Jak ustawić hasło w telefonie iPhone

0
145

Jeśli niedawno kupiłeś iPhone’a i chcesz się upewnić, że wszystkie prywatne informacje – kontakty, e-maile, zdjęcia i inne osobiste przedmioty – pozostają bezpieczne, jednym z najprostszych sposobów na to jest dodanie hasła do urządzenia. Jest to prosty numeryczny (lub alfanumeryczny) kod, który uniemożliwia dostęp do telefonu innej osobie.

Założenie jednego jest bardzo proste, a jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami opisanymi poniżej, szybko pozbędziesz się iPhone’a do wścibskich parkerów. Jeśli wydarzy się najgorsze i zostanie skradzione, złodzieje nie będą w stanie odczytać żadnych wiadomości, uzyskać dostępu do kont mediów społecznościowych lub dowiedzieć się danych karty kredytowej i banku.

Konfigurowanie hasła w telefonie iPhone.

Na iPhonie stuknij aplikację Ustawienia, która ma szarą ikonę z biegami w środku. Z wyświetlonego menu przewiń w dół, aż znajdziesz Touch ID Kod dostępu. Jeśli masz nowszego iPhone’a, który nie ma fizycznego przycisku Home (np. IPhone X, XR, XS lub XS Max), to będziesz potrzebował Face ID Kod dostępu zamiast.

Następnie przewijaj, aż znajdziesz opcję Włącz kod dostępu, a następnie dotknij go. Zostanie wyświetlona strona z sześcioma okręgami pośrodku i klawiaturą numeryczną otwartą pod spodem.

Każdy z kół reprezentuje numer, który należy wprowadzić, aby utworzyć hasło. Apple domyślnie przyjmuje sześć, ponieważ jest to dobra mieszanka cyfr (utrudniająca złamanie), ale wystarczająco krótka, aby zwykli ludzie mogli ją zapamiętać.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z funkcji wykrywania upadków w Apple Watch

Jeśli chcesz wprowadzić kombinację liter i cyfr, dłuższy numer lub krótszy czterocyfrowy, niż dotknij Opcje kodów paskowych i wybierz preferowany format z menu, które się pojawi. Zawsze możesz zmienić te ustawienia później, więc nie bój się odkrywać każdego z nich.

Gdy jesteś zadowolony z rodzaju hasła, którego chcesz użyć, po prostu wpisz go i powtórz to później w celu weryfikacji.

Możesz zobaczyć komunikat z informacją, że możesz użyć hasła do zmiany hasła Apple ID z iPhone’a, a następnie poprosić o wpisanie hasła do konta. Jest to całkowicie normalne, więc wprowadź wymagane dane i dotknij Kontynuuj.

Teraz przejdziesz z powrotem do Touch ID Kod dostępu lub identyfikator twarzy Menu z hasłem, w którym zobaczysz, że opcja Turn Passcode On zmieniła się teraz na Turn Passcode Off.

Poniżej znajdują się również opcje Zmień hasło, jeśli chcesz zastąpić utworzony i Wymagaj kodu dostępu. Dotknij tego ostatniego, a otrzymasz możliwość wybrania tego, jak szybko po zablokowaniu ekranu (wyłączeniu ekranu) będziesz musiał ponownie wprowadzić hasło, aby je odblokować. Wartość domyślna to Natychmiast, ale jeśli zauważysz, że przypadkowo dotykasz przycisku zasilania i blokujesz ekran, możesz wybrać inną skalę czasową.

Jeśli chcesz korzystać z Apple Pay lub Touch ID, możesz mieć tylko natychmiastowe ustawienie, które stany Apple są „dla twojego własnego bezpieczeństwa”.

Zobaczysz kolejną listę opcji pod tytułem Zezwól na dostęp po zablokowaniu. Są to różne funkcje, których można nadal używać bez odblokowywania telefonu, takich jak Siri lub dostęp do centrum powiadomień. Każdy z nich ma swój własny przełącznik, dzięki czemu można dostosować zajęcia do własnych upodobań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak łatwo znaleźć bezpłatne aplikacje na iPhone'a

Wreszcie u dołu menu znajduje się przełącznik do włączania funkcji Erase Data. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dość poważne polecenie, mające na celu zabezpieczenie telefonu przed złodziejem lub hakerem próbującym uzyskać dostęp poprzez odgadnięcie hasła.

Po włączeniu oznacza to, że po 10 nieudanych próbach hasła iPhone wyczyści wszystkie dane z telefonu. Zasadniczo jest to przydatna funkcja bezpieczeństwa – ale jeśli masz dzieci, które z radością wpisują numery w telefonie, nie wiedząc, że mogą one wymazać wszystkie Twoje konta lub mogą być nieco zapomniane, może warto je wyłączyć Na razie.

to jest to! Teraz powinieneś mieć wprowadzone hasło, co oznacza, że ​​dane na twoim urządzeniu są znacznie bezpieczniejsze niż wcześniej. Jeśli masz zły dzień i odłóż słuchawkę w pociągu przez przypadek, przynajmniej nie powinieneś mieć żadnych dziwnych wiadomości z tego tytułu do swoich przyjaciół lub banku.

Aby być bezpiecznym, zalecamy również przeczytanie naszego poradnika Jak znaleźć zgubiony lub skradziony przewodnik iPhone’a, aby pomóc Ci go odzyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here