Jak skonfigurować i korzystać z Houseparty na Macu

0
70

Houseparty to świetny sposób na spotkanie online ze znajomymi lub współpracownikami, jeśli utkniesz w domu lub w podróży. Jest głównie popularny wśród nastolatków, ale to nie znaczy, że dorośli nie mogą również korzystać z prostego, bezproblemowego podejścia do czatów grupowych wideo.

W tym artykule pokazujemy, jak uruchomić aplikację i jakie są podstawowe funkcje, których możesz używać do wykonywania połączeń, zamykania pokoi i czatowania z innymi uczestnikami.

Co to jest Houseparty?

Chociaż Houseparty jest sercem aplikacji do rozmów wideo, podobnie jak Skype, Zoom i tym podobne, ma nieco inne podejście do tego, jak ludzie zbierają się online. Kiedy po raz pierwszy się zalogujesz, Twoi znajomi otrzymają powiadomienie, że jesteś „w domu” i mogą zaprosić Cię do swojego pokoju. Każdy pokój (lub przyjęcie) może pomieścić do ośmiu osób i może występować w dwóch typach: Zablokowany lub Otwarty.

Pokoje otwarte są, jak sama nazwa wskazuje, dostępne dla wszystkich osób, które mogą swobodnie wchodzić i wychodzić, natomiast pokoje zamknięte to prywatna przestrzeń, w której tylko zaproszeni członkowie mogą ze sobą rozmawiać. Możesz poprosić o dołączenie do zamkniętego pokoju, zwanego „Falowaniem”, ale mieszkańcy nie muszą się zgodzić.

Być może największym punktem sprzedaży Houseparty jest możliwość grania w gry z przyjaciółmi, w tym forma Pictionary i Heads-up, z których wszystkie są zawarte za darmo, ale niestety wydaje się, że działają one tylko w wersjach aplikacji na iOS i Android.

Czy Houseparty jest bezpieczny w użyciu?

Houseparty był ostatnio w centrum rozpowszechnionych raportów o włamaniach związanych z kontami w mediach społecznościowych. Firma nalegała, aby aplikacja nie miała nic wspólnego z tymi historiami i że padła ofiarą internetowej kampanii oszczerstw. Stwierdza, że ​​Houseparty nie zbiera hasła do innych stron, a nawet zaoferował nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów dla pierwszej osoby, która dostarczy dowód kampanii, aby winni zostali postawieni przed sądem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak skonfigurować i używać Zoom na Macu

Jeśli martwisz się, że Twoje media społecznościowe lub inne konta mogą być zagrożone, nie tylko powinieneś zrezygnować z udostępniania swoich kontaktów podczas konfigurowania Houseparty, ale także skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe na wszystkich swoich kontach. Każda usługa będzie zawierała instrukcje dotyczące tego, jak to zrobić, a ponadto możesz przeczytać Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac.

Jak zdobyć Houseparty na Maca

Houseparty jest niezwykle łatwy do pobrania, ponieważ jest dostępny bezpłatnie w Mac App Store. Po prostu kliknij Dostać i zainstaluj go tak, jak każdą inną aplikację.

Programiści zawierają różne przewodniki po oprogramowaniu na stronie App Store, dlatego przewiń w dół i zapoznaj się z podstawami.

Jak skonfigurować Houseparty na Macu

Po zainstalowaniu aplikacji postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować konto, zaczynając od kliknięcia Zapisz się przycisk.

Jednym z obszarów wymagających rozważenia jest połączenie kontaktów. Houseparty poprosi o dostęp do nich podczas procesu konfiguracji, aby mógł automatycznie sprawdzić, czy Twoi znajomi są online i korzystają z usługi.

Nie musisz się jednak na to zgadzać, ponieważ możesz zaprosić osoby do przyłączenia się do Ciebie na Houseparty, wysyłając im bezpośrednio swój identyfikator profilu. Jeśli wolisz skorzystać z tej drugiej metody, kliknij Pominąć po wyświetleniu monitu, a następnie użyj Skopiuj link profilu pojawi się w następnym kroku.

Jak ustawić swój status Houseparty

Podczas korzystania z Houseparty możesz użyć trzech statusów: online, Na około lub Offline. Znajdziesz je, klikając strzałkę w dół tuż nad swoim nazwiskiem, która otwiera menu.

online i Offline są dość oczywiste, ponieważ mówią znajomym, że jesteś dostępny, czy nie Na około jest podobny do ustawienia Poza domem, które można znaleźć w większości usług czatu.

Jak rozmawiać z przyjaciółmi na Houseparty

Po zaproszeniu znajomych do dołączenia do kontaktów w Houseparty będziesz chciał zacząć spędzać czas.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z trybu odzyskiwania systemu Mac

Aby to zrobić, kliknij W trybie online przycisk, a na ekranie pojawi się Twój obraz wideo na żywo. Pod obrazem znajduje się rząd ikon, które umożliwiają zamknięcie okna, powiększenie go do pełnego ekranu, udostępnienie ekranu, wyłączenie kamery i mikrofonu lub zablokowanie pokoju.

Gdy zaproszenie zostanie zaakceptowane przez znajomych, ich nazwiska pojawią się w polu Prośby o dodanie do znajomych z opcją Zaakceptować.

Zrób to, a będą one teraz dostępne w głównym obszarze kontaktowym, umożliwiając kliknięcie Przystąp przycisk i zacznij rozmawiać.

Jeśli masz na liście innych przyjaciół, możesz dodać ich do czatu grupowego w ten sam sposób. Houseparty ma jednocześnie maksymalnie osiem osób w jednym pokoju.

Podczas gdy grupa korzysta z połączenia, możesz również wysyłać prywatne wiadomości do innych uczestników. Aby to zrobić, kliknij ich nazwę na liście grup (pole po lewej), a zobaczysz mniejszy panel z polem tekstowym na dole. Wystarczy wpisać wiadomość, nacisnąć Enter, a oni powinni ją natychmiast otrzymać i otrzymać powiadomienie.

Jak zamknąć pokój Houseparty

Po zebraniu drużyny możesz zapobiec wejściu do „pokoju” przez najechanie kursorem myszy na ekranowy kanał wideo, a następnie kliknięcie małej ikony kłódki, która pojawia się poniżej. Aby ponownie otworzyć pokój, kliknij go jeszcze raz.

Jak grać w gry na Houseparty

Jeśli korzystasz z iPada lub iPhone’a, możesz się dobrze bawić z wbudowanymi grami, takimi jak Heads-Up, ale niestety te funkcje nie są obsługiwane w wersji dla komputerów Mac. Gdy znajomy próbuje rozpocząć grę, Houseparty informuje go, że używasz nieobsługiwanego urządzenia.

To wielka szkoda, ponieważ gry towarzyskie są jedną z głównych zalet korzystania z Houseparty. Chociaż jest to prosta platforma czatu grupowego, jeśli chcesz mieć więcej funkcji, musisz albo przełączyć się na iPhone’a, albo wypróbować jedną z innych platform znalezionych w najlepszych aplikacjach do wideokonferencji na Macu.