Jak szybko naładować Apple Watch 7: uzyskaj 80% w 45 minut

0
102

Apple obiecał funkcję szybkiego ładowania Apple Watch Series 7. Firma podaje, że z niezbędnym wyposażeniem zegarek może naładować się od 0 do 80 proc. w zaledwie 45 minut.

Niestety tylko Apple Watch 7 będzie w stanie ładować tak szybko.

Czego potrzebujesz, aby szybko naładować Apple Watch 7

Kabel MagSafe

Potrzebujesz nowego kabla MagSafe ze złączem USB-C. Możesz to kupić w sklepie Apple Store tutaj.

Wtyczka USB-C

Będziesz także potrzebować wtyczki USB-C o mocy 18 W, 20 W, 29 W, 30 W, 61 W, 87 W lub 96 W. Mniejsze wtyczki Apple o mocy 5 W lub 12 W oferują tylko wyjścia USB-A i dlatego nie są kompatybilne z kablem MagSafe. Możesz je kupić w sklepie Apple Store tutaj lub poszukać producenta zewnętrznego. Firma Apple podaje w dokumencie pomocy następujące specyfikacje adapterów innych firm: Wtyczka z wejściem USB-C musi zapewniać co najmniej 5 W mocy. Oto wybór ładowarek USB-C z niezbędnymi specyfikacjami:

…lub urządzenie z portem USB-C

Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego zasilacza USB-C, możesz użyć kabla USB-C do ładowania zegarka Apple Watch za pośrednictwem dowolnego urządzenia wyposażonego w wejście USB-C. Na przykład wiele najnowszych komputerów Mac może służyć jako stacja ładująca, w tym: MacBook Pro (2016 i nowsze), iMac (2017 i nowsze), MacBook Air (2019 i nowsze). Możesz także ładować nowy zegarek za pomocą nowszych iPadów (z wyjątkiem iPada klasy podstawowej). Każdy iPad z wejściem USB-C będzie do tego odpowiedni: iPad Pro 12,9 cala (od trzeciej generacji), dowolny iPad Pro 11 cali, iPad mini 6 i iPad Air 4.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć zegarek Apple Watch za darmo?

Czy możesz użyć starego kabla?

Jeśli masz stary kabel ładujący Apple Watch, nadal będziesz mógł go używać z Series 7. (W rzeczywistości zalecamy, aby w przypadku zwrotu starszego zegarka Apple Watch firmie Apple w celu recyklingu lub wymiany, zachować stary kabel. Jednak nie będziesz w stanie korzystać z nowszej funkcji szybkiego ładowania w przypadku tego starszego kabla. Oczekuj, że prędkość ładowania pozostanie na tym samym poziomie co Apple Watch 6.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Macwelt. Tłumaczenie Karen Haslam.