Home Jak? (FAQ) Apple "Jak" Jak uniknąć oszustw z kart prezentowych iTunes

Jak uniknąć oszustw z kart prezentowych iTunes

0
840

Choć może to zabrzmieć szaleńczo, oszuści wzywają ludzi udających dochody i zwyczaje Her Majesty i żądających od osoby rozliczenia dużego podatku – kupując duże ilości kuponów iTunes.

I niektórzy ludzie się na to zgodzą, według HMRC, którzy podnoszą świadomość wśród pracowników supermarketów, których zachęca się do powstrzymania obywateli od kupowania dużych ilości kuponów iTunes.

Dyrektor generalny działu obsługi klienta HMRC, Angela MacDonald, napisał do dyrektorów generalnych firm Asda, Morrisons, Sainsbury’s i Tescos.

Być może myślisz, że nigdy nie wpadniesz na takie oszustwo, ale możesz być pewien, że twoi rodzice lub dziadkowie nie zostaną przez to przyjęci.

W tych przypadkach większość ofiar ma ponad 65 lat, a według tego raportu doznała przeciętnej straty finansowej w wysokości 1150 GBP.

Według strony na stronie Apple’a, istnieje wiele oszustw dotyczących Kart upominkowych iTunes, z których to oszustwo HMRC jest tylko jednym.

Oszuści proszą ludzi, aby płacili za rachunki szpitalne, pieniądze za kaucją, windykację i rachunki za media z kartami upominkowymi iTunes, według Apple.

  • Apple twierdzi, że nigdy nie należy podawać liczb z tyłu karty upominkowej iTunes komuś, kogo nie znasz.
  • Apple mówi również, aby zgłosić oszustwo do Oszustwa Działania.
  • Jeśli obawiasz się, że ktoś, kogo znasz, może zostać przyjęty przez takie oszustwo, zasugeruj mu, aby nigdy nie przekazywał nikomu żadnej formy płatności przez telefon bez uprzedniej weryfikacji, czy połączenie jest zgodne z prawem (dzwoniąc bezpośrednio do firmy).

Istnieje wiele innych oszustw związanych z Apple, w tym 'Twój identyfikator Apple ID powinien wygasnąć „phishing”.

Możesz również być zainteresowany czytaniem o tym, jak zatrzymać spam w iMessage i jak wykryć oszustwo 'Free iPhone ’ lub 'Free iPad ’.

Mamy również samouczek dotyczący zatrzymywania wiadomości-śmieci i spamu w poczcie Mac i jak uniknąć oszustwa na podstawie raportów iOS.

Możesz być także zainteresowany Jak usunąć Facebook

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij