Jak poprawić żywotność baterii Maca, naprawić usterki, wymienić lub serwisować

0
68
 • > Jak dowiedzieć się, ile pozostało baterii
 • > Jak dowiedzieć się, co zużywa baterię
 • > Jak oszczędzać baterię
 • > Jak skalibrować baterię
 • > Wyklucz wszelkie błędy lub błędy
 • > Zresetuj kontroler menedżera systemu (SMC)
 • > Jak sprawdzić, czy bateria Maca wymaga wymiany
 • > Co Apple mówi o żywotności baterii MacBooka
 • > Kiedy wymienić baterię MacBooka
 • > Czy należy samodzielnie naprawić lub wymienić baterię MacBooka?

Jeśli bateria Mac szybko się wyczerpuje, lub po prostu nie trwa tak długo, jak dawniej, mamy kilka wskazówek, których należy przestrzegać. Dowiedz się, co zrobić, jeśli bateria komputera Mac jest słaba, sposoby oszczędzania baterii komputera Mac iw razie potrzeby wymiany baterii komputera Mac.

Niestety pojawiają się problemy z bateriami MacBooka, w tym MacBooka, który nie wytrzymuje tak długo, jak kiedyś przy pełnym naładowaniu, lub MacBook wyłącza się pozornie losowo, nawet jeśli bateria wskazuje na użyteczne ładowanie. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób sprawdzić, czy należy wymienić baterię laptopa Mac, jak wydłużyć czas pracy baterii MacBooka, i jak zastąpić baterie starszym laptopom Mac.

Zaczniemy od pokazania, jak sprawdzić żywotność baterii na komputerze Mac, a następnie przyjrzymy się kilku sposobom wydłużenia żywotności baterii, zanim dowiemy się, co zrobić, jeśli bateria wymaga serwisowania lub zastąpiony. (Z dodatkowym sprawozdaniem Keira Thomasa).

Jak dowiedzieć się, ile pozostało baterii.

Łatwo jest sprawdzić, ile energii pozostało w baterii Maca.

 1. Poszukaj ikony baterii na pasku menu. Jeśli nie widzisz już procentu obok, kliknij ikonę baterii.
 2. Kliknij Pokaż procent.
 3. Teraz zobaczysz, ile procent naładowania ma akumulator.

Jeśli korzystasz z wersji systemu Mac OS X, która jest wcześniejsza niż Sierra, możesz dowiedzieć się, ile pozostało godzin pracy baterii, klikając opcję Open Energy Saver Preferences. Niestety Apple usunął wskaźnik czasu pracy baterii, gdy uruchomiono MacOS Sierra 10.12.2 (prawdopodobnie dlatego, że nie było tak dokładnie).

Obraz pokazuje: Szacowany czas pozostały w systemie OS X Yosemite.

Jeśli używasz nowszej wersji macOS – Sierra, High Sierra lub Mojave – ustalenie, ile godzin lub minut pozostało w baterii, nie jest takie proste, ale można to zrobić.

 1. Otwórz Monitor aktywności (naciśnij spację + polecenie i rozpocznij wpisywanie aktywności).
 2. W dolnej części okna zobaczysz Remaining Charge, Time pozostały i Time on battery. Pozostały czas wskazuje, ile godzin możesz się spodziewać. (Czas na baterii to czas pracy laptopa na baterii bez podłączenia).

Inną opcją jest użycie bezpłatnej aplikacji CoconutBattery firmy Coconut-Flavour.

 1. Pobierz i zainstaluj CoconutBattery.
 2. Otwórz aplikację i kliknij coconutBattery> Preferencje.
 3. Zaznacz pole obok Uruchom przy starcie i pokaż stan naładowania na pasku menu. (Aby to zadziałało, musisz umieścić aplikację w folderze Aplikacje). Teraz zobaczysz w menu drugą ikonę baterii i wskaźnik procentowy (nasz pokazał różne wartości procentowe).
 4. Teraz wystarczy kliknąć nowy wskaźnik baterii, aby zobaczyć informacje, które może udostępnić coconutBattery, w tym czas do opróżnienia.

Teraz, gdy wiesz, ile czasu musisz spędzić przed zapakowaniem baterii na dany dzień, wskazany czas jest jedynie wskazówką. Istnieje jednak kilka sposobów na maksymalne wykorzystanie baterii, podzielimy się wskazówkami dotyczącymi zwiększania żywotności baterii Mac poniżej.

Jak dowiedzieć się, co zużywa baterię.

Apple wprowadził poręczną funkcję w OS X 10.9 Mavericks – możliwość sprawdzenia, które aplikacje zużywają baterię. Tak długo, jak używasz Mavericks lub nowszej wersji macOS, możesz zobaczyć listę aplikacji wykorzystujących znaczną energię, wykonując następujące kroki:

 1. Kliknij ikonę baterii na pasku menu (obok zegara)
 2. Spójrz na Aplikacje korzystające z energii Siginificant, aby zobaczyć winowajcę – w naszym przypadku Firefox.
 3. Jeśli żadna z twoich aplikacji nie używa znaczącej energii, zobaczysz komunikat: Brak aplikacji przy użyciu znaczącej energii.

Jest to przydatna informacja, ponieważ jeśli chcesz wydobyć kilka minut baterii, możesz zamknąć Firefoksa i użyć Safari, która jest trochę mniej głodna.

Niekoniecznie oznacza to, że coś jest nie tak z aplikacją, tylko że to trochę hog baterii. Może to jednak wskazywać, że coś jest nie tak, więc możesz spróbować ponownie uruchomić aplikację, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem.

Możesz uzyskać jeszcze więcej informacji na temat aplikacji wymagających dużej mocy, sprawdzając Monitor aktywności. Oto jak:

 1. Otwórz Monitor aktywności.
 2. Kliknij zakładkę Energia.
 3. Tutaj możesz sortować według „Uderzenia średniej energii”, aby zobaczyć, jakie jest największe wykorzystanie mocy Twojej maszyny.

Możesz także użyć Monitora aktywności, aby sprawdzić, czy nie masz „niekontrolowanego procesu”. Proces może być aplikacją lub inną funkcją systemu Mac OS X lub macOS, a czasami przestają działać i powodują, że procesor działa w godzinach nadliczbowych.

 1. Otwórz monitor aktywności (aplikacje / narzędzia).
 2. Wybierz CPU.
 3. Wybierz wszystkie procesy.
 4. Wybierz kolumnę CPU.
 5. Wyszukaj dowolną aplikację, która zajmuje więcej niż 70% procesora (i robi to konsekwentnie).

Jeśli jest to program taki jak Safari, Mail lub Google Chrome, powinieneś najpierw spróbować normalnie zamknąć program. Jeśli nie jest to zwykła aplikacja lub nie odpowiada, możesz wybrać proces w Monitoru aktywności i nacisnąć ikonę Zakończ (w lewym górnym rogu Monitora aktywności).

Bez wątpienia pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli chcesz wydobyć trochę więcej baterii z komputera Mac, podczas gdy z dala od wtyczki, jest zamknięcie wszystkich aplikacji wymagających dużej mocy. Istnieje jednak wiele innych ulepszeń, które można wprowadzić, aby poprawić żywotność baterii w MacBooku.

Jak oszczędzać baterię.

Dużo słabej wydajności baterii – na komputerach Mac, iOS i wszystkich innych głównych komputerowych i mobilnych systemach operacyjnych – zależy od baterii, która jest proszona o zbyt wiele i przez użytkownika, który nie dba o nią właściwie.

Niektóre z tych kroków są proste, inne są nieco bardziej specjalistyczne, przejdziemy przez nie wszystkie poniżej.

 1. Przyciemnij ekran. Naciśnij klawisz F1 i przesuń jasność ekranu w dół. Możesz również kontrolować to w Preferencjach systemowych.
 2. Wyłącz Bluetooth. Kliknij ikonę Bluetooth na pasku menu i wybierz Wyłącz Bluetooth (lub otwórz Preferencje systemowe> Bluetooth i kliknij Wyłącz Bluetooth.
 3. Wyłącz Wi-Fi. Jest to trochę bardziej ekstremalne, ponieważ nie będziesz mógł korzystać z bezprzewodowego internetu. Jeśli jednak nie korzystasz z Internetu lub wiadomości e-mail, wyłącz Wi-Fi. Kliknij AirPort na pasku menu i wybierz Wyłącz Wi-Fi.
 4. Wycisz dźwięk. Stuknij przycisk Wycisz dźwięk, aby pozbyć się jakichkolwiek obcych alarmów i szumów. Możesz włączać i wyłączać dźwięk zgodnie z potrzebami.
 5. Usuń podłączony sprzęt. Odłącz wszystkie karty SD, dyski zewnętrzne lub modemy 4G. Wszystkie pobierają energię z MacBooka i mogą wpływać na baterię.
 6. Zamknij nieużywaną aplikację i unikaj aplikacji intensywnych graficznie. Nie używaj żadnych gier, grafiki 3D ani aplikacji do edycji wideo, jeśli możesz tego uniknąć.
 7. Możesz nawet wyłączyć podświetlenie klawiatury (zazwyczaj jest to F5, aby wyłączyć, F6, aby ponownie włączyć)
 8. Chroń komputer Mac – MacBook ma czujnik termiczny, który wyłącza akumulator ze względów bezpieczeństwa, jeśli urządzenie przegrzewa się.
 9. Użyj aktualizacji oprogramowania i zaktualizuj oprogramowanie. Apple rutynowo oferuje poprawki i ulepszenia systemu MacOS, które poprawiają żywotność baterii. Kliknij Apple> Aktualizacja oprogramowania lub Apple> Preferencje systemowe> Aktualizacja oprogramowania w zależności od wersji uruchomionego systemu MacOS.
 10. Zmień swoje preferencje systemowe oszczędzania energii. Otwórz Preferencje systemowe i kliknij Oszczędzanie energii. Kliknij Baterię i wyreguluj suwak obok „Wyłącz wyświetlanie po …” Zaznacz „Umieść dyski twarde w stanie uśpienia, gdy to możliwe” i aktywuj „Lekko przyciemnij wyświetlacz, gdy jest zasilany z baterii”, jeśli możesz sobie z tym poradzić.
 11. Wyłącz powiadomienia. Kliknij Preferencje systemowe> Powiadomienia i ogranicz aplikacje, które mogą sprawdzać powiadomienia.
 12. Wyłącz tryb automatycznego sprawdzania poczty. Otwórz Mail> Preferencje i zmień kartę Sprawdź nowe wiadomości na Ręcznie.
 13. Wyłącz Spotlight. Otwórz preferencje Spotlight, wybierz kartę Prywatność i przeciągnij dysk twardy komputera Mac do listy Prywatność.
 14. Włącz tryb ciemny, ponieważ wyświetlanie czarnych pikseli jest mniejsze niż w przypadku baterii białych. Jeśli nie masz Mojave (która wprowadziła Dark Mode), możesz odwrócić kolory, aby oszczędzić baterię.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyświetlić procent baterii w telefonie iPhone XS (i X / XR / XS Max)

Inne kroki są dość proste, ale mniej oczywiste. Czy wiesz, na przykład, że Apple zaleca regularne ładowanie tylko do 50%, ponieważ przechowywanie ich przy maksymalnej pojemności przez dłuższy czas może skrócić czas pracy baterii? Lub, że ciągłe używanie baterii w jednocyfrowych wartościach procentowych może uszkodzić baterię litowo-jonową na dłuższą metę?

Kolejnym błędem, który wielu popełnia, jest pozostawienie MacBooka podłączonego do biurka przez cały czas. Jeśli pozostawisz laptop podłączony cały czas, w końcu zabije baterię. Powodów jest kilka, ale największym jest to, że dodatkowe ciepło spowodowane podłączeniem przez cały czas spowoduje uszkodzenie baterii.

