Jak skonfigurować zegarek Apple

0
48

Chcesz założyć nowy zegarek Apple? Trafiłeś we właściwe miejsce. Nasz przewodnik szybkiego startu dla zegarka Apple Watch, który obejmuje nowe serie 3 i 5, a także starsze (wycofane) modele i opisuje, jak skonfigurować smartwatch, naładować go i włączyć, ustawić odpowiedni język i inne preferencje, sparuj go z iPhonem, pobierz aplikacje i zacznij z niego korzystać.

Powyższy film przedstawia podstawowe kroki konfiguracji zegarka Apple Watch, ale jest wiele rzeczy, których nie można opisać w aparacie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie procesu instalacji, czytaj dalej. Lub, jeśli wolisz szczegółowe porady dotyczące zakupów, skorzystaj z naszego przewodnika zakupu Apple Watch.

Rozpakuj zegarek Apple Watch i załóż odpowiedni pasek

Otwórz pudełko i wyjmij wszystkie elementy: sam zegarek Apple, pasek (który może zawierać zapasowy element – patrz poniżej), ładowarkę i podstawową dokumentację.

Jak przymocować pasek

Jeśli kupiłeś zegarek Apple z opaską sportową, przekonasz się, że jest dostarczany z trzema kawałkami, a nie z oczekiwanymi dwoma. Dzieje się tak, ponieważ dostajesz dwie różne wersje bitu z otworami: jedną w małej / średniej, a drugą w średniej / dużej.

Spróbuj zegarka, jak jest, i sprawdź, czy pasuje. Jeśli twój nadgarstek jest zbyt mały lub duży, zamień drugi otwór z pudełka.

Robisz to, naciskając przycisk na korpusie Apple Watch, który pozwala wysunąć pasek. Następnie wsuń nowy kawałek.

Druga strona paska – ta ze szpilką, która wchodzi w otwory podczas zapinania paska na nadgarstku – jest również usuwalna w ten sam sposób, co umożliwia zamianę pasków innych firm lub alternatyw Apple. Ale podczas dostosowywania rozmiaru nadgarstka jest to tylko pasek z wymienionymi otworami.

Włącz i naładuj

Boczny przycisk Apple Watch – obok pokrętła Digital Crown – służy przede wszystkim do zapewnienia dostępu do stacji dokującej. Naciśnij go, a będziesz mógł przesuwać (lub wybierać) w najczęściej używanych aplikacjach. Możesz zmienić aplikacje, które się tu wyświetlają, otwierając aplikację Watch na sparowanym iPhonie i dotykając Dock.

Ale użyjemy dodatkowej funkcji przycisku bocznego: jeśli go naciśniesz i przytrzymasz, możesz włączyć lub wyłączyć zegarek Apple Watch. Zrób to teraz, aby obudzić zegarek. Tak jak podczas budzenia iPhone’a, przez chwilę zobaczysz logo Apple, zanim interfejs się uruchomi.

Twój nowy zegarek Apple powinien zostać co najmniej częściowo naładowany. Ale na wszelki wypadek, że tak się nie stanie, a więc wiesz, jak w przyszłości naładować swoje rzeczy do noszenia, krótko omówimy, jak naładować zegarek Apple Watch w następnej sekcji.

Jak naładować zegarek Apple Watch

Ładowanie Apple Watch działa poprzez indukcję bezprzewodową. Nie musisz fizycznie podłączać kabla ładującego do urządzenia, ale indukcja ma niewielki zasięg bezprzewodowy, więc nadal musi być w kontakcie z jednostką ładującą.

Ładowarka to mała biała okrągła podkładka; podłącz go do sieci, a następnie umieść zegarek Apple Watch na ładowarce – zatrzaśnie się magnetycznie, jeśli ustawisz go prawidłowo. Zegarek należy umieścić na lekko zakrzywionej stronie ładowarki, która obejmuje jego wypukły spód.

Będziesz także mógł powiedzieć, że wszystko działa poprawnie, ponieważ słychać krótki dźwięk; pojawia się ikona z napisem „ładowanie”, a następnie znika; po tym powinna pojawić się ikona błyskawicy, wskazująca rozpoczęcie ładowania.

Sparuj zegarek Apple z iPhonem

Reszta konfiguracji wymaga iPhone’a, którego planujesz używać z Apple Watch.

Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie (ta aplikacja została zainstalowana w ramach aktualizacji iOS 8.2, więc jeśli nadal korzystasz ze starszej wersji iOS, musisz ją zaktualizować) i pojawi się monit o włączenie Bluetooth, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Aplikacja przeprowadzi Cię przez kilka kolejnych kroków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać Apple TV + za darmo

Przede wszystkim poprosi Cię o wyrównanie ekranu Apple Watch na krzyżyku aparatu iPhone’a zgodnie z zaleceniami. Zauważysz, że zegarek Apple Watch automatycznie wykrył obecność pobliskiego iPhone’a gotowego do sparowania i wyświetla teraz abstrakcyjny obraz, który działa jak rodzaj kodu QR dla aparatu iPhone’a.

Opcje konfiguracji i preferencje

Przede wszystkim musisz powiedzieć aplikacji, czy zamierzasz nosić zegarek Apple Watch na lewym lub prawym nadgarstku. Następnie zostaną wyświetlone warunki Apple, na które musisz się zgodzić. Przeczytaj dokument. Nie naprawdę! Następnie zostaniesz poproszony o podanie hasła do Apple ID używanego na twoim iPhonie.

Teraz musimy uruchomić kilka opcjonalnych funkcji i usług dla Twojego zegarka Apple Watch. Od Ciebie zależy, jak zareagujesz na każdy z nich, ale zgodzilibyśmy się na większość z nich.

Czy chcesz użyć Usługi lokalizacyjne na Apple Watch? Może to nieco skrócić czas pracy baterii, ale umożliwia aplikacjom dostosowanie ich zachowania lub zaoferowanie różnych opcji w zależności od Twojej lokalizacji.

Czy chcesz użyć Siri? Asystent głosowy Apple’a może nie być twoją filiżanką herbaty, ale ciągle się rozwija, i nie widzimy żadnych wad co najmniej posiadania go jako opcji.

Czy chcesz automatycznie wysłać? diagnostyka wrócić do Apple, gdy wystąpi problem? Jest to rzecz publiczna i w niewielkim stopniu pomoże Apple znaleźć rozwiązania błędów i wad, ale nie masz obowiązku tego robić.

Ustaw a kod dostępu do zegarka Apple Watch. Możesz wybrać krótki kod dostępu – cztery cyfry – lub dłuższy kod, który trzeba będzie wprowadzić na iPhonie za każdym razem, gdy chcesz odblokować zegarek. Jeśli zegarek nie uważa, że ​​Twój kod dostępu jest bardzo bezpieczny (na przykład jeśli wybierzesz 1234), ostrzeże Cię o tym, ale nie zmusi Cię do wybrania czegoś innego.

Pamiętaj, że jeśli hasło brzmi jak oszust, nie musisz odblokowywać Apple Watch za każdym razem, gdy go używasz. Odblokowujesz go przy pierwszym użyciu po założeniu, a następnie, dopóki pozostaje na nadgarstku, jest odblokowany. Mówiąc ogólnie, odblokujesz zegarek Apple Watch tylko raz dziennie.

Sprawiając, że proces odblokowywania stanie się jeszcze mniej kłopotliwy, następnym wyborem jest posiadanie zegarek odblokowuje się po odblokowaniu telefonu iPhone (które można osiągnąć jednym dotknięciem Touch ID lub rzut oka na Face ID, pamiętaj). Oznacza to, że jeśli zarówno Apple Watch, jak i iPhone są zablokowane, a odblokujesz iPhone’a, Apple Watch – pod warunkiem, że jest na nadgarstku – odblokuje się zbyt automatycznie.

Zainstaluj aplikacje

Ostatnią dostępną opcją jest to, czy zainstalować wszystkie aplikacje na iPhonie w Apple Watch. (Mówimy wszystko aplikacje: w rzeczywistości tylko aplikacje na iPhonie mają wersje kompatybilne z Apple Watch.) Jeśli się zgodzisz, poczekaj chwilę, aż wszystko zostanie zsynchronizowane bezprzewodowo.

Wybraliśmy opcję zainstalowania wszystkich odpowiednich aplikacji – i poczekaliśmy kilka minut na synchronizację – ale co dziwne, aplikacje nie były gotowe i czekały na nas pod koniec procesu. Odkryliśmy, że musieliśmy otworzyć aplikację Watch na iPhonie, przewinąć w dół do wybranej aplikacji na zegarku, dotknąć jej, a następnie wybrać opcję „Pokaż na Apple Watch”, więc pamiętaj o tym, jeśli nie możesz znaleźć Twoje ulubione aplikacje po konfiguracji.

