Jak usunąć lub ukryć aplikacje na iPhoneie lub iPadzie

0
2447

Zawartość

 • Jak usunąć aplikacje z iPhone’a indywidualnie
 • Jak usunąć aplikacje Apple z iPhone’a
 • Jak usunąć zainstalowane fabrycznie aplikacje Apple z iPhone’a
 • > Jak usuwać aplikacje firmy Apple, których nie można usunąć?
 • Czy usunąć aplikacje firmy Apple na iOS 9
 • Czy usunąć wszystkie aplikacje Apple z iOS 9?
 • Czy usunę zainstalowane aplikacje ?
 • Jak ponownie zainstalować aplikacje, które zostały usunięte

Chcesz usunąć aplikację, która zajmuje miejsce na urządzeniu iPhone lub iPad i przestrzeń na ekranie głównym? Zazwyczaj jest to bardzo proste, ale niektóre wstępnie zainstalowane aplikacje Apple są nieco bardziej skomplikowane, aby się pozbyć.

W iOS 10 firma Apple umożliwiła usunięcie niektórych wstępnie zainstalowanych aplikacji Apple z iPada lub iPhona, ale nie wszystko. W tym artykule wyjaśnimy, jak usunąć aplikacje, które można usunąć i jak ukryć te, których nie możesz.

Jak usunąć aplikacje z iPhone osobno

Jeśli brakuje miejsca na urządzeniu iPhone lub iPadzie, najszybszym sposobem na zwiększenie dostępnej przestrzeni jest usunięcie aplikacji. W większości przypadków jest to bardzo łatwe.

Aby usunąć wszystkie aplikacje kupione z App Store – lub skrótów internetowych dodanych do ekranu głównego, wszystko to – wszystko Należy wykonać następujące kroki:

 1. Znajdź ikonę aplikacji, którą chcesz usunąć.
 2. Dotknij i przytrzymaj ikonę, aż zacznie się poruszać (to Oznacza, że ​​jesteś w trybie edycji).
 3. Stuknij ikonę X, która pojawia się w lewym górnym rogu niechcianej ikony aplikacji.
 4. Potwierdź, klikając polecenie Usuń.
 5. Możesz teraz usunąć kolejne aplikacje, przenieść je na ekranie lub nacisnąć przycisk Ekran główny, aby wyjść z trybu edycji.

Jak usunąć wiele Aplikacje z iPhone’a

Jeśli masz mnóstwo aplikacji, które chcesz usunąć, a zwłaszcza, jeśli są one rozłożone na stronach ekranów, możesz nie chętnie zadbać o wybór i usunięcie każdego z nich . Na szczęście jest szybszy sposób, a także pomaga określić, które aplikacje zajmują większość miejsca.

 1. Przejdź do ustawień> Ogólne> Używanie pamięci masowej i iCloud.
 2. W sekcji (Magazynowanie) na górze wybierz opcję Zarządzaj pamięcią masową.
 3. Twoje aplikacje są wymienione w kolejności ich ilości zajmowanej przestrzeni. Kliknij ten, który chcesz usunąć. Jeśli nie ma strzałki obok niego, nie możesz go usunąć, a dotknięcie przycisku nie spowoduje żadnych zmian.
 4. wybierz Usuń aplikację.
 5. Powtarzaj dla innych aplikacji, które chcesz Usuń.

Jak usunąć zainstalowane fabrycznie aplikacje Apple z iPhone’a

Firma Apple wstępnie instaluje kilka aplikacji na każdym iPhone i iPadzie. Są tam, gdy po raz pierwszy włącza się, a do niedawna były tam zatrzymywane, czy chcesz, czy nie.

Niektóre z nich są zasadnicze, których nigdy nie chciałbyś być bez – jak wiadomości, zegar, kalendarz i aparat fotograficzny. Są jednak też aplikacje, w których ludzie są mniej zainteresowani używaniem i mogą być frustrujące, jeśli zajmują miejsce na Twoich ekranach głównych, co utrudnia znalezienie aplikacji używanych codziennie.