Po zrobieniu podstaw, a może nawet niewiele, bez różnicy, następnym krokiem powinno być skalibrowanie baterii, wyjaśnimy, jak dalej.

Mamy również wskazówki, które pomogą zwiększyć żywotność baterii iPhone’a

Jak skalibrować baterię.

Proces ten obejmuje ładowanie baterii, całkowite jej rozładowanie i ponowne naładowanie. Może to brzmieć prymitywnie, ale warto, zwłaszcza jeśli bateria ma tylko około 50% naładowania.

Warto jednak zauważyć, że Apple twierdzi, że nowsze modele są wstępnie skalibrowane, więc takie podejście nie będzie dla nich skuteczne. Może również nie działać w przypadku baterii, które rzadko przekraczają 25%, ale zawsze możesz spróbować sam.

Apple mówi na swojej stronie internetowej: „Bateria musi być od czasu do czasu ponownie kalibrowana, aby zapewnić dokładność wyświetlania czasu i procentu baterii na ekranie oraz utrzymywać baterię przy maksymalnej wydajności”.

Wyklucz wszelkie błędy lub błędy.

Wykonanie powyższego może rozwiązać problemy, ale mogą one również nie mieć – być może MacBook ma jakiś opis.

W przeszłości występowały problemy z ładowaniem MagSafe na MacBooku, błędnym komunikatem „Service Battery” na OS X Mavericks, słabym przechowywaniem baterii w 13-calowym modelu MacBooka Pro Retina i komunikatem ostrzegawczym „Brak baterii” na starszych komputerach, MacBooki przed unibody.

Możesz odwiedzić oficjalne fora Apple i zapoznać się z samouczkami YouTube po poprawki do innych typowych błędów.

Zresetuj kontroler menedżera systemu (SMC).

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zresetuj kontroler System Manager Controller (SMC), który przywraca ustawienia sprzętowe do wartości domyślnych i zasadniczo widzi, że MacBook ponownie ocenia baterię od podstaw, eliminując ryzyko, że urządzenie ma nieprawidłowy status, jak te wymienione powyżej.

 1. Aby zresetować SMC, najpierw wyłącz MacBooka.
 2. Po wyłączeniu podłącz zasilacz MagSafe.
 3. Teraz przytrzymaj klawisze Control, Shift, Option / Alt i Power przez około cztery sekundy.
 4. Zwolnij wszystkie te klucze jednocześnie.

Po zresetowaniu SMC naciśnij przycisk zasilania, aby uruchomić MacBooka i sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Jak sprawdzić, czy bateria Maca wymaga wymiany.

Następnym krokiem powinno być ustalenie, czy rzeczywiście występuje usterka baterii.

MacBook stale monitoruje stan baterii, a szybki sposób przeglądania bieżącego stanu polega na przytrzymaniu klawisza Alt / Option i kliknięciu ikony naładowania baterii w prawym górnym rogu pulpitu obok zegara. Po nagłówku Warunek u góry menu zobaczysz jeden z czterech komunikatów o stanie akumulatora: Normalny, Wkrótce wymień, Wymień teraz i Akumulator serwisowy.

Powinno być oczywiste, że Normal oznacza zdrową baterię. Być może zaskakujące jest to, że Replace Soon jest zwykłym ostrzeżeniem, a nie popytem, ​​a MacBook powinien nadal działać prawidłowo na zasilaniu bateryjnym, choć z zauważalnie krótszym czasem pracy niż w przypadku nowego.

Ostatnie dwa stany – Wymień teraz i serwisuj baterię – wskazują jednak, że bateria jest bliska śmierci.

Ponadto można pobrać aplikacje do monitorowania baterii innych firm, takie jak CoconutBattery firmy Coconut-Flavor i Battery Health firmy FlipLab, aby monitorować i automatycznie ograniczać pobór energii przez aplikacje działające w tle. Bateria kokosowa mierzy maksymalne naładowanie baterii w porównaniu z oryginalną pojemnością, gdy jest nowa, a nawet może porównywać wydajność baterii z podobnymi modelami.

Aplikacje takie jak darmowe CoconutBattery (powyżej) pozwalają zagłębić się w szczegóły techniczne, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje. Apple nie wyjaśnia, w jaki sposób generuje odczyt stanu naładowania baterii, ale prawdopodobnie jest przekonany, mierząc maksymalne naładowanie, które bateria może utrzymać w stosunku do pierwotnej pojemności, gdy jest nowe. CoconutBattery wyświetli obie te wartości, mierzone w miliamperach (mAh). MacBook Pro, który miał oryginalną pojemność projektową 5400 mAh, a teraz przechowuje tylko 3700 mAh, stracił na przykład nieco ponad 30% swojej pojemności. Jednak MacBook nadal zgłasza, że ​​bateria jest naładowana w 100%. Po prostu nie będzie trwał tak długo, jak kiedyś, a komunikat o stanie wymiany wkrótce pojawi się prawie na pewno.

Kolejną wartością wartą odnotowania w CoconutBattery jest liczba cykli, która jest również znana jako liczba cykli ładowania. Mierzy, ile razy 100% naładowania akumulatora zostało zużyte. Jest to ważne, ponieważ podczas każdego cyklu ładowania akumulator traci niewielką część swojej zdolności do utrzymywania ładunku, co powoduje, że z czasem spada. Należy zauważyć, że cykl ładowania nie musi oznaczać całkowitego wyczerpania soku z pełnego naładowania. Wykorzystanie 50% żywotności baterii jeden dzień przed ładowaniem i użycie 50% następnego dnia oznacza, że ​​jeden cykl ładowania został zanotowany. Dzięki temu zużywasz cykle ładowania nawet wtedy, gdy MacBook jest w większości podłączony, tylko od czasu do czasu na zasilaniu bateryjnym przez godzinę lub dwie.

Czytaj: Który laptop Mac? Przegląd porównawczy MacBook Air vs MacBook Pro

Co mówi Apple o żywotności baterii MacBooka.

Apple twierdzi, że jego gama MacBooków zachowuje 80% pojemności ładunkowej po 1000 cyklach ładowania, i tak było w przypadku większości modeli od 2009 r. Po tym Apple uważa, że ​​bateria jest „zużywana” i to jest punkt, w którym można zacząć aby zauważyć problemy, jeśli nie ostrzeżenia o stanie baterii.

Jeśli MacBook jest nadal objęty gwarancją (lub jest objęty AppleCare) i występują problemy, gdy liczba cykli jest znacznie poniżej 1000, należy umówić się na spotkanie z geniuszem Apple, ponieważ bateria może mieć wadę produkcyjną. Należy zauważyć, że wskaźnik naładowania pozornie utknął w dowolnym miejscu pomiędzy 93-99% ładowaniem nie jest usterką. Tak właśnie działają baterie MacBooka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z kontrolera PS4 lub Xbox One na komputerze Mac

Przechowywanie MacBooka w pełni naładowanego przez dłuższy czas bez użycia może trwale zmniejszyć całkowitą pojemność ładowania. Przechowywanie całkowicie rozładowanego MacBooka może prowadzić do stanu, który Apple nazywa głębokim rozładowaniem, co może uniemożliwić ładowanie akumulatora w przyszłości. Aby uniknąć sytuacji, spróbuj przechowywać MacBooka w 50% naładowanego akumulatora i zamknij go przed zapisaniem, zamiast pozwolić mu przejść w tryb uśpienia.

Przeczytaj: Jak uaktualnić starego Maca – Utwórz FrankenMac!

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Kiedy wymienić baterię MacBooka.

Przed zakupem zamiennej baterii zalecamy zresetowanie kontrolera systemu (SMC), jak pokazano powyżej. Powoduje to przywrócenie ustawień sprzętowych do wartości domyślnych i powoduje, że MacBook ponownie ocenia baterię od podstaw. Eliminuje to ryzyko nieprawidłowego statusu.

