Jak utworzyć kopie zapasowe biblioteki zdjęć Apple

0
663

Wzrost fotografii w iPhone skutkował potrzebą większej ilości pamięci masowej, Że wiele osób starało się wypełnić dyski twarde, dyski kieszonkowe i usługi typu cloud. jakmac bada co najlepsze w przypadku tworzenia kopii zapasowych obrazów. \

Trudność polega na tym, że mamy zdjęcia z trzech różnych urządzeń, które staramy się wykonać w jednym miejscu. Obecnie nie ma prostego sposobu na to.

Czytaj dalej: Najlepsze zewnętrzne urządzenia pamięci masowej dla urządzeń iPhone i iPad

Tworzenie kopii zapasowych zdjęć Biblioteka z iCloud firmy Apple

Nie jest to świetne rozwiązanie problemu tworzenia kopii zapasowych zdjęć, jak wyjaśnimy. Ponieważ jest to usługa firmy Apple i zapewne zakładasz, że będzie ona stanowić rozwiązanie tworzenia kopii zapasowych zdjęć, zaczniemy wyjaśniać, dlaczego tak nie jest.

(!!! 1! !!)

Apple iCloud pochodzi z iOS i, ogólnie rzecz biorąc, nie zawodzi; Otrzymujesz 5 GB wolnego miejsca i zasadniczo oznacza, że ​​jeśli utracisz iPhone lub iPad, możesz odzyskać stare kopie zapasowe na nowe urządzenie.

Możesz się zastanawiać, czy iCloud zapewnia środki do tworzenia kopii zapasowych zdjęć – być może będziesz mógł je usunąć z urządzenia, w którym są przechowywane.

To jest, gdzie biblioteka fotografii iCloud może dostarczyć rozwiązanie, ale niestety nie.

Jeśli zarejestrujesz się w bibliotece zdjęć iCloud, wszystkie zdjęcia mogą być dostępne na wszystkich urządzeniach, A wszelkie zmiany wprowadzone w obrazie będą również replikowane na wszystkich urządzeniach. Ponieważ obraz jest przechowywany w chmurze, byłby właściwy, wierząc, że oznaczało to, że można je usunąć z urządzenia, które zrobiłeś.

Jednak należy spróbować usunąć zdjęcie z telefonu iPhone Na przykład zobaczysz komunikat, który zostanie usunięty z wszystkich urządzeń i z programu iCloud. Nie ma możliwości przechowywania obrazu w programie iCloud.

Przed usunięciem zdjęcia na Zdjęciu Zdjęcia na Macu można zdecydować się na jego pobranie – co powinno zrobić „kopię zapasową” obrazu na komputerze Mac , I umożliwiają dalsze przeglądanie go w telefonie iPhone. Ale jeśli usuniesz je z komputera Mac, utracisz je również z iCloud.

Podczas ręcznej synchronizacji biblioteki zdjęć na komputerze Mac z systemem iCloud nie byłoby to idealne rozwiązanie, T posiadają pełne wersje wszystkich zdjęć na komputerze Mac.

Jest jeszcze jeden problem z programem iCloud, jego bezpieczeństwo było słynne w październiku 2014 r., A niektóre z nich nie są tanie. I ten darmowy 5GB nie idzie bardzo daleko.

Jak utworzyć kopię zapasową biblioteki zdjęć Apple z folderem Dropbox

( !!!

Dropbox jest prawdopodobnie chłopcem plakatowym składowania w chmurze i łatwo zrozumieć, dlaczego.

Usługa jest dostępna w wielu platformach, wyjątkowo łatwo udostępniać linki do albumów i używać oprogramowania komputerowego do przeciągania i upuszczania plików. Ponadto obsługiwane są wysokiej rozdzielczości obrazy i nie ma ograniczeń dotyczących rozmiaru plików w programie Dropbox Business. Jest też bardzo szybkie włączenie automatycznego przesyłania zdjęć (w tym przez WiFi lub komórkę podczas korzystania z mobilnej aplikacji).