Jak instalować aplikacje, których nie ma na iPhonie

W przyszłości, jeśli będą jakieś aplikacje, których chcesz używać w Apple Watch, musisz je najpierw zainstalować na iPhonie (podczas przeglądania App Store sprawdź opisy, aby sprawdzić, czy mają odpowiednią wersję dla zegarka). Następnie możesz przejść do aplikacji Watch na iPhonie, przewinąć w dół do właśnie zainstalowanej aplikacji i wybrać „Pokaż na Apple Watch”. Możesz także zdecydować, czy ma się pojawiać na pierwszy rzut oka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak dołączyć do programu beta Apple i wypróbować nowe oprogramowanie

Oto kilka aplikacji, które możesz wypróbować: Najlepsze aplikacje Apple Watch i Najlepsze gry Apple Watch.

Jesteś gotowy do pracy!

To właściwie tyle. IPhone ostrzeże Cię, zgodnie ze zwyczajem Apple, że nowe urządzenie używa Twojego Apple ID. Potwierdź to ostrzeżenie, a aplikacja powie ci, że proces instalacji został zakończony.

Jak sparować zegarek

Jeśli zdecydujesz, że chcesz sparować zegarek w przyszłości, otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie i (upewniając się, że jesteś na lewej karcie, Mój zegarek) stuknij zegarek Apple, który chcesz sparować u góry. Następnie dotknij małej litery i obok zegarka.

Na następnym ekranie pojawi się opcja sparowania zegarka.

Skonfiguruj aktywność

Możesz już iść, ale jest kilka funkcji, których Twój zegarek Apple nie będzie w stanie wykonać, dopóki nie wykonamy trochę więcej pracy. Zacznijmy od działania.

Aktywność to aplikacja wstępnie zainstalowana i bardzo popularna: wielu właścicieli Apple Watch, w tym autor tego artykułu, korzysta z niej bardziej niż jakakolwiek inna aplikacja. Śledzi, ile ćwiczeń wykonujesz każdego dnia, liczy twoje kroki i jak często wstajesz, i ogólnie ustala cele w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Jeśli chcesz używać zegarka Apple Watch jako urządzenia do monitorowania kondycji, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie, ale musisz ustawić pewne cele, poinformować aplikację o swoim wzroście i wadze oraz wybrać kilka innych opcji. Wszystko to wyjaśniamy dokładniej w osobnym artykule: Jak korzystać z aplikacji Apple Watch Activity.

Skonfiguruj zdjęcia

Zegarek Apple Watch może wyświetlać twoje zdjęcia, ale wielu ludzi nie bierze pod uwagę: nawet ekran 44 mm z serii 4 jest raczej mały do ​​oglądania zdjęć, a interfejs nie pozwala na przewijanie obszernych bibliotek zdjęć.

Ale zdjęcia mogą mieć sens na zegarku. Jest coś atrakcyjnego w dostępie do kilku twoich ulubionych zdjęć na zegarku (zamiast próbować przedzierać się przez całą kolekcję), a chociaż ekran jest mały, jest również ostry.

Jeśli chcesz to skonfigurować, otwórz aplikację Watch na iPhonie i przewiń w dół do opcji Zdjęcia (w trzecim, uporządkowanym alfabetycznie banku opcji). Stuknij Zdjęcia, a zobaczysz opcję SYNCHRONIZACJI ZDJĘĆ. Stuknij Synchronizowany album i wybierz album, który chcesz zsynchronizować z Apple Watch.

Jak powiedzieliśmy, zegarek Apple Watch nie jest idealny do poruszania się po dużych bibliotekach obrazów, dlatego warto utworzyć mały album specjalnie do tego celu. I pamiętaj, że te obrazy zostaną zsynchronizowane z zegarkiem i zapisane w jego wbudowanej pamięci, abyś mógł uzyskać do nich dostęp, nawet gdy znajdą się poza zasięgiem iPhone’a. Dlatego warto ograniczyć liczbę zdjęć, które można zsynchronizować, na wypadek gdyby Twój album później wymknął się spod kontroli.

Otwórz aplikację Zdjęcia na zegarku Apple Watch, a zobaczysz, że rozpoczęła się synchronizacja – aby tak się stało, musisz znajdować się w zasięgu Bluetooth iPhone’a. Możesz przesuwać między zdjęciami lub używać Cyfrowej korony, aby powiększać i pomniejszać.

I to wszystko! Powinieneś teraz być gotowy do korzystania z szeregu korzyści oferowanych przez różne modele Apple Watch, które są teraz dostępne do kupienia na całym świecie.