Jak poprawić żywotność baterii Apple Watch

0
10

Mój zegarek Apple wciąż się wyczerpuje. Jak mogę poprawić żywotność baterii?

Nasz pierwszy dzień z pierwszorzędnym zegarkiem Apple Watch był rozczarowujący, pod względem baterii. Do godziny 18.15 nasz iPhone wyczerpał się, a pół godziny później Apple Watch oddał ducha. Być może użycie naszego pierwszego dnia było trochę przesadne – sprawdzaliśmy aplikacje i bawiliśmy się ustawieniami – ale to nie tak, jakbyśmy prowadzili maraton.

To złe doświadczenie zostało udostępnione przez wielu nowych właścicieli Apple Watch. Apple powiedział, że zegarek będzie oferował „całodniową żywotność baterii” – to do 18 godzin normalnego użytkowania, co określa jako „90 kontroli czasu, 90 powiadomień, 45 minut korzystania z aplikacji i 30-minutowy trening z odtwarzaniem muzyki z Apple Watch przez Bluetooth, w ciągu 18 godzin ”. Pierwszego dnia dotarliśmy do prawie 11 godzin na zegarku. Wprawdzie nie jest to dla nas regularne zjawisko, ale zdarza się to często i nie opisywalibyśmy siebie jako zaawansowanych użytkowników.

Lepiej zarządzaliśmy naszym zegarem, a sprzęt też się poprawił; Seria Apple Watch 3 jest dobra na solidne dwa dni typowego użytkowania, a seria 4 nie jest daleko w tyle – pod warunkiem, że nie wbijesz zbytnio funkcji komórkowej. Ale nawet właściciele tych nowszych modeli z pewnością zainteresują się sposobami, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

Mając to na uwadze, przedstawiamy nasze najlepsze wskazówki dotyczące oszczędzania baterii w zegarku Apple Watch. Aby uzyskać podobne porady dotyczące smartfonu, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, aby uzyskać lepszą żywotność baterii iPhone’a.

Jak długo powinna wytrzymać bateria Apple Watch?

Apple twierdzi, że ogólnie rzecz biorąc, Apple Watch będzie trwał około 18 godzin między ładowaniami. Liczba ta została uzyskana z testów, w których Apple Watch został sparowany z telefonem iPhone i używany do różnych typowych zastosowań: 90 kontroli czasu, 90 powiadomień, 45 minut korzystania z aplikacji i 30-minutowy trening z odtwarzaniem muzyki z Apple Watch przez Bluetooth.

Nasze doświadczenie sugeruje, że może to być właściwe dla oryginalnego modelu, pod warunkiem, że nie przesadzisz z używaniem aplikacji i powiadomieniami, ale (pomimo tego, że Apple nadal używa liczby 18-godzinnej) aktualizacje serii 2 i 3 są w stanie wykonać dużo lepiej. W testach seria 2 radziła sobie 54 godziny (w tym dwie noce i dość lekkie typowe użycie), podczas gdy seria 3 trwała 39 godzin (w tym jedna noc).

Bez względu na typowe zastosowanie, możesz oczekiwać, że będziesz musiał ładować Apple Watch przez noc przynajmniej co drugą noc, i każdej nocy, jeśli używasz modelu pierwszej generacji lub serii 1, lub jeśli korzystasz z funkcji komórkowej w swojej Serii 3 lub 4 Sporo.

Jeśli urządzenie działa znacznie gorzej niż powyższe dane (i jest nowe – wydajność baterii będzie się zmniejszać wraz z wiekiem), warto przyjrzeć się przyczynom i próbom poprawy.

Statystyki baterii

Łatwo jest zobaczyć proste statystyki baterii dla twojego zegarka. Przesuń palcem w górę z dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania; u góry po lewej stronie zobaczysz pozostałą moc akumulatora w procentach. (Zauważ, że możesz stuknąć w ten przycisk, aby wysadzić go w tryb pełnoekranowy i dodać suwak, który aktywuje tryb oszczędzania energii oszczędzający baterię).

Więcej informacji na temat zużycia baterii można znaleźć w aplikacji Apple Watch na telefonie iPhone. Upewnij się, że znajdujesz się na karcie Mój zegarek (w lewym dolnym rogu znajduje się ikona), a następnie przejdź do pozycji Ogólne i przewiń w dół i dotknij opcji Użycie.

