Jak powiedzieć, jaki masz model iPhone’a

0
201

Nawet doświadczeni użytkownicy mogą mieć trudności z odróżnieniem niektórych iPhone’ów od siebie. Apple aktualizuje iPhone’a co roku, ale nie zawsze zmienia wygląd, co może bardzo utrudnić identyfikację posiadanego modelu.

Być może zastanawiasz się, jaki masz iPhone, ponieważ tylko niektóre modele mogą obsługiwać najnowszą wersję iOS. Lub możesz potrzebować wiedzieć, ponieważ planujesz sprzedaż. Być może masz problem ze swoim iPhonem i musisz wiedzieć, jaki to model, aby firma Apple lub osoba zajmująca się naprawami mogła zaproponować naprawę.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować odróżnić różne iPhone’y, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Jak stwierdzić, który iPhone masz

Najłatwiejszym sposobem identyfikacji iPhone’a było sprawdzenie numeru modelu „A” z tyłu, aw tym artykule wymieniliśmy numery A dla każdego iPhone’a. Ale Apple nie drukuje już liczb A, więc dla tych, którzy mają najnowsze modele lub dla których liczba jest zbyt mała, aby ją odczytać, istnieją inne metody: możesz sprawdzić w Ustawieniach lub spojrzeć na kształt telefonu i funkcje zewnętrzne i zrobić identyfikacja za pomocą poniższych opisów i zdjęć.

Jeśli masz problemy z identyfikacją jednego z innych urządzeń Apple, mamy również wskazówki, jak znaleźć iPada, a który masz..

Poszukaj w nazwie i numerze modelu ustawień

Najprostszą metodą w tych dniach jest sprawdzenie w Ustawieniach.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Ogólne> Informacje.
 2. W górnej części wpisów zobaczysz nazwę modelu, z iPhone XS lub czymkolwiek obok.
 3. Ta strona pokazuje również pojemność urządzenia, która jest wymieniona nieco poniżej.

Niektóre starsze iPhone’y nie wyświetlają tutaj nazwy modelu iPhone’a. Na przykład ten iPhone 6s pokazuje zamiast tego kombinację liter i cyfr; jest to numer modelu i można go użyć do identyfikacji iPhone’a.

Zobaczysz również numer modelu poniżej nazwy modelu na nowszych iPhone’ach. Domyślnie Ustawienia pokazują numer M (znany również jako SKU – a jeśli masz model zastępczy, prawdopodobnie zacznie się od N), ale możesz go dotknąć, aby wyświetlić zamiast tego numer A, którego można również użyć aby zidentyfikować posiadany model iPhone’a.

Sam numer M / numer N / SKU jest jednak bardzo przydatny, ponieważ zapewnia dokładniejszą identyfikację niż numer A, a nawet nazwa modelu (określa pojemność, a nawet kolor). Istnieje ogromna liczba możliwych liczb M – znacznie więcej niż możemy tutaj wymienić. Sprawdź pełną listę iPhone Wiki.

Ustawienia, jak widzimy, są niezwykle pomocne, jeśli chodzi o identyfikację iPhone’a. Ma jednak niewielką wadę polegającą na wymaganiu, aby urządzenie było funkcjonalne i dostępne dla ciebie; jeśli próbujesz zidentyfikować zablokowane urządzenie lub urządzenie, którego nie można odblokować, nie będzie to zbyt przydatne i lepiej przejdź do tabeli identyfikacji wizualnej w następnej sekcji.

Spójrz z tyłu na liczbę A.

Starsze iPhone’y będą miały wydrukowany numer identyfikacyjny z tyłu. Jest to niewielka liczba, która zaczyna się na literę A i jest oznaczona jako „Model”. Będzie to coś w rodzaju „A1203” lub „A1634”.

Kiedy mówimy „mała liczba”, naprawdę mamy na myśli małą i może być trudno odczytać liczbę gołym okiem. Lupa pomoże, jeśli ją masz!

