Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską iPad i iPhone

0
3936

Zawartość

  • > Przed dzieckiem uda się stare iPad lub iPhone, Dziecko
  • Skargi i reguły dotyczące zakupów aplikacji i zakupów w aplikacjach dla dzieci
  • Jak włączyć ograniczenia
  • Jak ograniczyć dostęp do aplikacji
  • > Jak wyłączyć zakupy w aplikacji?
  • Jak włączyć kod dostępu do urządzenia
  • Utwórz nowy identyfikator Apple’a
  • > Daj dzieciom iTunes Gift Cards lub iTunes Monthly allowance na prezenty

Jaki jest najlepszy sposób, aby mój stary iPad był dziecinnie czysty i bezpieczny dla dzieci? Jak mam ustawić zabezpieczenia rodzicielskie i zamki dziecięce?

Dzieci uwielbiają iPady i iPhony. Są świetnym sposobem, aby dzieci bawić się podczas letnich wakacji, z tysiącami aplikacji dostępnych dla nich, w tym gier, książek i aplikacji edukacyjnych. (Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym raundu na temat najlepszych aplikacji na iOS dla dzieci). Należy jednak upewnić się, że każde urządzenie, które przekazujesz swoim dzieciom, jest przyjazne dla dzieci, z kontrolą rodzicielską i zabezpieczeniem przed dziećmi, aby zapobiec ich Dostęp do nieodpowiednich treści.

Nie zapominaj o potencjalnych pułapach finansowych. Powstało kilka poważnych incydentów, w których rodzice stawili czoła ogromnym rachunkom App Store po tym, jak ich dzieci nieświadomie pobrały aplikacje i zakupy w aplikacji (czytaj o 7 najdroższych zakupach w aplikacji), więc warto podjąć środki ostrożności Upewnij się, że Twoje dzieci nie potrafią to zrobić. Mamy więcej informacji na temat konfigurowania telefonu iPhone, dzięki czemu dzieci nie będą mogły podejmować kosztownych zakupów w aplikacji: jak wyłączyć zakupy w aplikacji na telefonie iPhone.

W tym artykule omówimy wszystkie środki ostrożności, jakie należy przedsięwziąć przed przekazaniem telefonu iPhone, tabletu iPad lub iPoda touch do dziecka. Obejmujemy zarówno półtrwałe zmiany, jak w przypadku, gdy rozdajesz stare urządzenie Apple dziecku, które ma być użyte w nieskończoność (dotyczy to pierwszej części artykułu), a także tymczasowe środki mające na celu ustalenie, kiedy młodzieniec jest Po prostu wypożyczając urządzenie.

Czytaj dalej: Najlepsze przypadki iPad dla dzieci Czy dzieci korzystają z iPada? | Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską na Macu

Jak Skonfigurować mechanizmy kontroli rodzicielskiej na iPadzie i iPhoneie: przed przejściem na dziecko z dzieckiem na iPad iPad lub iPhone przed jego przejściem

Z siedmioma pokojami dostępnych obecnie iPadów coraz częściej pojawia się wiele iPadów W domu, a niektóre z nich są przekazywane dzieciom. Więc co można zrobić, aby iPad taki (lub iPhone) był przydatny i bezpieczny dla Twojego dziecka? Kroki te są dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Krok 1: Wytrzyj urządzenie

Jeśli chodzi o iPad lub iPhone innej osobie, jest to konieczne – ze względów bezpieczeństwa ogólnego Specyficzne dla młodszych użytkowników – usunięcie wszystkich Twoich danych.

Najpierw utwórz kopię zapasową urządzenia (ponieważ możesz przywrócić te dane do nowej tabletu), a następnie otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz Ogólne, następnie przewiń w dół i wybierz Resetuj, a następnie Usuń całą zawartość i ustawienia. Wprowadź hasło. Otrzymasz jedno ostrzeżenie: potwierdź decyzję, naciskając klawisz Erase ostatni raz.

Czytaj więcej: Jak zresetować / wyczyścić iPhone’a lub iPada

Krok 2: zadecyduj, czy chcesz samemu pobierać aplikacje, czy utworzyć identyfikator Apple dla Twojego dziecka

Jeśli masz małe dziecko, musisz wziąć odpowiedzialność za wybór aplikacji w ich imieniu, a także zakup i pobieranie aplikacji za pośrednictwem własnego konta App Store. W ten sposób nie tylko będziesz wiedział dokładnie, co jest na ich iPadzie, ale możesz także radzić sobie z samodzielną organizacją i konfiguracją aplikacji.

