Jak poprawić jakość połączeń iPhone’a

0
813

Jeśli zauważysz, że podczas wykonywania połączeń telefonicznych na iPhonie nie słyszysz wyraźnie innych osób, możesz się zastanawiać, czy istnieje prosty sposób na poprawę jakości dźwięku na iPhonie.

Sprawdź głośnik

Może być łatwa naprawa: być może w głośniku iPhone’a jest kurz lub brud, a czyszczenie może pomóc. Przeczytaj: Czym możesz bezpiecznie wyczyścić iPhone’a.

Usuń film

Jeśli jest to zupełnie nowy iPhone, upewnij się, że zdjąłeś plastikową folię z iPhone’a, ponieważ jeśli to powstrzymuje przedostawanie się powietrza do mikrofonu lub głośników, po prostu nie będą działać! Zdziwiłbyś się, ile osób popełnia ten błąd – bez wątpienia chcąc zachować swój nowy iPhone w nieskazitelnym stanie.

Sprawdź swoje słuchawki

Innym powodem, dla którego możesz nie słyszeć dźwięku podczas rozmowy, jest używanie słuchawek, które nie są prawidłowo podłączone lub nie działają przez Bluetooth.

Aby sprawdzić, czy masz połączenie przez Bluetooth, przejdź do Ustawienia > Bluetooth i albo włącz go, albo wyłącz i włącz ponownie.

Użyj redukcji szumów

Jeśli masz iPhone’a 12 lub starszego, dostępna jest przydatna funkcja, która poprawia jakość połączeń. Redukcja hałasu telefonu zmniejsza hałas otoczenia podczas rozmów telefonicznych, gdy trzymasz słuchawkę przy uchu. Może to poprawić jakość dźwięku rozmowy, chociaż może mieć odwrotny skutek.

Na iPhonie 12 i wcześniejszych funkcja była domyślnie włączona, ale można ją wyłączyć w ustawieniach ułatwień dostępu.

 1. Przejdź do: Ustawienia > Dostępność.
 2. Stuknij w Audio/wideo.
 3. Włącz lub wyłącz funkcję redukcji szumów telefonu.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zmienić numer telefonu na swoim iPhonie

Być może zastanawiasz się, dlaczego chcesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję. Redukcja szumów jest przydatną funkcją w rozmowach z osobami znajdującymi się w hałaśliwych miejscach, ale niektórzy mogą uznać, że redukcja szumów jest dezorientująca, ponieważ może powodować ucisk w uszach. Prawdopodobnie dlatego istnieje ustawienie umożliwiające jego wyłączenie.


Brak redukcji szumów na iPhonie 13

W serii iPhone 13 brakuje ustawienia redukcji szumów telefonu. Nie możesz wyłączyć ani włączyć tej funkcji. Początkowo sądzono, że jest to spowodowane błędem, ale teraz okazało się, że w iPhone’ach 13 brakuje funkcji redukcji szumów.

Apple potwierdził czytnikowi 9to5Mac, że: „Redukcja hałasu telefonu nie jest dostępna w modelach iPhone 13, dlatego nie widzisz tej opcji w Ustawieniach”.

Nie jest jasne, dlaczego Apple zdecydowało się na usunięcie funkcji Noise Cancellation, która poprawiała jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Firma mogła dojść do wniosku, że większość osób wykonujących połączenia telefoniczne robiła to za pośrednictwem AirPods, które mają własną aktywną redukcję szumów, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Ewentualnie mogli postanowić skupić się na rozwoju podobnej funkcji, którą wymienił w FaceTime.


Korzystaj z połączeń Wi-Fi

Możesz także użyć funkcji Rozmowy przez Wi-Fi jako narzędzia do poprawy jakości połączeń. Musisz przekierować połączenie przez sieć Wi-Fi, a nie przez sieć komórkową/komórkową.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zachować stary numer podczas zmiany iPhone'a

Może to poprawić jakość połączeń, jeśli masz w domu słabe połączenie komórkowe lub komórkowe.

Aby sprawdzić, czy funkcja jest włączona, przejdź do:

 1. Ustawienia > Komórkowe (lub mobilne dane).
 2. Stuknij w Połączenia przez Wi-Fi.
 3. Stuknij opcję, aby zmienić kolor suwaka na zielony.
 4. Po skonfigurowaniu zobaczysz nazwę swojego dostawcy i „Połączenie przez Wi-Fi w prawym górnym rogu ekranu iPhone’a.

Użyj AirPods

Ci, którzy mają trudności ze słyszeniem rozmówców z powodu hałasu w tle, mogą korzystać z AirPods lub AirPods Pro.

Jeśli chcesz kupić AirPods, zapoznaj się z naszymi ofertami AirPods, aby uzyskać najlepszą cenę.

Użyj FaceTime

Alternatywnie, osoby zmagające się z jakością dźwięku podczas rozmów telefonicznych mogą skorzystać z FaceTime i aktywować funkcję Voice Isolation, która ma podobny efekt oddzielania głosu od szumu tła. Aby aktywować izolację głosu w FaceTime, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz FaceTime.
 2. Rozpocznij połączenie wideo lub audio FaceTime.
 3. Otwórz Centrum sterowania (przesuwając palcem w dół z prawego górnego rogu).
 4. Stuknij w Tryb mikrofonu.
 5. Teraz przełącz się na izolację głosu.
 6. Możesz teraz wrócić do rozmowy.

Przeczytaj: Jak korzystać z redukcji szumów w FaceTime.

Jeśli masz problemy z FaceTime, przeczytaj: Jak naprawić opóźnienia podczas połączeń FaceTime.

Zapytaj Apple

Jeśli żadna z tych poprawek nie działa, może to oznaczać usterkę iPhone’a. W takim przypadku, jeśli nadal jesteś objęty gwarancją (rok od zakupu), Apple powinno to naprawić.