Jednak iPhone 8 i nowsze nie mają tego numeru wydrukowanego z tyłu. Jeśli nie możesz tu nic znaleźć, przynajmniej wiesz, że twój iPhone to iPhone 8 lub nowszy.

Dla uproszczenia nazywamy to numerem A, w przeciwieństwie do numeru M znajdującego się w omówionych powyżej Ustawieniach oraz znacznie dłuższego numeru identyfikacyjnego IMEI, który jest unikalny dla twojego indywidualnego telefonu.

Gdy uzyskasz numer A, sprawdź go na tej liście, aby zobaczyć, który model masz. (Należy pamiętać, że dla niektórych iPhone’ów istnieje wiele numerów A. Odnoszą się one do wersji dla różnych terytoriów, standardów sieciowych itp. A nawet najnowsze iPhone’y mają numery A – po prostu nie są łatwe do znalezienia).

 • A1203: Oryginalny iPhone
 • A1241: iPhone 3G
 • A1303: iPhone 3GS
 • A1332, A1349: iPhone 4
 • A1387: iPhone 4S
 • A1428, A1429: iPhone 5
 • A1456, A1507, A1526, A1529 lub A1532: iPhone 5c
 • A1453, A1457, A1528, A1530 lub A1533: iPhone 5s
 • A1549, A1586 lub A1589: iPhone 6
 • A1522, A1524 lub A1593: iPhone 6 Plus
 • A1633 lub A1688: iPhone 6s
 • A1634 lub A1687: iPhone 6s Plus
 • A1723, A1662 lub A1724: iPhone SE
 • A1660, A1778 lub A1779: iPhone 7
 • A1661, A1784 lub A1785: iPhone 7 Plus
 • A1863, A1905 lub A1906: iPhone 8
 • A1864, A1897 lub A1898: iPhone 8 Plus
 • A1865, A1901 lub A1902: iPhone X
 • A1984, A2105, A2106 lub A2108: iPhone XR
 • A1920, A2097, A2098 lub A2100: iPhone XS
 • A1921, A2101, A2102 lub A2104: iPhone XS Max
 • A2111, A2223 lub A2221: iPhone 11
 • A2160, A2217 lub A2215: iPhone 11 Pro
 • A2161, A2220 lub A2218: iPhone 11 Pro Max

Jak odróżnić iPhony od wzroku

Jeśli z jakiegokolwiek powodu powyższa metoda nie działa, nie martw się. Nadal możesz powiedzieć, jaki masz iPhone, sprawdzając jego wersję, funkcje zewnętrzne i tak dalej. Po prostu porównaj to z tym przewodnikiem, który obejmuje wszystkie modele iPhone’a.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Zamów iPhone 13 w przedsprzedaży: to najszybszy sposób

Oryginalny iPhone

Oryginalny iPhone z 2007 roku jest łatwy do zidentyfikowania. Ma szary / srebrny tył z dużym czarnym paskiem na dole. To wygląda tak:

iPhone 3G i iPhone 3GS

Jeśli twój iPhone ma zakrzywiony plastikowy tył, ale bez czarnego paska z oryginalnego iPhone’a, masz iPhone 3G lub 3GS. Oto jak wyglądają:

Jednym ze sposobów odróżnienia tych dwóch kolorów jest kolor – jeśli jest biały, masz 3GS.

Oba modele były sprzedawane w czarnym wykończeniu, więc jeśli masz jeden z nich, sprawdź połysk detali z tyłu. W 3GS logo Apple i nadruk poniżej mają to samo błyszczące srebro; w sieci 3G nadruk jest mniej błyszczący niż logo.

