególnie niesprawiedliwe, że alokacja bezpłatnych zasobów została ustalona na podstawie identyfikatora Apple ID, a nie rośnie, gdy kupujesz więcej urządzeń. IPad).

  Chociaż kopie zapasowe iCloud są bardzo przydatne, najlepiej są one używane w połączeniu z iTunes, aby obejmować wszystkie bazy. Kopie zapasowe iCloud są bardzo proste w konfiguracji, a po ich zakończeniu będą automatycznie uruchamiane w tle za każdym razem, gdy urządzenie jest podłączone i na połączeniu Wi-Fi.

  Aby utworzyć i używać kopii zapasowych iCloud, Konto iCloud, które zazwyczaj są tworzone podczas pierwszego konfigurowania urządzenia. (Przeczytaj dalej: Jak uzyskać identyfikator Apple).

  W urządzeniu Apple otwórz aplikację Ustawienia. Pojawi się imię i zdjęcie (jeśli je zapisałeś) u góry – stuknij w tym. Teraz wybierz iCloud, a na następnym ekranie przewiń w dół i stuknij iCloud Backup, ostatni wpis na długiej liście „Apps using iCloud”.

  Teraz zobaczysz opcję włączania iCloud Backup. Gdy to zrobisz, telefon lub tablet automatycznie sprawdzi dane bez potrzeby angażowania się w tę sprawę.

  Jeśli chcesz usunąć zawartość iPhona lub iPada, bo sprzedajesz to lub nie działa prawidłowo, oto jak zresetować iPhone, usunąć zawartość iPhone’a I przywróć z kopii zapasowej.

  Czytaj dalej: najlepsze sposoby tworzenia kopii zapasowych zdjęć | Jak umieścić iPhone w trybie DFU

  !!! 4!

  Jak utworzyć kopię zapasową mojego iPhone’a na komputerze

  Posiadanie lokalnej kopii zapasowej jest zawsze dobrym pomysłem, Przynajmniej wiedz, że masz kopię, którą kontrolujesz, a nie ufając do wszechmocnej chmury.(Publiczne zaufanie w programie iCloud zostało uszkodzone w wyniku wycieku zdjęć z gwiazdami w 2014 r., Chociaż Apple stwierdziło, że było to spowodowane przez hakerami kradzież lub zgadywanie haseł, a nie awaria systemów Apple).

  Dokonywanie lokalnej kopii zapasowej jest bardzo łatwe Dzięki iTunes. Kilka lat temu regularnie podłączałeś iPhone do komputera, aby zsynchronizować muzykę, ale wraz z nadejściem programu iTunes Match to trochę nieprzyjazne. ITunes pozostaje jednak użytecznym oprogramowaniem i zapewnia pełną kopię zapasową w ciągu kilku minut. (Przeczytaj nasz przewodnik po użyciu programu iTunes Match).

  Po pierwsze, podłącz telefon iPhone do komputera Mac lub komputera. W górnym rogu narożnika, pod kontrolą odtwarzania, zobaczysz małą ikonę telefonu: kliknij to i zostanie wyświetlone menu urządzenia. Jeśli upewnisz się, że podsumowanie jest zaznaczone w kolumnie lewej, teraz masz trzy pola w głównym okienku, w środku znajduje się Kopia zapasowa.

  Istnieją dwie główne sekcje – automatyczne i ręczne – a iPhone jest zazwyczaj automatycznie tworzony z powrotem do iCloud. Jeśli wolisz, że za każdym razem, gdy połączysz telefon z komputerem, natychmiast utworzysz nową lokalną kopię zapasową, a następnie kliknij poniżej opcję „Ten komputer”.

  Przenosząc się na prawą stronę pudełka, Istnieje możliwość utworzenia kopii zapasowej ręcznie. Kliknięcie przycisku „Utwórz kopię zapasową teraz” sprawi, że będzie to wystarczało, wraz z upływem czasu zależy od tego, jaka jest pamięć telefonu w danym momencie. Obok tego znajduje się opcja Odzyskiwanie z kopii zapasowej, co oznacza, że ​​po ponownym zainstalowaniu telefonu iPhone chcesz ponownie zainstalować wszystko.