Apple oferuje usługę wymiany baterii dla najnowszych modeli MacBooka, a ceny są rozsądne, ale baterie zastępcze są dostępne u wielu stron trzecich, jeśli masz ochotę oszczędzać pieniądze robiąc to samodzielnie. Pamiętaj, aby kupić tylko oryginalną część Apple, ponieważ uszkodzone baterie mogą eksplodować lub zapalić się. Niestety, najwierniejszym wskaźnikiem jakości jest cena, a oryginalne części są zwykle najdroższe.

To, czy bateria może być wymieniana przez użytkownika, zależy od tego, kiedy została wyprodukowana, a będziesz miał więcej szczęścia, jeśli MacBook będzie starszy. Na przykład wczesne MacBooki firmy Intel, takie jak białe lub czarne, wyposażone w baterie, które można zastąpić po prostu obracając wyraźnie zaznaczoną śrubę na spodzie urządzenia (zazwyczaj do tego celu można użyć monety) lub zwalniając łapie.

Niestety, większość aluminiowej serii „unibody” MacBooka, w tym MacBook Pro, Apple porzuciło możliwość wymiany baterii przez użytkowników. Jest to nadal możliwe, chociaż wymaga usunięcia dolnego panelu MacBooka, a następnie odkręcenia mocowań akumulatora i odłączenia kabla od płyty głównej. Dla każdego, kto kiedykolwiek zagłębił się w komputerze, nie jest to trudne, ale nie jest to zadanie dla początkujących i prawdopodobnie będzie wymagało specjalistycznego śrubokręta pentalobe lub twi-wing, w zależności od modelu MacBooka. Popularna strona iFixIt nie tylko zapewnia bezpłatne przewodniki wymiany baterii dla większości modeli MacBooka, ale także sprzedaje niezbędne narzędzia i części.

Po usunięciu wszystkich modeli MacBooka Air akumulatory są trudne w obsłudze, ponieważ komórki nie są zamknięte w twardym plastiku, jak w przypadku wcześniejszych modeli MacBooka. Dlatego nie zaleca się wymiany użytkownika. Dodatkowo, w ofercie MacBook Pro z serii Retina 13 i 15 cali od 2012 r. Firma Apple zaczęła przyklejać baterie na miejsce, co sprawia, że ​​ich usuwanie jest trudne i niebezpieczne ze względu na ryzyko przebicia lub rozerwania, w którym to przypadku bateria może eksplodować lub uwolnić się szkodliwe opary.

Przeczytaj: Czy mogę dostać nową baterię do mojego MacBooka?

Powinieneś samodzielnie naprawić lub wymienić baterię MacBooka ?.

Jeśli po przeprowadzeniu kalibracji i innych testów nie ma poprawy, w rzeczywistości istnieją dwie do trzech opcji. Zapłać komuś, najprawdopodobniej Appleowi lub autoryzowanemu serwisowi, aby wymienić baterię na ceny z 110 GBP. Możesz też spróbować naprawić baterię w MacBooku.

Jest to możliwe nawet w MacBooku Air po 2009 roku (nie w modelach 2018), które mają konstrukcję unibody, w której wlutowana jest bateria. A jeszcze lepiej, jest to prawdopodobnie tańsze i szybsze niż przenoszenie go do Apple.

Warto pamiętać, że ta opcja jest naprawdę warta rozważenia tylko w przypadku starszych modeli, które nie są objęte gwarancją. Roczna gwarancja Apple obejmuje wymianę uszkodzonej baterii, a firma prowadzi również usługę wymiany baterii. Możesz rozszerzyć osłonę na uszkodzone baterie, wyjmując ochronę AppleCare podczas zakupu urządzenia.

Jeśli jednak nadal chcesz wybrać się na trasę DIY, musisz najpierw zaopatrzyć się w baterię z Amazon, eBay lub gdzieś indziej – a to będzie również wymagało dokładnej wiedzy o posiadanym modelu, aby zapewnić zakup kompatybilnej baterii .

