Home Jak? (FAQ) Software Jak? (FAQ) Jak przenieść pasek adresu z powrotem na górę w Safari

Jak przenieść pasek adresu z powrotem na górę w Safari

0
853

Spośród wszystkich zmian w iOS 15 jedną z najbardziej zauważalnych i potencjalnie frustrujących są zmiany w Safari, a w szczególności przeniesienie paska adresu. Jeśli jesteś zagubiony i zdezorientowany zmianą, pokażemy Ci, jak przywrócić ją na szczyt.

W iOS 15 Safari na iPhonie wygląda jak zupełnie nowa przeglądarka dzięki wielu nowym funkcjom, w tym zakładkom grupowym i przewijaniu między stronami, ale jedną z najbardziej kontrowersyjnych jest migracja paska adresu z góry na dół strony.

Podczas prac nad iOS 15 testerzy narzekali na zmianę – do tego stopnia, że ​​dokonano korekt. Na przykład podczas beta testów pasek adresu czasami unosił się nad treścią, a czasami był częścią okna – Apple wycofał tę drugą opcję po szczególnie negatywnych opiniach. Firma podjęła również decyzję o umożliwieniu przywrócenia przeglądarki do dawnej wersji dla tych użytkowników, którzy są naprawdę zdezorientowani nową konfiguracją.

Jak odzyskać stare Safari?

Całkowicie zaskoczony nowym układem Apple dla Safari? Możesz przywrócić rzeczy do stanu, w jakim były. Oto co robić:

  1. Otwórz ustawienia.
  2. Przewiń do sekcji Safari i dotknij tego.
  3. Na stronie ustawień Safari znajdź obszar Tabs. Domyślnie w iOS 15 włączone jest ustawienie „Pasek kart”, co oznacza, że ​​pasek adresu będzie znajdować się na dole okna.
  4. Stuknij opcję „Pojedyncza karta”, aby przenieść pasek adresu z powrotem na górę okna przeglądarki.
  5. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i wrócić do wyglądu Safari przed iOS 15, możesz wyłączyć suwak „Zezwalaj na kolorowanie stron internetowych”, wtedy wygląd kart nie będzie już dostosowywał się do zawartości strony samo.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć iOS 15

Dlaczego powinieneś dać mu szansę…

Zalecamy jednak danie szansy nowej funkcji. Główne problemy z nowym układem podczas testów beta zostały rozwiązane – pasek nie odbija się już wokół okna jak na przykład nadpobudliwy konik polny.

Uważamy, że obsługa jedną ręką jest znacznie wygodniejsza, jeśli pasek adresu znajduje się na dole, ponieważ można go dotknąć kciukiem na ekranie o dowolnym rozmiarze.

Apple nie tylko odnowiło interfejs Safari, ale także trochę zrewidowało kod w tle. W rezultacie nawet starsze smartfony, takie jak iPhone SE pierwszej generacji, odkryją, że przeglądarka działa nieco szybciej na iOS 15 w porównaniu z iOS 14, jak dowiedzieliśmy się w naszym porównaniu prędkości. Przeczytaj: Czy iOS 15 spowolni Twój iPhone?

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Macwelt. Tłumaczenie Karen Haslam.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij