Jak poprawić ekran iPhone’a lub iPada, który nie działa

0
2233

Mój ekran iPhone jest zablokowany! Co się stało, a jak mogę to naprawić?

Zdarzyło się to najlepszym z nas: ekran na iPhonie lub iPadzie nagle zamarza i – niezależnie od tego, jak ciężko próbujesz – nie reaguje na Twoją coraz Manic palec dotyka. Urządzenie jest zablokowane i zasadniczo bezużyteczne.

Ale należy mieć pewność, że przez większość czasu łatwo jest naprawić zamrożone okno i wymieniamy dziewięć prostych kroków, które należy spróbować w następującym artykule.

Jednak w przypadku niektórych modeli iPhone pojawia się większy problem z ekranem, który zwraca uwagę niektórych mediów i jeśli jest to spowodowanie problemu, może się okazać, że musisz się martwić. Spójrzmy na ten problem – znany jako „dotknij choroby” – głębiej, w tym o tym, jak go uniknąć i co zrobić, jeśli go doświadczesz, później w artykule.

Zauważ, że Ten artykuł dotyczy niewłaściwych wyświetlaczy iPhone – tych, które po prostu nie reagują na dotyk lub przesunięcie. W przypadku ekranów, które są widocznie uszkodzone lub uszkodzone, przeczytaj „Jak naprawić krakingowy ekran iPhone’a lub iPada”.

Wskazówki i poprawki dotyczące nieodpowiadających ekranów

  • Czy ekran nie działa cały czas, czy tylko przy użyciu jednej konkretnej aplikacji? Jeśli jest to ostatnie, spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.
  • Czy Twoje palce są mokre? Usunąć wszelkie wilgoć. Sprawdź, czy są czyste – wszystko, co mogłoby zatrzymać ekran dotykowy, zapewniając dobre połączenie.
  • Wystarczy sprawdzić, czy nie nosisz rękawiczek, prawda? Niektóre rękawice są zaprojektowane do pracy z ekranem dotykowym, ale większość nie.
  • Spróbuj usunąć osłonę ekranu, jeśli ją użyjesz.
  • Ekran należy wycierać miękką szmatką. (Więcej: Jak wyczyścić ekran iPhone, iPada, Mac lub Apple Watch).
  • Zakładając, że urządzenie ma tę funkcję, sprawdź ustawienia czułości dotyku 3D. Przejdź do ustawień> Ogólne> Ułatwienia dostępu> Dotknięcie 3D i wyreguluj suwak czułości.
  • Jeśli problem z ekranem dotyczy obrotu (tzn. Odmawiając obrócenia, jeśli chcesz, lub obracając się, jeśli nie) , Sprawdź blokadę orientacji. Przesuń palcem od dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania i stuknij ikonę „Obróć kłódkę”. I staraj się zastawiać przełącznik boczny w urządzeniu, jeśli go posiada.
  • Przytrzymaj okrągły przycisk HOME i przycisk Włącz / Wyłącz (Sleep / Wake) w tym samym czasie, aby poruszać się po całym okręgu (dotyczy tylko iPad Air 1 i starszych. 10 sekund. Spowoduje to ponowne uruchomienie urządzenia i przywrócenie ekranu do pełnego porządku.
  • Bardziej skomplikowaną opcją jest zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych.
  • Jeśli nic nie pomogło trzeba udać się do serwisu iPhone

Wskazówki, możliwe jest, że Twoje urządzenie ma tak zwaną chorobę dotykową, o której mówimy w następnej sekcji.

Dotknij choroby

W 2016 roku skandal Apple trafił do nagłówków: .

Popularna witryna naprawowa iFixIt jest odpowiedzialna za identyfikację choroby dotykającej (i na nią również nazew), chociaż twierdzą, że kwestia ta dotyczyła dwóch lat od uruchomienia iPhone 6 i 6 Plus. Dotyk Choroba jest bardzo prawdopodobnym dodatkowym objawem Bendgate – wadą projektową z urządzeniami typu iPhone 6, które oznaczały, że urządzenia mogą się zgiąć.

Czym jest Touch Disease?

Telefony, których dotyczy problem Na górze ekranu pojawi się mały, migotliwy szary pasek – o wysokości paska menu na iOS. Wygląda trochę jak statyczna telewizja w starej szkole. Dodatkowo – lub alternatywnie – ekran może się zupełnie nie reagować.

Problem może być przerywany, a niektórzy użytkownicy mówią, że pojawiają się po pierwszym uruchomieniu urządzeń, ale po upływie minuty odejdą. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że zastosowanie nacisku na górny obszar ekranu może rozwiązać problem, a inni mówią, że skręcenie urządzenia jest również tymczasowe.

Tutaj w firmie jakmac nie zalecamy spróbowania jednej z tych metod Ponieważ możesz sprawić, że problem stanie się gorszy lub zerwać telefon.

Które telefony są dotykane przez chorobę dotykową?

iPhone 6 i iPhone 6 Plus są jedynymi modelami dotkniętymi chorobą dotykową

Nie mają wpływu na następców tych modeli, iPhone’a 6 i 6 Plusa, ponieważ firma Apple przeprojektowała płytę logiczną, przenosić uszkodzone elementy (patrz poniżej), a także uczynić urządzenia bardziej sztywnymi strukturalnie, Są znacznie mniej podatne na zginanie.

