Home Jak? (FAQ) Mac "Jak" Jak udostępnić ekran na komputerach Mac, iPhone i iPad Zdalny dostęp do...

Jak udostępnić ekran na komputerach Mac, iPhone i iPad Zdalny dostęp do ekranu Maca

0
5795

Zawartość

 • > Dostęp zdalny Chrome
 • Udostępnianie ekranu Mac
 • > Rozwiązywanie problemów z komputerem Macintosh w wiadomościach lub FaceTime
 • Wyświetl komputer Mac na iPadzie lub iPhone’ie z przeglądarką VNC
 • Łączenie się z odległymi komputerami z systemem Windows za pośrednictwem tabletu iPad lub iPhone’a
 • > FaceTime

Jaki jest najlepszy sposób na udostępnianie ekranu mojego Maca mojego przyjaciela? Chciałbym pomóc w przypadku problemów z oprogramowaniem.

Jeśli przyjaciel lub krewny zmagają się z problemem na telefonie iPhone, iPad lub Mac lub po prostu chcesz pokazać coś cool lub dziwne, że urządzenie jest Robi, ale nie możesz być tam, podział ekranu staje się najlepszym przyjacielem. Przyjaciel w potrzebie z uszkodzonym komputerem Mac jest przyjacielem, a możesz zarobić dużo punktów z brązu, zdalnie ustalając komputer Maca przyjaciela.

Nie zawsze można popatrzyć i pomóc przyjaciołom lub członkom rodziny Obecnie, ale teraz łatwiej niż kiedykolwiek pomóc im zdalnie. Funkcja macOS o nazwie Udostępnianie ekranu umożliwia rozwiązywanie problemów związanych z komputerem Macintosh bezpośrednio z własnego komputera Apple Mac. Dzięki funkcji Udostępnianie ekranu możesz wyświetlić ekran swojego przyjaciela i zaznaczyć przyciski i ikony, które muszą dotykać, aby je naprawić.

W tej funkcji przyjrzymy się, jak naprawić komputer Mac znajomego z Twojego Własnego komputera Apple Mac, jak również udostępniać ekrany z komputerem Macintosh na innym komputerze Mac lub iPad lub iPhone. Dodatkowe informacje Lucy Hattersley i Keir Thomas

Czytaj dalej: Jak podłączyć komputer Mac do dwóch monitorów | Jak zdalnie uzyskać dostęp do komputera Mac z iPada, za darmo

Jak udostępnić ekran lub zdalnie uzyskać dostęp do ekranu Mac: Chrome Remote access

Jeśli korzystasz z iPada (w szczególności) lub iPhone’a (jeśli sądzisz, że na mniejszym ekranie można będzie mieć każdy szczegółowy szczegółowy opis), użyj zdalnego dostępu do przeglądania i kontrolowania tego, co znajduje się na komputerze Mac znajomego jest dobrą opcją . Najlepszym sposobem zdalnego dostępu do komputera Mac z iPada jest korzystanie z bezpłatnej usługi bezpłatnego dostępu do Chrome Remote Access firmy Google, która umożliwia zdalne korzystanie z programów Mac na urządzeniu z iOS.

Jest to dość zaangażowany proces, Po raz pierwszy, ale łatwo, jeśli chcesz to zrobić ponownie w przyszłości. Potrzebujesz przeglądarki Google Chrome dla komputerów Mac i konta Google. Jeśli już nie masz, możesz pobrać Chrome tutaj i zarejestruj się tutaj.

na komputerze Mac

Otwórz Chrome i przejdź do Pulpitu zdalnego Chrome w Chrome Webstore. Kliknij Dodaj do Chrome, a następnie Dodaj aplikację. Kliknij przycisk Zezwalaj, a następnie Kontynuuj.

Kliknij przycisk Rozpocznij w Moje komputery i wybierz opcję Włącz zdalne połączenia, zaakceptuj i zainstaluj, a następnie kliknij przycisk OK.

Dwukrotnie kliknij plik chromeremotedesktop.dmg w Folder Pobieranie, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę Host.pkg Chrome Remote Desktop, która pojawia się w Finderze. Kliknij przycisk Kontynuuj, Zainstaluj, wprowadź hasło administratora i kliknij przycisk OK. Kliknij przycisk Zamknij.

