Jak poprawić żywotność baterii AirPods

0
81

Bezprzewodowe, bez względu na to, czy mówisz o myszy, głośniku czy słuchawkach, jest cudownie wygodne: kto chce się martwić, że kable się zaplątują lub zaczepiają? Ale są też wady, a najbardziej oczywiste z nich dotyczą baterii.

Bezprzewodowe wkładki douszne Apple AirPods mają to, co można nazwać żywotnością baterii podstawowej około pięciu godzin, zanim będzie trzeba je ponownie włożyć do ładowania. Wtedy nie możesz słuchać muzyki, ale przynajmniej możesz to robić w podróży. Ale po około 24 godzinach samo dno zostanie pozbawione mocy, a wtedy musisz udać się do wtyczki sieciowej.

Czy istnieje sposób na przedłużenie żywotności wkładek dousznych między ładowaniami? Tak. W tym artykule podajemy kilka wskazówek, które pomogą wydłużyć żywotność baterii AirPods.

Jak długo powinny trwać moje AirPods?

Apple twierdzi, że para AirPod powinna wystarczyć na około pięć godzin, jeśli grasz muzykę lub około dwie godziny rozmów, zanim będziesz musiał naładować baterię. Walizka ładująca powinna działać dobrze przez około 24 godziny lub 11 godzin rozmów.

Jeśli widzisz czasy znacznie niższe niż to, Twoje AirPods mogą być wadliwe. Możesz skontaktować się z obsługą Apple, sprawdzić możliwość naprawy baterii lub kupić nową parę. (Najpierw jednak sprawdź naszą ofertę najlepszych ofert AirPods.)

Keep AirPods w ich przypadku.

Zgodnie z ogólną zasadą zawsze powinieneś oddawać AirPody na swoje miejsce, gdy ich nie słuchasz – to dobra ochrona przed uszkodzeniem i utratą. Nie poprawi to ogólnej żywotności baterii, ale będzie oznaczać, że pączki są zawsze doładowywane, a Ty będziesz mieć więcej czasu na słuchanie, zanim będziesz musiał naładować baterię.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak znaleźć numer IMEI iPhone'a

Nie walcz z skrzynką.

Sam Apple ostrzega, że ​​wielokrotne otwieranie i zamykanie obudowy może zmniejszyć jej poziom naładowania. Więc nie rób tego.

Słuchać tylko jednej wkładki dousznej na raz.

Jeśli słuchasz pojedynczej wkładki dousznej zamiast obu naraz, zużywasz moc o połowę mniejszą niż zwykle – a ponieważ jeden pączek ładuje się, gdy drugi działa, nigdy nie musisz przestać słuchać muzyki, dopóki sama obudowa jest osuszony.

To prawda, że ​​wynikowe audio mono nie jest całkiem tym, na co się zarejestrujesz, kiedy wydałeś 159 £ / 159 $ na AirPods (i będziesz musiał przełączać się między lewym a prawym uchem), ale jest to lepsze niż nic, a rozsądny kompromis, jeśli problemem jest żywotność baterii.

Zauważ, że kilka osób słucha w ten sposób (przynajmniej przez pewien czas, na przykład podczas jazdy na rowerze), ponieważ pozwala ci być bardziej świadomym potencjalnych zagrożeń w otaczającym Cię świecie.

Unikaj ekstremalnych temperatur.

Baterie działają słabiej w ekstremalnych upałach lub chłodzie – i te warunki mogą również powodować długotrwałe uszkodzenia. Staraj się, aby Twoje AirPods były wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jeśli to możliwe (np. Gdy ich nie używasz).

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zmienić nazwę użytkownika Mac

Ułatw sobie korzystanie z inteligentnych funkcji.

AirPod mają kilka inteligentnych funkcji, które są przydatne, ale nie są niezbędne.

Możesz wyłączyć automatyczne wykrywanie uszu na sparowanym iPhonie: wybierz Ustawienia> Bluetooth, dotknij AirPod, a następnie dotknij Automatyczne wykrywanie uszu, aby zmienił kolor na biały. Jeśli jednak to zrobisz, musisz pamiętać o ręcznym wyłączaniu muzyki po wyjęciu pączków lub niepotrzebnej nagrywaniu energii.

Podobnie, spróbuj nie używać funkcji podwójnego dotknięcia, chyba że naprawdę potrzebujesz.

Zmniejsz głośność.

Zestaw AirPods odtwarzających muzykę przy niskim poziomie głośności będzie trwać dłużej niż para, która będzie emitować dźwięk w najwyższej głośności. Jest to również lepsze dla twoich uszu.

Zauważ jednak, że AirPods zużywają więcej mocy na rzeczy takie jak Bluetooth niż na sterownikach, więc spodziewamy się, że oszczędności będą niewielkie.

Zdobądź bank mocy.

Jeśli wypróbujesz powyższe wskazówki i nadal nie będziesz zadowolony z żywotności baterii AirPods, nie ma to nic: będziemy musieli wydać trochę pieniędzy. Dobrej jakości bank energetyczny nie powinien być zbyt drogi, a nawet jednostka o umiarkowanej mocy wystarcza na wiele opłat.

W walizce do ładowania AirPods znajduje się port Lightning, więc upewnij się, że masz na to ochotę: albo zdobądź power bank z własnym dedykowanym kablem Lightning, albo pamiętaj o zabraniu ze sobą własnego kabla USB-Lightning.

Nasz przewodnik po najlepszych bankach zasilania i pakietach baterii pomoże Ci znaleźć właściwą dla Ciebie opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here