  Możesz zadać sobie pytanie, co zawiera kopie zapasowe. Wszelkie zdjęcia obecnie znajdujące się w urządzeniu zostaną zapisane, podobnie jak kontakty, konta kalendarza, zakładki Safari, notatki, historia połączeń, profile i kilka innych typów danych. Firma Apple posiada obszerną listę wszystkich rzeczy zawartych w kopii zapasowej, którą można przeczytać tutaj.

  Kopia zapasowa programu iTunes nie tworzy jednak żadnych dodatkowych plików multimedialnych, więc filmy, muzyka i aplikacje Zakupione z iTunes będą musiały być pobrane ponownie z witryny lub Twojego komputera. (IPhone / iPad zrobi to automatycznie podczas przywracania z kopii zapasowej.)

  Tworzenie szyfrowanej kopii zapasowej w programie iTunes

  W programie iTunes dostępny jest dodatkowy rodzaj kopii zapasowej Jest szyfrowanym. Jeśli masz wrażliwe dane na telefonie lub po prostu masz ochotę na bezpieczeństwo, wybranie tej opcji zapewni dodatkową warstwę bezpieczeństwa dzięki udostępnieniu kopii zapasowej tylko za pomocą hasła, które zostanie Ci podpowiedzione.

  Utwórz zaszyfrowaną kopię zapasową w taki sam sposób, jak zaszyfrowana – automatycznie lub ręcznie, tylko z zaznaczoną opcją szyfrowania. Po raz pierwszy wykonasz ten krok, w którym wybierzesz hasło.

  Pamiętaj jednak, że to hasło nie będzie znane firmie Apple, więc jeśli zapomnisz, co to jest, Twoje Kopia zapasowa stanie się bezużyteczna. Ze względu na dodatkowe poziomy ochrony zaszyfrowanej kopii zapasowej, Apple dodaje dodatkowe dane, które są wstrzymywane z wersji standardowej. Obejmuje to informacje z aplikacji Zdrowie wraz z hasłem kluczy.

  Jak wykonać kopię zapasową swojego komputera Mac | Jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć iPhone Jak zatrzymać korzystanie z iTunes, wybrać najlepsze alternatywy iTunes

  Jak wykonać kopię zapasową telefonu iPhone, jeśli masz Apple Watch

  Coś podobnego do nas – uczulającego na kłopoty bardziej niż minimalne minimum – może być myślisz, że szyfrowane kopie zapasowe brzmią jak kłopoty niż są warte. (Pamiętaj, że hasło nie jest wielkim problemem, chociaż może się okazać, że pierwsze hasło, które próbujesz, nie jest akceptowane). Ale właściciele Apple Watch powinni w szczególności zetknąć zęby i wybrać szyfrowaną opcję.

  Apple może to wyjaśnić (na powyższym zrzucie ekranu można wymienić tylko hasła, dane Health i HomeKit), ale dane dotyczące zdrowia, które są tworzone podczas tworzenia kopii zapasowej Wykonaj zaszyfrowaną kopię zapasową, ale nie, gdy wykonasz standardową kopię zapasową, zawiera wszystkie dane dotyczące ćwiczeń Apple Watch : osiągnięcia i czas pracy oraz resztę.

  Motywacja firmy Apple polega na tym, że utrata tych danych może być bardzo niepokojąca, nie wspominając o niewygodnej sytuacji, jeśli znajduje się w środku programu samodoskonalenia. Szyfrowana kopia zapasowa to twój przyjaciel. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Jak utworzyć kopię zapasową firmy Apple Watch.

  Jeśli zrobiono kopię zapasową bez szyfrowania podczas przenoszenia z jednego telefonu iPhone’a na inny, wyczyść zegarek Apple Watch, a następnie spakuj go z nowym iPhone i odkryjesz wszystkie Dane ćwiczenia zniknęły, nie panikuj.

  Dane ćwiczeń powinny być przechowywane na starym iPhoneie (nie wyczyszczono jeszcze, prawda?), Więc jeśli wycieracie nowy iPhone, Inną kopię zapasową starego iPhone’a (zaszyfrowanego tym razem), przywróć nowy iPhone z tej kopii zapasowej, wyczyść zegarek Apple Watch i powiązaj go z nowym iPhone …Po tym wszystkim przekonasz się, że odznaki i czasy przebiegu wszystkich wracają.

