Jak sprzedawać komputer Mac

0
749

Myśląc o sprzedaży starego Maca, możesz kupić nowy lub ponieważ kupiłeś Nowy komputer Mac. Istnieje wiele sposobów, w jaki można sprzedawać, oraz różne usługi, które mogą Ci pomóc w minimalnej ilości kłopotów. Jest jednak więcej, aby sprzedawać swój komputer niż wybierać sposoby, za pomocą których będziesz sprzedawać.

Dyskutujemy wszystko, co musisz zrobić, gdy sprzedajemy komputer Mac, oceniając rynek i wybierając odpowiednią cenę, Aby upewnić się, że nie jesteś oszukany i przygotowany na złodziei. Przeczytaj nasze porady dotyczące sprzedawania starych komputerów Mac.

Po pierwsze – to prawdopodobnie najbardziej palące pytanie:

Ile pieniędzy na sprzedaż używanego Maca

Zastanawiasz się ile możesz uzyskać dla swojego Maca? Jeśli wybierzesz cenę, musisz pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Zobacz co mówią inni użytkownicy: Co Mac z podobną specyfikacją kosztuje nowe
  2. Sprawdź, czy Apple nadal sprzedaje ten Mac? Czy to w odnowionym sklepie Apple?
  3. Bądź szczery z powodu tego, czy komputer Mac jest w rozsądnym stanie i zrani go, jeśli nie jest to możliwe
  4. Sprawdź, ile jest konkurencji

Pierwszym krokiem w sprzedaży starego Maca jest znalezienie tego, co warto. Oczywiście oczywiście ryzyko jest takie, że możesz być podcięty, a nie zarabiać jak najwięcej, a wręcz przeciwnie, może nie być w stanie sprzedać swojego komputera Mac, ponieważ Twoja cena za wysoka.

Jeśli nie spróbujesz poświęcić zbyt dużo czasu, by sprzedawać swój komputer Mac, chętnie zrób to z wyższą ceną, jeśli w pewnym momencie ktoś będzie gotów zapłacić za to. Don czy nie jest nierealistyczne, co to jest warte. Być może zapłaciłeś 1,500 funtów za MacBooka Pro trzy lata temu, gdy kupiłeś to, ale komputery Maców mogą zachować swoją wartość całkiem nieźle, musisz być realistą i przyjrzeć się tym, co Apple sprzedaje teraz z podobną specyfikacją – może to być Twoje Potencjalny nabywca mógłby podnieść tę samą specyfikację w zupełnie nowym Macu, a nie więcej niż myślisz, że warto.

Alternatywnie, jeśli naprawdę chcesz szybko to zmienić, możesz pomyśleć, że Szybka sprzedaż jest mądra. Jest tu kilka rzeczy do zapamiętania. 1) Możesz zauważyć, że kupujący zakładają, że komputer Mac jest wadliwy, jeśli cena jest zbyt niska. 2) Może się okazać, że można uzyskać więcej pieniędzy na komputer Mac, jeśli miałbyś sprzedać go w usłudze sprzedaży Mac.

Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest to, ile jest konkurencji. Jeśli nie ma wielu innych komputerów Mac takich jak sprzedawane, możesz mieć szczęście i szybko sprzedać po przystępnej cenie, ale w równym stopniu, co może sugerować, że nie ma popytu na ten model.

Popatrzyliśmy na MacBooka Pro w serwisie Ebay, aby poczuć, jaka jest konkurencja i ile laptopów Mac sprzedaje. Możesz zauważyć, że tam jest odnowiony sklep Apple, z odnowionymi komputerami MacBookon bezpośrednio od firmy Apple, które są objęte roczną gwarancją. To już pewna poważna konkurencja (mówiąc o tym, na którą chcesz również sprawdzić sprawdzony sklep Apple’a w swojej witrynie, przyjedziemy do tego).

W odnowionym sklepie Apple w serwisie eBay Znalazł 21in 4K iMac za 1.079,99 zł – ten model został pierwotnie wprowadzony w 2015 r., Ale obecnie sprzedaje nowy za 1.499,99 euro. Więc jeśli to był Mac, który próbowałeś sprzedać drugą rękę, to oczywiście nie możesz spodziewać się, że zarobi £ 1.000.

Poszukiwanie drugiego MacBooka Pro w serwisie eBay pokazało różne modele różnych epok, Które warto zobaczyć, po to, aby poczuć się jak na rynku, zanim zaczniesz szukać prawdziwego modelu.

Zauważ, że ludzie chcą sprzedawać model z dodatkami, być może w oryginalnym, zapieczętowanym pudełku , Ie nigdy nie używany. Być może są one pakiet oprogramowania (które nie jest ściśle prawne – należy wycierać komputer Mac przed sprzedażą). Opieraj swoją decyzję o cenach na komputerach Mac, które są podobne do tych, które sprzedajesz, i zauważ, czy jest wielu ludzi, którzy oglądają sprzedaż. Że wspomniałem wcześniej, możesz przeglądać oferty w sklepie Apple Refurbished tutaj. Warto pamiętać o tych cenach, gdy ustalasz cenę za sprzedawany komputer Mac, ponieważ musisz zaakceptować, że prawdopodobnie nie ma szans kupować drugiej ręki Maca, jeśli będą mogli dostać to, co jest w istocie nowym produktem w tej samej cenie. Nawet jeśli Twoja maszyna ma wyższą specyfikację, może to być starszy procesor, więc może to nie jest dużo silniejsze.

Z drugiej strony, jeśli komputer Mac ma bardzo dużą specyfikację – zwłaszcza jeśli był to taki, który został wyposażony w wiele opcji do zamówienia, dodanych po jego zakupie, może być w stanie uzyskać więcej dla niego po prostu dlatego, To jest rzadkie – i to jest rzadkie, ponieważ w późniejszym terminie niemożliwe jest dodanie komponentów do komputera Mac.

Więc jeśli sprzedajesz MacBooka Air z 8 GB pamięci RAM, a nie z 4 GB pamięci RAM Były standardem, można oczekiwać, że sprzedasz go więcej. Chociaż nawet w tym przypadku MAcBook Air jest sprzedawany z 8 GB pamięci RAM w standardzie, tak jak poprzednio, musisz mieć na uwadze nowe modele komputerów Mac.

Może to brzmieć jak wiele Pracy, ale warto poznać wartość swojego Maca, nawet jeśli nie zamierzasz sprzedawać go w serwisie eBay lub podobnym. Chcesz mieć pewność, że masz pojęcie o swojej wartości, nawet jeśli planujesz sprzedać ją firmie, która sama sprzeda. Możesz spodziewać się, że zapłacą Ci nieco mniej, niż dostajesz to za pośrednictwem serwisu eBay, ale nie masz żadnych kłopotów, a które mogą być warte znacznie więcej. Po prostu upewnij się, że najpierw wykonujesz swoją pracę domową, aby nie narobiły cię.

Najlepszy czas na sprzedaż Maca

Inną sprawą jest to, czy jest to dobry moment na Sprzedaj swój komputer Mac.

Zazwyczaj sprzedaje się na starym modelu, zanim Apple ogłosi nową (a nie po ogłoszeniu). Oczywiście, kiedy nowy model zostanie ogłoszony, starsze tracą znaczną wartość. Uważaj na zbliżające się zdarzenia i pogłoski o produktach firmy Apple i spróbuj je uprzedzić, jeśli jest to możliwe.

Następujące artykuły podają informacje o spodziewanym wkrótce aktualizacji:

  • Nowe plotery z 12-calowymi datami wydania MacBooka
  • Nowe plotki dotyczące wersji MacBooka Air’a
  • Nowe plotki dotyczące wersji MacBooka Pro
  • / Li>
  • Nowe plotki z najnowszymi informacjami o najnowszej wersji Maca
  • plotki z nowymi wersjami dla Mac Pro

Kolejny dobry czas na sprzedaż to letnie miesiące przed powrotem studentów Lub rozpoczęcie studiów. Chociaż uczniowie mogą uzyskać przyzwoity rabat na produkty Macintosh (więcej informacji na temat tego, jak uzyskać zniżkę na produkty Apple), wszyscy wiemy, jak biedni studenci są.

Sprzedawanie w okresie świąt Bożego Narodzenia, gdy ludzie Zakupy na targach to również dobry czas.

Najlepsze miejsca sprzedaży Maca

Jak już wyjaśniono powyżej, ile masz na Mac używany jest zależny od wielu Rzeczy, od konkretnych specyfikacji modelu, które masz, do konkursu, a co Apple obecnie sprzedaje. Kolejną rzeczą, która wpłynie na uzyskaną cenę, jest to, gdzie sprzedajesz.

Zazwyczaj uzyskujesz większą gotówkę z prywatnej sprzedaży niż z sklepu lub usług (co oczywiście będzie musiało zawierać Gdy sprzedają je). Jeśli sprzedajesz Maca do takiej usługi, możesz mieć pieniądze w swoich rękach dużo szybciej iz minimalnym kłopotem.

Wymiana komputera

Sprzedawanie sklepu o wysokim streetie CeX https: //uk.webuy.com może wydawać się szybkim i łatwym sposobem na zdobycie pieniędzy na stary Mac. Będziesz mógł zorientować się, co kupią na swojej stronie internetowej https://uk.webuy.com, a także co sprzedają.

Na przykład 13in MacBook Pro Z 128 GB SSD otrzymasz 382 funtów w gotówce. Sprzedają je za 660 funtów & hellip; Możesz uzyskać więcej pieniędzy, pieniędzy i rquo; Jeśli zdecydujesz się na kupon – 462 PLN, które możesz wykorzystać w sklepie do uaktualnienia.

Odnowienie i program recyklingu w firmie Apple

Nawiasem mówiąc możesz sprzedawać swój komputer Mac Z powrotem do firmy Apple. Firma Apple ma program Ponowne użycie i recykling i kupi Twój Mac od Ciebie. Otrzymasz kartę upominkową, którą możesz użyć do zakupu następnego produktu firmy Apple. Nie wszystkie komputery Maca kwalifikują się jednak – wyjaśnia Apple na swojej stronie, że zawiera tylko komputery Mac z roku 2007 lub nowsze.

Apple z pewnością nie płaci najwyższych stawek, a jak już powiedzieliśmy, otrzymasz Kartą prezentową, a nie gotówką w ręku. Firma Apple zaoferuje Ci również kupony, jeśli będziesz je recyklingować.

Aby używać programu Ponowne użycie i recykling, musisz dodać numer seryjny komputera Mac, który można znaleźć w menu Apple> About This Prochowiec. Możesz być zszokowany, aby dowiedzieć się, jak małe będzie zapłacić za komputer Mac.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do programu Ponowne użycie i recyklingu firmy Apple

Sprzedaj go lokalnym sprzedawcom Mac

Jest to kolejna opcja, jeśli nie masz lokalnego sklepu Apple Store. Niektórzy sprzedawcy Apple mogą używać programu Ponowne użycie i ponowne użycie komputera, aby zabrać starego Maca z rąk. Jest prawdopodobne, że mogą zaoferować pukanie pieniędzy na zakup nowego komputera Mac w zamian za zabranie starego Maca.

Ale nie ma dużo elastyczności pod względem stopnia rabatu Mogą Ci dać, ponieważ Apple kontrolują ceny sprzedaży produktów.

Sprzedaj za pośrednictwem używanej usługi Mac jak Mresell

Jest to nasza preferowana opcja, a nie tylko dlatego, że Mresell jest partnerem jakmac.Firma Mresell prowadzi usługę, za pośrednictwem której można sprzedawać niechciane komputery Mac, iPhone i iPad.