Pomimo, że ilość wolnego miejsca (2 GB) nie jest większa, Możesz to zaliczyć, odsyłając Dropboksa do znajomych (500MB dla każdego przyjaciela, do 16 GB w całości) lub wypełnij samouczek Wprowadzenie (250 MB). Przesyłanie zdjęć automatycznie ustawia kolejne 3GB.

Aplikacja Carousel to schludny panel do przeglądania, sortowania i udostępniania zdjęć, podczas gdy zawartość jest szyfrowana podczas tranzytu i odpoczynku.

Dropbox nie jest Doskonały, zwłaszcza biorąc pod uwagę ograniczone wolne dane i niezdolność do kontrolowania sposobu prezentacji plików, ale jest niewiele usług typu cloud w tym wszechstronnym.

Czytaj więcej: Najlepsze oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Mac | Jak utworzyć kopie zapasowe Maca

Jak utworzyć kopię zapasową biblioteki zdjęć Apple z pudełkiem

Box oferuje więcej miejsca niż Dropbox z 10 GB podczas łączenia, a 100 GB, co prawdopodobnie sprzyja Dropboxowi; Oferując. Interfejs internetowy jest prosty i łatwy do organizowania, a także oferuje oprogramowanie do synchronizacji z pulpitem i silne zabezpieczenia. Pliki są szyfrowane za pomocą protokołu AES-256 w czasie tranzytu i w spoczynku.

Mimo to, pole nie jest w porządku, domyślnie nie ma możliwości synchronizacji – zamiast tego należy się zalogować i określić foldery, które mają zostać przesłane.

Czytaj dalej: Zdjęcia do recenzji Mac.

Jak utworzyć kopię zapasową biblioteki zdjęć Apple’a za pomocą OneDrive

(!

Na przykład subskrybenci Office 365 otrzymują 1TB, co oznacza, że ​​usługi OneDrive firmy Microsoft mogą być podstawą urządzeń z systemem Windows, ale stanowi solidną usługę między różnymi platformami. Magazynu OneDrive, nowi użytkownicy otrzymują bezpłatnie 5 GB. Usługa oferuje również pełną kopię zapasową obrazu i obsługuje funkcję uwierzytelniania dwukierunkowego (2FA), która jest dodatkową warstwą zabezpieczającą.

Musisz mieć konto OneDrive, a świadomość bezpieczeństwa będzie świadoma, W sprawie sądów z rządem Stanów Zjednoczonych o suwerenności danych.

Czytaj: Najlepsze aplikacje Mac dla efektów fotograficznych

Jak utworzyć kopie zapasowe biblioteki zdjęć Apple z Dyskiem Google / Google +

Istnieje wiele zalet korzystania z Dysku Google do tworzenia kopii zapasowych zdjęć; Ceny są rozsądne, nie ma nieograniczonej możliwości przechowywania danych w standardzie & rsquo; Rozmiaru obrazu i obfite 30 GB wolnych danych, a jakość przesyłania można dostosować za pomocą opcji & nbsp; Auto Awesome & rsquo; aplikacje mobilne. Obsługuje również 2FA.

Wady polegają na tym, że 30 GB jest rozłożone w Gmailu, na Dysku i Google+ Zdjęcia, w pełnym rozmiarze kosztuje pieniądze i potrzebujesz konta Google+ (które już masz Jeśli używasz Gmaila).

Najważniejsze jest, że nie można automatycznie przesyłać zdjęć z telefonu do Dysku. Powinieneś zamiast tego używać funkcji Automatyczna kopia zapasowa w aplikacjach G +, która wyśle ​​zdjęcia do rzadko używanego profilu Google+.

Jak utworzyć kopie zapasowe biblioteki zdjęć Apple z dyskiem twardym

Jeśli Wolisz nie używać usługi w chmurze, lepszym pomysłem byłoby utworzenie oddzielnego urządzenia pamięci masowej i przeniesienie zdjęć przechowywanych obecnie na komputerze Mac.