Powrót do okna Chrome Remote Desktop i kliknij przycisk OK. Wprowadź pamiętny pinezkę i kliknij przycisk OK.

otworzy się okno Preferencje hosta Chrome Remote Desktop Host. Kliknij ikonę kłódki. Wprowadź hasło administratora (kliknij przycisk OK) i kod PIN (kliknij przycisk Włącz).

Kliknij OK w oknie Chrome Remote Desktop. Zamknij okno Chrome Remote Desktop, okno preferencji Chrome Remote Desktop Host oraz okna przeglądarki Google Chrome.

na iPadzie / iPhone

W swoim iPadzie musisz pobrać sterownik Chrome Remote Aplikacja na pulpit. Otwórz aplikację, stuknij Zaloguj się i wprowadź identyfikator Google, a następnie wybierz odpowiedni komputer Mac w oknie Moje komputery. Wprowadź kod PIN, który wybraliśmy wcześniej i stuknij Połącz.

Istnieje kilka innych wspaniałych aplikacji do zdalnego sterowania iPadem, ale większość z nich pobiera opłatę miesięczną, dlatego powracamy do Zdalnego Dostępu do Chrome

Patrząc na to podejście bardziej szczegółowo w osobnym artykule: jak zdalnie uzyskać dostęp do komputera Mac z iPada za darmo

Jak udostępnić ekran Lub zdalny dostęp do ekranu Mac: Udostępnianie ekranu Maca

Jeśli jesteś na Maca, najprostszym sposobem na dostęp i kontrolę Twojego przyjaciela lub ekranu kolegi jest użycie funkcji udostępniania ekranu wbudowanej w macOS.

Uruchom wyszukiwanie Spotlight (Cmd-space) i wpisz „podział ekranu” – po wpisaniu pierwszych kilku liter będzie oferowało autouzupełnianie. Kliknij dwukrotnie ikonę po prawej stronie, aby ją uruchomić.

Pojawi się okno dialogowe z nazwą „Hostname lub Apple ID”. Wprowadź Identyfikator Apple swojego partnera. Zaproszenie zostanie wysłane do nich.

(W rzeczywistości, jeśli Twój plik kontaktów dla tej osoby zawiera poprawny adres e-mail, wystarczy tylko wpisać pierwsze pary liter ich nazwiska, a następnie wybrać je z Opcje autouzupełniania zostaną wyświetlone. Kontakty, które zostały prawidłowo skonfigurowane, będą oznaczone na niebiesko.)

Czytaj dalej: Jak skonfigurować udostępnianie rodziny

Zaproszenie pojawi się jako powiadomienie na komputerze Maca współpracownika; Należy kliknąć przycisk Akceptuj, a następnie wybrać opcję „Kontroluj mój ekran” lub „Obserwuj mój ekran” (w zależności od tego, czy chcesz, abyś mógł zobaczyć, co się dzieje lub rzeczywiście kontrolować ich Mac), a następnie zaakceptuj.

Pulpit współpracownika pojawi się na biurku jako okno. (Jeśli używają dwóch monitorów, tak jest w tym przypadku, to okno będzie miało podwójną szerokość). Jeśli koledzy wybrali opcję „Steruj moim ekranem”, możesz faktycznie kliknąć okna i ikony w obszarze Udostępnianie ekranu i kontrolować inne Mac bezpośrednio. Pozwala to na samodzielne rozwiązywanie problemów z komputerem Mac.

W trybie sterowania szybkość zarówno Twojej sieci, jak i nawiązywanie połączenia z Internetem wpływa na wydajność. Więc może będziesz musiał być cierpliwy. (Domyślnie udostępnianie ekranu dostosowuje jakość w zależności od skuteczności sieci).

Możesz powiększać i pomniejszać, a jeśli chcesz uaktualnić uprawnienia z obserwacji do kontrolowania, kliknij lewą opcję (kursor wewnątrz okręgów) w lewym górnym rogu okna , Opatrzonej etykietą Control. Spowoduje to wysłanie kolejnego wniosku, który Twój kolega może zaakceptować lub odrzucić. (Jeśli to nie wyświetla, kliknij menu Widok> Pokaż pasek narzędzi.)

Po zakończeniu kliknij ikonę Udostępnianie ekranu na dowolnym komputerze Mac i wybierz opcję Udostępnianie ekranu końcowego.

