Home Jak? (FAQ) Audio Jak? (FAQ) Jak sprawdzić, czy Twoje AirPods Pro są fałszywe?

Jak sprawdzić, czy Twoje AirPods Pro są fałszywe?

0
11522

AirPods firmy Apple są bardzo popularne, ale niestety również drogie. W sklepie Apple Store najtańsze AirPods to 159 GBP / 159 USD, podczas gdy za AirPods Pro można zapłacić 249 GBP / 249 USD (nie wspominając o AirPods Max za 549 GBP / 549 USD).

Nic dziwnego, że wiele osób szuka okazji i na szczęście często można znaleźć popularne białe słuchawki znacznie tańsze, na przykład na Amazonie ma teraz prawie 60 funtów od ceny AirPods Pro (tutaj), sprawdź nasze podsumowanie najlepszych ofert AirPods, aby uzyskać więcej. Ale co, jeśli znajdziesz jeszcze lepszą ofertę gdzieś jak Ebay? Czy możesz być pewien, że rzekomo nowiutkie AirPods w oryginalnym opakowaniu to prawdziwa okazja?

Coraz częściej rzekoma okazja okazuje się podróbką, która do złudzenia przypomina drogi oryginał. Podrabiane produkty nie są nowym problemem, ale fałszywe AirPods Pro często można znaleźć na platformach sprzedażowych. Wysoka cena i duży popyt na ten produkt sprawia, że ​​AirPods Pro są idealne dla fałszerzy produktów dzięki dobrej marży zysku nawet po wysokich kosztach podrabiania.

Jeden z naszych niemieckich czytelników zakochał się w takiej ofercie i dopiero za późno zauważył oszustwo. Fałszywe AirPods były doskonałą kopią i mogliśmy się im bliżej przyjrzeć.

Opakowania i akcesoria

Z niektórymi kopiami produktów Apple jest to łatwe: jakość opakowania jest często niska, na etykiecie pojawiają się błędy pisarskie, takie jak „Designed by Apple” lub błędy w tłumaczeniu. Jednak w tym przypadku tylko po drugim spojrzeniu znaleźliśmy pewne niespójności w opakowaniu. Na opakowaniu napisano: „Kompatybilny z urządzeniami iOS, iPadOS, Apple Watch lub Mac z najnowszym oprogramowaniem Współpracuje z ładowarkami z certyfikatem Qi”. Brakuje kropki przed Works (kropka w języku angielskim). W sekcji niemieckiej brakowało umlautów.

Nawiasem mówiąc, zdjęcie oryginalnego opakowania można bez problemu uzyskać w Internecie, na przykład tutaj. Co prawda: kto bez powodu czyta takie etykiety?

"Fałszywe

Sprawdź numer seryjny

Nie musisz nawet rozpakowywać urządzenia, pierwszym krokiem jest sprawdzenie numeru seryjnego. Można go znaleźć z boku opakowania i można go wpisać na stronie Apple. W przypadku naszego fałszywego urządzenia zostało to natychmiast zidentyfikowane jako nieprawidłowe, ujawniając urządzenie jako kopię.

Niestety według doniesień to sprawdzenie nie zawsze działa, podobno niektórzy fałszerze z Apple używają numerów seryjnych, które są przez Apple rozpoznawane. Z tego powodu może być konieczne otwarcie pudełka i wykonanie kilku testów.

Sprawdź akcesoria

Na pierwszy rzut oka większość podróbek wygląda idealnie, a akcesoria są kompletne. Nasze urządzenie testowe zawiera wszystkie zwykłe dokumenty i instrukcje, a także prawdziwie wyglądające słuchawki AirPods Pro, w tym obudowę, kabel błyskawicy i alternatywne wtyczki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać Apple Music za darmo?

Jednak załączone instrukcje wzbudziłyby podejrzenia niektórych osób: jakość druku instrukcji była umiarkowana, a czcionka rozmazana. Bardzo nietypowe dla ulotek Apple – ale tak naprawdę to wciąż nie jest tak naprawdę dowód.

"Fałszywe

Oprogramowanie układowe

Firmware urządzenia był jeszcze dziwniejszy. Na naszym urządzeniu Firmware to 0A2097, który jest identyfikatorem, którego Apple nigdy nie używał. Nie byłoby nawet możliwości aktualizacji urządzenia.

Czy są rozpoznawane przez iPhone’a lub Maca?

Jedyną rzeczą, której nie będzie miał fałszywy AirPod, jest chip W1, który jest specjalnym chipem firmy Apple. Ten układ zapewnia, że ​​AirPods są natychmiast rozpoznawane i synchronizowane z iPhonem, iPadem lub komputerem Mac.

Po otwarciu etui ładującego pobliski iPhone powinien natychmiast rozpoznać i połączyć się z AirPods. (Przepraszam za niemiecki zrzut ekranu, „Taste gedrückt halten” oznacza „Przytrzymaj przycisk”, a „Taste auf der Rückseite des Ladecase gedrückt halten” oznacza „Naciśnij i przytrzymaj przycisk z tyłu etui z funkcją ładowania”).