Firma Mresell zakupi Twój Mac w niektórych przypadkach, nawet jeśli jest wadliwy. Jednakże firma kupuje tylko Maca, które mają mniej niż pięć lat, ponieważ mogą uzyskać części z firmy Apple, jeśli naprawa jest konieczna.

Mresell usunie również wszystkie dane przed rozpoczęciem sprzedaży Maca, co Daj spokój, jeśli nie jesteś pewny siebie. Nie musisz też płacić, aby wysłać komputer Mac do Mresell, wszystko to jest wliczone w cenę. (To jedna kwestia ze sprzedaży w serwisie eBay – jeśli sprzedajesz komputer Mac w ten sposób, musisz wziąć pod uwagę cenę przesyłki lub kuriera, a komputery Mac to potężne rzeczy).

Więcej informacji można znaleźć w: Jak sprzedawać produkt firmy Apple przez Mresell.

Sprzedaj na Ebay, Amazonii lub Gumtree

Napisaliśmy szczegółowo o eBay powyżej. Może się zdarzyć, że prywatna sprzedaż za pośrednictwem jednej z tych usług przyniesie Ci więcej pieniędzy, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​w ten sposób sprzedaje się wiele problemów.

Być może lepiej byłoby sprzedawać lokalnie Gumtree, gdzie ktoś będzie jechał do domu, aby obejrzeć komputer Mac i potencjalnie kupić go od ciebie, ale bądź przygotowany na to, żeby targować cenę.

Sprzedaj za pośrednictwem lokalnej grupy Facebook

Facebook naprawdę naciska na swoje Marketplaces. Szybki wygląd i może znajdziesz mnóstwo osób w Twoim regionie sprzedających stare maszyny. Ponieważ są miejscowi, prawdopodobnie chętnie przyjdą do twojego domu – ale znowu oczekujcie, że się targują

Sprzedaj to w starym stylu fasonowanym

Możesz oczywiście sprzedawać za pośrednictwem reklamy W lokalnej gazecie lub plakacie w lokalnym supermarkecie, w kuchni do pracy lub w salach szkolnych, jeśli chcesz chodzić do starej szkoły. W dzisiejszych czasach towary prawdopodobnie sprzedają się szybciej, jeśli masz aukcję online.

& lsquo; Sprzedaj & rsquo; To na Freecycle

Jeśli chcesz pozbyć się tego i nie zależy Ci na tym, aby zarobić na to, możesz sprzedawać za pośrednictwem Freecycle lub przekazywać to lokalnej organizacji charytatywnej. Tak czy inaczej, Mac pójdzie gdzieś, czego potrzebujesz i będziesz się czuć dobrze o sobie.

Co zrobić przed sprzedażą starego Maca

Całkowicie bezpiecznie sprzedajesz na komputerze Mac Z drugiej ręki, pod warunkiem podjęcia podstawowych środków ostrożności. (Cóż, jeśli przechowujesz tajemnice państwowe lub miliardy funtów dane o znaczeniu biznesowym, możesz chcieć uzyskać specjalistyczną pomoc) Poniższe wskazówki dotyczą reszty!

Zanim sprzedasz komputer Mac z drugiej ręki, powinieneś go czyścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oto, co należy zrobić, zanim sprzedasz komputer Mac.

Wyczyść go
Wróć do niego
Wyloguj się z iTunes, iCloud, iMessage
Sformatuj dysk twardy
Wyczyść i zainstaluj ponownie macOS

Więcej informacji na temat przygotowywania Maca do sprzedaży tutaj: Jak wycierać i zresetować komputer Mac

Sprawdź także, czy masz oryginalne pudełko lub opakowanie . Im bardziej prezentuje się Mac na swoich zdjęciach, tym bardziej oryginalne opakowanie, tym więcej trafi na rynek używany.

Jeśli jest to stary iPhone, który chcesz sprzedać, przeczytaj to: Jak sprzedać stary telefon iPhone (i uzyskać najlepszą cenę).