Aby zidentyfikować MacBooka, powinieneś znaleźć numer seryjny MacBooka w oknie „Informacje o tym Macu”.

Z technicznego punktu widzenia potrzebny będzie standardowy śrubokręt firmy Philips, plastikowe narzędzie Spudger (3 £ na Amazon), śrubokręt Y1 Tr-wing (około 1 £) oraz dostęp do przeglądarki internetowej, aby przejść do samouczków iFixit lub EveryMac. „Zestaw wymiany baterii dla MacBook Unibody” można znaleźć online za około 10 GBP.

Większość MacBooków unibody jest dość podobna z dziewiętnastoma śrubami, które należy usunąć (niektóre z nich wymagają śrubokrętu Y1 Tri-wing). Należy zdjąć dolną obudowę z MacBooka, a następnie użyć płaskiego końca spudger, aby wyjąć baterię z płyty logicznej, przed wymianą starej baterii na nowy model. Upewnij się, że komputer jest wyłączony, a MagSafe jest odłączony.

Akumulatory używane w 13-calowym MacBooku Pro zaczynają się od 50 funtów w serwisie eBay, ale uważaj na podróbki.

Zauważ, że wkrótce pojawi się nowy Retina MacBook Air, czytaj więcej tutaj: plotki o 12in Retina MacBook Air

Czy mogę wymienić baterię MacBooka ?.

Poniższa tabela wskazuje na możliwość wymiany baterii komputera MacBook. Należy zauważyć, że modele Unibody to te słynne z jednego kawałka aluminium, w przeciwieństwie do modeli wykonanych z plastiku lub pojedynczych elementów aluminiowych. Aby dowiedzieć się, jaki jest model MacBooka, kliknij menu Apple, a następnie About This Mac. W wyświetlonym oknie kliknij przycisk Więcej informacji.

Model

Detale

MacBook (biały / czarny)

Wymieniany przez użytkownika za pomocą śruby na monety pod spodem MacBooka

MacBook Unibody (A1278)

Wymienialny przez naciśnięcie zatrzasku na spodzie urządzenia

Późniejszy model MacBooka Unibody (A1342)

Nie można go wymieniać bez demontażu dolnego panelu MacBooka, wyjmowania złącza baterii i odkręcania mocowania baterii

MacBook Pro Unibody 13in (wszystkie)

Nie można go wymieniać bez demontażu dolnego panelu, wyjmowania złącza akumulatora i odkręcania mocowania akumulatora

MacBook Pro 15-calowy, nie Unibody Core Duo / Core 2 Duo

Wymieniany przez użytkownika, zwalniając zaczepy na spodzie urządzenia

MacBook Pro Unibody 15in (koniec 2008 / początek 2009)

Wymienialny przez naciśnięcie zatrzasku na spodzie urządzenia

MacBook Pro Unibody 15in

Nie można go wymieniać bez demontażu dolnego panelu, wyjmowania złącza akumulatora i odkręcania mocowania akumulatora

MacBook Pro Non Unibody 17in

Wymieniany przez użytkownika, zwalniając zaczepy na spodzie urządzenia

MacBook Pro Unibody 17in

Nie można go wymieniać bez demontażu dolnego panelu, wyjmowania złącza akumulatora i odkręcania mocowania akumulatora

MacBook Pro Retina (13 i 15 cali)

Nie wymienialny przez użytkownika

MacBook Air (11 i 13 cali)

Nie wymienialny przez użytkownika bez zdjęcia dolnego panelu, wyjęcia złącza akumulatora i odkręcenia mocowań akumulatora. Uwaga Baterie MacBooka Air są niebezpieczne w obsłudze ze względu na niezabezpieczone ogniwa, których nie należy ściskać ani zginać

MacBook Air 13in (Retina)

Nie wymienialny przez użytkownika

MacBook (2017)

Nie wymienialny przez użytkownika

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191