Jak usunąć muzykę z iPhone’a w iOS 10

0
452

Chociaż zawsze warto mieć każdy posiadany album zawsze w kieszeni, z czasem może to stanowić problem związany z przechowywaniem – szczególnie jeśli grasz iPhone 8 GB. Na szczęście nie jest to tak dużo problemów, jak myślisz.

Każda muzyka, którą kupujesz w sklepie iTunes jest zawsze dostępna do pobrania, jeśli ją usuniesz, a program iTunes Match firmy Apple oznacza, że Mogą mieć dostęp do całego katalogu dźwiękowego za 21,99 funtów rocznie, pod warunkiem, że chętnie pobierasz materiały do ​​pobrania lub pobierze materiały selektywnie. Jest też Apple Music, która oferuje ogromną kolekcję muzyki i filmów gotowych do transmisji w dowolnym czasie za 9,99 funtów miesięcznie.

Wspaniałą rzeczą dotyczącą iTunes Match i Apple Music jest możliwość pobrania dowolnej ścieżki z kolekcji i wysłuchania jej w dowolnej chwili (o ile masz połączenie z danymi). Jest to również dobre, ponieważ możesz usunąć wszystkie utwory z telefonu, jeśli będzie to konieczne i mieć pewność, że następnym razem chcesz je zagrać w chmurze.

Jeśli nie chcesz Aby przechowywać muzykę w chmurze, możesz nadal chodzić do starej szkoły i używać komputera Mac lub komputera jako centralnego centrum pamięci masowej swojej biblioteki i podłączyć telefon, gdy chcesz zsynchronizować albumy.

Tak , Z tymi wadafami w miejscu, jak usunąć muzykę z telefonu iPhone i zwolnić miejsce na filmy, zdjęcia i gry?

Czytaj dalej: Jak sprężynować swój telefon iPhone : Uporządkuj iOS i spraw, aby Twój iPhone działał lepiej Jak usunąć duplikaty utworów z iTunes | Jak zsynchronizować iPhone z iTunes bez usuwania zawartości

Zaktualizowano 14 listopada z aktualizacjami iOS 10.

Jak usunąć muzykę z iPhone’a na iOS 10: Jeden Album po jednym czasie

W przeszłości aplikacja iPhone Music nie tylko wyświetla muzykę zapisaną w telefonie iPhone – ale również utwór lub album zakupiony na koncie iTunes, nawet jeśli ten utwór Nie jest w telefonie. Jeśli jesteś subskrybentem w programie iTunes Match, zobaczysz wszystkie utwory i albumy, nawet jeśli ten utwór jest zapisywany tylko w chmurze, a nie w urządzeniu. Może to być trochę mylące, gdy próbujesz ustalić, które ścieżki usunąć, więc najpierw musisz zmienić ustawienia. W tym celu wybierz kolejno Ustawienia> Muzyka> Pokaż całą muzykę i przesuń go w lewo, wyłącz go.

W iOS 10 firma Apple usunęła tę opcję (zobacz powyższy zrzut ekranu).

Czytaj dalej: Jak pobrać bibliotekę iTunes na komputerze Mac

!!! 4!

Aby usunąć album lub utwory z biblioteki, rozpocznij od wyboru Albumy lub Utwory z karty Biblioteka.

Znajdź utwór lub album, który chcesz usunąć i Naciskaj tę opcję i poprosz o potwierdzenie usunięcia.

Notatka Że jeśli nie masz muzyki z kopii zapasowej w iTunes na komputerze Mac lub w chmurze, możesz ją zgubić lub ponownie ją zaimportować do iTunes, jeśli chcesz ją ponownie dodać do telefonu. Jeśli kupiłeś muzykę z iTunes, będziesz mógł ją ponownie pobrać bezpłatnie.

Czytaj: Jak przerwać korzystanie z iTunes, najlepsze alternatywy iTunes

Jak usunąć muzykę z iPhone’a W iOS 10: na raz

Jeśli masz dużo albumów zapisanych w telefonie lub po prostu chcesz wytrzeć płytę czystą i zacząć od nowa, możesz szybko usunąć wszystko w jednym ruchu. W tym celu przejdź do sekcji Ustawienia> Ogólne> Używanie pamięci masowej i usługi iCloud> Zarządzaj magazynem> Muzyka

Następnie wyświetlona zostanie lista wszystkich aplikacji w telefonie, które aktualnie przechowują dane.

Przewiń, aż znajdziesz aplikację Muzyka, a następnie stuknij ją, aby kontynuować.

Twoja biblioteka muzyczna zostanie wyświetlona, ​​z każdym miejscem, w którym ma zostać wyświetlone, po prawej stronie tytułu. W prawym górnym rogu ekranu znajduje się przycisk Edytuj, stuknij to i czerwone okręgi będą widoczne w Twoich treściach.

Aby usunąć wszystko, wystarczy kliknąć przycisk obok wszystkich utworów.

Alternatywnie, jeśli widzisz coś, co chcesz zachować, możesz po prostu klikać kręgi albumami, które chcesz usunąć. Po dokonaniu wyboru w lewym górnym rogu wybierz opcję Gotowe.

Jak usunąć muzykę z iPhone’a w iOS 10: Korzystanie z programu iTunes 12

Kolejnym sprawdzonym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą podłączać telefonu iPhone do komputera, jest użycie programu iTunes.

Po podłączeniu urządzenia kliknij przycisk Ikonę iPhone w lewym górnym rogu ekranu, a następnie w kolumnie po lewej stronie wybierz Muzyka z sekcji Na moim urządzeniu.

W centralnym okienku zobaczysz różnych artystów, albumów i playlist Przechowywane w telefonie. Aby je usunąć, najpierw użyj kombinacji klawiszy cmd + A (lub Ctrl + A na Windows), aby wybrać wszystko, a następnie naciśnij klawisz Backspace / Delete.

Zostaniesz zapytany, czy naprawdę chcesz usunąć wybraną muzykę z urządzenia, kliknij Usuń, a wymienione elementy szybko znikną.

Pamiętaj, dopóki masz je W bibliotece iTunes lub kupił je z iTunes, muzyka będzie dostępna ponownie, ponieważ usuniesz je z telefonu, a nie z komputera. Aby zakończyć proces, kliknij opcję Podsumowanie w górnej części lewej kolumny, a następnie w głównym oknie kliknij przycisk Zastosuj w prawym dolnym rogu ekranu.

Nasze najbardziej popularne samouczki dla iPhone’a: ​​[ZEBR_TAG_/h2 Jak jailbreak iPhone’a Jak odblokować telefon iPhone | Jak wykonać kopię zapasową telefonu iPhone | Jak blokować numery telefonów na telefonie iPhone | Jak zresetować, przywrócić fabrycznie, przywrócić lub zrestartować iPhone’a Jak zaktualizować najnowszą wersję systemu iOS na telefonie iPhone | Jak zrobić zrzut ekranu na iPhoneie