Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Jak przenosić kontakty z BlackBerry na iPhone

Jak przenosić kontakty z BlackBerry na iPhone

0
2478

Pokazujemy, jak przenosić kontakty z BlackBerry do telefonu iPhone w kilku scenariuszach; Z nowego urządzenia BlackBerry 10 do nowego telefonu iPhone 6 lub nowszego, lub ze starszego telefonu BlackBerry na dowolny telefon iPhone. Proces ten jest bardziej związany niż myślisz, ale nasze porady działają także na iOS 8, 9 i 10 oraz starsze wersje systemu iOS.

Wielu z nas korzysta z iPhone’a jako naszego osobistego telefonu, a czasami są one oparte Z BlackBerry przez naszych pracodawców. Aby używać tylko jednej słuchawki, musisz skonfigurować pocztę roboczą w telefonie iPhone. I musisz przenieść kontakty biznesowe z BlackBerry do osobistego iPhone’a – tutaj pokażemy Ci, jak.

Zobacz też: Jak przenieść się ze starego iPhone’a do nowego iPhone’a | Jak przesyłać muzykę z jednego telefonu iPhone do innego Jak przekazać kontakty, muzykę i zdjęcia z telefonu Windows Phone do telefonu iPhone Jak przenieść się z Androida na iPhone’a

Przekazywanie kontaktów z BlackBerry na iPhone: Google Apps i Google Sync

Jak już powiedzieliśmy w naszym artykule na temat przenoszenia kontaktów z Androida na iPhone, Są na koncie Google, z którego można korzystać z dowolnego urządzenia. Z BlackBerry niestety nie można już używać następującej metody, chyba że płacisz za Google Apps dla Firm. Jest oczywiste, że to mało prawdopodobne, że z tego powodu jest to mało prawdopodobne, ale jeśli firma korzysta z Google Apps, powinny działać następujące czynności:

  1. W BlackBerry przejdź na m.google.com/sync. Pobierz aplikację Google Sync po wyświetleniu odpowiedniego komunikatu.
  2. Uruchom aplikację i wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło konta Google – jeśli masz konto Gmail, to jest to login. Jeśli nie masz konta Google (zdziwimy się), ustawienie bezpłatnego konta jest bezpłatne. Wystarczy otworzyć konto Gmail – nie musisz go używać na e-mail.
  3. Teraz wybierz „Synchronizuj teraz”. Kontakty zostaną skopiowane na Twoje konto Gmail.
  4. Przejdź do telefonu iPhone. Wybierz Ustawienia; Poczta, kontakty, kalendarze. Teraz kliknij przycisk Dodaj konto i wybierz Microsoft Exchange – musisz podać to konto e-mail jako konto Exchange, aby w pełni synchronizować kontakty. Wprowadź swój adres Gmail, gdzie zażąda e-maila, a następnie ponownie zażądać nazwy użytkownika. Wprowadź hasło Gmaila. Naciśnij Dalej.
  5. Teraz przewiń do pola „Serwer” i wpisz m.google.com. Ustaw „Synchronizuj” na Tak w obu „Kontaktach” i „Kalendarze”.

Dane kontaktowe są teraz dostępne w telefonie iPhone (a także na koncie Gmaila, jeśli chcesz z niego korzystać Twój komputer)

Zobacz też: Jak przenosić kontakty z iPhone’a na iPhone

Przekazywanie kontaktów z BlackBerry na iPhone: użyj komputera Mac lub PC

Pokażemy Ci, jak przesłać kontakty z starszym BlackBerry na iOS, jeśli synchronizujesz iPhone z komputerem Macintosh. W tym celu można używać aplikacji BlackBerry Desktop. Możesz pobrać BlackBerry Desktop for Mac tutaj. Następnie połącz swoje urządzenie BlackBerry z komputerem Mac i uruchom oprogramowanie BlackBerry Desktop. Jest też wersja oprogramowania BlackBerry dla komputerów stacjonarnych. Proces działa w dokładnie taki sam sposób.

W pulpicie BlackBerry przejdź do urządzenia, kopii zapasowej, a następnie zrób kopie zapasowe BlackBerry. Spowoduje to zapisanie kontaktów na komputerze Mac (lub komputerze).

Teraz połącz iPhone z komputerem Mac i uruchom iTunes. Przewiń w dół i wybierz „Informacje”, a następnie zaznacz pole wyboru „Synchronizuj kontakty”. Następnym razem, gdy zsynchronizujesz swój iPhone na komputerze Mac, Twoje kontakty zsynchronizują się z iPhone – i to już koniec!

Oczywiście, nie możesz regularnie synchronizować telefonu iPhone z komputerem Mac lub komputerem. A BlackBerry może być skonfigurowany w taki sposób, że nie można go wykonać z komputerem domowym. Na szczęście jest inny sposób … Odwiedź nasz iPhone punkt świetlny, aby uzyskać więcej porad dla iPhone’a.

Przekazy kontaktów z telefonu BlackBerry 10 na nowy telefon iPhone

Nie jesteśmy subskrybentem Google Apps dla Firm, nie możemy uzyskać powyższej metody, aby działać na naszym BlackBerry Z10 lub Paszport BlackBerry. A BlackBerry 10 telefonów nie są dostarczane z oprogramowaniem BlackBerry Desktop. Zamiast tego pakiet BlackBerry Link, który nie oferuje takiej samej funkcji.

Jedynym dobrym sposobem na znalezienie kontaktów z BlackBerry Z10 było użycie InTouch – darmowej aplikacji, którą można pobrać z BlackBerry World , Prześlij swoje kontakty, a następnie zainstaluj na innych urządzeniach. InTouch obsługuje iOS i Android, a także starsze telefony Nokia Bada. Możesz też zainstalować wersję beta aplikacji w swojej przeglądarce. Brzmi dobrze, prawda? Cóż, jest. I to działa dla wszystkich BlackBerries, a także innych telefonów.

Pomyśl o tym jako Dropbox do kontaktów. Jeśli ktoś wie o lepszym sposobie przenoszenia kontaktów z telefonów BlackBerry 10, chciałbym je usłyszeć! Daj mi znać w poniższych komentarzach lub @mattjegan.

  1. Pobierz i zainstaluj aplikację. Zaakceptuj warunki.
  2. Utwórz konto. Zarejestruj się, a następnie podaj swoje imię, adres e-mail, numer telefonu komórkowego, a także nazwę użytkownika i hasło. Następnie kliknij przycisk Zarejestruj ponownie.
  3. Aplikacja pobierze teraz kontakty z BlackBerry. No cóż, to wszystko.Zainstaluj program InTouch na innym urządzeniu lub uzyskaj dostęp do swojego konta z poziomu przeglądarki komputerów stacjonarnych i możesz używać wszystkich danych kontaktowych. Zaktualizuj konto z dowolnego miejsca i synchronizuje się ze wszystkimi urządzeniami.