"Fałszywe

Na naszym iPhonie otworzyło się okno, gdy aktywowaliśmy nasze AirPods, ale dużą różnicą było to, że poinstruowano nas, aby nacisnąć przycisk z tyłu obudowy. Dopiero wtedy słuchawki iOS zostaną zintegrowane. Gdyby były to oryginalne AirPods, to dodatkowe naciśnięcie klawisza zostałoby pominięte.

Odkryliśmy również, że z powodu braku układu W1 korzystanie z komputera Mac mini było zawodne, a przełączanie między komputerami Mac i iPhone było możliwe tylko za pomocą menu Bluetooth. Były też problemy z rozpoznaniem mikrofonu.

Jednak niepokojące jest to, że nawet w tym przypadku iPhone założył, że umieściliśmy przed nim AirPods Pro i pokazaliśmy zwykłą instrukcję obsługi. A kiedy dotknęliśmy symbolu informacji obok wymienionego urządzenia pod Bluetooth, otworzyły się preferencje AirPods.

Testuj funkcjonalność

Najbardziej pouczającym testem jest sprawdzenie funkcjonalności. Problem w tym, że w zależności od jakości podróbki, urządzenia czasami obsługują więcej, a czasami mniej funkcji.

Na przykład udało nam się przeprowadzić test dopasowania wkładek do uszu na naszym fałszywym urządzeniu. Jednak nie wszystko było tak, jak się wydawało: test zawsze się udał. Nawet gdy nosiliśmy tylko jedną ze słuchawek, potwierdzono optymalne dopasowanie obu słuchawek.

Jedną z najbardziej złożonych funkcji modeli Pro jest jednak aktywna redukcja szumów, która opiera się na wysokiej jakości mikrofonach AirPods. Ku naszemu zaskoczeniu udało nam się aktywować tę funkcję, a także włączyć tryb przezroczystości. Jednak, jak szybko się przekonaliśmy, nie słyszeliśmy najmniejszej różnicy między aktywną i dezaktywowaną redukcją szumów – oczywisty blef.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać Apple Music za darmo?

Niestety ten test nie zawsze działa: niektóre ofiary fałszywych AirPods zgłosiły działające tłumienie szumów, najwyraźniej istnieją podróbki z prawdziwymi mikrofonami.

Ogólnie jednak fałszerze wydają się oszczędzać na mikrofonach. W naszym teście fałszywe AirPods zapewniały oszałamiającą jakość dźwięku – te słuchawki nie nadawały się do rozmów telefonicznych.

Jakość dźwięku również była bardzo przeciętna i nie na poziomie obecnych słuchawek Bluetooth. Kiedy słuchaliśmy muzyki, brakowało wyrazistości i basu.

Oczywiście fałszerze zainstalowali komponenty kiepskiej jakości, więc trudno się dziwić, że nowa funkcja dźwięku 3D nie jest nawet wyświetlana i że ładowanie bezprzewodowe też nie działa.

Szkoda: takie podróbki nie nadają się nawet jako drugie urządzenie i można je tylko zwrócić lub zutylizować.

Spojrzenie do środka

Wiele wskazuje na to, że są to podróbki: Szybko zauważamy pewne wady przetwarzania. Na przykład mała plastikowa osłona na zewnątrz nagle odpadła po kilku minutach użytkowania. Kapturek na dole „łodygów” był również stosunkowo łatwy do ściągnięcia, aby odsłonić wnętrze.

Według iFixit powinniśmy tutaj natknąć się na wysokiej jakości mały mikrofon. Zamiast tego widzimy płytkę drukowaną z etykietą dxc-t18U8 – i brak mikrofonu, co tłumaczy brak opcji nagrywania. Te FakePods nie mają mikrofonów i zamiast tego używają głośnika jako mikrofonu – co w zasadzie działa, ale wyjaśnia przerażającą jakość. Aby przeprowadzić dalszą analizę, trzeba by otworzyć sprawę, ale na razie to odkładamy.

"Wewnątrz

Jak uzyskać zwrot pieniędzy

Ale co powinieneś zrobić, jeśli zidentyfikowałeś swoje nowe wkładki douszne jako śmieci? Jeśli sklep internetowy lub sprzedawca eBay jest nadal aktywny, należy podjąć próbę zwrotu lub zwrotu pieniędzy. Zazwyczaj sprzedających można przekonać do zwrotu ceny zakupu z odrobiną nacisku i wielokrotnym naciskiem na wymianę. Jeśli kupujący zauważy podróbkę dopiero po upływie okresu karencji, stanie się to trochę trudniejsze. Jednak w większości przypadków jest to oczywista wada, którą sprzedawca musi naprawić. Możliwa jest również reklamacja, ale nie należy oczekiwać zbyt wiele: kwota sporna jest zwykle dość niska. Alternatywą jest powiadomienie Apple.

Nasza ostatnia rada jest taka, że ​​przy takich okazjach należy zrezygnować z opcji płatności bez ochrony kupującego, takich jak płatność gotówkowa.

Lub odbierz swoje okazyjne AirPods z naszego podsumowania najlepszych ofert AirPod.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij