Jak poprawić żywotność baterii zegarka Apple Watch

0
139

Nasz pierwszy dzień z zegarkiem Apple pierwszej generacji był rozczarowujący pod względem baterii. Do 18.15 w naszym iPhonie skończyła się bateria, a zaledwie pół godziny później zegarek Apple zrezygnował z ducha. Być może wykorzystanie tego dnia było trochę nadmierne – sprawdzaliśmy aplikacje i bawiliśmy się ustawieniami – ale to nie tak, jakbyśmy biegli maraton.

To złe doświadczenie podzielało wielu nowych właścicieli Apple Watch. Apple powiedział, że urządzenie będzie oferować „cały dzień pracy na baterii”, który określa jako „90 kontroli czasu, 90 powiadomień, 45 minut korzystania z aplikacji i 30 minut treningu z odtwarzaniem muzyki z Apple Watch przez Bluetooth, w trakcie 18 godzin ”. Pierwszego dnia udało nam się zaledwie 11 godzin.

Z biegiem czasu coraz lepiej radziliśmy sobie z używaniem zegarka, a sprzęt też był lepszy; Seria 3 była dobra na solidne dwa dni typowego użytkowania, gdy jest zupełnie nowa, a Serie 4 i 5 nie są daleko w tyle – pod warunkiem, że nie za bardzo hamujesz funkcji komórkowej. Ale nawet właściciele tych nowszych modeli z pewnością będą zainteresowani sposobami dalszego zwiększenia wydajności.

Mając to na uwadze, przedstawiamy nasze najlepsze wskazówki dotyczące oszczędzania baterii w Apple Watch. Aby uzyskać podobne porady dla swojego smartfona, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, aby uzyskać lepszą żywotność baterii iPhone’a.

Jak długo powinna trwać bateria Apple Watch?

Apple twierdzi, że w ogólnym użyciu zegarek Apple Watch będzie trwał około 18 godzin między ładowaniami. Ta liczba została ustalona na podstawie testów, w których zegarek Apple Watch został sparowany z iPhonem i używany do różnych typowych zastosowań: 90 kontroli czasu, 90 powiadomień, 45 minut korzystania z aplikacji i 30-minutowego treningu z odtwarzaniem muzyki z Apple Watch przez Bluetooth.

Nasze doświadczenie sugeruje, że może to być właściwe w przypadku oryginalnego modelu, pod warunkiem, że nie przesadzisz z aplikacjami i powiadomieniami, ale (mimo że Apple nadal korzysta z 18-godzinnej liczby) modele Serii 2 i Serii 3 były w stanie dużo więcej. W testach seria 2 zarządzała 54 godzinami (w tym dwie noce i dość lekkie typowe użytkowanie), natomiast seria 3 trwała 39 godzin (w tym jedną noc). Serie 4 i 5 powinny trwać od 24 do 36 godzin, chociaż będzie się to różnić w zależności od nawyków użytkowania.

Bez względu na typowe użycie, możesz spodziewać się, że będziesz musiał ładować zegarek Apple Watch co najmniej co drugą noc, a każdej nocy, jeśli używasz modelu pierwszej generacji lub serii 1 lub jeśli często korzystasz z funkcji komórkowej.

Jeśli Twoje urządzenie radzi sobie znacznie gorzej niż powyższe dane (i jest nowe – wydajność baterii będzie się pogarszać w miarę starzenia się), warto zastanowić się, dlaczego tak się dzieje, i spróbować poprawić sytuację.

Statystyki baterii

Łatwo jest zobaczyć proste statystyki baterii twojego zegarka. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania; u góry po lewej stronie zobaczysz pozostałą moc baterii jako procent. (Pamiętaj, że możesz dotknąć tego, aby powiększyć go do pełnego ekranu, i dodać suwak, który aktywuje oszczędzanie baterii w trybie rezerwy mocy).

Więcej informacji na temat zużycia baterii można znaleźć w aplikacji Apple Watch na iPhonie. Upewnij się, że jesteś na karcie Mój zegarek (w lewym dolnym rogu znajduje się ikona), a następnie przejdź do Ogólne, przewiń w dół i dotknij Użycie.