Od kiedy Apple Uruchomiono iOS 10, można było usunąć niektóre (ale nie wszystkie) aplikacje Apple. Procedura jest zasadniczo taka sama jak opisana powyżej:

 1. Znajdź ikonę aplikacji, którą chcesz usunąć.
 2. Dotknij i przytrzymaj ikonę, aż zacznie się przeskakiwać .
 3. Stuknij ikonę X, która pojawi się w lewym górnym rogu.
 4. Stuknij Usuń lub Usuń – w zależności od tego, co się pojawi.

Jeśli twoja decyzja o usunięciu aplikacji na telefonie iPhone polegałaaby na tym, aby w telefonie iPhone więcej miejsca na zdjęcia i inne rzeczy, może być rozczarowany.

Jak widać Z zrzutu ekranu, podczas gdy niektóre aplikacje mogą zostać usunięte, inne mogą być usunięte. Okazuje się, że firma Apple nie dopuszcza całkowitego usunięcia aplikacji, chociaż należy odzyskać przestrzeń pamięci w związku z utratą danych.

Które wstępnie zainstalowane aplikacje Apple można usuwać w iOS 10?

Te wstępnie zainstalowane aplikacje mogą zostać usunięte:

 • Kalkulator
 • Kalendarz
 • Kompas
 • Kontakty
 • FaceTime
 • iBooky
 • Dysk iCloud
 • iTunes Store
 • Poczta
 • Mapy
 • Muzyka
 • Uwagi
 • Podcasty
 • Przypomnienia
 • Zapasy

Pamiętaj, że usunięcie niektórych z tych aplikacji spowoduje Efekty knock-out w innych miejscach, w których nie można było rozważyć – musisz wyłączyć aplikację Oglądania na przykład przed usunięciem aplikacji Apple Watch, a usunięcie z nich mapy lub muzyki również spowoduje usunięcie ich z programu CarPlay.

Aplikacja Telefon nadal będzie zawierała listę kontaktów, nawet jeśli usuniesz Kontakty jako osobną aplikację i umożliwisz inicjowanie połączeń FaceTime nawet po usunięciu samego programu FaceTime.

Które preinstalowane aplikacje Apple nie mogą być usunięte?

Niektóre aplikacje są tak fundamentalne dla sposobu, w jaki Apple działa, że ​​Apple nie pozwala na ich usunięcie, nawet w ograniczonym zakresie dozwolonym W iOS 10. Są to:

 • Znajdź Mój iPhone
 • Zdrowie
 • Wiadomości
 • Telefon
 • Zdjęcia
 • Safari
 • Ustawienia
 • Portfel
 • Jak usunąć aplikacje Apple, których nie można usunąć?

  Tak Jak usunąć takie aplikacje jak Safari, zdrowie i aktywność? Niestety, odpowiedź brzmi, że nie możesz. W każdym razie nie tak.

  Była sztuczka, którą można użyć w iOS 9, która umożliwiła zniknięcie aplikacji – ale nadal były one w telefonie. Ta sztuczka nie działa już w iOS 10, ale wyjaśnimy, jak to działa w iOS 9 na końcu tego samouczka.

  Można jednak ukryć aplikacje w iOS 10 i wyjaśnimy, jak to dalej.

  ukrywanie aplikacji, których nie chcesz

  Na razie najlepszym sposobem na ukrycie aplikacji Apple, które nie mogą być usunięte, jest przeniesienie ich do Folder, a następnie przeciągnij folder na ekran główny, ukryty pod wszystkimi innymi ekranami głównymi. Możesz nawet przeciągnąć całą ikonę aplikacji na drugi ekran w folderze.

  Jednak nie można przenieść wszystkich ikon na drugi ekran, ponieważ robisz to po prostu przeniesie je z powrotem Na pierwszym ekranie. Więc nadal będziesz mieć zablokowaną ikonę aplikacji na widoku (aczkolwiek niewielka), ale reszta będzie ukryta przed wyświetlaniem.

  Jeśli naprawdę jesteś obsesyjnie o tym produkcie (lub jeśli masz ikony naprawdę Chcesz się ukryć przed oczami patrzenia, może aplikacja randkowa lub coś żenującego), jest rozwiązanie. Wystarczy zmienić tapetę iPhone na ten sam kolor co folder i utworzyć ikonę, która ma ten sam kolor.

  Oto jak ukryć aplikacje firmy Apple. Każdy z tych kroków jest nieco zawężony, więc wyjaśnimy bardziej szczegółowo poniżej.

  1. Zmień tło na ten sam kolor, co folder.
  2. Utwórz ikonę To ten sam odcień szarego.
  3. Usuń nazwę folderu.

  1. Zmień tło na ten sam kolor co folder

  Zauważyliśmy, że najprostszym sposobem na uzyskanie tła w tym samym kolorze co folder to chwycić folder, wybierając jeden, tak aby był powiększony na ekranie , Robiąc zdjęcia, a następnie otwierając obraz na zdjęciach i przycinając je tak, aby żadne ikony nie były częścią obrazu.

  Następnie udaliśmy się do Ustawienia> Tapeta> Wybierz nową tapetę i wybraliśmy Szarym tle z naszych zdjęć i wybranym ekranie głównym.

  2. Utwórz ikonę, która jest tym samym szarym kolorem, co folder

  Następnym wyzwaniem jest uzyskanie ikony w tym samym kolorze co tło / folder.

  Pobierz aplikację do projektowania aplikacji z poziomu App Store, na przykład App Icons + i utworzyć aplikację, korzystając z szarego folderu.

  Kiedy stworzyliśmy naszą ikonę w App Icons + musieliśmy wybrać Background, a następnie nacisnąć ikonę Camera i wybrać ekran Chwyć z naszych zdjęć i powiększ go tak, aby nie wyciągnął tekstu informującego o tym, jak dodać go do naszego ekranu głównego do ikony. Będziesz wiedział, co mamy na myśli, jeśli używasz tej aplikacji, aby to zrobić.

  3. Usuń nazwę folderu

  Wreszcie musisz usunąć nazwę folderu, aby słowa nie dawały jej obecności. Najprostszym sposobem na utworzenie bezimiennego folderu jest nadanie nazwy pustym tekstem. Możesz wkleić w puste miejsce z tego tweeta:

  Nie od razu publikowałem niczego, od dawna … Ale tu jest trochę pustej przestrzeni bez żadnego prawdziwego powodu.

  – Karen Haslam (@KarenhMW) 3 kwietnia 2017 r.

  W przypadku tej sztuczki aplikacje są nadal na Twoim iPhoneie lub iPadzie – są po prostu ukryte. Jeśli wyszukujesz Spotlight (przesuń palcem z dowolnego ekranu) na nazwę aplikacji, będzie ona nadal wyświetlana i może działać normalnie.

  Fakt, że aplikacje są nadal dostępne w telefonie iPhone lub iPad , Oznacza, że ​​nadal wykorzystują przestrzeń pamięci, więc nie jest to rozwiązanie, jeśli próbujesz zwiększyć przestrzeń pamięci dostępną dla Ciebie. Ale przynajmniej uporządkuj swoją stronę główną i ukryj aplikacje, których nie chcesz, aby inni mogli widzieć.

  !!! 7! Jak usunąć aplikacje firmy Apple w iOS 9

  Jest to sztuczka, która działała w iOS 9, więc Spróbuj to tylko wtedy, gdy zdecydujesz się nie uaktualniać swojego iPhone’a lub iPada na iOS 10.

  1. Stuknij i przytrzymaj ikonę aplikacji, którą chcesz ukryć, aż zacznie się trząść.
  2. Przenieś niechcianą aplikację do folderu (jeśli nie utworzono już folderu, możesz przeciągnąć go do innej aplikacji, którą chcesz usunąć, a ta automatycznie utworzy nowy folder).
  3. Przeciągnij wszystkie aplikacje, których nie chcesz na telefonie iPhone w tym folderze.
  4. Znajdź folder zawierający wszystkie niechciane aplikacje.
  5. Stuknij w folderze, aby można było zobaczyć jego zawartość.
  6. Teraz stuknij i przytrzymaj ikonę jednego z aplikacji, które chcesz usunąć.Gdy zacznie się poruszać, przeciągnij go na krawędź ekranu, aż przejdzie do następnej strony folderu.
  7. Zwolnij palec tak, aby ikona zniknęła na tej stronie.
  8. Teraz powtórz ten krok, przeciągając ikonę z tej strony na krawędź folderu.
  9. Podczas przeciągania ikony do tej trzeciej strony, naciśnij przycisk Strona główna, a nie wkracza do tej strony trzeciej Ikona powinna znajdować się w lewo.

