Jak udostępniać Jpegs z iPhone’a, a nie HEIC

0
103

Obrazy HEIC – format, który Apple używał na swoich iPhone’ach od 2017 r. – mają wiele zalet w porównaniu do zastąpionych przez siebie Jpegów, ale mają też wady. Jpegs są kompatybilne z szerszą gamą systemów i są bardziej znane większości ludzi i dlatego wielu z nas wolałoby udostępnić nasze zdjęcia rodzinie i przyjaciołom w tym formacie.

Możesz przekonwertować HEIC na Jpeg ręcznie, i na zasadzie indywidualnej, używając darmowego oprogramowania iMazing HEIC Converter, ale łatwiej jest zmienić kilka ustawień na swoim iPhonie.

Powiedz iOS, aby udostępniał Jpegs zamiast HEIC.

Najprostszym sposobem jest strzelanie do HEIC – co zajmuje mniej miejsca – ale aby iOS mógł je konwertować w locie na Jpegs, kiedy je udostępnia.

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij opcji Zdjęcia. Przewiń w dół do opcji „Przenieś na Maca lub PC”.

Możesz wybrać opcję Automatycznie lub Zachowaj oryginały. Jeśli wybierzesz opcję Automatycznie, system iOS będzie konwertować do zgodnego formatu, np. Jpeg. Keep Originals będzie udostępniać pliki HEIC niezależnie od zgodności.

Powiedz iPhone’owi, aby przechwycił Jpegs zamiast HEIC.

Bardziej drastycznym rozwiązaniem jest strzelanie w Jpeg zamiast HEIC. Spowoduje to oczywiście udostępnienie Jpegs z Twojego iPhone’a, ale także oznacza utratę korzyści wynikających z HEIC.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak poprawić żywotność baterii AirPods

Jeśli jednak masz ustawione to działanie, wybierz Ustawienia> Aparat> Formaty. Opcja „Wysoka wydajność” oznacza HEIC. „Najbardziej zgodny” oznacza Jpeg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here