Jak utworzyć animowany plik GIF na komputerze Mac Najlepsze darmowe oprogramowanie do tworzenia grafiki Mac GIF

0
1913

Jak mogę przekształcić film w animowany GIF na moim Macu? Ludzie publikują GIF wszędzie i chcę do niego dołączyć.

Tworzenie GIF jest niewiarygodnie łatwe, co jest jednym z powodów, dla których są one tak popularne. W tym samouczku pokazujemy, jak tworzyć genialne animowane pliki GIF (zawierające napisy tekstowe) z plików wideo, korzystając z wielu darmowych narzędzi dla systemu Mac. Zalecamy również kilka zapłaconych narzędzi, które otwierają nowe możliwości tworzenia plików w formacie GIF, ale nie musisz wydawać nic, aby uzyskać wspaniałe pliki GIF.

Jak zrobić animowany GIF na komputerze Mac : Co to jest GIF i dlaczego są one tak popularne?

Animowany format GIF jest typem pliku, który odmawia śmierci, i miało ogromne odrodzenie w ciągu ostatnich kilku lat. Ten format obrazu miał zostać zastąpiony przez PNG. Mimo że PNG ma większą przejrzystość i kompresję, jest jedna rzecz, której nie można zrobić: animacja.

GIF przechowują wiele ramek animacji, które można ustawić na nieskończoność pętli – bez wtyczki lub odtwarzacza wideo. Są łatwe do udostępnienia i łatwe do wykonania, a dziś widać je wszędzie. Szczególnie na Buzzfeed.

Jak zrobić animowany GIF na Macu: Przydatne narzędzia do tworzenia plików GIF

Jeśli masz trochę zapasowej gotówki, zalecamy pobranie PicGIF z Mac App Store. To kosztuje 4,99 funtów i jest atrakcyjną i łatwą w użyciu opcją do tworzenia animowanych plików GIF na komputerze Mac. Ale nie musisz wydawać ani jednego grosza na animowane pliki GIF.

Ten samouczek skupi się na trzech bezpłatnych narzędziach służących do sporządzania plików GIF. Najpierw zajmiemy się programem GIPHY Capture, darmowym oprogramowaniem, które można pobrać bezpłatnie z Mac App Store i który umożliwia wybranie części ekranu Maca, nagranie i przekształcenie go w format GIF. GIPHY Capture to fantastycznie łatwa aplikacja i coś, co każdy może użyć.

Po drugie, zobaczymy nowe narzędzie Imgur Video to GIF, które konwertuje sekcje internetowych klipów wideo na GIF. Absolutnie najmniejsze zamieszanie – jest cudownie łatwe i wygodne, a to jest metoda polecana dla początkujących.

Następnie pokazujemy jak zrobić animowane GIF (za darmo) za pomocą aplikacji QuickTime Player Jest dostarczany z komputerem Mac i bezpłatną wersją PicGIF – PicGIF Lite, dostępną w Mac App Store i usłudze online EzGIF. Jest to nieco bardziej zaawansowane; Będziemy używać tego do stworzenia animowanego pliku GIF z napisem tekstowym, co jest bardzo popularne w przypadku korzystania z plików GIF jako humorystycznych lub udostępniania zingera z telewizorów.

 • Wskazówki dotyczące edytowania zdjęć w iPhoto i podglądzie, bezpłatne oprogramowanie do edycji zdjęć na Macu
 • Wskazówki dotyczące korzystania z aparatu i aplikacji zdjęć na iPad lub iPhone
 • Najlepsze aplikacje do fotografii dla iPhone’a, iPada
 • Jak zrobić animowany GIF przy użyciu GIPHY Capture

  GIPHY Capture (który nazywał się GifGrabber) to darmowy pakiet oprogramowania do pobrania z Mac App Store, całkowicie bezpłatnie. Najlepszą częścią programu GIPHY Capture jest to, że nie jest ona przeznaczona wyłącznie do jednej usługi, takiej jak Vine czy YouTube – niezależnie od tego, co wyświetla się na komputerze Mac, można przekształcić ją w GIF niezwykle szybko i bardzo łatwo. Pokażemy Ci, jak zrobiłem GIF z filmem znanej sukni morfingowej od niebieskiego i czarnego do białego i złota, przed Twoimi oczami.

