Jak uniknąć utraty słuchu iPhone’a i iPoda

0
476

To ironia, że ​​to, co nas napędza, aby zdobyć iPhone’a lub iPoda – miłość do muzyki – może uniemożliwić nam korzystanie z tego.

Chociaż większość z nas nie myśli o tym zbyt wiele, utrata słuchu na iPhone’a stanowi poważne zagrożenie dla wielu użytkowników urządzeń Apple i innych smartfonów.

Coraz więcej badań pokazuje, że sposób, w jaki słuchamy naszych iPhone’ów, może spowodować trwałe uszkodzenie słuchu.

Dzięki eksponowaniu muzyki w tym tomie, niektóre badania wykazały nawet, że niektórzy ludzie w wieku 20 lat mają ubytek słuchu bardziej typowy dla 50-latków.

Co więc może zrobić użytkownik iPhone’a, który martwi się o uszkodzenie słuchu, ale kto nie chce zrezygnować z iPhone’a?

7 wskazówek, których należy unikać Utrata słuchu iPhone’a

  1. Nie słuchaj tak głośno – większość badaczy zgadza się, że można bezpiecznie słuchać iPoda lub iPhone’a na około 70 procentach maksymalnej głośności.
  1. Użyj kontroli głośności – w odpowiedzi na obawy konsumentów Apple oferuje ustawienie limitu głośności dla niektórych iPodów i iPhone’ów. Muzyka ->Limit głośności, a następnie przesuń suwak do preferowanego maksimum.
  1. Ogranicz słuchanie – Tom nie jest jedyną rzeczą, która może przyczynić się do utraty słuchu.
  2. Użyj zasady 60/60 – ponieważ kombinacja głośności i długości słuchania może spowodować utratę słuchu, naukowcy zalecają stosowanie zasady 60/60.
  3. Nie używaj słuchawek dousznych – pomimo włączenia ich do każdego iPoda i iPhone’a, naukowcy ostrzegają przed używaniem wkładek dousznych Apple (lub innych producentów).
  4. Użyj tłumienia szumów lub anulowania słuchawek – hałas wokół nas może spowodować zmianę sposobu słuchania iPoda lub iPhone’a.
  1. Never Max It Out – choć łatwo jest znaleźć słuchającego iPhone’a przy maksymalnej głośności, staraj się tego unikać za wszelką cenę.