Jak przesyłać zdjęcia i filmy z iPhone’a na Maca

0
12

Być może starasz się zaoszczędzić miejsce na iPhonie i przed usunięciem zdjęć z kopii zapasowych na komputerze Mac. Może chcesz zapisać swoje zdjęcia gdzieś indziej niż iPhone, edytować je za pomocą oprogramowania Mac lub skopiować na inny komputer Mac. Niezależnie od przyczyny, ten samouczek pokaże wiele sposobów przesyłania zdjęć i filmów z iPhone’a (lub iPada) na komputer Mac.

W rzeczywistości istnieje wiele sposobów synchronizowania zdjęć iPhone’a z komputerem Mac i możesz to zrobić za pomocą różnych aplikacji i usług. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która metoda jest dla Ciebie najlepsza.

W jaki sposób następujące prace samouczka zostaną określone przez włączenie iCloud Photos, więcej na ten temat poniżej.

Kopiuj zdjęcia wideo za pomocą zdjęć

Jeśli masz pod ręką kabel, jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów przesyłania zdjęć na komputer Mac jest podłączenie telefonu iPhone do portu USB w komputerze Mac.

Domyślnie aplikacja Zdjęcia na komputerze Mac (więcej informacji na temat korzystania z aplikacji Zdjęcia) jest ustawiana tak, aby otwierać się automatycznie po podłączeniu telefonu iPhone do komputera Mac. Jeśli się nie otworzy, kliknij ikonę Zdjęcia w Docku.

Może być konieczne odblokowanie telefonu iPhone po podłączeniu go do komputera Mac i potwierdzenie, że ufasz urządzeniu. Jeśli nie wyświetla automatycznie zdjęć na Twoim iPhonie, powinieneś zobaczyć telefon na liście po lewej stronie okna; wybierz swój iPhone, a obrazy powinny pojawić się w oknie.

Aplikacja Zdjęcia wyświetli wszystkie zdjęcia zapisane na rolce aparatu iPhone’a. Jeśli nie wyświetla zdjęć na iPhonie, kliknij iPhone’a na pasku bocznym.

Możesz po prostu kliknąć „Importuj wszystkie nowe zdjęcia”, aby zaimportować wszystko do zdjęć. Możesz też kliknąć poszczególne zdjęcia, aby wybrać najlepsze zdjęcia, które chcesz zaimportować i zachować: lepsza opcja, jeśli masz dostęp do ograniczonej pamięci na komputerze Mac. Możesz także nakazać Photos, aby automatycznie usuwały zdjęcia z Twojego iPhone’a po skopiowaniu ich na komputer Mac, co możesz zrobić, jeśli zabraknie miejsca w telefonie iPhone.

Oczywiście czasami możesz po prostu podłączyć iPhone’a do komputera Mac w celu naładowania baterii. Jeśli nie chcesz, aby Zdjęcia były zawsze otwierane automatycznie, możesz wyłączyć tę opcję, klikając przycisk w lewym górnym rogu zdjęcia oznaczonego „Otwórz zdjęcia dla tego urządzenia”.

(Zastanawiasz się, gdzie iPhotos znajduje się na Twoim Macu i co ma wspólnego z importowaniem zdjęć? Dawno temu aplikacja do zdjęć Mac była iPhoto i była używana w tym samym celu, co teraz Zdjęcia. Jeśli zastanawiasz się, jak przesłać zdjęcia z iPhone do Mac bez iPhoto, nie musisz się martwić! Możesz po prostu użyć zdjęć!)

Przesyłaj zdjęcia z iPhone’a do Maca za pomocą aplikacji Image Capture

Jest jeszcze jedna aplikacja, za pomocą której można importować zdjęcia na komputer Mac. Aplikacja Image Capture została pierwotnie zaprojektowana do importowania zdjęć ze skanerów i innych urządzeń w czasach, zanim wszyscy mieliśmy iPhony. Aplikacja jest teraz dość zbędna, ponieważ mamy aplikację Photos na naszych komputerach Mac.