  Po pobraniu programu GIPHY Capture z Mac App Store, Otworzył oprogramowanie i na ekranie pojawił się zielony kwadrat.

  Możemy wtedy załadować film, który Chcieliśmy stworzyć GIF – w tym przypadku winorośli – i porządkować pudełko, aby idealnie dopasować się do filmu. Wtedy wszystko, co musieliśmy zrobić, to kliknięcie przycisku „Rozpocznij nagrywanie”, aby rozpocząć tworzenie pliku GIF. Masz do dyspozycji maksymalnie 30 sekund, ale spróbuj użyć jak najmniej: plików GIF może być całkiem duża.

  (!!! 3 !!! )

  Po zarejestrowaniu pliku GIF kliknij logo GIPHY Capture na pasku menu i wybierz plik GIF. Następnie możesz zmienić rozmiar pliku GIF, aby zmniejszyć rozmiar pliku, wykończyć go, aby był doskonały, a nawet wygenerować adres URL, gotowy do udostępnienia. Możesz też wyeksportować go normalnie.

  Po zapisaniu pliku GIF Być w stanie zrobić jak tylko zechcesz. Warto zauważyć, że po zamknięciu aplikacji wszystkie niezapisane pliki GIF zostaną odrzucone, więc upewnij się, że wszystko, co potrzebne, zostanie zapisane przed zamknięciem! Efekt końcowy, na pewno się zgadzasz, jest dość imponujący:

  Jak Do animacji GIF przy użyciu Imgur Video na GIF

  Imgur to społeczna strona udostępniania i udostępniania zdjęć, w której użytkownicy publikują, udostępniają, głosują i komentują wszelkiego rodzaju obrazy – w tym pliki GIF. Wcześniej w 2015 Imgur uruchomił nową usługę, która ułatwia przekształcanie filmu wideo w format GIF i uważamy, że to fantastyczne.

  Nazywa się Video to GIF.Wystarczy, że wpisz adres URL klipu wideo (obejmie YouTube, Vine i Vimeo, co najważniejsze, a także kilka innych witryn), złamaj trochę czasu (pomocne jest zapoznanie się z Twoim zapętlonym plikiem GIF Na podstawie aktualnie wybranego przedziału czasowego), a następnie naciśnij przycisk Utwórz GIF.

  Jak na przykład? Chcemy zrobić film GIF z Tom Cruise, który przesuwa się po podłodze w Risky Business.

  Znalazliśmy klip sceny tanecznej na YouTube (jest tutaj, ale nie zdziw się, jeśli zniknie Powody związane z prawami autorskimi). Po nieco zadziwienia odkryliśmy, że najlepszy moment to od 0:39 do 0:41 – ale pamiętaj, że możesz eksperymentować z czasem na narzędziu Imgur i YouTube.

  Więc podajemy adres URL w formacie Video na GIF, przesuń suwaki tak, aby została wybrana sekcja dwóch sekund, zaczynając od 0:39, a następnie Naciśnij przycisk Utwórz plik GIF.

  Przetwarzanie zajmuje chwilę, ale wkrótce Imgur link do Twojego GIF online. Jeśli chcesz, możesz przeciągnąć i upuścić plik GIF poza witrynę internetową i na pulpit.

  Oto jak to się sprawdziło:

  Jak zrobić animowany GIF przy użyciu QuickTime Player i PicGIF Lite: Trim wideo, aby utworzyć GIF

  Zamierzamy używać nieco bardziej zaawansowanych narzędzi. Jest dyskusyjne, czy te trudniejsze metody są warte wysiłku, ale nadal są całkiem proste, a przynajmniej pozwolą nam dodać opis tekstu. (Nie zdziw się, jeśli Imgur doda to jako dodatkową funkcję w przyszłości, biorąc pod uwagę, jak popularne napisy GIF są dostępne w witrynie).

