Jak skonfigurować i wysłać e-mail na iPhone’a i iPada

0
245

Utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami zwykle wiąże się z pocztą e-mail w pewnym momencie, a jeśli niedawno kupiłeś iPhone’a lub iPada, od razu musisz skonfigurować aplikację Apple Mail. W tym artykule przedstawiamy proste czynności związane z dodawaniem kont e-mail do urządzenia z systemem iOS.

Automatyczne dodawanie kont e-mail.

iOS 12 udostępnia dwie główne metody konfigurowania kont e-mail na iPhonie lub iPadzie (kroki są takie same w obu przypadkach). Pierwszy i ten, który najprawdopodobniej będziesz używał, to automatyczna trasa.

Jak sama nazwa wskazuje, to wypełnia większość szczegółów w Twoim imieniu, o ile konto e-mail pochodzi od jednego z dużych dostawców, takich jak Google (Gmail), Microsoft (Hotmail, Outlook i Exchange), Yahoo, AOL, lub własny iCloud firmy Apple.

Aby użyć tego podejścia, otwórzUstawieniana urządzeniu (srebrny / szary, który wygląda jak przekładnia zębata), przewiń w dół, aż znajdzieszHasła Konta, następnie dotknij go.

Na następnej stronie znajdziesz opcjęDodaj konto. Dotknij tego, a następnie w wyświetlonym menu wybierz dostawcę poczty e-mail.

Wprowadź swoje dane, a następnie dotknijKolejny. Poczta sprawdzi, czy wszystko jest poprawne.

Po wykonaniu tej czynności otrzymasz możliwość włączenia różnych funkcji z konta pocztowego – zazwyczaj obejmują one pocztę, kontakty, kalendarze i tak dalej.

Kliknij przycisk obok tych, których chcesz użyć, a pojawią się one w odpowiednich aplikacjach na urządzeniu. Na przykład dodanie kontaktów Hotmail spowoduje ich udostępnienie w ogólnej aplikacji Kontakty, a wszelkie spotkania w Kalendarzu Google zostaną zsynchronizowane z aplikacją Kalendarz Apple.

Jeśli masz z tym problemy, zapoznaj się z naszym artykułem Jak zsynchronizować Kalendarz Google z przewodnikiem iPhone’a.

Gdy jesteś zadowolony z ustawień, dotknijZapisaćaby ukończyć proces.

Ręczne dodawanie kont e-mail.

Jeśli Twój dostawca poczty e-mail nie pojawi się na powyższej liście, nadal możesz go skonfigurować ręcznie. W tym celu musisz znać różne szczegóły, nie tylko adres i hasło, ale także Serwer poczty przychodzącej i Serwer poczty wychodzącej.

Nie martw się jednak, wszystkie będą dostępne od twojego dostawcy. Albo spróbuj skontaktować się z nimi bezpośrednio, albo wybierz typ konta i szczegóły konfiguracji.

Po uzyskaniu informacji do przekazania, przejdź doUstawienia> Hasła Konta> Dodaj konto, następnie dotknijInnyopcja na dole listy.

Wpisz adres e-mail, hasło i opis (może to być cokolwiek chcesz), a następnie dotknijKolejny. Jeśli masz szczęście, może się okazać, że wszystkie niezbędne szczegóły zostaną wykonane automatycznie, ale jeśli tak nie jest, zobaczysz stronę, na której możesz je wpisać.

Wybierz między aMUZYKA POPlubIMAPkonto (Twój dostawca poinformuje Cię, który posiadasz), a następnie wypełnij pozostałe pola. Po zakończeniu stuknijKolejnynastępnieZapisaći powinieneś zacząć widzieć wiadomości pojawiające się w aplikacji Poczta.

Wysyłanie wiadomości e-mail.

Po założeniu konta e-mail nadszedł czas na uruchomienie testu. Zrobimy to, przygotowując i wysyłając wiadomość do jednego z Twoich kontaktów.

OtworzyćAplikacja pocztowanastępnie dotknijpisaćikona (która wygląda jak kwadratowy kawałek papieru z wystającym piórem) w prawym dolnym rogu.

Wprowadź adres e-mail docelowego odbiorcy, dodaj tytuł wPrzedmioti stuknij puste miejsce pod nim, aby rozpocząć pisanie wiadomości.

Po zakończeniu sprawdź, czyZpole zawiera adres e-mail, którego chcesz użyć do wysłania wiadomości. Jeśli nie, stuknij adres, który tam jest, i powinieneś zobaczyć listę różnych dostępnych kont e-mail na swoim urządzeniu (zakładając, że masz więcej niż jeden). Wybierz tę, którą chcesz, a następnie dotknijWysłać.

To wszystko: twoje konto e-mail powinno być teraz w pełni funkcjonalne. Instrukcje dotyczące innych funkcji poczty e-mail na iPhonie i iPadzie znajdziesz w artykule Jak wysyłać załączniki wiadomości e-mail, Jak wysyłać duże dokumenty i pliki oraz Jak odzyskać usunięte samouczki e-maili.