Współużytkowanie ekranu lub zdalne uzyskiwanie dostępu do ekranu Mac: rozwiązywanie problemów z komputerem Macintosh w wiadomościach lub FaceTime

Możesz rozwiązać problemy z komputerem Macintosh za pomocą nowej funkcji Udostępnianie ekranu w wiadomościach i FaceTime. Udostępnianie ekranu było od kilku lat cechą iCloud, a przed tą firmą MobileMe. Ale wraz z uruchomieniem systemu Mac OS X Mavericks firma Apple rozszerzyła tę ofertę o swoich znajomych. Dzięki funkcji Udostępnianie ekranu nie musisz bezpośrednio sterować innym komputerem Macintosh, ale możesz wyświetlać wyświetlanie i wyróżniać części ekranu podczas rozmowy ze swoim przyjacielem za pomocą poprawki.

W tej funkcji zakładamy, że Przyjaciel właśnie zadzwonił do Ciebie i poprosił o pomoc w naprawianiu komputera. W naszym przypadku mamy przyjaciela, który przypadkowo odwrócił kolory ekranu i musimy je otworzyć w Ustawieniach ułatwień dostępu i zmienić je ponownie.

Zarówno zarejestrować się w usłudze Apple ID i iCloud

Aby to zadziałało, musisz zarejestrować się w usłudze iCloud i iMessages firmy Apple. Kliknij opcję Preferencje systemowe> iCloud i upewnij się, że jesteś zalogowany (jeśli nie zostanie podany identyfikator Apple ID i hasło, kliknij opcję Zaloguj się, a następnie kliknij przycisk Utwórz identyfikator Apple, jeśli go nie masz). A ty musisz wiedzieć, co to jest.

Upewnij się, że rozmawiasz z nimi przez telefon lub używasz FaceTime i poproś o kliknięcie opcji System Preferences> iCloud i odczytać adres e-mail pod swoim imieniem (to Często, ale nie zawsze, jest adresem e-mail iCloud.com).

Użyj trybu Obserwuj Współdzielenie ekranu

 • Otwieranie wiadomości na komputerze Mac. Aplikację Wiadomości na komputerze Mac.
 • Kliknij nową wiadomość i wprowadź swój identyfikator Apple ID w polu Do (możesz też kliknąć je na pasku bocznym wiadomości, jeśli wcześniej używałeś wiadomości do czatu) .
 • Kliknij Szczegóły w prawym górnym rogu.
 • Kliknij przycisk th Ikona Share Screen (ma kształt dwóch małych prostokątów).
 • Wybierz ekran Ask To Share z menu rozwijanego.
 • Druga osoba otrzymuje powiadomienie o udostępnieniu ekranu . Powiedz, aby kliknĘ … ć Akceptuj. Jeśli nie masz ich w kontaktach, kliknij ikonę Akceptuj na ekranie ostrzegawczym.
 • Na ekranie komputera pojawi się okno z ekranem. Tymczasem ikona pojawia się w pasku menu z ostrzeżeniem mówiącym, że „[osoba] przegląda Twój ekran.
 • Kliknij na okno (wyświetlając swój ekran), używając myszki, aby podświetlić część wyświetlacza za pomocą okręgu reflektorów. Może służyć do wskazania części ekranu, które muszą kliknąć.
 • Użyj tego podświetlenia podczas rozmowy z nimi przez telefon lub FaceTime, aby kierować nimi przez system operacyjny i Pokazać im, które przyciski mają być klikane i wybierz opcje menu.

  Więcej informacji: Jak uzyskać dostęp do Macintosha: dostęp do plików wszędzie tam, gdzie się znajdujesz

  ! Jak udostępnić ekran lub zdalnie uzyskać dostęp do ekranu Mac: Wyświetl komputer na tablecie Mac na iPadzie lub iPhone’ie z VNC Przeglądarka

  Uzyskiwanie dostępu do komputera w tej samej sieci, co iPad, iPhone lub iPod touch jest zwykle kwestią wpisania adresu IP sieci lokalnej lub nazwy komputera, gdy zostanie wyświetlony monit o omówione poniżej aplikacje.

