Jak sprawdzić, czy iPad lub telefon iPhone zostały skradzione

0
975

iPhone i iPad są kosztowne rzeczy, które można kupić od oficjalnych sprzedawców detalicznych, I jest zrozumiałe, jeśli jesteś kuszony, gdy przyjaciele, a nawet obcy oferują model używanego po okazyjnej cenie. Czy to jest tanie, ponieważ spadło z tyłu ciężarówki?

W tym artykule wyjaśniono, jak sprawdzić, czy iPhone lub iPad są kradzione.

Czerwone flagi

Czy jest to podejrzanie dobra oferta? Omawiamy prawdopodobne ceny starszych modeli iPhone w naszym artykule Jak sprzedawać artykuł z iPhone’a.

Czy znasz coś na temat osoby lub firmy sprzedającej urządzenie? Czy wcześniej lub wcześniej znasz się z nimi z nimi? Wykonaj badania tam, gdzie jest to właściwe i możliwe – poszukaj pozytywnych, licznych recenzji lub ocen sprzedawców.

Sprawdź, czy urządzenie jest zablokowane czy odblokowane – niezależnie od tego, czy jest to skradzione, warto sprawdzić, czy kupujesz używane , Ale jeśli nie były one w stanie odblokować, może to być czerwona flaga.

Powyższe czynniki powinny dać poczucie, jak daleko można zaufać sprzedawcy bez dalszych środków. Ale przynajmniej upewnij się, że urządzenie, które kupujesz, zostało usunięte i odłączone od poprzedniego identyfikatora Apple ID; Dzięki blokadzie aktywacji Find My iPhone, który przyjrzymy się następnym, robienie tych rzeczy będzie niemożliwe dla złodzieja, jeśli nie mają hasła.

Sprawdź, czy zostało ono skasowane i gotowe do instalacji

Blokada aktywacji mojego serwisu iPhone jest funkcją, którą firma Apple wprowadziła w ramach aktualizacji systemu iOS 7 w 2013 r. W ramach usługi Znajdź mój iPhone.

Blokada aktywacji jest automatycznie włączana, gdy ktoś włączy Find My IPhone i nie można go wyłączyć ponownie bez hasła do powiązanego konta Apple ID. Oznacza to również, że użytkownik urządzenia musi podać hasło, aby usunąć lub ponownie aktywować urządzenie.

Więc przy zakupie używanego iPhone’a lub iPada (lub IPod touch lub Apple Watch, w tym przypadku, ponieważ blokada aktywacji ma również zastosowanie do nich), należy sprawdzić, czy zostało to zdezaktywowane: czy został usunięty, a link do starego konta Apple ID został uszkodzony. Jeśli sprzedający nie może tego zrobić, to nie znają hasła, co jest podejrzane; Oznacza to również, że nie będzie można skonfigurować go własnym kontem.

W ten sposób rozpocznie się proces instalacji w normalny sposób. Włącz urządzenie; Jeśli zostanie usunięta, powinieneś zobaczyć ekran „Ustaw iPhone’a” lub jego odpowiednik.

Jeśli zamiast tego pojawi się ekran wprowadzania hasła lub Ekran główny (z poprzednią ikoną aplikacji właściciela), nie Został usunięty lub został usunięty, a potem ponownie skonfigurowano go, a czego nie chcesz.

Więc poproś sprzedawcę, aby go wymazał. Oni (lub za zgodą) będą musieli przejść do Ustawienia> Ogólne> Zresetuj> Usuń całą zawartość i ustawienia.

Po jego usunięciu należy rozpocząć proces instalacji w normalny sposób (zobacz Jak skonfigurować nowe IPhone i Jak założyć nowe iPad). Kilka kroków zostanie wyświetlone. Zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie identyfikatora Apple i jest to klucz: czy pojawia się identyfikator Apple ID właściciela ostatniego właściciela, czy pole jest puste?

Jeśli Apple ID nadal pojawia się, powiedz Poprzedniego właściciela, aby wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone. Nawiasem mówiąc, nie musisz tego robić z samego urządzenia: mogą to zrobić z icloud.com/find, ale muszą podać swoje hasło.

Skradziony kontroler telefonu

Poprzednie działania działają tylko wtedy, gdy poprzedni właściciel włączył funkcję Znajdź mój telefon iPhone (co nam się przydadza). Jeśli czytasz ten artykuł z USA, jest jeszcze jedno narzędzie, którego możesz użyć do sprawdzenia, czy urządzenie zostało zgłoszone na kradzież.

Stolen Phone Checker to bezpłatne narzędzie online, które pozwala sprawdzić pięć urządzeń na Dzień, ale tylko w USA – przynajmniej na razie. Wpisz IMEI, MEID lub ESN dla danego urządzenia (oto jak znaleźć numer IMEI telefonu iPhone, ta sama technika działa również dla MEID), a to powiedzie, czy jest czyste.

Zaktualizuj ten artykuł, jeśli usłyszymy, że usługa została rozszerzona o UK.