Jak skonfigurować nowego iPhone’a

0
652

Jeśli właśnie kupiłeś nowy iPhone 8 lub iPhone 8 Plus lub iPhone X lub zostałeś rozdany starym iPhone’owi członka rodziny, oto kilka prostych wskazówek i porad dotyczących jego konfiguracji.

Pierwsze pytanie brzmi: czy aktualizujesz ze starszego iPhone’a, czy to jest twoje pierwsze takie urządzenie?

Jeśli przenosisz się z innego iPhone’a i chcesz przenieść dane i ustawienia, przejdź do kroku 1.

Jeśli przenosisz się z telefonu innego niż Apple (Android, Windows itp.), Przejdź do kroku 5.

Jeśli jest to Twój pierwszy smartfon lub jeśli chcesz go skonfigurować jako nowe urządzenie bez przenoszenia żadnych starych danych, przejdź do kroku 6.

1) Utwórz kopię zapasową starego iPhone’a

Jeśli dokonujesz aktualizacji ze starszego iPhone’a, możesz przenieść wszystkie swoje aplikacje, dane i ustawienia do nowego iPhone’a.

Jak wykonać kopię zapasową iPhone’a za pomocą iTunes

Warto sprawdzić, czy używasz najnowszej wersji iTunes, zanim zaczniesz.

Aby utworzyć kopię zapasową lub zaktualizować istniejącą za pomocą iTunes, podłącz stare urządzenie do komputera, z którym zwykle synchronizujesz je przez USB, otwórz iTunes, wybierz urządzenie i naciśnij przycisk Synchronizuj.

Jak wykonać kopię zapasową iPhone’a za pomocą iCloud

Sprawdź, czy Twój iPhone został ostatnio zarchiwizowany: jeśli używasz dość aktualnej wersji iOS, urządzenie automatycznie wykona kopię zapasową iCloud raz dziennie, o ile jest zablokowana, podłączona i iCloud>Utwórz kopię zapasową, a następnie sprawdź pod Back Up Now.

Jeśli nie ma jej ostatnio w kopii zapasowej, możesz ręcznie wymusić tworzenie kopii zapasowej, otwierając Ustawienia i nawigując do usługi iCloud>Kopia zapasowa, upewniając się, że funkcja Kopia zapasowa iCloud jest włączona i wybierając opcję Utwórz kopię zapasową teraz.

Tworzenie kopii zapasowej za pośrednictwem usługi iCloud może zająć więcej czasu niż za pośrednictwem iTunes, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy raz, więc jeśli się spieszysz, może to nie być najlepsza opcja.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym dedykowanym przewodnikiem dotyczącym tworzenia kopii zapasowej telefonu iPhone.

2) Opcje początkowe

Włącz nowy iPhone’a, naciskając i przytrzymując (tylko przez sekundę lub dwa) podłużny przycisk włączania / wyłączania w prawym górnym rogu urządzenia.

Najpierw musisz wybrać swój język, następnie kraj lub region, połączyć się z Wi-Fi, włączyć Usługi lokalizacji, a następnie otrzymasz opcję Przywróć z iCloud Backup, Przywróć z Kopii zapasowej iTunes lub Ustaw jako nowego iPhone’a.

3) Przywróć nowego iPhone’a z kopii zapasowej iTunes

Jeśli wykonano kopię zapasową za pośrednictwem iTunes, podłącz telefon iPhone do komputera, którego kopię zapasową utworzono.

Podczas procesu przywracania pasek postępu iTunes może zostać wstrzymany – może po prostu potrzebować więcej czasu, więc nie odłączaj telefonu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak poprawić jakość połączeń iPhone'a

4) Przywróć nowy iPhone z kopii zapasowej iCloud

Jeśli Twój stary iPhone jest kopią zapasową na iCloud, nie musisz nawet podłączać iPhone’a do komputera, chociaż będziesz chciał podłączyć go do źródła zasilania.

Gdy pojawi się monit o skonfigurowanie, wybierz Przywróć z iCloud Backup, stuknij dalej i wprowadź swój Apple ID i hasło.

Po zakończeniu procesu przywracania urządzenie uruchomi się ponownie.

5) Przenoszenie z telefonu innego niż Apple na iPhone’a

Jeśli przenosisz się ze smartfona z systemem Android lub Windows na iPhone’a firmy Apple, to powinno być stosunkowo bezbolesne, ale przeniesienie danych do nowego urządzenia jest łatwiejsze, jeśli ustawisz prawidłowo, aby zacząć.

Jeśli zmienisz system z Androida

Apple znacznie ułatwiło przejście z Androida na iOS dzięki aplikacji Przenieś na iOS, dostępnej w Sklepie Google Play.

Jeśli jest to starszy iPhone z systemem iOS 8 lub wcześniejszym, postępuj zgodnie z procedurą konfiguracji, tak jakbyś konfigurował nowego iPhone’a, a następnie wybierz Ustawienia>Ogólne>Aktualizacja oprogramowania i aktualizacja do najnowszej wersji iOS, którą oferujesz. Ogólne>Resetuj>Wymaż całą zawartość i ustawienia i rozpocznij proces konfiguracji od zera.

