Jak przenieść dane (zdjęcia, kontakty, aplikacje) z iPhone na iPhone

0
9259

Po przeczytaniu tego samouczka Twój nowy iPhone będzie wyglądał dokładnie tak samo jak stary iPhone: z tą samą tapetą; Aplikacje zamówione w ten sam sposób i przechowywane w tych samych folderach; Zdjęcia zostaną przerzucone i wyświetlone w aplikacji Zdjęcia; Twój e-mail zostanie automatycznie skonfigurowany; Stare wiadomości tekstowe pojawią się w aplikacji Wiadomości; Wszystkie kontakty będą dostępne; i tak dalej. Jedyna różnica polega na tym, jak Twój nowy telefon wygląda i jak szybki on jest!

Dzięki iOS i iCloud można to zrobić łatwo i prawie wszędzie (o ile masz dostęp do Wi-Fi). W tym artykule pokazano, jak skonfigurować nowy telefon iPhone z kopii zapasowej poprzedniego telefonu i jak przegrać kluczowe dane, jeśli przywrócenie kopii zapasowej nie jest możliwe.

Jeśli poruszasz się z Androida, może to być przydatne: jak przenieść się z Androida na iPhone.

Jak przenieść wszystkie aplikacje i dane z iPhone’a na nowy iPhone

Masz nowy iPhone i chcesz przenieść wszystkie swoje dane ze starego iPhone’a. To dość proste, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Krok 1: Utworzenie kopii zapasowej starego iPhone’a

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić – utworzenie kopii zapasowej starego iPhone’a. Możesz tworzyć kopie zapasowe przy pomocy iCloud lub przy pomocy aplikacji iTunes na komputerze Mac (lub innym komputerze). Wolimy używać iCloud, ponieważ oznacza to, że możemy uzyskać dostęp do niego wszędzie i nie potrzebujemy mieć naszego Maca, ale przy użyciu programu iTunes będzie szybciej, więc jeśli chodzi o szybkość, zalecamy utworzenie kopii zapasowej za pomocą programu iTunes.

Jak wykonać kopie zapasowe starego iPhone’a przy użyciu programu iTunes:

  1. Podłącz iPhone do komputera Mac lub PC
  2. Otwórz program iTunes
  3. Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie iPhone
  4. Stuknij w ikonę iCloud. Nazwa / zdjęcie u góry, a następnie stuknij ikonę iCloud> iCloud Backup.
  5. Sprawdź listę aplikacji za pomocą programu iCloud, aby upewnić się, że wszystkie aplikacje z potrzebnymi danymi będą tworzone w archiwum
  6. Teraz stuknij Utwórz kopię zapasową teraz. (Lub starsze wersje systemu iOS, przejdź do sekcji Ustawienia> iCloud> Kopie zapasowe i stuknij pozycję „Kopia zapasowa teraz”).
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak przesyłać zdjęcia i filmy z iPhone'a na Maca

Właściciele Apple Watch uważajcie: przełączanie iPhone’ów wymaga zresetowania Apple Watch . Aplikacje i ustawienia zostaną przywrócone do aplikacji Watch w telefonie przed zresetowaniem zegarka – nie martw się o przechowywanie, ponieważ kopie zapasowe mają tylko około 100-200 kilobitów.

UWAGA:  jeśli Masz dane zdrowotne, musisz utworzyć kopię zapasową swojego iPhone’a przy pomocy iCloud lub skorzystać z zaszyfrowanej kopii zapasowej programu iTunes, ponieważ ze względów prawnych firma Apple nie może przechowywać osobistych danych dotyczących zdrowia w niezabezpieczonych kopiach zapasowych.

Oznacza to, że jeśli zdecydujesz nie szyfrować kopii zapasowej w iTunes / używać iCloud, twoja kopia zapasowa przywróci aplikacje Apple Watch, ale nie przeniesie danych ćwiczeń / zdrowia.

Krok 2: Włącz nowy iPhone

Po włączeniu nowego iPhone po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować urządzenie.

Krok 3: Odtwarzanie z iCloud / iTunes Backup

Po zalogowaniu się do nowego iPhone’a przy użyciu identyfikatora Apple ID zostanie wyświetlony monit Czy chcesz skonfigurować telefon jako nowy iPhone, czy też chcesz przywrócić istniejącą kopię zapasową za pośrednictwem iTunes lub iCloud.

Z tej opcji wybierz Kopie zapasowe z iCloud lub Kopia zapasowa z iTunes i Wybierz ostatnią kopię zapasową ze starego iPhone’a.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Krok 4: Poczekaj, aż dane zostaną przywrócone

Po wybraniu kopii zapasowej do przywrócenia danych i preferencji ze starego iPhone’a dane zostaną przeniesione. Czas potrzebny na to może się różnić w zależności od rozmiaru kopii zapasowej (iTunes i iCloud) oraz szybkości połączenia Wi-Fi (iCloud).

Po zakończeniu powinieneś uzyskać dostęp do wszystkich zdjęć, kontaktów, wiadomości i innych danych ze starego iPhone’a.

Jak przesyłać dane do nowego iPhone’a jeśli już był skonfigurowany jako nowy.

Na szczęście istnieje możliwość przeniesienia niektórych danych, nawet jeśli masz skonfigurowany nowy iPhone bez użycia kopii zapasowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak robić zdjęcia 360 stopni, filmy na iPhonie i iPadzie

Poniższa metoda działa przy pomocy iCloud i powinna przenosić wszystkie zdjęcia, kontakty, notatki, kalendarze i hasła Safari ze starego iPhone’a do nowego.

Krok 1: Włącz iCloud na starym iPhone

W starym iPhone’a otwórz aplikację Ustawienia i zaloguj się za pomocą swojego konta Apple ID / iCloud (podłączenia z Wi-Fi wymagane).

Po zalogowaniu się kliknij swoje informacje o identyfikatorze Apple ID na górze strony, a następnie kliknij pozycję iCloud. Włącz wszystko, co chcesz przerzucić na nowy iPhone (Zdjęcia, Kontakty, Mail.). Pozostaw iPhone’a podłączonego do sieci Wi-Fi, a dane powinny rozpocząć synchronizację z iCloud, chociaż nie ma paska postępu, aby zobaczyć, ile zostało zsynchronizowane.

Krok 2: Włącz iCloud na nowym iPhonie i zsynchronizuj dane

Po zsynchronizowaniu starego iPhone’a z iCloud nadszedł czas, aby przenieść wszystkie dane do nowego iPhone. Podobnie jak w przypadku starego iPhone, przejdź do ustawień i upewnij się, że jesteś zalogowany na tym samym koncie Apple ID / iCloud, co stary iPhone, a następnie otwórz ustawienia programu iCloud i włącz wszystko, co chcesz pobrać.

Po kilku minutach należy znaleźć stare dane wyświetlane w odpowiednich aplikacjach, na przykład Zdjęcia i Kontakty.

Krok 3: Pobieranie zakupionych aplikacji

Jeśli chcesz uzyskać dostęp i pobrać zakupione aplikacje, możesz udać się do App Store, stuknij kartę Aktualizacje, a następnie stuknij pozycję „Zakupione”. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich pobranych aplikacji, płatnych i bezpłatnych, dostępnych do pobrania na Twój iPhone.

Warto zauważyć, że jeśli chcesz uzyskać dostęp do starych preferencji (logowania Wi-Fi , Ustawienia itp.), Dane aplikacji innych firm (informacje o grach), dane o zdrowiu / ćwiczeniach lub wiadomości tekstowe, musisz usunąć nowy iPhone i skonfigurować go ponownie, tym razem wybierając kopie zapasowe poprzedniego iPhone’a na Przywrócić z.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191