  Jednak dostęp do Twojego komputera spoza domu lub biura jest bardziej skomplikowany. Musisz skonfigurować router tak, aby odpowiednie porty były przekazywane do komputera, z którym chcesz się połączyć. Znajdziesz przewodniki online. Warto też skonfigurować dynamiczną usługę DNS, dzięki czemu można się połączyć za pomocą nazwy hosta, a nie adresu IP, który jest podatny na zmiany. Przykłady dynamicznych usług DNS obejmują NoIP i DuckDNS, które są bezpłatne, ale ich konfiguracja jest poza zakresem tego artykułu. Dostępnych jest wiele przewodników online – wystarczy wyszukać numer modelu routera i „dynamiczny DNS”.

  Konfigurowanie komputera Mac i iPad w celu współdzielenia ekranu

  System Mac OS X korzysta z ustanowionej sieci wirtualnej Protokół komputerowy (VNC), aby dzielić się stacjonarnym komputerem stacjonarnym, więc każda aplikacja na iOS obsługiwana przez VNC będzie działać. Jest całkiem sporo z nich, ale jednym z najlepszych, które zdarzają się być wolne, jest VNC Viewer. Można go znaleźć w App Store, ale przed użyciem go musisz skonfigurować komputer Mac, z którym chcesz się połączyć: zaznaczyć obok Udostępnianie ekranu w elemencie Udostępnianie Preferencji systemowych, a następnie kliknij przycisk Ustawienia komputera i upewnij się, że NIE Zaznaczyć jeden z dwóch zaznaczonych nagłówków.

  Zanotuj adres pod nagłówkiem, który brzmi: Udostępnianie ekranu: Włącz. Będziesz go potrzebował, aby połączyć się za chwilę. Dobrym pomysłem jest zapisanie adresu IP swojego komputera w przypadku, gdy ten adres nie działa – kliknij menu Apple, przytrzymaj klawisz Alt (opcja na niektórych klawiaturach) i kliknij opcję Informacje o systemie. W wyświetlonym oknie kliknij nagłówek sieci na liście po lewej stronie i spójrz obok Wi-Fi lub Ethernet po prawej stronie, w zależności od używanego komputera.

  !!! 20!

  W komputerze Macintosh należy zanotować nazwę swojego komputera lub adres IP, co zostało zaznaczone tutaj

  Łączenie się z komputerem Mac (lub PC) z iPada lub IPhone

  Na urządzeniu z iOS otwórz aplikację VNC Viewer i kliknij ikonę plus w prawym górnym rogu. W wyświetlonym oknie dialogowym wpisz adres wykryty w powyższym akapicie, a w polu Nazwa wpisz coś niezapomniany i możliwe do zidentyfikowania, na przykład na komputerze Mac.

  Kliknij przycisk Gotowe, a następnie przycisk Połącz. Zostaniesz ostrzeżony, że używasz niezaszyfrowanego połączenia. To jest niefortunne, ale nie ma sposobu na jej uniknięcie, więc stuknij łącze Connect w prawym górnym rogu okna. Zostanie wyświetlony monit o nazwę użytkownika i hasło konta Mac, z którym chcesz się zalogować. Powinieneś wpisać „krótką” wersję swojej nazwy użytkownika – zazwyczaj Twoje imię lub pierwsze pierwsze słowo dłuższej wersji nazwy użytkownika.

  Połącz się natychmiast i zobaczysz panel wskazówek, wydziwianie. Krótko mówiąc, kursor myszy jest reprezentowany przez małą kropkę i „popychać” ją dookoła – na przykład na przykład przesuwając się na ekranie i gdziekolwiek kursor będzie się poruszał. To może trochę się przyzwyczaić. Krankowanie na ekranie jest równoznaczne z kliknięciem. Użyj gestu zwiększania nacisku, aby powiększyć i wylogować się z pulpitu.

  Aby wyświetlić klawiaturę w celu wpisania tekstu, stuknij ikonę klawiatury na pasku narzędzi u góry ekranu. Aby odłączyć się od zdalnego komputera Macintosh, stuknij ikonę X na pasku narzędzi.

  Korzystanie z darmowej aplikacji VNC Viewer umożliwia zdalne sterowanie pulpitem Maca

  Jeśli chcesz połączyć się z pulpitem Linux, możesz zainstalować pakiet serwera VNC (po prostu Sprawdź archiwum pakietu distro) i tę samą aplikację VNC Viewer można połączyć, jak opisano powyżej.

