Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z trybu Do Not Disturb i jak...

Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z trybu Do Not Disturb i jak zadzwonić do nich

0
6666

Czy jest jakiś sposób na stwierdzenie, czy Osoba, z którą próbuję się skontaktować, korzysta z trybu Do Not Disturb na swoim iPhoneie? A jeśli tak, to czy jest jakiś sposób na zadzwonienie do kogoś, kto korzysta z funkcji Nie przeszkadzać?

Tryb „Do Not Disturb” to użyteczna funkcja, która została dodana do iOS w 2012 r. W ramach aktualizacji iOS 6. Po włączeniu telefonu iPhone lub iPada ręcznie lub zgodnie z harmonogramem wycisza wszystkie przychodzące powiadomienia, połączenia i podobne, dzięki czemu nie budzi się / rozproszony. Przydatne na noc lub podczas próby wykonania pracy.

Jest to przydatne dla osoby używającej tego trybu, ale co się stanie, jeśli próbujesz nawiązać kontakt z kimś, kto korzysta z funkcji Do Tryb Nie przeszkadzać? Czy jest jakiś sposób na stwierdzenie, czy osoba, która nie odbiera połączeń, korzysta z funkcji Nie przeszkadzać? A jeśli tak, czy istnieje jakiś sposób na zastąpienie Nie przeszkadzaj i zadzwoń do nich?

W tym artykule odpowiadamy na wszystkie te pytania i nie tylko.

Czytaj dalej: wskazówki dotyczące iOS 10 Wskazówki dotyczące korzystania z telefonu iPhone

Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z trybu Do not Disturb: Co się stanie, jeśli telefonujesz lub napiszesz kogoś z nie przeszkadzać?

Sprawdziliśmy tę funkcję, Włączyć Nie przeszkadzać, a następnie dzwoniąc i je wysyłać.

Kiedy zadzwoniliśmy, usłyszeliśmy pojedynczy pierścień, a następnie przekierowano do poczty głosowej. (Ale telefon naszego kolegi nie dzwonił, a oni nie otrzymali żadnego sygnału dźwiękowego lub podświetlenia powiadomienia. Jednakże, kiedy odwracali ekran ręcznie, zobaczyli powiadomienie „Nieodebrane połączenie”, a także Nieodebrany alert tekstowy specyficzny dla niektórych przewoźników.)

Kiedy wysłaliśmy wiadomość iMessage, Komunikat wydaje się normalnie wysyłać. Bąbelek tekstowy pojawił się na niebiesko, a powiadomienie „Dostarczono” pokazało.

(Ponownie nasz kolega Nie otrzymali powiadomienia, ale gdy obrócili ekran, zobaczyli wiadomość na ekranie Blokada).

Czytaj dalej: nie przeszkadzaj,

Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z trybu Do not Disturb: czy blokują mnie?

Objawy Nie przeszkadzać i blok pełny są dość podobne, ale Rozwiązania różnią się: jeśli ktoś zablokuje Cię, możesz ukryć identyfikator rozmówcy, a ten blok obejmie ten blok.

Więcej informacji można znaleźć w dalszych artykułach: Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię w telefonie iPhone I Jak zadzwonić do kogoś, kto zablokował Cię w telefonie iPhone. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa ten proces, tutaj Jak zablokować kogoś na iPhoneie.

Jak sprawdzić, czy ktoś używa trybu Do Not Disturb: Skąd mam wiedzieć, M przy użyciu Nie przeszkadzać?

Na górnym pasku ekranu iPhone’a pojawia się ikona małej, półksiężycowej księżyca. Po prawej stronie lekko na lewo od wskaźnika baterii.

(spróbuj przełączać DND Włącza i wyłącza w Ustawieniach> Nie przeszkadzać lub przesuwając się za pomocą Centrum sterowania. Zobaczysz, że ikona księżyca „woskuje” i „zużywa” w sposób zadowalający).

Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z trybu Do Not Disturb: Jak zadzwonić do kogoś z użyciem Nie przeszkadzać

Warto wiedzieć, że Do Not Disturb ma kilka opcjonalnych luk w celach wbudowanych, dzięki czemu ludzie mogą zezwalać na połączenia przez W nagłych wypadkach. Istnieją trzy luki, które mogą być w stanie wykorzystać i hellip; To znaczy użyć odpowiedzialnie.

