Jak usunąć pasek główny u dołu ekranu iPhone’a

0
2003

Od czasu wprowadzenia iPhone’a X w listopadzie 2017 roku, iOS miał dwa smaki: jeden z interfejsem przycisku Home i drugi bez. Ten ostatni w szerszym zakresie wykorzystuje przeciągnięcia i gesty, pozwalając iPhone’om X, XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro i prawdopodobnie długo oczekiwanemu iPhone’owi 12 zrezygnować z fizycznego przycisku Home i zwiększyć rozmiar wyświetlacza, aby pokryć prawie cały ekran. cały przód urządzenia.

Jedną z kwestii, które przyniosło to nowe podejście, jest to, że pasek Home (pozioma linia u dołu ekranu) jest prawie zawsze widoczny. Chociaż jest to w porządku podczas poruszania się po interfejsie, może to być denerwujące podczas grania w gry lub korzystania z niektórych aplikacji.

Jak więc ukryć pasek Home na iPhonie lub iPadzie? Badamy.

Czy możesz wyłączyć pasek Home na iPhonie?

Chcielibyśmy powiedzieć, że możliwość ukrycia paska głównego była prostym przypadkiem pojawienia się w ustawieniach i przełączenia przełącznika, aby usuwał się za każdym razem, gdy jesteś w aplikacji. Ale z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu Apple zdecydowało, że powinno pozostać. Oznacza to, że będziemy musieli znaleźć obejście, aby naprawić to rażące przeoczenie, dopóki iOS 14 lub kolejna aktualizacja nie wprowadzą możliwości łatwego zarządzania tym ustawieniem.

Użyj ustawień dostępności, aby ukryć pasek główny

Poza jailbreakiem twojego iPhone’a, którego naprawdę nie zalecamy, jedynym sposobem, w jaki znaleźliśmy pasek Home, jest użycie ustawień ułatwień dostępu. Jest to szybkie i skuteczne obejście, z jednym dość dużym ograniczeniem: musisz to zrobić dla każdej aplikacji. Za każdym razem, gdy opuścisz aplikację i otworzysz inną, pasek Home powróci i trzeba będzie go ponownie wyrzucić.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wywołać Siri, gdy wyświetlacz iPhone'a jest zasłonięty?

Otwórz Ustawienia i przejdź do Dostępność> Dostęp z przewodnikiem i włącz przełącznik.

Otworzy się menu opcji regulujących sposób działania tej funkcji. Jest kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby przygotować rzeczy do ukrycia paska. Najpierw dotknij Ustawienia kodu i włącz opcję Face ID. Możesz także ustawić kod dostępu do funkcji dostępu z przewodnikiem, co prawdopodobnie jest dobrym pomysłem.

Wróć do strony Dostęp z przewodnikiem i włącz przełącznik Skrót ułatwień dostępu.

Po wprowadzeniu wszystkich tych ustawień możesz zablokować pasek główny podczas korzystania z aplikacji. Otwórz daną aplikację i kliknij trzykrotnie boczny przycisk / przycisk zasilania (ten na prawej krawędzi urządzenia).

Może się okazać, że zostałeś przeniesiony bezpośrednio do trybu dostępu przewodnika z krótkim powiadomieniem, ale bez konieczności wybierania dalszych opcji.

W dostępie z przewodnikiem zauważysz, że wskaźnik paska głównego nie jest widoczny, ponieważ ten tryb uniemożliwia opuszczenie aplikacji i powrót do ekranu głównego. (Kiedy będziesz gotowy do wyjścia, musisz ponownie trzykrotnie kliknąć przycisk zasilania i potencjalnie wprowadzić hasło). Misja zakończona!

(Nie można również robić zrzutów ekranu w trybie dostępu z przewodnikiem, dlatego zrobiliśmy te zdjęcia z iPada).

W niektórych przypadkach napotkasz bardzo niewielką komplikację polegającą na tym, że po trzykrotnym kliknięciu wokół krawędzi ekranu pojawi się okno Dostęp z przewodnikiem z kilkoma opcjami. Wystarczy dotknąć Start (lub Wznów, jeśli trzykrotnie kliknąłeś drugi raz), aby przejść do trybu Guided Access, w którym pasek Home jest wyłączony.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak dodać drugą twarz do Face ID

Oczywiście jest to świetne, gdy grasz w grę lub czytasz e-booka lub jakąkolwiek inną aplikację, w której się znajdujesz, ale powrót do strony głównej jest również ważny, więc aby to zrobić, po prostu naciśnij przycisk zasilania trzy razy, a ty powinien zobaczyć komunikat, że dostęp z przewodnikiem został wyłączony. (Oficjalnie powinno to być potrójne kliknięcie, w każdym razie, ale stwierdziliśmy, że dwukrotne kliknięcie wystarczy, aby wyjść z trybu).

Otóż ​​to. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale możesz teraz używać go, gdy jesteś w aplikacji, naciskając przycisk zasilania trzy razy, aby rozpocząć i dwa razy, aby zakończyć. Po chwili będzie się to wydawać drugą naturą i będzie musiało to zrobić, dopóki Apple nie da nam szansy zrobić tego wszystkiego z menu Ustawienia. Miejmy tylko nadzieję, że nie zajmie to firmie zbyt długo.

Aby zobaczyć, jakie innowacje czekają na iPhone’a, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po iOS 14. A jeśli zastanawiałeś się nad tłem powyższych zrzutów ekranu, to jest to gra Next Stop Nowhere, urocza przygoda typu point-and-click dostępna w ramach firmy Apple Arcade.