Starsze dzieci będą chcieli Apple ID. Jeśli pozwolisz im założyć jedną z nich, docenią niezależność, aby pobrać aplikacje i media, które chcą, a nie tylko te, które zdecydowaliście. Istnieją jednak inne korzyści: ich aplikacje są powiązane z kontem i nie mają dostępu do Twojego, niektóre z nich mogą być nieodpowiednie dla dzieci. (Jeśli przejdziemy tą trasą, możesz także utworzyć oddzielne konto dla nich na komputerze Mac lub PC).

Więcej informacji: Jak skonfigurować identyfikator Apple ID

Krok 3: Włącz ograniczenia

iOS oferuje szerokie możliwości wyłączyć Safari, YouTube, iTunes i Ping, a także wyłączyć możliwość instalowania i usuwania aplikacji. Dodatkowo możesz na przykład pobierać aplikacje i pliki multimedialne na podstawie ich filmów z oceną współczynników U i PG oraz aplikacji dla osób w wieku powyżej 12 lat i uniemożliwić dziecku dokonywanie zakupów w aplikacji, gier wieloosobowych i dodawanie Znajomych w Centrum gier.

Aby skonfigurować ograniczenia, uruchom Ustawienia na iPadzie, stuknij Ogólne, a następnie stuknij w Ograniczenia. Wszystko będzie wyszarzone, dopóki nie wybierzesz Włącz ograniczenia na górze ekranu, po czym zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie i potwierdzenie czterocyfrowego hasła.(To nie musi odpowiadać zwykłym haszom, jeśli go użyjesz, chociaż łatwiej będzie pamiętać, jeśli tak. Upewnij się, że Twoje dziecko nie zna tego!) Jeśli ktoś próbuje zmienić ustawienia , Najpierw będą musieli wprowadzić kod wybrany w tym miejscu.

Teraz, gdy Ograniczenia są włączone, można wyłączyć wyłączone aplikacje i funkcje – jeśli suwak obok elementu jest zielony, dziecko może go uzyskać; Jeśli jest biały, musisz wprowadzić kod dostępu, aby uzyskać dostęp do funkcji lub całkowicie wyłączyć ograniczenie.

Krok 4: Konfiguracja poczty elektronicznej

Jeśli Twoje dziecko nie Otrzymasz adres e-mail, możesz otrzymać darmowy kod źródłowy, np. Gmail lub Yahoo. Obydwie usługi wymagają, aby właściciel adresu e-mail miał co najmniej 13 lat, chociaż nie ma na to wpływu na rzeczywisty wiek właściciela.

Niechciane wiadomości e-mail mogą być problemem z urządzeniami z iOS, ponieważ w przeciwieństwie do macOS Kontroli rodzicielskiej, nie ma sposobu na ograniczenie adresów, które dziecko może otrzymywać od e-maila lub wysłać je do urządzenia. Gmail i Yahoo umożliwiają tworzenie ograniczonych list białych nadawców, których odbiorca powinien zawsze otrzymywać wiadomości, ale nie oferuje żadnego sposobu na zablokowanie nadawców, którzy nie są na liście. To samo dotyczy kont poczty e-mail firmy iCloud. Możesz skonfigurować podstawowe filtry w witrynie iCloud, ale nie mogą zapobiec wysyłaniu poczty do konta e-mail iCloud Twojego dziecka.

Z tego powodu powinieneś być całkowicie pewien, że Twoje dziecko może obsługiwać Odpowiedzialność, która pochodzi z konta e-mail (i chce poinformować, czy otrzymują nieodpowiednie wiadomości).

Krok 5: Wybierz aplikacje na iPadzie

Jeśli chcesz mieć całkowitą kontrolę Aplikacje, które dziecko może zainstalować na iPadzie, wyłączyć ograniczenia, jeśli są włączone, usiąść przy nich i wybrać odpowiednie aplikacje. Po zakończeniu włącz opcję Włącz i włącz opcję Zainstaluj aplikacje z zielonego na biały. Uniemożliwia to dziecku instalowanie aplikacji.

Krok 6: Dyskusja

Oto ogólna rada: za każdym razem, gdy dajesz – a raczej – pod uwagę – dziecko ma dostęp do kawałka Technologii, należy najpierw usiąść i porozmawiać z nimi o jego zaletach i zagrożeniach. W takim przypadku rozmowa powinna uwzględniać znaczenie określania ograniczeń w korzystaniu z tabletu iPad, zapewniając prawo rodziców do sprawdzania dziecka i ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem udostępniania danych osobowych w internecie.

Pamiętaj, że aby skuteczność była skuteczna, podejście powinno być odpowiednie dla wieku. Nie chcesz przerażać młodszych dzieci z wizjami internetowego bogeymena, ani też nie powinieneś chronić nastolatka. Twoja rada powinna być podobna do tej, która jest dla podróżników w nowym mieście: zdobądź ziemię, poznasz niebezpieczeństwa i możliwości i dobrze się bawisz.