Tutaj (poniżej listy aplikacji i miejsca, które zajmują) możesz sprawdzić, ile godzin użytkowania zegarka był przedmiotem od ostatniego naładowania – jeśli uważasz, że liczba ta jest wyższa niż powinna, szanse są coś chwyta żywotność baterii, gdy tak naprawdę nie używasz zegarka – a także całkowity czas czuwania od tego czasu.

Łączność komórkowa

Następnie ostrzeżenie: jeśli masz telefon komórkowy Apple Watch Series 3 lub Series 4, na wydajność Twojego urządzenia będzie duży wpływ stopień, w jakim korzystasz z funkcji komórkowej.

Pewnego razu podczas testów testowych trzymaliśmy rano serię 3 z dala od iPhone’a, aw ciągu pięciu godzin spadła o 32 punkty procentowe (55% do 23%); jako kontrolę, Seria 2 spadła tylko o 19% (z 38% do 19%) w tym samym okresie.

Innymi słowy, pierwsze miejsce, które należy sprawdzić, jeśli Twoja seria 3 lub seria 4 ma niską wydajność baterii, to twoje własne nawyki komórkowe, które możesz ograniczyć.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak odblokować identyfikator Apple ID, który jest „zablokowany ze względów bezpieczeństwa”

Najlepsze twarze na żywotność baterii

Wybierz najbardziej minimalną tarczę zegarka, jaką możesz – im bardziej czarna i mniej animowanych elementów graficznych, tym mniej będzie ona głodna. Trzymamy się z dala od ładnych motyli, postaci z kreskówek i kalejdoskopów, zamiast tego wybieramy fioletową tarczę zegarową o rozmiarze X – ale najmniej szczegółowa i kolorowa „prosta” tarcza zegarowa byłaby prawdopodobnie najbardziej wydajną opcją na baterie.

Szczegółowe informacje na temat tego, jak to się robi, można znaleźć w naszym samouczku Jak zmienić twarze zegarków w Apple Watch.

Funkcje ułatwień dostępu

W podobny sposób można użyć pewnych funkcji ułatwień dostępu, aby poprawić żywotność baterii w Apple Watch.

W aplikacji Apple Watch przejdź do Ogólne> Dostępność> Zmniejsz ruch i włącz Zmniejsz ruch. Ograniczy to animację i automatyczną zmianę rozmiaru interfejsu użytkownika Apple Watch na ekranie głównym podczas otwierania i zamykania aplikacji.

Wyłącz podnoszenie nadgarstka

Czy często podnosisz rękę? Być może pijesz dużo herbaty lub kiedy mówisz, machasz rękami, gestykulując. Jeśli to brzmi jak ty, rozsądne może być wyłączenie ekranu Wake na podbiciu nadgarstka, funkcji, która pokazuje czas i alerty, gdy wyczuje ruch.

Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie. Na karcie Mój zegarek stuknij Ogólne> Ekran budzenia, a następnie stuknij suwak na górze. To drastyczna decyzja: okaże się, że niektóre pomiary aktywności nie będą dostępne, a zegarek może nie zostać zablokowany lub odblokowany automatycznie. Więc pobaw się trochę i upewnij się, że jest to najlepsza opcja dla Ciebie.

Alternatywnie możesz wyłączyć tę funkcję w samym zegarku Apple Watch. Stuknij ikonę Ustawienia> Ogólne> Ekran budzenia, a następnie stuknij suwak obok ekranu budzenia na podbiciu nadgarstka.

Teraz, jeśli chcesz aktywować ekran zegarka, musisz go dotknąć.

Tryb cichy

Innym sposobem na zachowanie odrobiny mocy jest powstrzymanie Apple Watch od wydawania sygnałów dźwiękowych.

Przejdź do aplikacji Apple Watch w telefonie, wybierz Dźwięki Haptics i dotknij przełącznika Silent Mode poniżej Alert Volume. Alarmy i zegary nie zostaną wyciszone, uwaga, pod warunkiem, że zegarek jest w tym czasie na ładowarce.

Cyfrowy dotyk i żywotność baterii

Innym sposobem uniknięcia nadmiernej liczby powiadomień dotykowych nie jest złapanie się w interakcję z cyfrowym dotykiem z innym użytkownikiem zegarka.