  Jak udostępnić ekran lub zdalnie uzyskać dostęp do ekranu Mac: Łączenie się z odległymi komputerami z systemem Windows za pośrednictwem tabletu iPad lub iPhone’a

  Firma Microsoft ma zaskakującą liczbę aplikacji dostępnych na iOS, a jedna z nich to Microsoft Remote Desktop. Umożliwia to zdalne łączenie się z komputerem z systemem Windows. Znajdziesz go w App Store i jest bezpłatny.

  W typowych modelach Microsoft nie wszystkie wersje systemu Windows mają wbudowaną funkcję kompatybilności z pulpitem zdalnego i ograniczają się do wydań Ultimate, Business i Professional Z XP, 7 i 8. (Chociaż istnieją haki, aby mogły działać w innych wersjach – tylko Google).

  Przed użyciem Pulpitu zdalnego musisz upewnić się, że jest aktywna na komputerze z systemem Windows, dostęp. Można to zrobić, klikając przycisk Uruchom i wpisując Zezwalaj na dostęp zdalny do komputera. Następnie kliknij wpis, który pojawia się w wynikach i kliknij opcję Zezwalaj na połączenia tylko z komputerów z uruchomionym pulpitem zdalnym z uwierzytelnianiem poziomu sieci (bardziej bezpieczne). Następnie kliknij przycisk OK.

  Musisz aktywować Pulpit zdalny w systemie Windows, ale jest dostępny tylko w wersjach Ultimate, Business i Professional systemu operacyjnego

  Musisz także znać Adres IP komputera z systemem Windows. Kliknij przycisk Start, a następnie wpisz polecenie cmd. W wyświetlonym oknie DOS wpisz ipconfig i kliknij Enter. Na wyjściu poszukaj wiersza zawierającego adres IPv4 i zanotuj.Następnie zamknij pole DOS.

  Uruchom aplikację Microsoft Remote Desktop na swoim urządzeniu z iOS i kliknij przycisk plus w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję Dodaj komputer lub serwer. W polu Nazwa komputera wpisz adres IP, który został wcześniej zaznaczony. Stuknij w pole User Name (Nazwa użytkownika), a następnie stuknij Add User Account (Dodaj konto użytkownika). Wpisz teraz nazwę użytkownika i hasło komputera z systemem Windows, do którego chcesz uzyskać dostęp, i dotknij opcji Zapisz, a następnie Zapisz w oknie dialogowym nadrzędnym. Następnie stuknij ikonę nowego połączenia. Zostaniesz zapytany natychmiast, czy chcesz zaakceptować certyfikat zabezpieczeń. Stuknij przełącznik obok Nie pytaj mnie jeszcze raz, a następnie stuknij Akceptuję.

  Łączenie się ze zdalnym pulpitem Windows może odbywać się za pomocą bezpłatnej aplikacji Microsoft Remote Desktop

  Z pulpitu zdalnego komputera zobaczysz pulpit i palec przesuwa kursor myszy. Aby przejść do formantu dotykowego, jak gdyby używając komputera z ekranem dotykowym, stuknij pasek narzędzi adresu IP u góry ekranu i wybierz opcję u dołu po prawej stronie na paskach bocznych. Aby wprowadzić klawiaturę do pisania, stuknij ikonę klawiatury na pasku narzędzi u góry ekranu.

  Aby rozłączyć się, stuknij pasek narzędzi, a następnie stuknij w lewo X w lewej części listy miniatur

  Czytaj dalej: Jak zainstalować i uruchomić system Windows na Macu

  Jak udostępnić ekran IPhone, iPad i Mac: FaceTime

  Jeśli to wszystko jest zbyt kłopotliwe, nie zapominaj, że zawsze możesz zrezygnować z prostej opcji. Jeśli używasz komputerów Mac i chcesz zobaczyć, co dzieje się na ekranie, po co nie tylko zachęcić ich do rozpoczęcia rozmowy FaceTime z Tobą, a następnie skieruj aparat na ekran Macintosh?

  Oczywiście to Podejście nie pozwala na rzeczywisty dostęp do ekranu i sterowanie nimi, a jeśli chcesz zobaczyć, co się naprawdę dzieje, to nie jest najlepsza opcja. Jeśli chcesz tylko pokazać coś dziwnego, najprostsze podejście może być najlepsze.

  Więcej informacji: Jak rozwiązać problemy FaceTime