Na urządzeniu z Androidem zapoznaj się z warunkami, a następnie wybierz Zgadzam się, aby kontynuować.

Możesz teraz wybrać zawartość na urządzeniu z Androidem, którą chcesz przenieść na nowy telefon iPhone.

Może to zająć trochę czasu, więc nie bądź niecierpliwy i nie klikaj niczego, zanim skończy się: możesz stracić postęp i zacząć od nowa.

Następnie możesz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurowanie iPhone’a.

Jak aktywować iPhone’a, jeśli jesteś nowy w Apple

Odinstaluj iPhone’a i włącz go, naciskając włącznik / wyłącznik.

Po rozpoczęciu procesu aktywacji zostaniesz poproszony o wybranie swojego języka i kraju oraz o to, czy chcesz włączyć Usługi lokalizacyjne.

Twój iPhone sprawdza następnie sieci Wi-Fi w okolicy, do której może się podłączyć twój telefon;

Tutaj możesz skonfigurować swoje urządzenie jako zupełnie nowy telefon.

6) Jak przesyłać pocztę, kontakty i kalendarze

Jeśli używasz konta Gmail lub innego konta opartego na protokole POP lub IMAP dla poczty na smartfonie, to jest już synchronizowane z serwerem centralnym.

System iOS firmy Apple ma automatyczną konfigurację dla osób korzystających z Microsoft Exchange, Gmail, Yahoo, AOL lub Hotmail;

7) Jak synchronizować muzykę i filmy

Użyj iTunes na komputerze Mac lub PC, aby zsynchronizować muzykę, programy telewizyjne, filmy i zdjęcia z komputera z nowym iPhonem.

Jeśli Twój smartfon nie był wcześniej iPhonem, musisz pobrać dane z urządzenia innego niż Apple na komputer i do iTunes.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z Siri offline na iPhonie i iPadzie

Podłącz iPhone’a do komputera, otwórz iTunes, wybierz urządzenie z lewej nawigacji i wybierz muzykę i filmy, które chcesz zsynchronizować.

8) Jak synchronizować zdjęcia

Aby zsynchronizować zdjęcia z iPhonem, musisz dodać je do Zdjęć na komputerze Mac lub do folderu Obrazy na komputerze.

Aby dowiedzieć się więcej na temat synchronizowania zdjęć z telefonem iPhone, zapoznaj się z poradami w temacie Jak używać aplikacji Zdjęcia na komputerze Mac i jak korzystać z funkcji udostępniania zdjęć i biblioteki zdjęć.

9) Jak synchronizować aplikacje inne niż iOS

Niestety, nie możesz przenieść aplikacji Windows lub Android ze starego urządzenia na iPhone’a;

Pamiętaj, że jeśli kupiłeś zawartość za pośrednictwem aplikacji – na przykład książek Kindle – będziesz mógł pobrać odpowiednią aplikację, aby uzyskać dostęp do danych, w większości przypadków przynajmniej.

10) Jak importować kontakty z naprawdę starego telefonu

Jeśli twój telefon ma kartę nano-SIM, powinieneś mieć możliwość przesyłania kontaktów.

Skopiuj wszystkie kontakty do nano-SIM w starym telefonie, a następnie, po skonfigurowaniu nowego iPhone’a, możesz skopiować te kontakty, zamieniając kartę SIM swojego iPhone’a ze starą nano-SIM i kierując się do Poczta, kontakty, kalendarze>Importuj kontakty z karty SIM.

Jeśli stary telefon ma kartę SIM, która nie pasuje do nowej, ale jest wyposażona w kabel USB do podłączenia do komputera, możesz przesłać swoje kontakty (i zdjęcia), eksportując je przez

Bardziej szczegółowe porady na temat tego procesu dla różnych platform innych niż Apple: Jak przenieść kontakty z Androida do iPhone’a i Jak przenieść kontakty z BlackBerry na iPhone’a.

11) Jak zachować stare wiadomości SMS i SMS

Dzienniki SMS i MMS nie mogą być przesyłane, ale możesz uratować je od zapomnienia.

Istnieje wiele programów do eksportowania wiadomości ze smartfonów – SMS Backup & Restore dla Androida to jedna opcja.

12. Ustaw ID twarzy

Umieściliśmy to ostatnie, ponieważ dotyczy tylko tych, którzy mają tyle szczęścia, aby mieć iPhone’a X, ale możesz to ustawić, kiedy tylko chcesz.

System iOS wyświetli monit o skonfigurowanie identyfikatora twarzy podczas zwykłego procesu instalacji, ale jeśli to pominiesz, przejdź do Ustawienia>Identyfikator twarzy i hasło i wprowadź hasło.

Teraz dotknij „Rozpocznij „.

Zaczekaj, aż Face ID dwukrotnie zeskanuje twoją twarz.

Teraz poznaj iOS

Poświęć trochę czasu na poznanie swojego nowego telefonu.

Oto 10 najlepszych aplikacji na Twój nowy iPad lub iPhone, aby zacząć, a możesz uzyskać więcej porad w naszym poradniku na iOS.