Jak potajemnie czytać wiadomości WhatsApp na iPhonie

0
374

WhatsApp jest jedną z największych platform do komunikacji błyskawicznej na świecie i, podobnie jak wszystkie główne usługi, stwierdził, że nie można uszczęśliwić wszystkich. Chociaż niektóre funkcje, takie jak połączenia wideo, są mile widziane przez użytkowników, nie zawsze tak było w przypadku każdej aktualizacji – na przykład potwierdzenia odczytu.

Jakiś czas temu WhatsApp wprowadził potwierdzenia odczytu, aby poinformować nadawcę, gdy odbiorca wyświetli jego wiadomość. Podczas gdy niektórzy użytkownicy zareagowali pozytywnie, innym nie podobał się ten pomysł. Zakładamy, że są to ludzie, którzy lubią czytać wiadomości, a nie odpowiadać na nie.

Ale co możesz zrobić, jeśli chcesz zerknąć na nieprzeczytaną wiadomość WhatsApp i nie powiadomić nadawcy, że ją widziałeś? Tam, gdzie jest wola, jest sposób.

Jak zerknąć na wiadomości WhatsApp bez ich otwierania

Jak więc zerknąć na wiadomości WhatsApp bez ich otwierania i bez oznaczania wiadomości odbiorcy jako „przeczytane”? Będziemy używać funkcji podglądu, która została wprowadzona jako część 3D Touch (najpierw włączona na iPhone 6s) i kontynuowana jako część Haptic Touch na iPhone XR i później.

Zakładając, że masz iPhone’a 6s lub nowszego, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Upewnij się, że WhatsApp jest aktualny. WhatsApp wprowadził funkcje 3D Touch w 2015 roku, więc powinieneś być w porządku – wszystko, co będzie lepsze niż WhatsApp 2.12.11, zrobi.
  2. Zamiast stukania w rozmowę, będziemy mocno naciskać (na urządzeniu 3D Touch) lub długo naciskać (dla Haptic Touch). Naciśnij i przytrzymaj rozmowę, stosując nieco więcej siły, jeśli nic się nie stanie. Wkrótce pojawi się okno „zerknięcia”, które pozwala szybko zerknąć na rozmowę bez wywoływania potwierdzenia odczytu. Przestań naciskać i rozkoszuj się wiadomością.
  3. Stuknij okno podglądu, aby „otworzyć” je na pełnym ekranie lub stuknij poza oknem, aby je zamknąć. Ta czynność nie spowoduje oznaczenia wiadomości jako „przeczytanej” na telefonie odbiorcy, co da dodatkowy czas na odpowiedź bez presji osoby, która wie, że wiadomość została przeczytana.

Warto zauważyć, że WhatsApp pozwala również oznaczyć rozmowę jako nieprzeczytaną po jej otwarciu, ale nie wpływa to na status potwierdzenia odczytu – jeśli ją otworzysz, nadawca będzie wiedział.

Odpowiednie porady zawiera artykuł Jak skonfigurować WhatsApp Web na iPhonie.