Tutaj (poniżej listy aplikacji i zajmowanej przestrzeni dyskowej) możesz zobaczyć, ile godzin użytkowania zegarek był używany od ostatniego naładowania – jeśli uważasz, że liczba ta wygląda na wyższą niż powinna, szanse są coś zużywa żywotność baterii, gdy tak naprawdę nie używasz zegarka – i całkowity czas czuwania od tego czasu.

Łączność komórkowa

Następnie ostrzeżenie: jeśli masz zegarek Apple Watch Series 3 lub nowszy z włączoną funkcją komórkową, na wydajność baterii twojego urządzenia będzie miał duży wpływ stopień wykorzystania funkcji komórkowej.

Pewnego razu, podczas testów recenzji, trzymaliśmy Serię 3 z dala od swojego iPhone’a na poranek, a po pięciu godzinach spadła o 32 punkty procentowe (55% do 23%); jako kontrola, Seria 2 spadła tylko o 19% (z 38% do 19%) w tym samym okresie.

Innymi słowy, pierwszym miejscem, w którym można sprawdzić, czy Twój zegarek Apple obniża wydajność baterii, są własne nawyki komórkowe, które możesz potrzebować ograniczyć.

Najlepsze twarze dla żywotności baterii

Wybierz najbardziej minimalną tarczę zegarka, jaką możesz – im więcej czerni i mniej animowanych elementów graficznych, tym mniej będzie ona energochłonna. Trzymamy się z daleka od ładnych motyli, postaci z kreskówek i kalejdoskopu, zamiast tego wybijając fioletową tarczę zegara X-Large – ale najmniej szczegółowa i kolorowa „prosta” tarcza zegara byłaby prawdopodobnie najbardziej wydajną baterią.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić problemy „Urządzenia HomeKit nie łączą się”

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak to osiągnąć, zapoznaj się z naszym samouczkiem Jak zmienić tarcze zegarka na zegarku Apple Watch.

Wyłącz podnoszenie nadgarstka

Czy często unosisz rękę? Być może pijesz dużo herbaty lub gdy mówisz, machasz rękami wokół gestykulując. Jeśli to brzmi jak ty, rozsądne może być wyłączenie ekranu budzenia na podniesieniu nadgarstka, funkcji, która pokazuje czas i alarmy, gdy wyczuje ruch.

Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie. Na karcie Mój zegarek stuknij Ogólne> Ekran budzenia, a następnie stuknij suwak u góry. To drastyczna decyzja: okaże się, że niektóre pomiary aktywności nie będą dostępne, a zegarek może nie blokować się lub odblokowywać automatycznie. Więc baw się trochę i upewnij się, że jest to najlepsza opcja dla Ciebie.

Alternatywnie możesz wyłączyć tę funkcję na samym Apple Watch. Stuknij ikonę Ustawienia> Ogólne> Ekran budzenia, a następnie suwak obok Ekran budzenia na Podbiciu nadgarstka.

Teraz, jeśli chcesz aktywować ekran zegarka, musisz go dotknąć.

Zawsze włączony wyświetlacz

Jeśli masz zegarek Apple Watch Series 5, powinieneś dokładnie przemyśleć, czy chcesz korzystać z zawsze włączonego wyświetlacza urządzenia.

Osobiście bylibyśmy skłonni to zachować. Częściowo dlatego, że Apple wykonało świetną robotę, tworząc uproszczone wersje tarcz zegarków, które zużywają mniej energii, a częściowo dlatego, że zawsze włączony wyświetlacz jest głównym ulepszeniem dodanym dla tej generacji i szkoda byłoby kupić drogie nowe produkt i nie używaj jego najfajniejszej funkcji.

Jednak powrót do trybu „przebij, aby obudzić” lub „dotknij, aby obudzić” powinien nieco wydłużyć żywotność baterii, dlatego warto o tym pamiętać, jeśli jesteś zdesperowany. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień w zegarku i dotknij Wyświetlacz i jasność> Zawsze włączone.

Funkcje ułatwień dostępu

Możesz użyć niektórych funkcji ułatwień dostępu, aby poprawić żywotność baterii zegarka Apple Watch.

W aplikacji Apple Watch przejdź do Ogólne> Dostępność> Ogranicz ruch i włącz Ogranicz ruch. Ograniczy to animację i automatyczną zmianę rozmiaru interfejsu użytkownika Apple Watch na ekranie głównym podczas otwierania i zamykania aplikacji.

Tryb cichy

Innym sposobem na zachowanie odrobiny energii jest zatrzymanie sygnału dźwiękowego zegarka Apple Watch po otrzymaniu powiadomienia.

Przejdź do aplikacji Apple Watch w telefonie, wybierz Dźwięki i dotykowe i dotknij Tryb cichy, aby przejść poniżej Głośność alarmu. Alarmy i timery nie zostaną wyciszone, zwróć uwagę, pod warunkiem, że zegarek znajduje się w ładowarce w tym czasie.

Cyfrowy dotyk i żywotność baterii

Innym sposobem uniknięcia nadmiernej liczby powiadomień dotykowych jest nie dać się złapać w interakcję Digital Touch z innym użytkownikiem zegarka.

Stukaliśmy i wysyłaliśmy rysunki i bicie serca jak szalone, i zarówno my, jak i odbiorca zauważyliśmy, że żywotność baterii wydaje się cierpieć.

Wyłącz powiadomienia

Podobnie jak w przypadku iPhone’a, nie zapisuj się do każdego powiadomienia, jeśli chcesz oszczędzać baterię.

Aby otrzymywać powiadomienia o zegarku Apple Watch i powiadamiać Cię o nich, urządzenie musi być w niemal stałej komunikacji z telefonem – firma zużywająca dużo energii. Bądź więc wybredny w kwestii tego, o czym tak naprawdę musisz zostać powiadomiony.

Użyj aplikacji Apple Watch w telefonie, aby wyłączyć niepotrzebne powiadomienia. Przejdź do Powiadomień i przejrzyj każdą z wymienionych aplikacji, które mogą wysyłać powiadomienia do zegarka i dostosowywać ustawienia lub po prostu je wyłączać. Przyjrzymy się temu bardziej szczegółowo w Jak zatrzymać powiadomienia Apple Watch.

Powiadomienia pocztowe

Ze wszystkich aplikacji jest taki, na który należy zwrócić szczególną uwagę: Mail. Pozostawienie ich własnym urządzeniom zabije baterię, ponieważ zegarek będzie ciągle pingować iPhone’a, aby sprawdzić, czy masz jakieś e-maile.

Jedną z opcji jest dostrojenie powiadomień, aby otrzymywać powiadomienia tylko wtedy, gdy jeden z Twoich VIP-ów (skonfigurowanych w Mail) wyśle ​​Ci e-maila. W aplikacji Watch na iPhonie wybierz Powiadomienia> Poczta, a następnie stuknij Niestandardowe i ustaw opcję Pokaż alerty. Upewnij się, że wszystko jest wyłączone, oprócz VIPów na dole.

Jednak w celu uzyskania najlepszej żywotności baterii zalecamy całkowite wyłączenie alertów Mail.

Wyłącz powiadomienia związane z aktywnością

Możesz także wyłączyć niektóre lub wszystkie powiadomienia dla aplikacji Activity.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać Zaloguj się za pomocą Apple

Na przykład możesz wyłączyć Przypomnienia o stójce, aby zegarek nie przypominał Ci co godzinę o wstaniu, chociaż nie możemy sobie wyobrazić, że jest to szczególnie energochłonne. Istnieją również alerty dotyczące realizacji celu (własnego i znajomych), specjalne wyzwania i spersonalizowane wskazówki trenerskie, które można wyłączyć.

Tryb oszczędzania energii treningu

Chociaż nie możesz wyłączyć monitorowania aktywności jako takiej (tylko powiadomienia), możesz włączyć tryb oszczędzania energii w aplikacji Trening, który sprawia, że ​​Apple Watch oszczędza baterię, wyłączając czujnik tętna podczas chodzenia i biegania.

Jeśli to zrobisz, obliczenia spalania kalorii nie będą jednak dokładne.

Aby włączyć tryb oszczędzania energii, przejdź do aplikacji Zegarek, przewiń w dół do Treningu i dotknij przełącznika w trybie oszczędzania energii.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji

Jeśli podejrzewasz, że aplikacja zużywa zbyt dużo energii, możesz ją wymusić. Jednak wymuszone zamknięcie aplikacji nie jest tak oczywiste, jak na iPhonie.

