Jak sprawić, by Face ID działał podczas noszenia okularów przeciwsłonecznych

0
106

Teraz, gdy słońce świeci, być może nosisz okulary przeciwsłoneczne i zastanawiasz się, dlaczego iPhone się nie odblokuje. Jeśli masz dość konieczności zdejmowania okularów przeciwsłonecznych za każdym razem, gdy musisz odblokować iPhone’a, oto co możesz zrobić, aby przyspieszyć ten proces.

Powodem, dla którego Face ID nie odblokowuje Twojego iPhone’a, jest to, że nie może on sprawdzić, czy patrzysz na telefon. Face ID zwykle odblokowuje telefon tylko wtedy, gdy patrzysz na telefon – w ten sposób zapewnia większe bezpieczeństwo, ponieważ ktoś nie może po prostu trzymać telefonu przy twarzy, aby odblokować go bez Twojej zgody, nie odblokuje się tylko na twoim biurko obok ciebie i nie można go odblokować, gdy jesteś nieprzytomny lub śpisz.

Możesz jednak ustawić iPhone’a na odblokowywanie, nawet jeśli nie jest w stanie powiedzieć, że na niego patrzysz. Jeśli chcesz, aby Twój telefon odblokowywał się bez wykrycia, co robią twoje oczy, oto, co musisz zrobić.

  1. Otwórz ustawienia
  2. Przejdź do Face ID i kodu dostępu
  3. Wpisz swój kod dostępu
  4. Odznacz opcję Wymagaj uwagi dla funkcji Face ID
  5. Stuknij w OK
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak przesyłać strumieniowo gry Xbox na iPhone'a i iPada

Oto kolejny problem, który może wystąpić podczas odblokowywania iPhone’a: ​​Jak używać Face ID, aby odblokować iPhone’a w masce na twarz.

Mamy również kompletny przewodnik na temat korzystania z Face ID i rozwiązywania problemów z Face ID tutaj.

Artykuł pierwotnie ukazał się na Macwelt. Tłumaczenie Karen Haslam.