  Czytaj dalej: Apple Watch review | Najlepsze aplikacje Apple Watch Najlepsze gry do obejrzenia w firmie Apple

  Korzystanie z usług innych firm do tworzenia kopii zapasowych telefonu iPhone

  Jeśli coś jest tylko kopie zapasowe, to w ogóle nie ma kopii zapasowej. ” Tworzenie wielu kopii danych jest jedynym sposobem, aby naprawdę zagwarantować, że nie zgubisz się w razie wypadku.

  Rejestracja bezpłatnych kont za pomocą Dropbox, migotania, Dysku Google, OneDrive lub jednego Wiele innych opcji zapewnia łatwy sposób na bezpieczne przechowywanie zdjęć i dokumentów bez zbytniego wysiłku. Całkiem sporo z nich oferuje automatyczną synchronizację i nie zakłóca pracy z programem iCloud.

  Więc załóż jedną lub kilka aplikacji, postępuj zgodnie z instrukcjami, a na karcie tło. Jedno słowo ostrzeżenia. Sprawdź ustawienia każdej aplikacji i przesuń opcję Użyj danych komórkowych, aby ją wyłączyć; W przeciwnym razie może się zdarzyć, że nastanie kolejny rachunek.

  Dysk Google

  Google dodał nową funkcję do Dysku Google na iOS, wprowadzając możliwość tworzenia kopii zapasowych kontaktów, kalendarza I aparat fotograficzny na Dysku Google, co oznacza, że ​​wszystkie te informacje są bezpiecznie przechowywane w chmurze, jeśli jej potrzebujesz. Powodem nowej funkcji Google jest zachęcanie użytkowników iPhone do przełączania się na Androida. Tworzenie kopii zapasowej za pomocą Dysku Google oznacza, że ​​wiele informacji na temat iPhone’a pojawi się szybko i łatwo na nowym telefonie z systemem Android.

  Firma Apple posiada już aplikację na Android o nazwie Move to iOS, która robi to samo dla tych, którzy chcą zmienić Od Androida do iOS, więc nie dziwi fakt, że firma Google postępowała zgodnie z planem.

  Ważne jest, aby pamiętać, że Dysk Google nie utworzy wszystkich danych. Nie można tworzyć kopii zapasowych tekstów ani biblioteki muzycznej.

  Co z turecką rodziną przestępczości iCloud włamał się?

  Grupa Hakerzy, nazywający się tureckimi rodzinami przestępczości, twierdzili, że ma dostęp do ponad 300 milionów identyfikatorów Apple i grozi wyczyszczenie danych użytkowników z milionów powiązanych kont iCloud, jeśli Apple nie zapłaci do 7 kwietnia 2017 r.

  Grupa potrzebuje okupu 75 000 USD w Bitcoinie lub Etherum, dwóch popularnych formach waluty internetowej, które nie są dostępne, zanim usunie te dane. Według tych, na Twitterze, którzy twierdzą, że należą do grupy, przyjmą również 100 000 dolarów na zakupy w iTunes jako karty płatnicze.

  Członkowie grupy hakerskiej dostarczyli dowodów na płytę główną, w tym wideo , Zrzuty ekranu z wiadomościami e-mailowymi i dostęp do konta e-mail używanego do korespondencji z firmą Apple, chociaż firma Apple zdecydowanie zaprzeczyła żądaniom grup i najwyraźniej groziła przekazaniem informacji policji.

  Film rzekomo pokazuje, że grupa przewija się Listy skradzionych kont iCloud i jest jedynym dowodem dostarczanym do witryny wspierającej roszczenia grupy.

  Niezależnie od tego, czy grupa ma dostęp do kont 300 m, jest niejasne, chociaż Apple zdaje się uważać, że nie warto się martwić. Złe wieści to, że jeśli to prawda, a hakerzy mają swoje dane, może być trudne zachowanie danych. Zalecamy wykonanie lokalnej kopii zapasowej przy użyciu programu iTunes, ponieważ dane kopii zapasowej są przechowywane lokalnie, a nie w programie iCloud.