  Inną zaletą jest to, że film nie musi Być online dla tej metody.

  Po pierwsze, potrzebujesz trochę filmu. Może to być nakręcony film z iPhone’a, wideo z winem pobrany za pomocą www.vinedownloader.com lub klipu z YouTube, który został przechwycony przy użyciu www.clipconverter.cc. Otwórz klip w programie QuickTime Player. Jest to domyślny odtwarzacz Mac’a, więc kliknij go dwukrotnie na tym pliku – ale jeśli otworzysz inną aplikację, możesz kliknąć CTRL na tym pliku i wybrać „Open With”.

  Animowane GIF powinny być Krótko i – korzystnie – pętlę w estetyczny sposób. Możesz wykończyć film w ciągu kilku sekund; Nacisnąć CMD i T, a następnie wyregulować początkowe i końcowe ramki przy użyciu żółtych trymów. Kliknij „Trim” po zakończeniu i zapisz nowy klip z inną nazwą.

  Jak zrobić animowany GIF przy użyciu QuickTime Player i PicGIF Lite: Konwersja na GIF

  Teraz magia się zdarza.

  Pobierz PicGIF Lite z Mac App Store. Po uruchomieniu zobaczysz bardzo prosty interfejs – ekran zachęcający do dodania filmu wideo. Otwórz plik, który został przycięty w ostatnim kroku i za chwilę Twój starannie przycięty klip zostanie otwarty na ekranie edycji. Jest przycisk „Przytnij”, ale nie działa w wersji Lite – więc zamiast tego kliknij przycisk „Załaduj”, aby zaimportować klatki na widok osi czasu PicGIF.

  ( !!!

  Jak zrobić animowany GIF przy użyciu QuickTime Player i PicGIF Lite: Zoptymalizuj format GIF

  Chociaż jest to wersja skrócona, niektórzy Optymalizacji, którą można wykonać w programie przed jej wyprowadzeniem. Po odtworzeniu filmu można usunąć klatki na początku lub końcu, aby poprawić pętlę. Można także ustawić plik na „Auto-Optymalizuj”, aby zmniejszyć całkowity rozmiar pliku. Ostatnią rzeczą do zrobienia przed zapisaniem jako GIF jest wybranie właściwej proporcji obrazu. Jeśli wymiary oryginału nie są wymienione, można wybrać opcję „Niestandardowe” i ręcznie wprowadzić wysokość i szerokość.

  Jak zrobić animowany GIF przy użyciu programu QuickTime Player i PicGIF Lite: Dodawanie tekstu do pliku GIF

  Chociaż dodanie tekstu nie jest obsługiwane w wersji „Lite” programu PicGIF, możemy jeszcze dodać Tekst po stworzeniu naszego GIF. Przejdź do usługi online EzGIF, kliknij łącze oznaczone „GIF Effects” i wybierz „Dodaj tekst do pliku GIF”. Zostaniesz poproszony o przesłanie zoptymalizowanej animacji, którą utworzyłeś wcześniej. Opcje tego narzędzia umożliwiają dodawanie czarno-białego tekstu do obrazu przy użyciu czcionek. W przypadku klasycznego efektu wirusowego GIF użyj „Impact”.

  A właśnie to – stworzyłeś animowany plik GIF z klipu wideo zawierającego tekst, wszystko za darmo i na komputerze Mac.

  Czytaj:

  • Zasady korzystania z zdjęć z internetu
  • Najlepsze aplikacje do fotografii na iPhone’a, iPada
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o Aparat Apple iPhone na iOS 8
  • Wskazówki dotyczące robienia wspaniałych zdjęć iPhone’a od profesjonalnego fotografa

  (Dzięki kolegom z firmy Tech Advisor, którzy stworzyli zabawny plik GIF u góry tego artykułu, aby przejść do przeglądu tego przypadku Lego)