Odpychaliśmy i wysyłaliśmy rysunki i bicie serca jak szaleni, i zarówno my, jak i odbiorca zauważyliśmy, że żywotność baterii wydaje się cierpieć.

Wyłącz powiadomienia

Podobnie jak w przypadku iPhone’a, nie zapisuj się na każde powiadomienie, jeśli chcesz oszczędzić baterię.

Aby otrzymywać i powiadamiać o powiadomieniach na urządzeniu Apple Watch, urządzenie musi być w ciągłej komunikacji z telefonem – firmą, która wyczerpuje energię. Bądź więc wybredny w kwestii tego, o czym naprawdę musisz być powiadomiony.

Użyj aplikacji Apple Watch w telefonie, aby wyłączyć wszelkie powiadomienia, których nie potrzebujesz. Przejdź do Powiadomień i przejrzyj wszystkie wymienione aplikacje, które mogą wysyłać powiadomienia do zegarka i dostosowywać ustawienia lub po prostu je wyłączać. Bardziej szczegółowo przyjrzymy się temu, jak zatrzymać powiadomienia Apple Watch.

Powiadomienia pocztą

Spośród wszystkich aplikacji jest jedna, której powiadomienia należy zwrócić szczególną uwagę: Mail. Jeśli zostaną pozostawione własnym urządzeniom, zabiją one baterię, ponieważ zegarek będzie nieustannie wysyłał sygnały ping do iPhone’a, aby sprawdzić, czy masz jakieś e-maile.

Jedną z opcji jest precyzyjne dostosowanie powiadomień, dzięki czemu będziesz powiadamiany tylko wtedy, gdy jeden z twoich VIP-ów (skonfigurowanych w poczcie) wyśle ​​Ci e-maile. W aplikacji Oglądaj na iPhonie przejdź do Powiadomienia> Poczta, a następnie stuknij Niestandardowy i ustaw Pokaż ostrzeżenia na włączone. Upewnij się, że wszystko jest wyłączone, z wyjątkiem VIP-ów na dole.

Aby jednak zapewnić najlepszą żywotność baterii, zalecamy całkowite wyłączenie alertów Mail.

Wyłącz powiadomienia dotyczące działań

Możesz także wyłączyć niektóre lub wszystkie powiadomienia dla aplikacji Aktywność.

Na przykład możesz wyłączyć Przypomnienia o podstawach, aby zegarek nie przypominał Ci o każdej godzinie wstawania, chociaż nie wyobrażamy sobie, że jest to szczególnie intensywne z baterii. Dostępne są także alerty dotyczące realizacji celów (własnych i Twoich znajomych), specjalnych wyzwań i spersonalizowanych wskazówek dotyczących coachingu, które można wyłączyć.

Tryb oszczędzania energii treningu

Chociaż nie można wyłączyć monitorowania aktywności jako takiego (tylko powiadomienia), można włączyć tryb oszczędzania energii dla aplikacji Trening, która sprawia, że ​​zegarek Apple Watch oszczędza żywotność baterii, wyłączając czujnik tętna podczas treningu chodzenia i biegania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak oglądać Apple TV na komputerze Mac

Jeśli to zrobisz, obliczenia spalania kalorii nie będą jednak dokładne.

Aby włączyć tryb oszczędzania energii, przejdź do aplikacji Oglądaj, przewiń w dół do opcji Trening i dotknij przełącznika dla trybu oszczędzania energii.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji

Jeśli podejrzewasz, że aplikacja używa zbyt dużej mocy, możesz ją wymusić. Jednak wymuszanie zamykania aplikacji nie jest tak oczywiste, jak w przypadku iPhone’a.

Aby zamknąć aplikację do oglądania, otwórz aplikację, przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz komunikat wyłączenia, a następnie puść przycisk boczny, a następnie naciśnij i przytrzymaj pokrętło Digital Crown, aż powrócisz do ekranu głównego.

Wyłącz trasy Map

Po zaplanowaniu trasy w Mapach, upewnij się, że zatrzymałeś wskazówki, gdy skończysz plan trasy.

Aby to zrobić, naciśnij mocno aplikację Mapy i dotknij krzyża oznaczonego Koniec.

