Jak się uczyć Swift 3

0
629

Apple Swift jest rozliczany przez giganta technologicznego jako język programowania, który „pozwala wszystkim budować niesamowite aplikacje”. Teraz to może być prawdą, ale nie spodziewaj się zanurzyć w Swift i dziś napisać następne Candy Crush. Podobnie jak w przypadku każdego języka, mówionego lub zakodowanego, nauka wymaga czasu i wysiłku.

Pomoc jest na wyciągnięcie ręki, zarówno z wolnymi, jak i komercyjnymi zasobami dostępnymi online, obejmującymi głębię języka. Niezależnie od możliwości, znajdziesz tu mnóstwo nowych umiejętności.

Przed przystąpieniem do pracy, Swift 3.0.2 jest dostępny do pobrania tutaj, a możesz go pobrać z Xcode 8.2 i rozpocząć naukę Nowy język od razu.

Powinieneś być ostrożny, aby sprawdzić, która wersja Swift i Xcode używają Twoich materiałów szkoleniowych, ponieważ mogą występować pewne odmiany. Mamy przewodnik po wszystkich funkcjach nowych dla Swift 3, więc masz pojęcie, czego się spodziewać, jeśli już używałeś starszej wersji. Następnie zacznij od źródła za pomocą specjalnej dokumentacji firmy Swift. Nie potrzebujesz konta programisty, aby uzyskać dostęp do plików lub pobrać Xcode z Mac App Store, dzięki czemu można zacząć od razu.

Dokumentacja dla programistów zawiera przykładowy kod, linki do materiałów referencyjnych oraz, Najbardziej przydatny dla każdego, kto przełącza się z innego języka, filmy z aktualizacji Swift 3.0 na konferencji Worldwide Developers 'Conference w 2016 r.

Apple iBooks

Dzięki Twojemu działaniu można szybko i wygodnie porozmawiać z nowym bezpłatnym, darmowym materiałem programowym firmy Apple dostępnym w sklepie iBooks.

Te bezpłatne materiały są zaprojektowane jako kurs całoroczny, który uczy uczestników, jak używać programu Swift do kodeksowania aplikacji. Firma Apple nadal dzieli się programem Every Can Code w tej samej części sklepu iBooks Store.

Apple powiedział, że nowy program nauczania, przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i studentów, jest dostępny dla wszystkich , Uczy uczniów „kodowania i projektowania w pełni funkcjonalnych aplikacji, zdobywania kluczowych umiejętności w zakresie rozwoju oprogramowania i technologii informacyjnych”.

Wypróbuj kurs internetowy

Udemy

Najpopularniejszy kurs Swift 3 w witrynie nauki internetowej Udemy to iOS 10 i Swift 3: od początkującego do zapłaconego poziomu profesjonalnego przez markę Price. Ma 4,5 gwiazdek z udziałem ponad 41 000 studentów, a obejmuje 264 wykładów, które trwają łącznie 71,5 godziny.

Istnieją inne kursy dotyczące Udemy, które warto sprawdzić, jeśli chcesz nauczyć się Swift, w tym Kompletny kurs dla programistów z iOS 10 – Build 21 Apps i podobny imię: Kompletny program iOS 10 Developer – tworzenie rzeczywistych aplikacji w programie Swift 3.

Lynda

Jeśli musisz zacząć pracę z Swift Tak szybko, jak to tylko możliwe, przejdź do kursu Swift 3 Essential Training: Podstawy lynda.com.

Od czasu opublikowania jest to ponad 100 000 widzów i skupia się na elementach języka, Najczęściej używasz. Oznacza to, że jest to zwięzły i trwały do ​​ponad dwóch i pół godziny.

Koszty Lynda.com wynoszą od 12,95 euro miesięcznie do 18,95 funtów miesięcznie w zależności od poziomu obsługi i Gdy zapłacisz, możesz uzyskać dostęp do wszystkich jego kursów, niezależnie od tematu, obok tej serii lekcji Swift. Jeśli nie jesteś pewien, czy pasujesz do tego rodzaju korepetycji, najpierw spróbuj bezpłatnego konta podglądu.

Tutsplus

Jeśli kursy lynda.com i Udemy są zbyt drogie , Sprawdź Tutsplus, gdzie można kupić kursy za 9 USD.

iTunes U

Zarejestrować się na kurs Swift programu University of Plymouth przez iTunes U i Associate Professor Nick Outram dowie się, jak Aby używać języka w serii praktycznych filmów, które zamiast pracować nad poszczególnymi funkcjami, z kolei wprowadzają je organicznie, gdy pojawiają się w trakcie tworzenia rzeczywistych aplikacji. Lekcje są dosyć krótkie, Rzadko prezentowane jako wykłady formalne, które pomagają zachować ich zaangażowanie. Wsparcie materiałów pisemnych jest dostarczane w formie e-booków i można pobrać kod używany w kursie z repozytorium Github powiązanego z opisem kursu w sklepie iTunes Store.

Podcasty dotyczące Swift development

Jeśli wszystkie te solowe prace są wysyłane, szalisz, zarejestruj się na podcastu programowym. IDeveloper koncentruje się wyłącznie na rozwoju iOS i OS X (teraz macOS), omawiając narzędzia i techniki oraz przedstawia porady i porady. Jeśli poważnie traktujesz zarabianie pieniędzy na swojej pracy, dotyczy to też aspektów biznesowych związanych z sprzedażą aplikacji.

Zawartość jest gadatliwa i angażująca, ale może się czasem spotykać, więc jeśli Znajdź to nad twoją głową, wisz tam i przyswoj sobie ile tylko możesz – przynajmniej zapoznamy się z warunkami i frazami używanymi w ramach programowania.

Możesz podglądać pojedyncze epizody i przeczytać streszczenie każdego z nich na stronie głównej podcastu.

Napisz pierwszą aplikację

Po opanowaniu podstaw Swift, następnym krokiem jest zdobycie praktycznych doświadczeń: nadszedł czas, aby spróbować samodzielnie napisać aplikację. Kiedy już będziesz gotowy, mamy kilka poradników, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Po pierwsze, nasz przewodnik po użyciu języka przebiega przez podstawy, a także kilka praktycznych porad na temat pisania aplikacji w nim. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje, dysponujemy oddzielnymi przewodnikami do pisania aplikacji dla iOS i dla watchOS.

Wreszcie, jeśli chcesz mieć właściwe narzędzia do pracy, mamy Maca Kupując porady specjalnie dla programistów, aby uzyskać najlepszą jakość Mac, która ma taką moc i funkcje, jakich potrzebujesz do rozwoju aplikacji.