Jak tworzyć stacje muzyczne Apple

0
671

Apple Music jest odpowiedzią firmy Apple na Spotify i Muzykę Google Play, a także oferuje ogromną bibliotekę zawierającą ponad 30 milionów utworów dostępnych do strumieniowego przesyłania i pobierania obok strzeżonych playlist, stacji radiowych i szerokiej muzyki Biblioteka wideo. Ale jeśli jest wiele w ofercie, może być trudne zadecydować, co słyszeć.

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby można było odkryć muzykę na podstawie utworu, albumu lub wykonawcy, który lubisz? Dzięki Apple Music jest to możliwe, a tutaj pokazujemy, jak to zrobić.

Dla tych, którzy są nowi w świecie muzyki Apple, oferujemy pełny przewodnik po Apple Music.

Nie, nie jest to lista wydana przez firmę Apple

Zanim pokażemy Ci, jak utworzyć własne stacje Apple Music, pomyśleliśmy, że najpierw wyjaśnimy, jak oni to robią. Jest inny niż listy z listą dostępnych w usłudze Apple Music.

Listy odtwarzania dostępne w Apple Music są ogólnie skupione wokół artysty, dekady, gatunku lub działalności z list odtwarzania na potrzeby pracy w listach zawierających playlisty Od 60. hymnów i wszystkiego między nimi.

Według Apple, playlisty Apple Music są zarządzane przez prawdziwych ludzi i oferują coś bardziej osobowego niż ogólne, oferowane przez takich jak Spotify czy Google Play Music .

Stacje są trochę inne, ale oferują urok osobisty. Pomyśl o stacjach jako iTunes; Funkcjonalność Genius została reimagined dla użytkowników Apple Music; Dzięki Stations możesz odkrywać nową muzykę opartą na piosenkach, artystach i gatunkach piosenek dostępnych w bibliotece Apple Music za pomocą inteligentnych algorytmów i generalnie jest całkiem imponująca.

Spersonalizowane stacje różnią się od Beats 1 A także Pure Pop dostę pny w Apple Music, oferujĘ … cy dopasowanĘ … kolejkę muzyki lub stacja „gazeń”, podobna do ulubionej muzyki. To jest świetne do odkrycia, ponieważ regularnie wprowadza Cię do piosenek i artystów o podobnym brzmieniu do ścieżki, na której opiera się stacja.

Czytaj dalej: Jak używać Apple Music w Wielkiej Brytanii

Jak tworzyć stacje muzyczne Apple

Więc teraz znasz różnicę między Zaprogramowane stacje i stacje w Apple Music, pokażemy Ci, jak tworzyć stacje Apple Music na iOS za pomocą aplikacji Muzyka i Mac / PC za pomocą programu iTunes.

na iPhone’a i iPada

Aby utworzyć własną stację Apple Music Station na iPhonie lub iPadzie, po prostu:

  • Otwórz aplikację Apple Music i upewnij się, że się zalogowałeś przy użyciu swojego identyfikatora Apple ID.
  • Znajdź utwór, album lub artystę, który Ci się podoba, a następnie dotknij trzech kropek, aby otworzyć menu (zwykle jest to wyświetlane w menu „Teraz odtwarzane” lub dostępne w 3D Touch na telefonach iPhone 6 i 7).
  • Stąd stacja Create Station.
  • Powinieneś otrzymać nieskończony strumień muzyki podobny do utworu, artysty lub albumu, który został wybrany pierwotnie.

Podobnie jak w przypadku odtwarzania muzyki ogólnej w Apple Music, możesz łatwo pomijać utwory, dodać te, które lubisz do biblioteki i nie tylko. Górna wskazówka: oceny piosenek, które pojawiają się za pomocą systemu oceny gwiazd w aplikacji, sprawiają, że stacja jest bardziej osobista dla Ciebie i muzyki, którą chcesz.

Na komputerach Mac i PC

Ty Można też utworzyć stacje Apple Music Station na macOS i Windows 10 za pośrednictwem iTunes, a to jest równie łatwe (jeśli nie trochę łatwiejsze!). Wystarczy otworzyć iTunes, znaleźć utwór, album lub artystę, na którym chcesz oprzeć swoją stację, kliknij prawym przyciskiem myszy, kliknij Start Station i voila! Stacja powinna rozpocząć się automatycznie.

Czytaj dalej: Jak anulować muzykę Apple w telefonie iPhone, iPad lub Mac