Jak uniknąć opłat za przesyłanie danych w roamingu iPhone

0
1075

Jeśli wybierasz się na wakacje, możesz się martwić, ile rachunku telefonicznego będzie wyglądać na koniec miesiąca dzięki transmisji danych w roamingu Opłat. Nie martw się już. W tym artykule pokażemy Ci, jak uniknąć (lub zminimalizować) opłat za roaming w telefonie iPhone podczas pobytu za granicą.

Omawiamy unijne przepisy dotyczące roamingu, które weszły w życie w czerwcu 2017 r. Wpływać na rachunek telefoniczny oraz różnice między podróżami wewnątrz i poza granicami UE. Mówimy o Brexit io tym, że zmiany mają znaczenie teraz iw przyszłości.

Przepisy unijne

Dzięki najnowszym wcieleniu tzw. „Europejskich przepisów Eurotaryfowych” w roamingu, roamingu Rozporządzenia są przeszłością – w granicach UE, w każdym razie. Po latach pracy obniżenie opłat roamingowych UE ostatecznie głosowała na całkowite zniesienie ich w grudniu 2016 r., A zmiany rozporządzenia zaczęły obowiązywać w dniu 15 czerwca 2017 r.

W tej chwili wygrałeś A prawnie nie można więcej naliczać opłat za dane wykorzystywane w krajach spoza Wielkiej Brytanii niż w samej Wielkiej Brytanii. Nie można również pobierać opłat za odebranie połączenia. Nowy system został nazwany „Roam like at home”, co jest miłe.

Oto najważniejsze:

„Twoja komunikacja (rozmowy telefoniczne, SMS, dane) Kraj będzie objęty pakietem krajowym: minuta, SMS i gigabajta danych, które konsumujesz za granicą w UE będą naliczane lub potrącane z objętości krajowego planu taryfowego dokładnie tak, jak w domu (w kraju, w którym Żyć, pracować lub studiować).

Dostawca może nałożyć na „roaming dane” „limit ochronny”, za którymi można pobierać opłatę w wysokości 7,70 EUR / GB + VAT (przy Teraźniejszość – maleje stopniowo, aż do 2022 r.). Skontaktuj się z dostawcą, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wprowadzania w życie nowych przepisów.

Oczywiście niektóre komplikacje i zastrzeżenia należy pamiętać, aby zapoznać się z odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez Komisję Europejską w tej sprawie Więcej informacji na ten temat (powyższy akapit został zniesiony z tej strony), ale w istocie jest to bardzo proste.

Co z Brexit?

Wielka Brytania głosowała za opuszczeniem UE, Więc przepisy Eurotariff nie będą miały zastosowania do Brytyjczyków po zakończeniu procesu Brexit. Oczywiście to może być kilka lat, zanim to się nastąpi, więc teraz możemy skorzystać z braku opłat roamingowych.

Możliwe, że zespół negocjacyjny Brexit będzie próbował zabezpieczyć pewien rodzaj umowy roamingowej, Ale z tak wiele elementów, które mają być objęte, nie wiemy, czy będzie to priorytetem. Będziemy aktualizować ten artykuł, gdy będziemy wiedzieć, kiedy i na jakich zasadach przepisy dotyczące roamingu w UE przestaną mieć zastosowanie do obywateli brytyjskich.

Co z krajami spoza UE?

Opłaty roamingowe będą kontynuowane Do zastosowania jak poprzednio. Porada w pozostałej części niniejszego artykułu może więc być użyteczna dla osób podróżujących do krajów spoza UE.

Jak uniknąć opłat za korzystanie z roamingu w czasie przebywania za granicę?

Jednym z najprostszych sposobów uniknięcia opłat za transmisję danych w roamingu poza terytorium UE jest nawiązywanie połączenia z siecią WiFi, jeśli tylko jest to możliwe. O ile nie zostaną określone opłaty za dostęp Wi-Fi (prawdopodobnie trzeba się zalogować lub zarejestrować, aby uzyskać dostęp do tego rodzaju sieci WiFi, więc otrzymasz powiadomienie o ewentualnych opłatach) nie pobiera się opłat za pobieranie danych za pośrednictwem tego połączenia. / P>

Zmień ustawienia, aby uniknąć opłat za transmisję danych w roamingu

Przed wyjazdem za granicę sprawdź ustawienia sieciowe. W tym celu przejdź do Ustawienia> Dane mobilne. Obok Opcje danych mobilnych zostanie wyświetlona opcja Roaming On lub Roaming Off. Jeśli jest napisane, a chcesz mieć pewność, że nie musisz wydawać żadnych dodatkowych środków pieniężnych na dane podczas pobytu za granicą, dotknij tej opcji i wyłącz ją.

Jeśli spróbujesz użyć aplikacji wymagającej Dostęp do Internetu, podczas gdy roaming danych jest wyłączony, wyświetli monit o ręczne włączenie transmisji danych w roamingu, chyba że jesteś połączony z siecią WiFi.