Uważaj, aby nie pomylić tych dwóch modeli z nowszym iPhone’em 5c (który wygląda nieco podobnie – patrz poniżej, aby porównać).

iPhone 4 i iPhone 4s

IPhone 4 i iPhone 4s mają szklany przód i szklany tył i są dostępne w kolorze czarnym lub białym. Oto jak wyglądają:

Niestety trudno odróżnić iPhone’a 4 od iPhone’a 4s. Jedną z możliwości jest poszukiwanie kieszeni SIM po prawej stronie – jeśli nie możesz znaleźć otworu, patrzysz (w wersji CDMA) iPhone’a 4, który był dostępny zarówno z zasobnikiem SIM, jak i bez niego. IPhone 4s zawsze ma tacę SIM.

Możesz także sprawdzić pojemność pamięci, co może być wskazówką. 4 został sprzedany w pojemnościach 8, 16 i 32 GB; 4s był dostępny we wszystkich, ale także dodano model 64 GB. Zaznacz Ustawienia> Ogólne> Informacje, a jeśli pojemność jest większa niż 32 GB, masz iPhone’a 4s. (Oczywiście nie będzie to pełne 64 GB, ponieważ część reklamowanej pojemności jest zajmowana przez oprogramowanie układowe itp.)

iPhone 5

IPhone 5 wygląda podobnie jak iPhone 4 i 4s, ale ma wyższy 4-calowy wyświetlacz (mierzony po przekątnej, od rogu do rogu). Oznacza to, że może zmieścić pięć rzędów ikon aplikacji (plus szósty, rząd stacji dokującej, na dole), podczas gdy iPhone 4s i wcześniejsze mogą zmieścić tylko cztery rzędy (plus stacja dokująca). Oto jak to wygląda:

iphone 5s

IPhone 5s wygląda w dużej mierze identycznie jak iPhone 5, ale podarunkiem jest skaner linii papilarnych Touch ID.

Jeśli spojrzysz na przycisk Początek, zauważysz, że nie ma już na nim kwadratu – to tylko zwykły okrąg. W modelach z białym frontem widać błyszczący metalowy pierścień wokół krawędzi; czarny jest całkowicie czarny.

Kolory są również różne, a złoto, srebro i kosmiczna szarość zastępują czerń i biel.

iphone 5c

Ten jest łatwy do wykrycia. IPhone 5c jest dostępny w wielu jasnych plastikowych kolorach i ma zakrzywiony plastikowy tył.

Jest również wyższy i bardziej kwadratowy niż inne modele plastikowe (takie jak iPhone 3G i 3GS), więc łatwo go zidentyfikować.

iPhone 6 i iPhone 6s

Słuchawki 6 generacji zostały całkowicie przeprojektowane, a zaokrąglone krawędzie zastąpiły bardziej kwadratowy wygląd poprzednich telefonów. Ekrany są również większe niż wcześniejsze modele: mierzą 4,7 cala po przekątnej. Modele Plus mają oczywiście jeszcze większe ekrany.

Oto jak wyglądają iPhone 6 i iPhone 6s. To jest iPhone 6s – można powiedzieć, ponieważ był w kolorze różowym, a także srebrnym, złotym i Space Grey oferowanym przez iPhone’a 6.

Zakładając, że nie masz wystarczającego szczęścia, aby patrzeć na różowy (technicznie Rose Gold) model, który jest martwą gratką, poszukaj litery S z tyłu, pod słowem iPhone. (Jest to widoczne na powyższym obrazku.) To oznacza, że ​​jest to iPhone 6s, oczywiście.

iPhone 6 Plus i iPhone 6s Plus

IPhone 6 Plus i iPhone 6s Plus wyglądają jak iPhone 6, ale są znacznie większe, z wyświetlaczami 5,5 cala (mierzone po przekątnej). Mają miejsce na sześć rzędów ikon na ekranie głównym oraz rząd doków.

Ponownie, tylko 6s Plus jest w kolorze różowego złota, a model S jest oznaczony literą S z tyłu, pod słowem iPhone.

iPhone SE

IPhone SE używa tego samego schematu kolorów co linia produktów iPhone 6, ale ma takie same elementy konstrukcyjne jak iPhone 5s. Najlepszym sposobem na identyfikację między 5s a SE jest włączenie iPhone’a lub poszukiwanie znaczka SE z tyłu.