Jednak funkcja przechwytywania obrazów może być przydatna dla bardziej doświadczonych fotografów, którzy mogą preferować korzystanie z innych aplikacji fotograficznych lub chcą organizować swoje zdjęcia w folderach, które są oddzielone od głównej biblioteki Zdjęcia.

Używamy Image Capture do przenoszenia zrzutów ekranu i zdjęć, których nie zamierzamy trzymać na naszych komputerach Mac (głównie w celu zilustrowania takich funkcji!). Jeśli po prostu musisz wysłać obraz do komputera Mac, ale nie zamierzasz go zachować lub wyświetlić w albumie, może to być rozwiązanie dla Ciebie.

Podłącz iPhone’a i uruchom Image Capture. Zobaczysz listę swoich zdjęć wraz z dużą ilością informacji technicznych, takich jak rozmiary plików i ustawienia przysłony, które będą przydatne dla bardziej doświadczonych fotografów. Możesz użyć polecenia Importuj wszystko lub po prostu wybrać pojedyncze zdjęcia, które chcesz zaimportować.

Istnieje również opcja usuwania zdjęć z aplikacji Image Capture, jeśli chcesz. Domyślnie program Image Capture zaimportuje Twoje zdjęcia do folderu Pictures na komputerze Mac (który jest oddzielny od aplikacji Photos), ale umożliwia także określenie innych folderów. Jest to przydatna opcja, jeśli chcesz zachować kilka różnych projektów fotograficznych przechowywanych w ich indywidualnych folderach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak utworzyć plik PDF na iPhonie

Kopiuj zdjęcia z iPhone’a na Mac za pomocą iCloud Photos

Jeśli nie możesz przeszkadzać w podłączaniu kabli USB i ręcznym importowaniu zdjęć, możesz po prostu usiąść i pozwolić iCloudowi Appleu wykonać całą pracę.

Jeśli zarejestrujesz się w bibliotece zdjęć iCloud, wszystkie Twoje zdjęcia zostaną zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach Apple, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć zdjęcia zrobione na iPhonie na komputerze Mac bez robienia niczego (chociaż musisz mieć dostęp do sieć Wi-Fi przed synchronizacją zdjęć w ten sposób).

Będziesz także musiał zapisać się do planu przechowywania iCloud, aby korzystać z iCloud Photo Library – dostaniesz 5 GB za darmo, ale są szanse, że masz ponad 5 GB zdjęć, więc będziesz patrzeć na 79 pensów miesięcznie za 50 GB lub 2,49 GBP miesięcznie za 200 GB jest również 2 TB za 6,99 GBP miesięcznie.

Biblioteka zdjęć iCloud przechowuje wszystkie Twoje zdjęcia w chmurze, a wszystkie zdjęcia możesz zobaczyć na wszystkich urządzeniach Apple. Jeśli masz mało miejsca na swoim iPhonie i Macu, możesz wybrać ustawienie, które oznacza, że ​​podczas gdy zdjęcia w pełnej rozdzielczości są przechowywane w chmurze, na urządzeniu pojawiają się mniejsze wersje. Wersje wysokiej rozdzielczości można pobrać w dowolnym momencie.

Aby dać Ci wyobrażenie o tym, ile miejsca możesz zaoszczędzić, mamy około 228 GB zdjęć w iCloud. Na naszym iPhonie zajmują 7,5 GB, a na naszym Macu 24 GB.

Aby skonfigurować iCloud Photo Library na iPhonie, musisz najpierw zalogować się do iCloud. Przejdź do Ustawienia na ekranie głównym iPhone’a, stuknij swoje imię u góry strony i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Stąd możesz stuknąć w iCloud, a następnie Zdjęcia i włączyć Zdjęcia iCloud. Tutaj możesz również wybrać opcję Optymalizacja pamięci iPhone (która, jak właśnie wyjaśniliśmy, powstrzyma iPhone’a przed zapełnieniem wszystkich zdjęć, które robisz – co jest kluczowe, jeśli próbujesz zrobić więcej miejsca na iPhone!) Możesz również uzyskać dostęp do tego strona z Ustawienia> Zdjęcia Aparat fotograficzny.