Starsze telefony również nie są dotknięte. IPhone SE, uruchomiony w marcu 2016 r., Nie ma wpływu, ponieważ znacznie opiera się na starszym modelu iPhone 5.

Indywidualne pisanie na Reddit i kto twierdzi, że jest technikiem Apple, powiedział, że został mu powiedziony Menedżerów, że problem został rozwiązany w modelach produkowanych po listopadzie 2015 r. – mimo że znalazł telefony produkowane po tej dacie, są nadal dotykane. Witryny takie jak iPhone IMEI mogą zawierać szczegółowe informacje o produkcie telefonu, nawet jeśli nie zawsze są w 100% dokładne.

Co powoduje chorobę dotykową – i jak mogę tego uniknąć?

Firma iFixIt rozmawiała z różnymi niezależnymi sklepami naprawczy iPhone’a i doszła do wniosku, że chipy Touch IC na płycie głównej Częściowo odłamać, co powoduje przerywane połączenia elektryczne. To z kolei powoduje wyżej wymienione objawy.

W późniejszych modelach iPhone chipy Touch IC są przenoszone na zespół wyświetlacza, dlatego nie ma to wpływu na 6S i 6S Plus. W starszych telefonach chipy były zabezpieczone metalową osłoną, a więc nie mają to wpływu.

Eksperci twierdzą, że chipy Touch IC oderwają się od płyty podczas codziennego użytku, np. Kiedy telefon się zgina, gdy jest przechowywany W kieszeni spodni.

Dlatego zastosowanie wywierania nacisku na ekran lub jego skręcenie może sprawić, że problem rozwiązuje problem – zmusza układ scalony Touch IC do ponownego nawiązania pełnego kontaktu z płytą. Nie jest to jednak trwałe rozwiązanie, a problem powróci.

W szczególności problem dotykowy nie jest problemem z ekranem lub jego digitalizatorem (to jest warstwą pod ekranem, która rejestruje dotyk); Zastąpienie ekranu nie rozwiąże problemu.

Ze względu na swój większy rozmiar, iPhone 6 Plus jest szczególnie narażony na Dotknięcie Chorobą – a iFixIt cytuje jednego eksperta ds. Naprawy, który twierdzi, że praktycznie cały telefon iPhone 6 Plus Telefony zostaną dotknięte w pewnym momencie. Jednak dla zachowania równowagi musimy zaznaczyć, że na całym świecie jest dosłownie setki tysięcy użytkowników iPhone 6 i 6 Plus.

Ponieważ nie jest jasne, co powoduje dotyk Chipy IC do oderwania, to nie jest jasne, jak uniknąć tego dzieje. Jednak ciężka, sztywna obudowa może być dobrą inwestycją i unikając umieszczania telefonu w kieszeni spodni może być również dobrym pomysłem – zwłaszcza jeśli chcesz nosić cienkie jeansy!

Co zrobić, Ponownie dotknij choroby dotkniętej chorobą dotykową

Jeśli urządzenie nadal znajduje się w okresie gwarancyjnym, zabierz go do firmy Apple, gdzie prawie na pewno zamieni kartę logistyczną na wymianę lub wymień cały telefon na wymianę .

Firma Apple rozwiązała problem z oświadczeniem i ogłosiła program naprawczy. Ale firma uważa, że ​​problem spowodowany przez urządzenie „porzucano wiele razy na twardej nawierzchni, a następnie powodując dalsze stres” i będzie pobierał opłatę za naprawę, jeśli urządzenie nie ma okresu gwarancyjnego. (Aktualnie prowadzimy obecnie programy naprawcze i przywoływane przez firmę Apple).

Teoretycznie ustawa o prawach konsumentów w Wielkiej Brytanii przewiduje możliwość bezpłatnej naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie poza okresem gwarancyjnym, ale – Jak? Raporty z magazynu – to jest szara przestrzeń i prawdopodobnie będziesz musiał argumentować w tej sprawie.

Więcej informacji na temat praw przysługuje na stronie Jak uzyskać uszkodzony telefon iPhone naprawiony lub wymieniony.

Serwisy zewnętrzne są w stanie odczepić chipy Touch IC, aby zapewnić trwałe połączenie, a niektóre również nakładają metalową płytę na chipy, aby powstrzymać problem. Koszt prawdopodobnie będzie ułamek tego, co Apple zarzuca. Jednak naprawa innej firmy prawdopodobnie spowoduje, że telefon będzie nieważny w przypadku jakichkolwiek oficjalnych wycofań produktów w przyszłości lub jakiejkolwiek innej naprawy, za którą możesz się skontaktować z firmą Apple. Dodatkowo może to być trudne do udoskonalenia dla osób zajmujących się naprawami osób trzecich – jedna osoba z firmy Reddit zgłosiła, że ​​miał on dotykową chorobę naprawioną przez sklep firm trzecich, ale w tym czasie złamał chip i aparat GPS telefonu.

Z tych powodów zawsze radzimy, aby telefon był do firmy Apple przede wszystkim w przypadku jakiegokolwiek problemu.

Niewielkie rozwiązanie zgłoszone przez jednego Redditor polega na umieszczeniu monety między Tylnej części telefonu iPhone, tuż pod obiektywem i obudowie – chociaż obudowa musi być sztywna i twarda, a nie miękka lub dyskietka. Ta sztuczka ma niewielką liczbę nacisków, które zmuszają do łączenia chipów Touch IC.

Dodatkowe raporty autorstwa Simon Jary