Jak przesyłać strumieniowo gry Xbox na iPhone’a i iPada

0
1

Urządzenia z Androidem są w stanie przesyłać strumieniowo gry Xbox na ich żądanie za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego w chmurze Microsoft xCloud. Usługa xCloud nie jest teraz dostępna na iOS, ale są opcje, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo gry Xbox na iPhone’a lub iPada.

Dzięki usłudze Microsoft xCloud Game Pass Ultimate subskrybenci mogą przesyłać strumieniowo ponad 100 gier na swoje urządzenie mobilne. Gry są zwykle przesyłane na urządzenie z chmury. Jednak w przypadku urządzeń Apple przesyłanie strumieniowe z chmury nie jest dostępne, ponieważ Apple nie zezwala na udostępnianie gier poza iOS App Store.

Niemniej jednak użytkownicy iOS mogą używać swojego iPhone’a lub iPada jako urządzenia do odtwarzania gier Xbox. Oficjalna aplikacja Xbox umożliwia przesyłanie strumieniowe z własnej konsoli na urządzenie mobilne. Pulpit nawigacyjny konsoli Xbox One może pojawić się na urządzeniu mobilnym jako strumień wideo.

Dzięki tej funkcji ekran iPhone’a lub iPada może być używany jako wyświetlacz, a polecenia sterujące można wprowadzać za pomocą gamepada Bluetooth.

Ta forma przesyłania strumieniowego ma pewne wady – oznacza to, że dostępne są tylko gry, które są już zainstalowane na konsoli. Ponadto, ponieważ Xbox One jest zajęty przesyłaniem strumieniowym, nie może być używany przez innych członków rodziny do własnych sesji gier. Jeśli przesyłanie strumieniowe odbywa się za pośrednictwem xCloud, konsola może być używana do innych zadań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zrobić świąteczny film na iPhone'a

Zaletą jest to, że podczas strumieniowego przesyłania gier Xbox w sieci domowej telewizor jest co najmniej bezpłatny do oglądania przez innych.

Aplikacja Xbox ostatecznie naśladuje aplikację Sony PS4 Remote Play, za pomocą której gry PS4 były bezprzewodowo przesyłane strumieniowo na inne urządzenia od lat. Nowa aplikacja Xbox na iOS powinna być wkrótce dostępna, obecnie trwa beta-test.

Więcej o strumieniowaniu gier Xbox na iPhone’a tutaj.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Macwelt. Tłumaczenie Karen Haslam.