Należy również zauważyć, że SE jest w kolorze różowego złota, podczas gdy 5s tylko w kolorze srebrnym, kosmicznej szarości i złotym.

iPhone 7

IPhone 7 ma ekran o przekątnej 4,7 cala, szklany przód i aluminiowy tył. Jest podobny do 6 i 6, ale jest cieńszy, a tył ciała stracił poziome linie na górze i na dole. Nie ma gniazda słuchawkowego na dole: jest tylko jeden port Lightning na środku dolnej krawędzi, z kratkami głośników po obu stronach.

Jest dostępny w sześciu kolorach i jest pierwszym iPhone’em w kolorze czerwonym.

Sprawdź wpis dla iPhone’a 8 poniżej, ponieważ jest on bardzo podobny; główna różnica polega na tym, że 7 ma tył z aluminium, podczas gdy 8 ma tył ze szkła.

iPhone 7 Plus

IPhone 7 Plus jest zaskakująco podobny do iPhone’a 7 – główną różnicą jest większy wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala. Podobnie jak 7, ma szklany przód i metalowy tył, z którego lekko wystaje aparat. Jest również dostępny w sześciu różnych kolorach, w tym czerwonym (nie pokazano poniżej). I nie ma portu słuchawkowego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak odblokować iPhone'a, iPada lub Maca, gdy jego właściciel zmarł?

W rzeczywistości prawdziwą gratką jest poziomy tylny aparat z dwoma obiektywami: oto jak to wygląda:

Ponownie sprawdź wpis bardzo podobnego iPhone’a 8 Plus poniżej. 7 Plus ma aluminiowy tył, a 8 Plus ma szkło.

iPhone 8

IPhone 8 jest bardzo podobny do iPhone’a 7: ma również ekran o przekątnej 4,7 cala i brak gniazda słuchawkowego. Główną różnicą w stosunku do 7 jest to, że ten model ma szklany tył zamiast aluminium; jeśli z tyłu nie ma wygrawerowanej liczby A, może to być również podarunek, ponieważ w tym momencie Apple wycofało to.

Nadal nie jestem pewien? 8 jest w opcji pamięci 64 GB lub 256 GB, podczas gdy 7 ma pojemność 32 GB, 128 GB lub 256 GB; sprawdź Ustawienia> Ogólne> Pamięć iPhone’a i sprawdź, czy możesz w ten sposób wyeliminować jedną z opcji. I wreszcie, podczas gdy 7 było w kolorze czarnym, złotym, różowym, srebrnym, czerwonym i śmiesznie błyszczącym Jet Black, 8 jest dostępne tylko w kolorze srebrnym, Space Grey, nowym różowawym złocie (patrz poniżej) i czerwonym.

iPhone 8 Plus

Ten jest bardzo podobny do iPhone’a 7 Plus: 8 Plus ma wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala i lekko wysunięty z tyłu aparat z dwoma obiektywami. I nie ma portu słuchawkowego.

Ale tył jest szklany zamiast aluminium, z tyłu nie ma wygrawerowanej liczby A (nasz model w Wielkiej Brytanii mówi tylko „iPhone / Zaprojektowany przez Apple w Kalifornii / Montowany w Chinach”), opcje przechowywania to 64 GB i 256 GB (jako w przeciwieństwie do 32 GB, 128 GB i 256 GB w 7 Plus), a opcje kolorów to srebrny, Space Grey, czerwony i nowy różowozłoty. Nie ma tu błyszczącej czerni.

iPhone X

IPhone X nie ma przycisku Home z przodu, a ekran schodzi prawie do dolnej części obudowy. Ma „wycięcie” wyjęte z górnej części ekranu i ma ustawione dwie kamery z tyłu pionowo. Spójrz:

IPhone X był dostępny tylko w dwóch opcjach kolorystycznych – srebrnej i kosmicznej szarości – ale nie jest już w sprzedaży. Sprawdź również iPhone’a XS poniżej, który wygląda praktycznie tak samo i może powodować problemy z identyfikacją.

iPhone XR

IPhone XR jest w chwili pisania jedynego iPhone’a, który ma ekran o przekątnej 6,1 cala (mierzony po przekątnej), więc jeśli masz pod ręką centymetr, śmiejesz się. Bardziej pomocne są jednak trzy fakty, że nie ma przycisku Home, ma wycięcie i jest wyposażony w obiektyw z pojedynczą kamerą z tyłu.

Występuje w kolorze czarnym, białym, niebieskim, żółtym, koralowym (rodzaj pomarańczowej brzoskwini) i czerwonym.

iPhone XS

Trudne, ponieważ iPhone XS wygląda identycznie jak iPhone X. Jakie są możliwe prezenty? Teraz jest w nowym kolorze – złotym – i oferuje nową pojemność 512 GB w górnej części, jeśli w jakiś sposób możesz to ustalić bez dostępu do aplikacji Ustawienia (to jest właśnie tam, gdzie powinieneś zmierzać).

Inne fizyczne ulepszenia z X są w zasadzie niemożliwe do sprawdzenia przez konsumenta. Szklany tył został wzmocniony, aby był mniej podatny na pękanie, a wodoodporność została podwyższona z IP67 do IP68, ale w żadnym przypadku nie należy testować zniszczenia, aby zidentyfikować telefon.

iPhone XS Max

XS Max, podobnie jak XR, można rozpoznać po rozmiarze ekranu, który wynosi 6,5 cala. Należy pamiętać, że należy to mierzyć między teoretycznymi narożnikami, w których krawędzie ekranu zbiegałyby się, gdyby narożniki nie były zaokrąglone, jeśli ma to sens. W każdym razie to duży, stary ekran – o tym ci mówimy.

Podobnie jak inne telefony z serii X, nie ma przycisku Home, a jego ekran ma wycięcie u góry. Występuje w kolorze srebrnym, złotym i gwiezdnej szarości.

iPhone 11

Trzy nowe modele zostały wydane jesienią 2019 r. Najtańszym z nich jest iPhone 11.

11 wygląda tak samo jak iPhone XR sprzed roku, z jedną łatwą do zauważenia różnicą: ma dwie kamery z tyłu, ustawione w konfiguracji pionowej w kwadratowym bloku. Żaden inny iPhone nie ma takiej konfiguracji tylnego aparatu, więc powinno być łatwe do wykrycia.

IPhone 11 jest dostępny w kolorze białym, czarnym, zielonym, żółtym, fioletowym i czerwonym i ma ekran o przekątnej 6,1 cala bez przycisku Home.

iPhone 11 Pro

Wystawny 11 Pro ma z tyłu trzy aparaty – w chwili pisania tego dotyczy to tylko 11 Pro i 11 Pro Max (przynajmniej w zakresie Apple).

Możesz odróżnić 11 Pro i 11 Pro Max od siebie, ponieważ Max jest większy. 11 Pro ma ekran o przekątnej 5,8 cala (mierzony po przekątnej, od rogu do rogu) i ma wymiary 144 mm x 71,4 mm.

iPhone 11 Pro Max

Wreszcie dochodzimy do 11 Pro Max. Ma także trzy obiektywy z tyłu, ale ma ekran o przekątnej 6,5 cala i mierzy 158 mm x 77,8 mm.

Aby uzyskać więcej porad na temat różnych telefonów sprzedawanych przez Apple, zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupu iPhone’a. A jeśli chcesz skorzystać z okazji przy następnym telefonie, sprawdź naszą ofertę najlepszych ofert na iPhone’a.