Jak prawidłowo naładować iPhone’a

0
82

iPhony są niezwykłymi urządzeniami, ale tracą swój blask, gdy bateria się wysuszy. Dlatego ważne jest, aby dbać o komórkę w środku i upewnić się, że zawsze ładujesz ją prawidłowo.

W tym artykule wyjaśnimy, jakie kroki należy podjąć, jeśli chcesz, aby Twój iPhone działał do późnych godzin każdego dnia i robisz to przez tyle lat, ile to możliwe.

Nie zostawiaj go na noc?

Odkąd pojawiły się smartfony, najpowszechniejszym sposobem na ich ładowanie było podłączenie ich, gdy kładziesz się spać, a następnie odłączanie ich rano z pełnym naładowaniem, aby przetrwać dzień.

Miało to wiele sensu, gdy baterie długo się ładowały, ponieważ osiem godzin w łóżku dawało zarówno użytkownikowi, jak i urządzeniu czas na powrót do zdrowia po wysiłku z poprzedniego dnia.

Ale teraz, ponieważ czas potrzebny na naładowanie baterii znacznie się zmniejszył, czas zastanowić się, jak doładować zbiornik.

iPhony używają baterii litowo-jonowych, ponieważ stany Apple „ładują się szybciej, dłużej i mają większą gęstość mocy, co zapewnia dłuższy czas pracy baterii w lżejszym opakowaniu”. Są to wszystkie dobre cechy, ale jedną z rzeczy, której Li-On naprawdę nie lubi, jest redukcja do 0 procent, a następnie powrót do 100 procent każdego dnia.

Firma Apple zaleca, podobnie jak wiele innych, próbę utrzymania baterii iPhone’a w cenie od 40 do 80 procent. Uzupełnienie do 100 procent nie jest optymalne, chociaż niekoniecznie spowoduje uszkodzenie baterii, ale pozwalając, by regularnie spadało do 0 procent, może przedwcześnie doprowadzić do upadku baterii. Jest wyjątek, ponieważ uważa się, że dobrym sposobem na wykonanie pełnego naładowania 0-100 procent, raz na miesiąc, jest utrzymanie dobrej kondycji baterii.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć Apple Music na Amazon Echo

Jednak we wszystkich innych przypadkach najlepszą praktyką jest okresowe uzupełnianie baterii w ciągu dnia, tak aby pozostało w tym słodkim miejscu. Mamy nadzieję, że powinno to utrzymać komórkę w zdrowiu tak długo, jak to możliwe. Aby było to łatwiejsze do osiągnięcia, zalecamy stosowanie dodatkowej ładowarki w pracy lub w samochodzie, aby można było uruchomić telefon iPhone, gdy bateria zaczyna blaknąć.

Czy mogę użyć dowolnej ładowarki ?.

Jeśli to możliwe, należy użyć ładowarki dołączonej do urządzenia. Jeśli masz iPada, to ładowarka, która do niego przyszła jest również kompatybilna i może w rzeczywistości doprowadzić Twój iPhone do pełnego zbiornika szybciej niż jego ładowarka.

Istnieje wiele ofert firm trzecich w samym sklepie Apple, a producenci tacy jak Belkin (Wielka Brytania lub USA) i Juice oferują renomowane wybory.

Unikaj tanich podróbek, ponieważ w niektórych przypadkach znane są one z uszkadzania urządzeń. Zobacz nasze tanie ładowarki do iPhona? funkcja, aby uzyskać więcej szczegółów.

Czy szybkie ładowanie powoduje jakiekolwiek uszkodzenie?

Nie. Tak długo, jak twój iPhone ma funkcję szybkiego ładowania (dotyczy to również iPhone’a 8 i późniejszego), bateria i iOS współpracują ze sobą, aby się nie przegrzały ani nie zaszkodziły.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać ciągłość na nieobsługiwanym komputerze Mac

Jeśli masz gruby futerał ochronny na iPhonie, dobrym pomysłem może być jego wyjęcie przy użyciu szybkiej ładowarki, tak aby ciepło łatwo się rozpraszało i nie powodowało ostrzeżeń oprogramowania o spowolnieniu przepływu energii.

Co jeśli przechowuję mój iPhone przez chwilę?

Jeśli zauważysz, że podróżujesz bez urządzenia lub nie chcesz go używać przez wiele tygodni lub miesięcy, przed wyłączeniem go należy zadbać o około 50 procent.

To ochroni komórkę przed śmiercią, pozostawiając ją bezczynną. Bateria nadal będzie się ładować z powolną, ale stałą prędkością, więc po sześciu miesiącach będzie wymagać ponownego naładowania do 50%.

Aby uzyskać więcej sposobów na uzyskanie najlepszej wydajności energetycznej z iPhone’a, zapoznaj się z artykułem Jak poprawić żywotność baterii iPhone’a lub jeśli martwisz się, że w komórce występują problemy, przeczytaj artykuł Jak sprawdzić stan naładowania baterii iPhone’a.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here