Ten samouczek pokazuje, jak korzystać z iCloud Photos.

Aby skonfigurować zdjęcia iCloud na komputerze Mac, przejdź do głównego panelu iCloud w Preferencjach systemowych lub otwórz okno Preferencje w samej aplikacji Zdjęcia (Zdjęcia> Preferencje). Najlepiej skorzystać z drugiej opcji, ponieważ Zdjęcia oferują jedną ważną dodatkową opcję, którą musimy sprawdzić.

Kiedy aktywujesz iCloud Photos z poziomu Photos, zobaczysz dwie nowe opcje, które się pojawią. Jeśli masz dużo wolnego miejsca na dysku twardym na swoim Macintoshu, możesz wybrać Pobierz Originals To This Mac, a to pobierze oryginalne zdjęcia i filmy o wysokiej rozdzielczości, które są przechowywane w iCloud. Jeśli wybierzesz Optimize Mac Storage, komputer Mac spróbuje zaoszczędzić miejsce, pobierając kopie zdjęć i filmów w niższej rozdzielczości (chociaż oryginały o wysokiej rozdzielczości będą nadal przechowywane w iCloud).

Dostępna jest także wersja oprogramowania iCloud na komputery PC, dzięki czemu możesz przesyłać zdjęcia z iPhone’a na komputer, jeśli zajdzie taka potrzeba (możesz pobrać wersję Windows iCloud tutaj). Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że przesłanie całej kolekcji zdjęć i filmów do iCloud za pośrednictwem Wi-Fi może zabrać Really. Długie. Czas.

Uwaga: jeśli myślisz, że to dobry sposób na wykonanie kopii zapasowej zdjęć, uważaj! Podczas gdy Twoje zdjęcia są przechowywane w chmurze, nie są one tworzone w tradycyjny sposób. A gdybyś usunął zdjęcie z komputera Mac lub iPhone’a, myśląc, że możesz zwolnić miejsce, faktycznie usuniesz je z iCloud! Więc nie rób tego!

Pobierz zdjęcia z iPhone’a na Maca za pomocą Photo Stream

Jeśli nie podoba Ci się pomysł płacenia pieniędzy za korzystanie z iCloud Photos, możesz użyć My Photo Stream do automatycznego przesyłania zdjęć i wysyłania ich do wszystkich urządzeń, które są zarejestrowane na koncie iCloud przy każdym połączeniu z Wi-Fi.

Główną różnicą między My Photo Stream a iCloud Photos są ograniczenia My Photo Stream – dzięki funkcji My Photo Stream zdjęcia będą wyświetlane tylko na innych urządzeniach przez 30 dni, a limit to 1000 zdjęć.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak usunąć konto Instagram

Jednak tak długo, jak pamiętasz, aby przejść do zdjęć na komputerze Mac, możesz łatwo pobrać je do tej aplikacji, aby nie znikały później w tym miesiącu. Pokażemy ci, jak to zrobić poniżej.

Aby skonfigurować My Photo Stream na telefonie iPhone, przejdź do Ustawienia> Zdjęcia i użyj slajdu, aby włączyć Przesyłanie do My Photo Stream.

Aby skonfigurować My Photo Stream na komputerze Mac, otwórz Zdjęcia i kliknij Zdjęcia> Preferencje> iCloud. Następnie wybierz My Photo Stream i włącz go.

Teraz, jeśli otworzysz Zdjęcia na swoim Macu, zobaczysz swoje ostatnie 30-dniowe zdjęcia. Jeśli chcesz zapisać dowolny plik na komputerze Mac, kliknij prawym przyciskiem myszy (lub kliknij kontrolkę) na zdjęciu i wybierz polecenie Zapisz.

W przeciwieństwie do iCloud Photos, po skopiowaniu zdjęcia na komputer Mac możesz usunąć zdjęcie z iPhone’a – masz teraz kopię na komputerze Mac.

Ten samouczek pokazuje, jak korzystać z strumienia zdjęć iCloud.

Przesyłaj zdjęcia z iPhone’a do MacBooka za pomocą wiadomości e-mail lub wiadomości

jeśli czujesz się naprawdę kiepsko i importujesz jedno zdjęcie, możesz wysłać wiadomość e-mail lub wysłać wiadomość do siebie (lub swojego przyjaciela), a następnie otworzyć wiadomość e-mail (lub wiadomości) na komputerze Mac i skopiować załącznik w dowolnym miejscu chcieć tego. To może być najlepsza opcja, jeśli chcesz wysłać zdjęcie dziecka, powiedzmy, do dziadków w tym samym czasie, gdy importujesz je do komputera Mac.

Idź do Zdjęcia na swoim iPhonie lub iPadzie i znajdź zdjęcie, które chcesz. Kliknij ikonę udostępniania (strzałka wychodząca z pola w lewym dolnym rogu), a następnie stuknij ikonę Wiadomość lub Poczta. Spowoduje to wyświetlenie zdjęcia w wiadomości e-mail lub wiadomości dla Ciebie.

Kiedyś istniał limit, który oznaczał, że w ten sposób możesz wysyłać maksymalnie pięć obrazów lub filmów, jeśli korzystasz z Wiadomości, ale teraz Apple zapakuje obrazy w link iCloud, z którego odbiorca może je pobrać. Będą dostępne do pobrania przez miesiąc.

Następnie możesz otworzyć wiadomość e-mail lub wiadomość na komputerze Mac i skopiować je (może być konieczne aktywowanie wiadomości na komputerze Mac, aby można było tam odbierać i wysyłać wiadomości tekstowe).

Jak zdjęcia AirDrop z iPhone’a na Maca

Możesz także użyć AirDrop do przesyłania zdjęć na komputer Mac. Proces jest podobny do opisanego na poprzednim slajdzie.

Będziesz potrzebował AirDrop, aby włączyć go na swoim iPhonie. Zwykle jest włączone domyślnie, ale aby to sprawdzić, otwórz Panel sterowania (przesuń palcem od prawego górnego rogu telefonu z serii X lub przesuń palcem od dołu na starszy telefon). Naciskaj na blok ikon, który pokazuje WiFi, dane mobilne i status Bluetooth, a zobaczysz AirDrop – stuknij to i możesz wybrać Tylko kontakty lub Wszyscy.

Aby AirDrop działał na Twoim komputerze Mac, musisz mieć włączony Bluetooth. Musisz także upewnić się, że komputer Mac nie udostępnia połączenia Ethernet przez WiFi (co jest dość częstym zjawiskiem w biurach, gdzie WiFi nie odpowiada liczbie urządzeń, które próbują się nim podzielić – przeczytaj o tym, jak udostępniać internet podłączenie komputera Mac do iPhone’a za pośrednictwem WiFi.) W takim przypadku przejdź do Preferencje systemowe> Udostępnianie i usuń zaznaczenie Udostępnianie Internetu. Komputer Mac będzie musiał połączyć się z tą samą siecią Wi-Fi, co Twój iPhone.

Teraz znajdź obraz, który chcesz udostępnić, kliknij ikonę Udostępnij, a na następnym ekranie zobaczysz Stuknij, aby udostępnić z AirDrop jako opcję, tuż nad wiadomością.

Powinna pojawić się ikona reprezentująca komputer Mac. Jeśli nie, sprawdź, czy masz Bluetooth i WiFi, i otwórz okno Findera na swoim Macu, co może zachęcić go do odbierania obrazów. Oto więcej porad dotyczących działania AirDrop.

Aby udostępnić swoje zdjęcie z telefonu iPhone na komputer Mac, kliknij obraz reprezentujący komputer Mac na telefonie iPhone, a to powinno rozpocząć proces udostępniania obrazu na komputerze Mac.

Obraz wyląduje w folderze Pobrane pliki, do którego możesz uzyskać dostęp z Docku.

Pamiętaj, aby wyłączyć AirDrop, jeśli ustawisz opcję Wszyscy.

Oto jak używać AirDrop do przesyłania plików z iPhone’a na Maca (i odwrotnie).