Pobierz wiązkę danych, aby uniknąć nieoczekiwanych opłat

Niektórzy operatorzy sieci oferują możliwość podpisania pakietu zryczałtowanych lub ograniczonych pakietów danych, ale trzeba sprawdzić, czy działają w kraju, w którym podróżujesz, przed przybyciem do celu. Skontaktuj się z operatorem sieci, aby uzyskać więcej informacji o tych pakietach.

Pobierz nową kartę SIM, aby uniknąć nadmiernych opłat za przesyłanie danych

Inna opcja, jeśli masz odblokowany telefon iPhone lub swój operator Ma coś odpowiedniego, to otrzymanie nowej karty SIM z planem danych skonfigurowanym do niedrogiego użytku za granicą.

O2 na przykład sprzedaje międzynarodową kartę SIM zawierającą dane: wybierz kraj, Odwiedzić i zobaczysz ceny połączeń i tekstów, które z pewnością będą niższe niż koszty roamingowe. Doładowanie w wysokości 10 funtów kredytu telefonicznego pobiera 100 MB danych na tę okazję.

Oto karta SIM Pay-As-You-Go International EE. I Vodafone ma także międzynarodowe plany SIM.

Oprócz głównych przewoźników, GiffGaff warto spróbować. I Dataroam oferuje wiele sposobów płacenia w gotowości i 30-dniowych planach do wykorzystania w różnych krajach. Firma twierdzi, że możesz zaoszczędzić ponad 90 procent opłat za korzystanie z roamingu międzynarodowego za pomocą swoich kart SIM podczas pobytu za granicą.

Większość brytyjskich sieci telefonicznych blokuje swoje iPhony w celu uniemożliwienia klientom korzystania z kart SIM przez rywalizujących dostawców, ale Możesz zażądać od operatora sieci odblokowania. Nie zawsze chętnie to robią, ponieważ posiadanie zablokowanego telefonu zmusza użytkownika do płacenia wysokich stawek, a być może będziesz musiał czekać, aż złożysz umowę.

Małych, niezależnych sklepów z telefonami komórkowymi i specjalistów zajmujących się odblokowaniem online, którzy będą mogli odblokować telefon iPhone. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj temat Jak odblokować telefon iPhone.

Użyj MiFi, aby zmniejszyć opłaty za roaming w usłudze

Jeśli nie chcesz (lub nie możesz) Odblokować telefon iPhone, możesz użyć urządzenia MiFi. MiFi umożliwia tworzenie własnych osobistych hotspotów WiFi, które umożliwią Ci korzystanie z wielu urządzeń obsługujących WiFi z tego punktu: przydatne dla grup lub rodzin za granicą.

Nasz najlepszy wybór to TP-Link M7350 4G Mobile Router, który jest odblokowany przez sieć i może tworzyć sieć bezprzewodową dla maksymalnie 10 urządzeń. To nie jest tanie, jednak z RRP £ 74,99. Tańszą opcją będzie O2 4G Pocket Hotspot Plus o łącznej wartości poniżej 20 funtów.

Obecnie Dataroam sprzedaje międzynarodową kartę SIM danych i MiFi za 64,99 £.

Zapoznaj się z naszymi kolegami z najlepszych mobilnych routerów Wi-Fi w 2017 roku, aby uzyskać więcej porad.

Pobierz mapy, aby zaoszczędzić na kosztach danych

Jeśli jesteś za granicą, Szanse, że nie jesteś równie dobrze zaznajomiony z otoczeniem, jak w domu w Wielkiej Brytanii. Dlatego musisz wyskakiwać z telefonu iPhone i korzystać z mapy Apple lub Map Google, aby poruszać się po mieście.

Przed wyjazdem na cały dzień możesz skasować mapy Apple i Google Maps. Jeśli wiesz, dokąd zmierzasz, możesz szukać tego obszaru i przeglądać je w Mapach Apple, gdy jesteś online, a następnie dane powinny być przechowywane w aplikacji gotowej do wyświetlania, gdy jesteś offline. Możesz też powiększyć i pomniejszyć widok, aby zobaczyć takie dane, jak nazwy ulic.

Mapy Google mają też funkcję mapy offline w telefonie iPhone. Gdy jesteś online, wystarczy, że zobaczysz obszar, który planujesz odwiedzić, a następnie w pasku wyszukiwania „ok mapy”, a następnie potwierdź, że chcesz pobrać obszar. Podczas uruchamiania aplikacji, gdy jesteś offline, będziesz mógł zobaczyć mapę, a także takie dane, jak nazwy ulic i atrakcji, bez pobierania opłat.

Aplikacje, które można pobierać, takie jak Mapy miast 2Go (9,99 PLN) lub ForeverMap 2 (2,99 PLN), dzięki którym można wyświetlać mapy w trybie offline. Nie są jednak wolne.

Wyłącz telefon, aby uniknąć opłat za roaming za granicą

Jest to opcja nuklearna, ale jeśli wybierasz się na wakacje, czy nie Naprawdę potrzebujesz używać telefonu iPhone? Jeśli możesz żyć bez Facebooka i Twittera przez tydzień, być może warto odstąpić od Twojego urządzenia i zignorować go, jeśli się wyłączysz.