( !!! 12)!

Nie można pomylić się z zewnętrznym dyskiem twardym, ponieważ pozostaje jednym z najbardziej opłacalnych, bezpiecznych i wygodnych sposobów tworzenia kopii zapasowych zdjęć i innych danych

Możesz odebrać dysk twardy o pojemności 1 TB nawet od 40 funtów, wersja 2TB za 60 i 3 TB za około 80 funtów. Im większy idziesz, tym większe prawdopodobieństwo, że dysk twardy przeciągnie zasilanie z sieci, a nie USB 2.0 lub 3.0.

Dysk twardy jest wyjątkowo ekonomiczny, niezawodny i prosty w obsłudze. Pamiętaj, że mogą zostać utracone, skradzione lub uszkodzone.

Aby przenieść bibliotekę zdjęć na oddzielny dysk twardy, wykonaj następujące kroki:

  1. Zakończ Zdjęcia.
  2. Skopiuj bibliotekę zdjęć, przeciągając ją z woluminu startowego na zewnętrzny głośnik.
  3. Po zakończeniu naciśnij i przytrzymaj klawisz Alt / Option i uruchom zdjęcia.
  4. Wybierz Zdjęcia> Preferencje, a na karcie Ogólne kliknij opcję Użyj jako Biblioteka fotografii Systemowej.

To nie będzie tworzyć kopii zapasowych jako takiej, zamiast tego przeniesie bibliotekę zdjęć z Mac na osobnym urządzeniu.

Czytaj dalej: jak bezpiecznie przechowywać zdjęcia w telefonie iPhone.

Jak utworzyć kopię zapasową biblioteki zdjęć Apple za pomocą innych metod

Istnieje wiele innych usług i produktów, które pomogą Ci przechowywać zdjęcia, ale może nie pomyślałeś, lub natrafisz na wszystkie.

Facebook udostępnia na przykład 2 GB wolnych danych z przesyłaniem Ustawione na prywatne. Jego ograniczona pamięć masowa i jakość obrazu lub warunki prywatności nie są idealne, ale pozostaje to opcja.

Instagram jest bardziej oczywistym wyborem, ponieważ umożliwia przesłanie nieograniczonej liczby zdjęć i krótkich filmów wideo Bezpłatnie, podczas gdy Flickr oferuje kuszące 1TB i bezpłatny interfejs (nie oczekuj kopii zapasowych plików wideo). Amazon Cloud Drive jest atrakcyjny dla klientów z Amazon Prime, a Mega zapewnia 50 GB za darmo i ponadprzeciętnie bezpieczne.

SugarSync i Space Monkey są mniej oczywistymi wyborami; Pierwsze z nich ma aplikacje na każdej platformie, ale jest drogie, a Space Monkey łączy w sobie chmurę i dysk twardy na wolnym dysku twardym o pojemności 2 TB, za pierwszy rok.

Oczywiście są to również niedrogie dyski optyczne (CD-ROM , DVD i Blu-ray), pamięci Flash i pamięci podręcznej.

Czytaj: Jak przesyłać zdjęcia z iPhone na Mac | Wskazówki dotyczące korzystania z kamery iPhone.

Jak utworzyć kopię zapasową biblioteki zdjęć Apple: Streszczenie

Istnieje wiele możliwości rozważenia podczas tworzenia kopii zapasowych zdjęć z iOS, ale nasz wybór Musieliby być zarówno iCloud, jak i Dropbox ze względu na ich możliwości oferowania automatycznej synchronizacji w chmurze. Zalecamy również posiadanie fizycznej kopii zapasowej dysku twardego w przypadku, gdy coś się nie powiedzie.

Zobacz też: Jak przenosić kontakty z iPhone’a na iPhone | Jak wykonać kopię zapasową komputera Mac | Jak wykonać kopię zapasową telefonu iPhone.