Jak usunąć aplikacje z Apple Watch

Kolejna wskazówka to pozbycie się aplikacji na Apple Watch, których nie potrzebujesz.

Apple twierdzi, że przy uruchomieniu Apple Watch było 3,500 aplikacji, ale z pewnością nie zalecamy instalowania ich wszystkich. Dzieje się tak, ponieważ każda aplikacja będzie poruszającą się informacją między Twoim iPhonem a Apple Watch. Bądź więc wybredny w kwestii tego, jakie aplikacje dodasz do swojego zegarka, tylko dlatego, że jest wersja Apple Watch aplikacji, której używasz na telefonie iPhone, nie oznacza to, że powinieneś dodać ją do swojego zegarka.

Jednak możesz usuwać tylko aplikacje innych firm. Jeśli chcesz usunąć aplikacje ze swojego Apple Watch, przejdź do aplikacji Apple Watch na swoim iPhonie, przewiń w dół do aplikacji, którą chcesz usunąć, i wyłącz opcję Pokaż aplikację na Apple Watch. Możesz także usunąć je z Rzutów tutaj.

Uzyskaj więcej mocy

A co z tymi rozpaczliwymi czasami, kiedy naprawdę musisz wycisnąć z baterii ostatni kawałek energii?

Istnieją różne ulepszenia w ostatniej chwili, aby nieco rozszerzyć baterię w zegarku.

Jak włączyć tryb wyświetlania w skali szarości

Jeśli naprawdę jesteś zdesperowany, aby wyciągnąć energię z baterii, otwórz aplikację Watch na iPhonie i przejdź do Ogólne> Dostępność. Włącz Skalę szarości i usuń dowolny kolor (i pewną ilość rozładowania baterii) ze swojego życia.

Nie przeszkadzać Tryb samolotowy

Włącz Nie przeszkadzać, aby zapobiec powiadomieniom powodującym zapalenie zegarka, dotknij nadgarstka lub wyemituj sygnał dźwiękowy. Najprostszym sposobem włączenia funkcji Nie przeszkadzać jest przesunięcie w górę tarczy zegara, aby otworzyć Centrum sterowania, a następnie dotknięcie ikony półksiężyca.

Możesz także aktywować tryb samolotowy z Centrum sterowania – oczywiście jest to ikona małego samolotu. Ten tryb oznacza, że ​​wszelka komunikacja między Twoim zegarkiem a telefonem iPhone zostanie zablokowana.

Apple Watch i Bluetooth

Jeśli chodzi o oszczędzanie energii w telefonie iPhone, możesz być skłonny wyłączyć Bluetooth.

Połączenie Bluetooth jest wymagane, aby Apple Watch i iPhone mogły się komunikować, a bez Bluetooth zegarek nie oferuje zbyt wielu funkcji. Na przykład nie będzie można załadować najnowszych wiadomości e-mail bez włączania funkcji Bluetooth w telefonie iPhone i nie otrzymasz żadnych powiadomień tekstowych ani połączeń.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej przekonującego, Apple faktycznie stwierdza, że ​​aby zmaksymalizować czas pracy baterii w zegarku, powinieneś włączyć Bluetooth w telefonie iPhone, ponieważ umożliwia to „bardziej wydajną komunikację”.

Włącz tryb rezerwy mocy

Ostatnim portem połączenia jest włączenie trybu rezerwy mocy.

Aby to zrobić, przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania, a następnie dotknij wartości procentowej baterii w lewym górnym rogu. Teraz przesuń palcem po suwaku Power Reserve.

Od tego momentu zegarek będzie działał tylko jako zegar. Jeśli chcesz wrócić do normalnego używania Apple Watch, przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz logo Apple.

Zegarek Apple daje także możliwość przełączenia na tryb rezerwy mocy, gdy bateria jest bliska wyczerpania; Apple mówi, że powinieneś dostać kilka dni dodatkowego korzystania z tego trybu.

Jak zresetować zegarek Apple Watch

Sporządzono wszystkie powyższe i przekonany, że coś jest nie tak z twoim zegarkiem? Niektórzy sugerują, że twardy restart spowoduje naprawę.

Aby ponownie uruchomić zegarek, przytrzymaj cyfrową koronkę i przycisk boczny, aż ekran zgaśnie.