Aby zamknąć aplikację zegarka, otwórz aplikację, przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz komunikat o wyłączeniu, a następnie zwolnij przycisk boczny, a następnie naciśnij i przytrzymaj pokrętło Digital Crown, aż powrócisz do ekranu głównego.

Wyłącz trasy map

Po zaplanowaniu trasy w Mapach upewnij się, że zatrzymasz wskazówki po zakończeniu planowania trasy.

Aby to zrobić, naciśnij mocno aplikację Mapy i dotknij krzyżyka Koniec.

Jak usunąć aplikacje z Apple Watch

Kolejną wskazówką jest pozbycie się niepotrzebnych aplikacji na zegarku Apple Watch.

Apple twierdzi, że w momencie premiery Apple Watch było dostępnych 3500 aplikacji, a teraz jest ich znacznie więcej; ale z pewnością nie zalecamy instalowania ich wszystkich. Wynika to z faktu, że każda aplikacja będzie przenosić informacje między iPhonem a Apple Watch. Bądź wybredny.

Możesz jednak usuwać tylko aplikacje innych firm. Jeśli chcesz usunąć aplikacje z Apple Watch, przejdź do aplikacji Watch na iPhonie, przewiń w dół do aplikacji, którą chcesz usunąć, i wyłącz Pokaż aplikację na Apple Watch, aby wyłączyć.

Uzyskaj więcej mocy

A co z tymi desperackimi czasami, kiedy naprawdę musisz wycisnąć ostatnią moc z baterii?

Istnieją różne poprawki w ostatniej chwili, aby nieco przedłużyć baterię w zegarku.

Jak włączyć tryb przeglądania w skali szarości

Jeśli naprawdę chcesz rozproszyć energię baterii, otwórz aplikację Watch na iPhonie i wybierz Ogólne> Dostępność. Włącz skalę szarości i usuń z życia dowolny kolor (i pewną ilość rozładowania baterii).

Tryb Nie przeszkadzać i tryb samolotowy

Włącz opcję Nie przeszkadzać, aby zapobiec rozświetlaniu się powiadomień, stukaniu nadgarstka lub emitowaniu sygnału dźwiękowego w powiadomieniach. Najprostszym sposobem włączenia funkcji Nie przeszkadzać jest przesunięcie tarczy zegara w górę, aby otworzyć Centrum sterowania, a następnie dotknięcie ikony półksiężyca.

Możesz także aktywować tryb samolotowy z Centrum sterowania – to oczywiście mała ikona samolotu. Ten tryb oznacza, że ​​wszelka komunikacja między zegarkiem a iPhonem zostanie zablokowana.

Apple Watch i Bluetooth

Jeśli chodzi o oszczędzanie energii, możesz chcieć wyłączyć Bluetooth. Ale zastanów się dokładnie nad tym krokiem.

Do komunikacji między Apple Watch i iPhone’em wymagany jest Bluetooth, a bez niego zegarek nie będzie oferował wiele funkcji. Na przykład nie będziesz w stanie załadować najnowszych wiadomości e-mail i nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień SMS ani połączeń.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej przekonującego, Apple faktycznie stwierdza, że ​​aby zmaksymalizować żywotność baterii zegarka, należy włączyć Bluetooth w iPhonie, ponieważ umożliwia on „bardziej wydajną komunikację”.

Włącz tryb rezerwy mocy

Ostatnim portem, do którego należy zadzwonić, jest włączenie trybu rezerwy mocy.

Aby to zrobić, przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania, i dotknij wartości procentowej baterii w lewym górnym rogu. Teraz przesuń palcem po suwaku Rezerwa mocy.

Od tego momentu zegarek będzie działał tylko jako zegar. Jeśli chcesz wrócić do normalnego korzystania z zegarka Apple Watch, przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz logo Apple.

Zegarek Apple Watch umożliwia także przejście do trybu rezerwy mocy, gdy zbliża się koniec rozładowania baterii; Apple twierdzi, że powinieneś zyskać kilka dni dodatkowego użytkowania, przechodząc do tego trybu.

Jak zresetować Apple Watch

Wykonałeś wszystkie powyższe czynności i jesteś przekonany, że coś jest nie tak z twoim zegarkiem? Niektórzy sugerują, że twardy restart spowoduje naprawę.

Aby ponownie uruchomić zegarek, przytrzymaj Digital Crown i boczny przycisk, aż ekran zgaśnie.