Home Jak? (FAQ) Mac Software "Jak" Jak usuwać wirusy Mac za darmo

Jak usuwać wirusy Mac za darmo

0
2059

Jeśli martwisz się, że może mieć złośliwe oprogramowanie lub wirusa na komputerze Macintosh, lub że możesz dostać go w przyszłości, właściwe miejsce. Poniżej wyjaśniono, jak usuwać złośliwe oprogramowanie i wirusy z komputera Mac za darmo lub tanie, a co ważniejsze, jak zapobiegać ponownym skasowaniu (lub na pierwszym miejscu).

Pierwsza uwaga jest taka, że W zasadzie mało prawdopodobne, że masz wirusa lub jakąkolwiek formę złośliwego oprogramowania na komputerze Mac – a przynajmniej nie nic, co może zainfekować komputer Macintosh. Możesz nieświadomie przekazywać wirusa na komputer za pomocą znajomego, a możesz popaść w próbę wyłudzenia informacji, gdzie w skrzynce odbiorczej pojawi się e-mail z prośbą o szczegóły logowania.

To nie znaczy, że złośliwe oprogramowanie dla komputerów Mac Nie istnieje. Co jakiś czas nowy rodzaj szkodliwego oprogramowania Mac uderza w nagłówki i może powodować spustoszenie. Historycznie komputerów Mac nie został skierowany do twórców złośliwego oprogramowania, głównie dlatego, że uważano je za niszę. Więcej ludzi ma własne komputery, a zatem ukierunkowanie na PC oznacza skierowanie większej liczby odbiorców.

Jednak w ostatnich latach Mac stała się bardziej popularna, a w rezultacie osoby z złośliwym zamiarem zaczęły bardziej jeszcze. W tym artykule koncentrujemy się na złośliwym oprogramowaniu i wirusach, ale ransomware stanowi duże zagrożenie dla komputerów Macintosh niedawno po WannaCry i Petya. Dowiedz się więcej o tym, jak usunąć Mac ransomware tutaj.

Co to jest złośliwe oprogramowanie?

Złośliwe oprogramowanie różni się od innych form złośliwych programów, takich jak wirusy. Złośliwe oprogramowanie nie próbuje dostać się do twojego komputera bez wiedzy użytkownika, np. Wirusa – jest to złośliwe oprogramowanie ukryte w legalnym oprogramowaniu.

Być może widzisz ogłoszenie w witrynie internetowej lub otrzymasz e-mail Z których może skłonić Cię do zainstalowania go tak, jak każdy inny program. Kiedy jest zainstalowany, zaczyna gromadzić informacje o użytkowniku, takie jak dane banku, aby przekazać je osobom o nędznym statusie.

W przypadku, gdy sprawy stają się trudne, większość oprogramowania Mac’a udaje, że jest to rzecz Chcesz go pozbyć. Wiele złośliwych programów jest ukrytych jako oprogramowanie antywirusowe lub oprogramowanie antywirusowe.

Sposób działania tego oszustwa polega na tym, że haker przejął legalną witrynę internetową i kieruje Cię do fałszywej witryny, która udaje, że skanuje komputer Mac. W ten sposób „wykrywa” złośliwe oprogramowanie (nie kłamie).

Potem przekonuje Cię, aby pobrać program, aby sprawdzić, czy nie ma złośliwego oprogramowania i usunąć go: ten sam program to złośliwe oprogramowanie . Może następnie udawać, że skanuje komputer Mac, udaje, że znalazł problemy i przekonał Cię, aby wprowadzić dane karty kredytowej, aby je naprawić

Jak usunąć wolne oprogramowanie Mac za darmo

Ten punkt jest ważny. Nie powinieneś płacić za usuwanie oprogramowania Mac. Nie należy płacić za usunięcie złośliwego oprogramowania. W rzeczywistości sugerujemy, że nie powinniśmy umieszczać danych karty kredytowej w żadnym programie lub witrynie, które twierdzi, że można naprawić komputer.

Również podczas gdy jesteśmy To: jeśli ktoś zadzwoni, że twierdzisz, że zauważyli złośliwe oprogramowanie w Twoim komputerze i starali się przekonać do przekazania informacji bankowych, włóż telefon. Jest to odmiana w temacie.

Więc co należy zrobić, jeśli witryna sugeruje, że masz złośliwe oprogramowanie na komputerze Mac?

 1. Zamknij przeglądarkę używaną przez Ciebie Naciśnij klawisz Command i klawisz Q na klawiaturze lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę przeglądarki i wybierz polecenie Zakończ.
 2. Przejdź do folderu Pobrane pliki i przeciągnij dowolne pliki instalacyjne lub pliki, których nie rozpoznasz, Kosz.
 3. Opróżnij Kosz, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „Opróżnij Kosz”

Jeśli podejrzewasz, że masz już zainstalowane złośliwe oprogramowanie na komputerze Mac, wykonaj następujące kroki Usuń je:

 • Jeśli aplikacja jest otwarta, sprawdź nazwę aplikacji.
 • Przenieś lub zamknij okno aplikacji
 • Otwórz folder Utilities (Command-Shift-U)
 • Otwórz Monitor aktywności
 • Wybierz wszystkie procesy
 • Znajdź nazwę aplikacji z pierwszego etapu lub aplikację, A następnie kliknij przycisk Zakończ proces.
 • Otwórz folder Aplikacje i znajdź aplikację, którą właśnie zamknij proces.
 • Przeciągnij niepotrzebne pliki P na Kosz.
 • Opróżnij Kosz.
 • Jak chronić komputer Mac przed złośliwym oprogramowaniem

  Malware na komputerze Macintosh, warto upewnić się, że w przyszłości Mac nie otrzyma złośliwego oprogramowania. Poniższe wskazówki umożliwiają bezpieczne działanie komputera Mac przed złośliwym oprogramowaniem.

  • Upewnij się, że komputer Mac jest aktualny. Otwórz aplikację App Store i kliknij przycisk Aktualizuj wszystko.
  • Włącz automatyczne aktualizacje. Otwórz Preferencje systemowe i kliknij Sklep App Store. Teraz wybierz opcję Automatically Check for Updates. Upewnij się, że zarówno Zainstaluj aktualizacje systemu MacOS, jak i instaluje pliki danych systemowych i aktualizacje zabezpieczeń.
  • Upewnij się, że komputer Mac obsługuje tylko aplikacje zaufanych programistów. Kliknij Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność oraz Ogólne.Sprawdź, czy opcja Zezwalaj na pobieranie z Aplikacji od jest ustawiona na Mac App Store lub Mac App Store i na określonych programach. Jeśli jest ustawiona na Anywhere, kliknij ikonę Zamka, wprowadź swoje hasło i zmień ją na Mac App Store lub Mac App Store i na określonym Developersze.
  • Pobierz oprogramowanie z Mac App Store lub Od twórców, których znasz i ufasz.
  • Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe firmy Mac. Nasz najlepszy wybór to BitDefender.