Jak sprzedać starego iPada

0
377

W 2018 roku Apple wprowadził na rynek nowy iPad 9.7in – nasz aktualny wybór jako najlepszy iPad – oraz parę droższych iPadów. Jeśli myślisz o zakupie jednego z nich, dobrym pomysłem może być wymiana starego tabletu i przekazanie pieniędzy na nowy. Ale jak uzyskać najlepszą ofertę? Jaka jest uczciwa cena za iPada z drugiej ręki i gdzie jest najlepsze miejsce do jego sprzedaży?

Ten przewodnik dotyczący sprzedaży używanego iPada ma na celu pomóc Ci uzyskać jak najwięcej pieniędzy za bieżące urządzenie. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby upewnić się, że uzyskasz najlepszą ofertę podczas handlu na starym iPadzie.

Kiedy powinienem sprzedać mojego iPada ?.

Podobnie jak wszystkie produkty, używany iPad jest wart więcej nowszy, ale ceny spadają szczególnie szybko, gdy pojawia się nowy produkt lub podobno ma się rozpocząć. Właśnie to jest ważne, aby mieć oko na nasze nowości na iPada mini 5 i artykuły na temat prognoz Apple.

Internetowy sklep NextWorth odnotował spadek wartości produktów Apple nawet o jedną piątą bezpośrednio przed wprowadzeniem nowego modelu. „Istnieje przewidywalny spadek wartości od 15 do 20 procent we wszystkich starszych modelach iPhone’a w okresie sześciu tygodni związanych z uruchomieniem nowego iPhone’a” – mówi Jeff Trachsel, CMO NextWorth. I ta sama sytuacja dotyczy bezpośrednio iPada.

Oznacza to, że optymalny czas na sprzedaż iPada wynosi prawdopodobnie około miesiąca lub dwóch przed wprowadzeniem na rynek nowego modelu – co oczywiście oznacza jego sprzedaż, zanim na pewno wiesz, ile ulepszenia przyniesie następny model. Po odsłonięciu następcy urządzenia fani Apple będą mniej zainteresowani, a cena spadnie.

iPady i średniej wielkości iPady

W momencie pisania najnowszego wydania na iPada pojawili się iPady Pros w październiku 2018 roku, a iPad 9.7 w kwietniu 2018. Oznacza to, że jest mało prawdopodobne, że pojawią się nowi zawodowcy najwcześniej do jesieni 2019 roku, ani też nie dostaniemy nowego -wielkości iPada do następnej wiosny lub nawet później.

Teraz jest dobry czas na sprzedaż starego iPada w jednej z następujących kategorii: dowolny iPad Pro, jeden z iPadów 9.7in (od 2018 lub 2017 r.), IPad Air i iPad 4, jeśli nadal możesz znaleźć kupującego.

Modele iPad mini

Niestety od niedawna nie ma nowego iPada mini. Oznacza to, że mini 4 (nie mówiąc już o wcześniejszym mini-modelu) nie będzie obsługiwał dużej części premium, ponieważ jego sprzęt zaczyna wyglądać na przestarzały; ale oznacza to również, że wiele osób oczekuje nowego mini.

Więc nie oczekuj wysokich cen dla żadnego z modeli mini iPada. Ponieważ jednak pojawili się nowi iPady, jest mało prawdopodobne, że mini 5 (jeśli kiedykolwiek wyjdzie) pojawi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, więc teraz jest równie dobry czas jak każdy inny.

Jeśli jesteś zdecydowany sprzedać, warto zajrzeć do handlu szybciej, niż później.

Ile wart jest używany iPad?

Cena, którą otrzymasz za iPada z drugiej ręki, zależy od modelu, jego kondycji i miejsca sprzedaży. Zazwyczaj otrzymasz więcej gotówki z prywatnej sprzedaży niż ze sklepu lub usług (ponieważ te ostatnie muszą zawierać znaczniki, gdy je sprzedają). Ale to mniej kłopotów, aby zabrać go gdzieś, takich jak Computer Exchange lub Cash Generators.

Dla porównania, oto kilka cen orientacyjnych w Wielkiej Brytanii dzięki uprzejmości odnowionego sklepu Apple:

 • Odnowiony iPad mini 4 Wi-Fi 128 GB: 339 GBP
 • Odnowiony iPad mini 4 Wi-Fi + telefon komórkowy 128 GB: 449 GBP
 • Odnowiony iPad Wi-Fi 128 GB (6. generacji): 349 GBP
 • Odnowiony iPad Wi-Fi + Cellular 32GB (6. generacji): 379 GBP
 • Odnowiony, 9,7-calowy iPad Pro Wi-Fi 32GB: 439 £
 • Odnowiony 10,5-calowy iPad Pro Wi-Fi 64GB: 529 £
 • Odnowiony 10,5-calowy iPad Pro Wi-Fi + Cellular 64GB: 639 £
 • Odnowiony 10,5-calowy iPad Pro Wi-Fi + Cellular 512GB: 929 GBP

A oto kilka cen orientacyjnych z odnowionego amerykańskiego sklepu, który obecnie oferuje mniejszy asortyment:

 • Odnowiony iPad Wi-Fi 32 GB (5. generacji): 239 USD
 • Odnowiony iPad Wi-Fi 128 GB (6. generacji): 369 USD
 • Odnowiony iPad Wi-Fi + Cellular 128 GB (6. generacji): 479 USD

Czy mogę handlować na iPadzie z Apple?

Tak. Apple ma program GiveBack, który umożliwia właścicielom iPadów (i iPhone’ów, komputerów Mac i tak dalej) wymianę urządzenia na nowszy model w sklepie Apple w obniżonej cenie.

Zazwyczaj dostajesz mniej gotówki bezpośrednio od Apple niż z innych usług wymiany. Jeśli masz urządzenie iPad Pro z 12,9 cala z 2015 r. I 128 GB miejsca, które nadal działa i nie ma problemów z ekranem, Apple da ci 320 GBP za to. To nie jest złe, ale znacznie mniej niż kosztuje, gdy nowe i prawie na pewno mniej niż CEX lub podobna usługa da w zamian.

Mimo to jest to lepsze niż nic i warto się nim zająć, jeśli chcesz kupić nowy model iPada i chcesz mieć bezproblemową wymianę doświadczeń (i trzymać się sklepu Apple Store).

Gdzie mam sprzedawać mojego iPada ?.

Dostaniesz więcej sprzedaży na eBay, Amazon lub Gumtree, z których wszystkie oferują żywe środowisko dla używanych urządzeń. Jeśli sprzedajesz go za pośrednictwem serwisu eBay i Amazon, będziesz musiał również zapłacić opłatę za usługę, więc Gumtree jest sposobem na uzyskanie pełnej prywatnej sprzedaży. Oto kilka witryn, które należy sprawdzić przed rozpoczęciem.

 • eBay
 • Gumtree
 • Preloved
 • Generator pieniędzy
 • Wymiana komputerów

Polecamy również mselline, usługę handlu, która specjalizuje się w produktach Apple i wieloletnim partnerem Macworld.