Jak skonfigurować mechanizmy kontroli rodzicielskiej na iPadzie i telefonie iPhone: skargi i zasady dotyczące zakupów aplikacji i zakupów w aplikacjach dla dzieci

W 2014 r. Firma Apple zgodziła się zwrócić rodzicom co najmniej 32,5 mln USD (około 20 mln PLN) Których dzieci wygenerowały ogromne rachunki dzięki zakupom w aplikacji w USA. Porozumienie zostało złożone w celu uregulowania skargi Federalnej Komisji Handlowej. W ramach rozliczenia firma Apple musiała również zmienić praktyki rozliczeniowe do 31 marca 2014 r., Aby uniknąć tych zdarzeń w przyszłości.

Zgodnie z informacjami zawartymi w FTC firma Apple otrzymała dziesiątki tysięcy skarg dotyczących Nieautoryzowane zakupy zakupione w aplikacjach przez dzieci.

W dniu 30 stycznia tego roku biuro sprawiedliwego handlu w Wielkiej Brytanii (OFT) ogłosiło wprowadzenie nowych standardów zakupu w aplikacji, ustalonych po roku A deweloperom dwa miesiące, aby zaktualizować swoje aplikacje, aby były zgodne z nowymi wytycznymi.

Od 1 kwietnia 2014 r. Wszystkie aplikacje zostały pouczone o jasnym ujawnieniu informacji dotyczących kosztów związanych z grą przed jej pobraniem, Upewnij się, że użytkownicy nie są przekonani, że są zobowiązani do zapłaty, aby kontynuować, jeśli płatność nie jest konieczna, dostarczy informacji o twórcy aplikacji, aby umożliwić konsumentowi kontakt z wnioskiem o złożenie skargi i nalegał na „świadome zgody”.

Ponadto nowa książka Ciples również oznacza, że ​​programiści nie mogą już używać języka, który ukrywa komercyjny zamiar promocji w grze lub płatnej treści. Na przykład, jeśli aplikacja używa podobnego języka, aby zachęcić gracza do zakupu jednej rzeczy z walutą w grze, a drugą prawdziwymi pieniędzmi, jest mało prawdopodobne, aby spełniały standardy OFT, ponieważ trudno odróżnić, kiedy potrzebne są prawdziwe pieniądze. Innym przykładem jest, jeśli gra zachęca gracza do odegrania aspektu gry, której nie można zakończyć bez dokonywania płatności.

Te nowe wytyczne powinny pomóc zapobiegać przypadkowemu wydatkowaniu pieniędzy w aplikacjach, ale najprostszym sposobem upewnienia się, że dzieci nie kończą pobierania aplikacji lub zakupów w aplikacji na urządzeniu z iOS Aby nigdy nie dostrzegać hasła.

Za każdym razem, gdy chcą coś kupić lub coś kupić, poprosi o hasło Apple ID. Wprowadź własne hasło za każdym razem.

Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w iPadzie i telefonie iPhone: Jak włączyć ograniczenia

Powinieneś być świadomy Że po wprowadzeniu hasła domyślnym jest to, że nie trzeba go ponownie wprowadzać przez 15 minut. W tym czasie Twoje dzieci mogły przypadkowo pobrać setki funtów zakupów w aplikacji. Mamy przewodnik, który obejmuje Jak wyłączyć zakupy w aplikacji na iPhone’a tutaj.

Na przykład w 2013 r. 5-letnia Danny Kitchen grała w Zombies vs Ninja, gdy poprosił tata o hasło do konta iTunes dla rodziny, aby mógł pobrać aplikację bezpłatną . Jednak w ciągu najbliższych dziesięciu minut Danny pobierał 69-krotny zakup w aplikacji 19 razy, ponieważ hasło nie musiało być ponownie wprowadzane.

Aby zmienić to ustawienie i zapobiec temu, Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Ograniczenia, a następnie zmień ustawienie „Wymagaj hasła” na „Natychmiast”. Teraz, gdy dziecko chce coś kupić, niezależnie czy jest to aplikacja czy zakup w aplikacji, zostaniesz poproszony o wpisanie hasła, zanim będzie mógł dalej postępować.

(!!! 6 (!!!)

Aby powstrzymać dzieci przed dostępem do menu Ograniczenia i zmiany ustawień (jeśli Twoje dzieci są starsze i bardziej doświadczone technologicznie) , Zostanie wyświetlony monit o skonfigurowanie kodu PIN.

Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w iPadzie i telefonie iPhone: jak ograniczyć dostęp do aplikacji

Możesz upewnić się, że Twoje dziecko nie pobiera żadnych aplikacji, przechodząc do menu Ograniczenia i zmieniając Suwak „Instalowanie aplikacji”, aby wyłączyć (z zielonego na biały). W tym menu możesz także wyłączyć Safari, Aparat fotograficzny, FaceTime, iTunes, iBookstore, Usuwanie aplikacji, Siri i jawny język, aby uzyskać większą kontrolę nad swoim dzieckiem dostępu do funkcji iPad lub iPhone’a.

Jak skonfigurować mechanizmy kontroli rodzicielskiej w iPadzie i telefonie iPhone: Jak wyłączyć zakupy w aplikacji?

Możesz także wyłączyć zakupienie w aplikacji całkowicie z tego menu, jeśli chcesz. Znajdziesz suwak on / off na dole opcji ograniczeń.

Wewnątrz Menu Ograniczenia, możesz też uniemożliwić dzieciom pobieranie zawartości z iTunes Store, które mogą być niewłaściwe, dotykając różnych typów treści (muzyki, filmów itd.) I wybierając preferowaną klasyfikację wiekową.

Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską na iPadzie i telefonie iPhone: jak włączyć hasła urządzeń

Nie tylko aplikacje lub iTunes App Store dzieciaki mogą skończyć na wydatkach Pieniądze rodziców bez realizacji. W lipcu 2013 r. 14-miesięczna dziewczyna przypadkowo kupiła samochód, używając aplikacji eBay, kiedy grała ze swoim ojcem w telefonie iPhone. W takim przypadku, aby uniemożliwić dziecku dostęp do Twojego iPhone’a lub iPada, musisz skonfigurować hasło dostępu do urządzenia.

(!! ! 15!)

Aby skonfigurować kod dostępu, wybierz Ustawienia> Ogólne> Blokada kodu dostępu i dotknij przycisku 'Włącz kod dostępu.’

Możesz następnie wybrać kod dostępu. Jeśli suwak „Simple Passcode” zostanie wyłączony, możesz wpisać słowo niż domyślny czterocyfrowy numer, który będzie używany jako kod dostępu.

Jak skonfigurować funkcje kontroli rodzicielskiej na iPadzie i telefonie iPhone: Utwórz nowy identyfikator Apple’a

Po przeczytaniu wszystkich wskazówek możesz się zastanawiać: „A kiedy chcę używać mojego iPada?”

Firma Apple zaleca, aby dzieciom w wieku powyżej 13 lat utworzyć indywidualny identyfikator Apple ID. Choć usuwa się uciążliwość konieczności wyłączania i wyłączania każdego miejsca, z którego chcesz korzystać, musisz przełączyć się z Twojego identyfikatora Apple ID na dziecko i vice versa. Zaletą jest jednak to, że możesz mieć pewność, że identyfikator Apple ID Twojego dziecka nie ma karty kredytowej w aktach, co oznacza, że ​​nie ma pieniędzy na spędzenie w pierwszej kolejności.

Aby przełączyć się między identyfikatorami Apple, musisz przejść do Ustawienia> iTunes i aplikacje, a następnie stuknij Identyfikator Apple, aby się wylogować.

Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską na iPadzie i telefonie iPhone: podaruj dzieciom iTunes Gift Cards lub iTunes Monthly allowance na okaziciela

Jeśli chcesz dać dziecku ograniczoną Ilość pieniędzy przeznaczonych na własny identyfikator Apple ID, możesz kupić kartę z iTunes Gift Card lub certyfikat z iTunes Store.

W dalszym ciągu możesz skonfigurować miesięczny upominek iTunes, Dziecko, określoną kwotę pieniędzy przeznaczoną na zakupy w sklepie iTunes Store każdego miesiąca.Miesięczny upominek w programie iTunes może wahać się od 5 do 30 PLN i można je w dowolnym momencie anulować.

Oczywiście, druga opcja umożliwia utrzymanie iPada lub iPhona w zasięgu ich zasięgu. / P>

W Wielkiej Brytanii pojawiły się skrajne przypadki, w których rodzice zwrócili się firmie Apple po tym, jak ich dzieci pobierały drogie aplikacje i zakupy w aplikacji. W 2012 roku rodzic zwrócił kwotę 4 000 £ po tym, jak jego ośmioletnia córka wydała pieniądze na granie w Campus Life, My Horse, Hay Day i Smurfs Village na iPadzie.

Nie ma gwarancji, Bądź więc szczęśliwy, więc najlepszym rozwiązaniem jest spróbować go uniemożliwić, a następnie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Dodatkowe zgłoszenie przez Christophera Breena

: Oferty Black Friday 2017