Home Jak? (FAQ) Mac Software "Jak" Jak uruchomić macOS z zewnętrznego dysku twardego

Jak uruchomić macOS z zewnętrznego dysku twardego

0
2247

Jeśli martwisz się instalacją najnowszej wersji MacOS na komputerze Mac lub testując wersję beta i nie chcesz ryzykować, nie musisz Musi zainstalować aktualizację na komputerze Mac – można ją zainstalować na zewnętrznym dysku twardym.

Instalacja systemu operacyjnego Mac na zewnętrznym dysku jest najbezpieczniejszym sposobem na dobry przygląd do nowego działania System bez zmiany czegokolwiek na komputerze Mac. Pozostawi bieżącą konfigurację w stanie nienaruszonym i pozwól mu grać z Sierra lub następcą Sierra, gdy beta stanie się dostępna. Przeczytaj tutaj następną wersję MacOS i jak uzyskać dostęp do tej publicznej wersji beta macOS

W tym samouczku pokażemy Ci, jak uruchomić MacOS z zewnętrznego dysku.

Czego potrzebujesz:

Jeśli chcesz, możesz użyć szybkiego dysku – dyski Thunderbolt są porównywalne z dyskami wewnętrznymi na komputerze Mac, więc warto zainwestować w napęd Thunderbolt. Jeśli Thunderbolt nie jest praktyczny, przynajmniej upewnij się, że wybierzesz pamięć flash.

Dysk musi mieć co najmniej 12 GB miejsca – ale zaleca się więcej.

Co Należy wykonać następujące czynności:

Wykonaj poniższe instrukcje, aby przygotować zewnętrzny napęd:

 1. Podłącz zewnętrzny dysk twardy.
 2. Uruchom narzędzie dyskowe + Pasek spacji i zaczynaj seatch dla Disk Utility).
 3. Wybierz dysk na pasku bocznym (na dysku głównym, a nie na woluminie).
 4. Kliknij opcję Partition.
 5. Upewnij się, że Partition Layout mówi 1 Partition.
 6. Nadaj mu nazwę „macOS Sierra”.
 7. Kliknij Options i upewnij się, że wybrano Partition Partition Table. Kliknij przycisk OK.
 8. Kliknij Zastosuj i podziel.

Pobierz teraz instalację macOS Sierra z Mac App Store (lub jakiej kiedykolwiek wymagana wersja systemu Mac OS – Można znaleźć starsze wersje na karcie Zakupione) i postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby zainstalować wersję beta na dysku zewnętrznym:

 1. Pobierz instalator macOS Sierra z App Store i otwórz go po pobraniu.
 2. Kliknij Kontynuuj.
 3. Kliknij Zgadzam się i Zgadzam się.
 4. Kliknij Pokaż wszystkie dyski.
 5. Podświetl zewnętrzny dysk twardy.
 6. Kliknij Zainstaluj.
 7. Wprowadź hasło administratora
 8. Aby uruchomić system Sierra, otwórz kolejno Preferencje systemowe> Dysk startowy. Wybierz napęd, na którym chcesz uruchomić komputer Mac i kliknij przycisk Uruchom ponownie.
 9. Możesz także przytrzymać Option / Alt podczas uruchamiania, aby wybrać napęd, który ma być używany do uruchomienia komputera Mac.

Więcej informacji na temat instalowania systemu MacOS lub Mac OS X zawiera: Jak zaktualizować system operacyjny Mac oraz Jak pobierać i instalować stare wersje systemu OS X na komputerze Mac i Jak uruchomić napęd startowy systemu MacOS Plus Jak oczyścić macOS instalacyjny.