Aby samodzielnie zbadać te ustawienia, otwórz aplikację Ustawienia. Dotknij Nie przeszkadzaj (na dole drugiej grupy kategorii). Zobaczysz, że „Nie przeszkadzaj” to elastyczne narzędzie, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Jak zadzwonić ktoś z trybu nie przeszkadzać: Ponownie dzwonić

Domyślnie funkcja „Nie przeszkadzaj” jest skonfigurowana tak, aby umożliwić połączenia, jeśli ten sam numer ponownie zadzwoni w ciągu trzech minut – pomysł polega na Zignoruj ​​większość połączeń, ale przejdź przez pilne. (Mój kolega Lewis uważa, że ​​powinno to zostać zwiększone do dziesięciu rozmów w ciągu dwóch minut, więc naprawdę wiesz, że to pilna sprawa & hellip;)

Innymi słowy, pierwszy krok, jeśli podejrzewasz, że Twój przyjaciel używa funkcji Do not Disturb Zadzwonić od razu. Jeśli nadal aktywna jest domyślna funkcja, przełamasz barierę DND. Należy jednak pamiętać, że jeśli Twój przyjaciel używa funkcji Nie przeszkadzać, a jeśli Twoje wezwanie jest w istocie trywialne, mogą zostać wykluczone, że udawałeś, że ma się sytuację nadzwyczajną. Przypuszczam, że możesz wyobrażać sobie ignorancję i twierdzić, że to zbieg okoliczności, że zadzwoniłeś tak szybko, ale to jest całkiem obskurne zachowanie między maniami.

Jak zadzwonić ktoś z trybu nie przeszkadzać: zadzwoń z innego telefonu

Możesz też dostosować tryb Nie przeszkadzać, mówiąc mu, aby pozwolić niektórym ludziom, ale nie innym.Ustawienie domyślne to „Zezwalaj na połączenia z & hellip; Nie „, ale stukając w to możesz ustawić, aby umożliwić połączenia ze wszystkich lub z Ulubionych lub tylko z członkami określonej grupy w Twoich kontaktach.

Twój przyjaciel jest mniej prawdopodobny, że używasz tej funkcji, ponieważ Jest dezaktywowana domyślnie; A nawet jeśli są, jeśli nie jesteś w faworyzowanej grupie, nie wszystko, co możesz zrobić.

Jeśli jednak jesteś bliskim przyjacielem kontaktu, ale zdarzyło się Dzwoniąc od starego lub zapożyczonego telefonu, może warto zadzwonić ponownie ze swojego zwykłego numeru. Lub jeśli jesteś bliskim przyjacielem, ale potencjalnie bliższy przyjaciel jest z tobą, możesz poprosić o pożyczanie swojego telefonu lub poproś go o ciebie. (To ostatnie podejście może wydawać się zwodnicze, jeśli okaże się, że Cię zablokowały).

Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z trybu Do not Disturb: Zadzwoń w innym czasie

, Nie przeszkadzać może być i często jest aktywny w określonych porach dnia (najczęściej w nocy, aby uniknąć zakłócenia w tekstach i telefonach od przyjaciół nocnych, alarmów wicket z meczów krykieta z drugiej strony Świata itp.). Aby to zrobić, dotknij suwaka obok opcji Zaplanuj i wybierz opcję Od i Do czasu, aby DND mógł się włączyć i wyłączyć.

Jeśli Twój przyjaciel lub kontakt używają „Nie przeszkadzaj” w harmonogramie – lub , Jeśli używają funkcji „Nie przeszkadzaj” ręcznie ze względu na czasowe okoliczności – może się zdarzyć, jeśli zadzwonisz ponownie w innym czasie. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli dzwoni się w czasach antyspołecznych lub jeśli wiesz, że Twój przyjaciel robi ważną pracę, w ważnym wydarzeniu towarzyskim lub w inny sposób może odmówić połączeń. (Może nie powinieneś tak w tym czasie dzwonić?)

Zadzwonić ponownie rano lub po zakończeniu imprezy. Nadal nie można się przezwyciężyć? Być może zostałeś zablokowany.