Jak stworzyć stronę internetową na komputerze Mac

0
1203

Tworzenie własnej witryny może wydawać się trudnym zadaniem, ale w zależności od typu witryny, którą chcesz zbudować, jest to prawdopodobnie łatwiejsze niż myślisz. Tutaj pokazujemy, jak zrobić stronę internetową za pomocą komputera Mac.

Ten artykuł pomoże Ci rozpocząć tworzenie podstawowej witryny internetowej z własną rejestracją domen niestandardowych (np. Www.macworld.co.uk), za pomocą której możesz dodawać artykuły i inne informacje. W przypadku bardziej skomplikowanych zalecamy kursy online Web Development firmy Udemy.

W przypadku czegoś jeszcze prostszego, takiego jak blog, zalecamy odwiedzenie naszego siostrzanego artykułu w witrynie Tech Advisor o tym, jak założyć blog.

Czego potrzebujesz, aby zbudować stronę internetową

Jeśli chcesz zbudować witrynę tutaj, powinieneś najpierw pomyśleć:

 • Uzyskiwanie hostingu dla Twojej witryny.
 • Kupowanie niestandardowej domeny dla swojej witryny.
 • Projektowanie i budowanie strony internetowej.

Oczywiście, to tylko na początek, a budowanie witryny jest o wiele więcej, niż możemy tutaj omówić, ale przekonasz się, że ustawia cię to na dobrej drodze i powinna pozostawić Ci podstawową stronę internetową, którą możesz rozwijać.

Jak prowadzić własną stronę internetową

Strony internetowe muszą być hostowane na serwerze, aby mogły być pokazywane osobom na całym świecie.

Najłatwiejszym sposobem hostowania witryny jest wynajęcie miejsca na serwerze. Będzie to kosztować kilka funtów miesięcznie, ale wiele oferuje dodatkowe funkcje, takie jak poczta internetowa i rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych.

Nie brakuje usług hostingowych i toczy się wiele dyskusji na temat tego, które z nich jest najlepsze. Oto kilka popularnych nazw, które pomogą Ci zacząć:

 • 123-reg: Jeden z największych globalnych dostawców domen i hostingu.
 • GoDaddy: globalna marka, która obsługuje wiele różnych brytyjskich stron internetowych.
 • SiteGround: znana firma hostingowa, która ma szybką obsługę klientów na całym świecie.
 • TSOHost: popularny wśród początkujących i ma dobrą integrację z WordPress.
 • FatCow: Niezawodny z dobrym wsparciem. Popularny wybór dla małych firm.
 • Ionis 1 i 1: Usługa o wysokiej wartości z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Oferuje hosting za bardzo niską cenę.

Który wybierzesz, zależy od ciebie. Jedna z ekip Macworld używa obecnie SiteGround do hostowania swojej witryny i stwierdziła, że ​​świetnie sobie radzi, ale osobiście nie przetestowaliśmy innych na tyle, aby móc wydać ostateczny werdykt, który jest najlepszy.

Jak uzyskać nazwę domeny dla swojej witryny

Po wybraniu usługi hostingowej i zarejestrowaniu się w niej kupiłeś niewielką część sieci, która ma własny adres IP (Internet Protocol). Adres IP to seria czterech zestawów liczb oddzielonych kropkami (np. 123.123.12.32). Wpisanie tego adresu IP w przeglądarce powoduje przeniesienie go na serwer przez Internet i zwraca powiązaną z nim stronę internetową.

Oczywiście nikt nie zapamiętuje tych adresów IP, więc musisz uzyskać bardziej przyjazną dla użytkownika nazwę, taką jak „johnswebsite.co.uk” lub jakkolwiek chcesz to nazwać. Ta przyjazna dla użytkownika nazwa nazywa się domeną (chociaż ściśle odnosi się do bitu na końcu, „.co.uk” lub „.net”)

Robisz to, sprawdzając preferowaną nazwę i domenę w witrynie rejestracji domen. Jeśli jest dostępny, możesz wypożyczyć go na rok i połączyć go ze swoim adresem IP. Teraz, gdy ktoś wejdzie w tryb online i wejdzie do domeny, przeniesie go na Twój adres IP, na którym będzie znajdować się Twoja witryna.

W Wielkiej Brytanii istnieje wiele usług rejestracji domen, a 123-Reg.co.uk wydaje się być popularnym wyborem. Ale jeśli możesz uzyskać rejestrację domeny za pośrednictwem firmy hostingowej, łatwiej będzie im połączyć domenę bezpośrednio z usługą hostingową i łatwiej wprowadzić zmiany.

Jak zaprojektować stronę internetową na komputerze Mac

Po skonfigurowaniu hostingu i rejestracji nazwy domeny nadszedł czas na przygotowanie witryny. Można to zrobić na wiele sposobów, w najbardziej podstawowych witrynach internetowych używa się dokumentów HTML, dokumentów CSS (do projektowania i układu) oraz plików obrazów. HTML i CSS wcale nie są trudne do nauczenia się, a nauka podstawowego HTML jest dobrym pomysłem, jeśli planujesz zająć się projektowaniem stron internetowych.

Jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą, zalecamy sprawdzenie kursów HTML i CSS Udemy. Jednak większość osób pomija ręczne kodowanie strony i korzysta z programu do projektowania witryny lub internetowego CMS (systemu zarządzania treścią), takiego jak WordPress.

Uważamy, że utworzenie witryny WordPress jest najlepszym sposobem na stworzenie witryny, do której można regularnie dodawać artykuły. WordPress jest pobierany ze strony WordPress.org. Różni się to od strony WordPress.com. WordPress.com służy do tworzenia osobistych stron domowych, które kończą się na WordPress.com (takich jak mysite.wordpress.com), a WordPress.org służy do pobrania pełnego systemu WordPress i zainstalowania go na Twojej stronie.

Następnie możesz wybrać własne motywy WordPress do projektowania swojej witryny lub wyszukać motywy WordPress w Google, aby znaleźć tysiące dostępnych do kupienia. Proces projektowania stron i treści dla Twojej witryny będzie różny w zależności od wybranego motywu, ale większość z nich ma do dyspozycji szczegółowe przewodniki i wsparcie, które pomogą Ci odnaleźć drogę.

Jeśli zdecydujesz się na WordPress, istnieją różne alternatywy. Oto niektóre z najpopularniejszych opcji oprogramowania do projektowania stron internetowych dla komputerów Mac:

 • Realmac RapidWeaver
 • Karelia Sandvox
 • Bloki

Aby uzyskać więcej sugestii, zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych programów do projektowania stron internetowych dla komputerów Mac.