Jak przywrócić ustawienia fabryczne Apple TV w celu odsprzedaży lub naprawy

0
1011

Nigdy nie należy zapominać, że Apple TV to urządzenie z systemem iOS.

Ten problem zawsze rośnie, kiedy Apple wprowadza nowe modele produktów.

To właśnie wtedy miliony entuzjastycznych klientów Apple sprzedają swoje stare urządzenia, aby zarobić trochę pieniędzy na zakup modelu nowej generacji.

Można się bezpiecznie założyć, że przynajmniej część modeli drugiego użytkownika, które można kupić w serwisie eBay, nadal zawiera wszystkie stare treści użytkownika, niektóre mogą nawet umożliwić Ci dostęp do całej kolekcji filmów, programów telewizyjnych, muzyki i obrazów wychodzących właściciela.

Reset nie jest restartem

Resetowanie różni się od Restart lub Force Restart w urządzeniu Apple TV.

Zresetuj to ostatnia opcja, którą powinieneś wybrać, jeśli nic innego nie działa, lub jeśli chcesz usunąć wszystkie dane z urządzenia, aby je oddać lub nawet sprzedać Apple TV.

Chociaż jest to pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić, jeśli sprzedajesz swoje pudełko, nie jest to pierwsza rzecz, którą powinieneś wypróbować, jeśli masz problemy z Apple TV.

(Przeczytaj więcej porad dotyczących rozwiązywania problemów z telewizorem Apple TV tutaj).

Istnieją inne powody, dla których warto zresetować Apple TV:

 • Być może nie udało Ci się zepsuć urządzenia, pozostawiając ci niefunkcjonalną cegłę, zamiast skrzynki usług strumieniowych.
 • Być może doszło do przerwy w przepustowości w trakcie aktualizacji oprogramowania systemowego, co mogło spowodować niepowodzenie aktualizacji.

  Dobrą rzeczą w każdej z tych sytuacji jest to, że jeśli zdecydujesz się zresetować Apple TV, konfiguracja będzie tak łatwa, jak podczas pierwszego przejścia przez proces, a wszystkie twoje treści będą nadal dostępne przez iCloud.

  Jak zresetować Apple TV

  Istnieją dwa sposoby resetowania Apple TV:

  Korzystanie z pilota

  • Jeśli nadal możesz nawigować po interfejsie Apple TV za pomocą pilota Apple, to możesz łatwo zresetować urządzenie w Ustawieniach>System>Nastawić.
  • Pojawi się nowe menu oferujące dwie możliwości i możliwość anulowania zadania.
  • Reset: Aby przywrócić Apple TV do ustawień fabrycznych i usunąć wszystkie ustawienia i informacje.
  • Resetuj i aktualizuj: Aby przywrócić Apple TV do ustawień fabrycznych, usuń wszystkie ustawienia i informacje oraz zaktualizuj do najnowszej wersji tvOS.
  • Proces może zająć trochę czasu, więc przygotuj się na czekanie.

  Używając komputera

  Jeśli Apple TV nie uruchomi się lub Twój pilot nie zostanie rozpoznany, możesz użyć komputera PC / Mac z programem iTunes do zresetowania Apple TV, ale musisz znaleźć kabel USB-C na USB-A (lub Micro

  • Odłącz swój Apple TV od zasilania
  • Następnym krokiem jest podłączenie Apple TV do komputera Mac lub PC z programem iTunes za pomocą kabla USB-C na USB-A i portu USB z tyłu urządzenia.
  • Teraz podłącz Apple TV do zasilania i uruchomi się ponownie
  • iTunes powinien uruchomić się na twoim komputerze, a twój Apple TV powinien zostać rozpoznany
  • Zostaną przedstawione dwie opcje: Odłącz Apple TV i przywróć Apple TV.
  • iTunes pobierze i zainstaluje najnowszą wersję Apple TV tvOS.

  Po zakończeniu tego procesu możesz wyjąć Apple TV, wyłączyć i ponownie podłączyć do telewizora, aby skonfigurować je jako nowe, lub przekazać / sprzedać innej osobie, która może wtedy zająć się tym urządzeniem.