  To nie jest doskonałe rozwiązanie, gdy następnym razem zrestartujesz iPhone, „zniknęły” aplikacje wróciły do ​​oryginalnego miejsca, wyświetlanego Dla wszystkich, aby zobaczyć. (Wynika z tego, że jeśli chcesz, aby urządzenie iDevice pozostało w stanie niezakłóconym, nie uruchamiaj go na chwilę.)

  Teraz używamy iOS 10, ten trik nie działa.

  Czy w przypadku usunięcia zainstalowanych wcześniej aplikacji wszystko się nie powiedzie?

  W dłuższej perspektywie ta zdolność powinna stać się stabilna i zasadniczo bezpieczna w użyciu, nawet jeśli Apple nigdy nie będzie Zaleca to, ale staraj się być świadomym, że usunięcie jednej aplikacji może mieć nieprzewidziane konsekwencje gdzie indziej. Wiele aplikacji łączy się z innymi aplikacjami na różne sposoby.

  Apple wskazuje kilka takich problemów. Niektóre programy, takie jak muzyka i podcasty, usunięte z iPhone’a lub iPada, również zostaną usunięte z programu CarPlay – co może wydawać się oczywiste, ale trzeba wziąć pod uwagę. Podobnie aplikacje znikną z Apple Watch, jeśli usuniesz je ze sparowanego telefonu iPhone. (Jeśli sam usuniesz aplikację Oglądaj – i możesz to zrobić – zostanie wyświetlony monit o odczepianie iPhone z urządzenia Apple Watch).

  Niektóre aplikacje udostępniają informacje na temat Centrum powiadomień / Dzisiaj, a ta dostawa Zostanie usunięta, jeśli usuniesz aplikację: magazyn i pogoda są najbardziej oczywistymi przykładami. (Ich dane mogą zostać również wciągnięte do komplikacji Apple Watch na wybranej twarzy). A inne, takie jak Kalkulator, pojawiają się w Centrum sterowania; Które zniknie.

  Większość z tych problemów może zostać naprawiona, jeśli okażą się zbyt kiepskie, po prostu ściągając / przywracając aplikację. Wyjątkiem są utracone dane użytkownika – które nie wracają.

  Jednym z potencjalnych problemów, które mogą się martwić nie powinno być problemem: jeśli usuniesz Kontakty, informacje o kontaktach nie zostaną usunięte wraz z to. Jest ona nadal w aplikacji Telefon (która nie może być usunięta). Jak ponownie zainstalować aplikacje, które zostały usunięte

  Aby ponownie zainstalować aplikację usuniętą, otworzyć App Store i wyszukać ją. Nie musisz płacić ponownie (o ile jesteś zalogowany na tym samym koncie, które kupiłeś ostatnio); Wystarczy kliknąć ikonę pobierania, aby ją odzyskać.

  Lista zakupiona

  Jeśli omawiana aplikacja została niedawno kupiona lub jeśli nie kupiła wielu aplikacji, możesz Łatwiej przejrzyj listę Zakupionych.

  Znowu otwórz aplikację App Store. Na iPhone’a stuknij Aktualizacje u dołu ekranu, a następnie Zakup; Na iPadzie zakupiona lista uzyskuje swój własny link u dołu ekranu. Stąd możesz łatwo pobrać, aby pobrać wszystkie aplikacje, które zostały kupione, ale które nie są na tym urządzeniu.

  Zainstalowane aplikacje

  A co z tymi zainstalowanymi aplikacjami, np. Porady i dom? Pamiętaj, że nie zostały usunięte; Proces „usuwania” polega jedynie na powiązaniu aplikacji z innymi częściami systemu (np. Siri) i ukrywaniem ikony. W teorii wystarczy tylko powiedzieć iOS, że chcesz ponownie użyć aplikacji, a następnie przywróci ikonę i zrestartować ją do systemu.

  Apple mógł to zrobić przełącznikiem, ale Ze względu na spójność interfejsu i uniknięcie nieporozumień firma zdecydowała się na zachowanie tego samego procesu, co w przypadku aplikacji innych firm. Tak więc, jak śmieszne, jak się wydaje, musisz znaleźć aplikację w App Store – na przykład tutaj znajdziesz porady, a następnie „redownload” w zwykły sposób. Apple żartował, że to ściągnięcie będzie bardzo szybkie.